Нов дом – обзавеждане, цени, разпределение...

  • 42 268
  • 563
  •   1
Отговори
# 540
  • SF
  • Мнения: 21 164
Ние възможност да махнем ламината имаме, желание и причини нямаме.

# 541
  • Мнения: 2 739
Дами, не знам дали въпросът ми е за тази тема, но да опитам:
Купуваме ново строителство и сега строителят звънна да каже, че ще слагат външната изолация и било най-добре сега да сложат стойките и кабелите за климатиците.
Изобщо не ни мина това през ума и сега предполагам, пе трябва да си купим въпросните кабели и стойки, но не знам как да процедираме, защото не сме решили колко климатика ще има. За спалнята и хола-да, със сигурност.
Дайте съвет как да процедиране и дали да не се насочим към форма, която се занимава с това или да преценим според квадратурата колко климатици и къде ще слагаме, за да купим тръби и стойки?

# 542
  • Мнения: 5 059
Дами, не знам дали въпросът ми е за тази тема, но да опитам:
Купуваме ново строителство и сега строителят звънна да каже, че ще слагат външната изолация и било най-добре сега да сложат стойките и кабелите за климатиците.
Изобщо не ни мина това през ума и сега предполагам, пе трябва да си купим въпросните кабели и стойки, но не знам как да процедираме, защото не сме решили колко климатика ще има. За спалнята и хола-да, със сигурност.
Дайте съвет как да процедиране и дали да не се насочим към форма, която се занимава с това или да преценим според квадратурата колко климатици и къде ще слагаме, за да купим тръби и стойки?

Според мен , ако със сигурност ще слагате някакви климатици, свържете се направо с фирма, която сте харесали.Обяснете им ,че искате да дойдат да ви изготвят оферта- според големината на помещнията колко и какви климатици ще ви трябват, и те ще ви кажат какво трябва да купувате.
Ако намерите читава фирма, може би те самите ще ви предложат да работят с майсторите на обекта.

п.с. имайте предвид и разположението на мебелите- да не сложите климатика така,че да ви духа директно в очите , докато лежите на кревата да речем Simple Smile

# 543
  • Мнения: 2 266
Vervam,явно сте доста богати,за да купувате мебели долно качество и явно ще ги сменяте доста често.Защо вместо ламинат,не сложите истински паркет.Вярно,че е по-скъп,но си заслужава.Ние сме започнали основен ремонт на апартамента ни и като вас искаме всичко да е ново.И за това сме се спрели на кухня от дърво и мебели от дърво.Паркетът е стар ,но естествен и нищо му няма.Не бих го заменила с ламинат в никакъв случай.Но всеки си знае.Успех.

# 544
  • SF
  • Мнения: 21 164
За някои хора парите не са проблем, а проблемът е да живеят цял живот с един и същи скрин, гардероб и да го местят, когато сменят жилище, защото е уникалната мебел.
Някои хора изкарват повече време извън дома - работа, пътувания, ваканции, нямат семейство, хранят се навън. За тях не е важно кухнята да е дървена и да имат 100 чинии. Не бива да се упрекваме и да се обиждаме на прекалено бедни или прекалено богати.

Ето, на мене например в стар паркет не ми се живее. Създава ми усещане за нещо вехто, което трябва да се подмени и осъвремени. Новите лъскави плоскости за подове ми създават усещане за пространство, за изчистеност, за лесна и напълно безплатна поддръжка, която става за нула време.
Сега са актуални ваниловите цветове, комбинация с естествения цвят на дървото. Евтините мебели, с приблизително 10-15-годишен живот дават прекрасната възможност на човек, ако има желание, да бъде винаги в тон с тенденциите.

# 545
  • Мнения: 9 774
Старият паркет, след циклене, става нов. Старото дюшеме след циклене - също. Имам старо дюшеме с дебелина 5-6 см. - сами сметнете колко пъти в един живот мога да го изцикля до ново. Сега има и варианти и за лак/омасляване, които премахват жълтеенето и вида на старо. Но е въпрос на вкус, наистина.
Да кажа за моя вкус - рибената кост на стария паркет не ме дразни, повече не ми харесва реденето тип дюшеме - много рустик е за моя вкус. Чворове също не харесвам, пак по същата причина. Ламинатите не ми харесват на допир, много изкуствено ги усещам, въпреки че на вид някои от тях харесвам. Кухня с масивно дърво не бих си направила, защото харесвам вида на ПДЧ и МДФ плоскостите без резби и фрезовки. Ясно ми е, че естественото дърво е много по-издръжливо, но просто не пасва на моя вкус.
Та в заключение - всеки с вкуса си, кофти е да се налага един унифициран, да стане като в соц-а - като влезеш в един апартамент, той да е като 90% от останалите.
Всеки си знае финансовите възможности също така - като нямам пари за масивна кухня, това не значи, че трябва да стоя без шкафове, докато събера (ако събера някога) пари за такива. Ама, видиш ли, как така кухнята да е от Виденов, те са много зле!!! Това е положението - като купуваш цял апартамент с кредит и му трябва тотален ремонт/довършване, парите са основен фактор. По-добре да се свия според чергата, отколкото да се набълбукам с допълнителни кредити за много джиджи-биджи кухня, и след това в един момент да увисна с плащанията по кредитите.

# 546
  • Мнения: 40 853
Старият паркет, след циклене, става нов. Старото дюшеме след циклене - също. Имам старо дюшеме с дебелина 5-6 см. - сами сметнете колко пъти в един живот мога да го изцикля до ново.

Всъщност само 1/3 от цялата дебелина заради нута и перото. Но практически това пак е едва ли не вечно - може и десет цикления да изкара, а 5-6 със сигурност.

# 547
  • Мнения: 9 774
ЧС, не знам дали дюшемето ми е с нут и перо, защото е много старо, от 50-те години, под него има сгурия и напречни греди, на места е ковано с пирони. Има няколко места, където са се образували леки процепи между дъските по дължина, та там не ми изглежда да е с нут и перо. Но не съм сигурна, само предполагам.
Като купих жилището, дюшемето беше боядисвано неколкократно с онази старата соц. кафява подова боя. Като го изклихме - изгря като слънце. Не му харесвам чворовете, това от естетическа гледна точка. И сега бих го боядисала с този сатен лак, който показа. Но да се ходи бос по него е голямо удоволствие. Имам и ламинат в кухнята, там махнахме дюшемето (затова знам какво има отдолу), та мога да направя сравнение в усещането.

# 548
  • Мнения: 2 328
Никога не бих си сложила дърво под никаква форма у дома.Нито паркет,нито мебели.Вехто,грозно, неоснователно скъпо и мръсно,айде няма нужда.

# 549
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 750
Точно пък дървото да е мръсно Close, да бе да, не думай!
Бих сложила естествен паркет, ако мога да си го позволя - топло, естествено и приятно за ходене, не ти подбива краката като ламината и плочките. Има супер модерни и красиви естествени паркети, които се сглобяват като ламинат и нямат нищо, ама нищо общо с естествения паркет, нареден на рибена кост от соца.
Никога не бих си сложила дърво под никаква форма у дома.Нито паркет,нито мебели.Вехто,грозно, неоснователно скъпо и мръсно,айде няма нужда.

# 550
  • Мнения: 2 266
В Бг сме на естествен паркет.Нито е грозно,нито е вехто,напротив много е уютно и хубаво.Мебелите ни са(бяха) талашит,като започнеш от кухнята.Е няма по-голям боклук(това си е мое мнение).Съсипаха са много бързо.Живеем извън Бг.Кухнята ни е от дърво.Нито е грозно,нито е грубо и т.н.И другите мебели са ни от дърво.Ок.Но за сметка на това кухнята и едната ни баня са с ламинат.Е не ми харесва,а и се съсипа.Сега в Бг започваме ремонт и сме решили кухнята задължително да е от дърво,както и кухненската маса и столовете.И другите мебели.Но разни хора,разни идеали.Всеки има различен вкус.

# 551
  • Варна
  • Мнения: 1 557
Мебели от талашит и очаквате качество?

А това с грозно/красиво е тоолкова субективно,че на мен лично ще ми е неудобно да дам категорично мнение.

# 552
  • Мнения: 40 853
Никога не бих си сложила дърво под никаква форма у дома.Нито паркет,нито мебели.Вехто,грозно, неоснователно скъпо и мръсно,айде няма нужда.

Уауу, много категорично изказване. Пластмасови ли са ти всички мебели?

# 553
  • Мнения: 2 328
Не,не са пластмасови Grinning

# 554
  • Мнения: 40 853
И какви тогава? Щом дървото е грозно и не са пластмасови, какви са? Метални?

Общи условия

Активация на акаунт