Лазерна, Фото или Електроепилация – 6

  • 47 937
  • 742
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 5 998
Аз в началото на месеца правих краката за първи път с диоден лазер. Болка или дискомфорт нямаше изобщо, след 2 дни даже бях на плажа.
Казаха ми, че космите си растат като живи и в рамките на (ориентировъчно) 2 седмици започват да падат. Аз естествено ги бръснах като взеха да излизат, сега нарочно съм ги оставила няколко дни, но никакво окапване не виждам. И това за участъци по подбедриците и бедрата, не само една зона, примерно да кажа, че не се е повлияла.
Възможно ли е настройката да е била толкова ниска, че лазерът да не е повлиял на космите ми или нещо друго?

# 526
  • Мнения: 5 861
Възможно ли е настройката да е била толкова ниска, че лазерът да не е повлиял на космите ми или нещо друго?

Съвсем възможно е.
Да не те боли с Диоден лазер... Не знам. Аз всеки път умирам от болка, понеже ме работят с много голяма мощност. На места последният път даже ме парнаха.
С Александритните не ме боли чак толкова, да не кажа - хич.
Със сигурност досега вече трябваше да регистрираш наченки на опадване.

# 527
  • София
  • Мнения: 1 255
И аз нищо не усетих с диодния. Козметичката се притесни даже, защото беше започнала и ме пита дали ме боли, а аз я питам дали ми прави нещо... Много ми е безчуствена зоната явно...

# 528
  • Мнения: 5 861
Момичета, как така нищо не усещате?! Аз съм с много висок праг на болка, търпя доста, но досега в нито едно студио не ми се е случвало да не усещам абсолютно нищичко. Laughing Била съм в поне 6-7 различни центъра.

# 529
  • София
  • Мнения: 1 255
Момичета, как така нищо не усещате?! Аз съм с много висок праг на болка, търпя доста, но досега в нито едно студио не ми се е случвало да не усещам абсолютно нищичко. Laughing Била съм в поне 6-7 различни центъра.
Нямам идея, но дори не усещах, че ме докосва с нещо. Мислех, че слага контактния гел, а тя беше преполовила зоната вече.... Та представи си какво и колко съм усетила...

# 530
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Аз вярвам, ако мощността е много ниска, нищо чудно, че не усещате нищо.

# 531
  • Мнения: 5 998
На мен момичето поне 10 пъти ми повтори преди да започнем, че не трябва да ми запарва и ако това се случи веднага да кажа, за да спрем.
Нямаше нищо такова, даже едва усещах затопляне. И аз подозирам, че ме е работила на много ниска степен, защото в края ми каза, че много добре съм реагирала и другият път щяла да ми увеличи мощността. Е, друг път едва ли ще има. Joy Подмишници паралелно правих тогава, но с александрит и вече опадаха.
Също с александрита първоначално косъмчета ми стоят като черни точица под повърхността на кожата, а сега нищо. Излизат си като пичове.

# 532
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
Мен също не ме боли от диоден лазер.Работят ме с примлазер.Усещам слабо боцкане. Дори ми казаха,че ако усетя дискомфорт да кажа да го намалят. В интерес на истината на едната мишница повече усетих.И предния път беше така. Следващият месец си запазих час за интим.Само се чудя дали да си оставя малко козинка отгоре Rolling Eyes
Преди 12 години някъде съм ходила на фотоепилация на мишници и много ме боля.

Последна редакция: чт, 22 авг 2019, 19:01 от maksimka

# 533
  • Мнения: 10 258
При мен болката е в зависимост от зоната. На крака (от коляното на долу) нищо не усещам. Мишници тук там пробождане, горна устна (усещането е по пломбите най-вече Satisfied) и пак тук таме пробождане, и интима вече е най-големия кошмар. От как се мажа с лидокаин горе долу се търпи. АКо излезе от обезболената зона и подскачам. Но като цяло бивам.

# 534
  • Мнения: 22
Отново се включвам с въпрос за Viss IPL - чета, чета и все повече се омотавам. Мощността на виса е 16-25 j, но това, разбирам, е на едно светване, т.е. при 6 см2 площ, това е близо 3-8 j/sm2. Така ли се смята или аз тотално се обърках, защото това е колкото мощността на ремигтън, а аз бях останала с впечатление (някак), че вис е по-мощен фотоепилатор? Също прочетох във форума, че вис е по-висок клас и си заслужава повече.
Има ли домашни машинки с 9-10 j/sm2? Като фонотип съм III (тъмно руса коса и светла, но не бяла кожа) и си мисля, че повечето фотоепилатори ще стават за мен, но ми се иска да е по-мощен.
За сега съм се пряла на https://www.amazon.de/Remington-IPL6780-I-Light-Epilateur-Lumi%C … ateway&sr=8-1, който е намален с 58% на 170 евро или вис. Разликата в цената е значителна, особено сега, но искам да разбера има ли друг вариант, който си струва и го пропускам (с изключение на филипс).

# 535
  • Мнения: 5 861
stoyancheva, питането ти не е за тази тема. Peace Има много на брой актуални дискусии за домашните уреди за епилация в подфорум "Всичко за обезкосмяването".

# 536
  • Мнения: 22
stoyancheva, питането ти не е за тази тема. Peace Има много на брой актуални дискусии за домашните уреди за епилация в подфорум "Всичко за обезкосмяването".

Здарвейте,
Прочетох всички 20+ подтеми в посочения подфорум, та чак до подтема кола маска и секс !?, но те са много тясно насочени към определен фотоепилатор и като че ли малко се говори за техническите характеристики. Затова се насочих към вашата тема, тъй като реших, че тук ще има хора с широк поглед върху повече машинки и съответно повече мнения. А също забелязах, че в някои подфоруми информацията е по-стара и няма продължения до 2019 г., а тук има по-активни мами.
Но след като темата не е подходяща, ще потърся варианти Simple Smile
поздрави

# 537
  • Мнения: 755
От как се мажа с лидокаин горе долу се търпи. АКо излезе от обезболената зона и подскачам.

Този лидокаин ли ползваш за обезболяване?

https://apteka.framar.bg/12000786/%D0%BB%D0%B8%D0%B4%D0%BE%D0%BA … D0%B2%D0%B8%D1%81

# 538
  • Мнения: 4 032
Аз ползвам един крем Емла, който ми препоръчаха във Версус. За съжаление в България го има само в Bazar.bg, не и по аптеките. Та се запасявам лятото като ходя на море от Гърция.

# 539
  • Мнения: 13 545
Аз ползвам един крем Емла, който ми препоръчаха във Версус. За съжаление в България го има само в Bazar.bg, не и по аптеките. Та се запасявам лятото като ходя на море от Гърция.
Можеш ли да покажеш снимка на този крем? Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт