КРУИЗИ /Тема 12/

  • 61 316
  • 766
  •   1
Отговори
# 150
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Мерси, Люба!
Круизът тръгва от Маями, с два дни престой в Куба.
От София съм и за ще извадя карти, не ми се обикаля с други хора.
Ако е само едно влизането в държавата, една карта ти стига, и ще ти я дадат на борда. Друг е въпроса, че като е от Маями, може и да не е 10-15 Евро, а повече. Но щом си от София, проблема ти е никакъв, само не забравяй да отбележи на борда, че имаш карта, защото ги чарджват автоматично на сметката.

# 151
  • Мнения: 4 740
Момичета, визите колко време по-рано се вадят? Трябва да вадя визи за Тайланд и четох да не е по-рано от 60 дни от датата на влизане в страната. Така ли е наистина? Ние влизаме на 17.12., дали вече мога да ходя да вадя визи или е рано? Понеже ще ги вадя в посолството им в Брюксел, тук пък четох в един форум, че се ходи за виза 3-4 седмици преди датата на влизане в страната...  И сега се чудя рано ли е или не?

# 152
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Не е рано, време е. Ние ще влизаме януари и аз ще го вадя сега. И срока е 3 месеца, не 60 дни. http://www.thaiconsulate.bg/l-bg/visa/p2-54-0.html

# 153
  • Мнения: 4 740
luba_rizova, вие в Тайланд ли ще ходите януари? Къде по-точно?

Ето какво чета в страницата на посолството на Тайланд в Белгия:

Single Entry Tourist Visa, valid for a 3 months period for up to 60 days per entry, for a fee of 30 Euros; and
Multiple Entry Tourist Visa (METV), valid for a 6 months period, for up to 60 days per entry, for a fee of 150 Euros.

Може би е време да ходя да визите вече... Laughing

# 154
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Същото пише, де, то после е обяснено на нашата страница, визата е валидна 3 месеца от издаването и след като влезеш можеш да седиш 60 дни.
Ние ще ходим на круиз Сингапур, Банкок, Ко Самуи, Камбоджа. Имаме едно след друго две пристанища в Тайланд, поради което имам противоречиви сведения една транзитна виза ли ми трябва или две. Аз писах на посолството, казаха две. После от агенцията писаха, на тях казаха 1. Отделно от Коста са казали, че и от там се осигурява виза. Ама за Тайланд нещо не ми се рискува, ще пращам документи до посолството, като ми дойде круизния билет. Дано не влезем в декември, че тогава е лудница, всички се юрват към Тайланд зимата. 😃Ние ще ходим в началото на януари. Това беше единствения начин да накарам мъжа ми да стъпи там, много е предубеден. Имаме два дни в Банкок и понеже е далеч, му предложих да вземем трансфер, хотел, и да разглеждаме сами, щеше да ни излее и по-евтино от круизните екскурзии, обаче той не поиска. Не искал дори да го помирисва този град, не искал храмове да гледа, абе... Така или иначе, ще не ще, ще го замъкна на екскурзия, но няма да е така, както би ми харесало. 😃

# 155
  • Мнения: 741
Аз миналата година вадих виза за Тайланд от консулството в София. Ако се влиза само веднъж - 1 виза от 30 ЕВРО, но ако е повече от веднъж е 150 евро. Най- добре се обадете в София, много беше любезна жената. а иначе като я извадиш от датата на издаване най- късно до 60 дни трябва да влезнеш в страната.

# 156
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
В случая с круиз (до 48 часа в страната) визата трябва да е транзитна и тогава е по 25 Евро, може до 3 транзитни. А иначе, ако се каца там, има и варианта с виза он арайвъл и после при излизане, ако после ще влизаш пак да извадиш реентри пермит, за да се избегне тази мулти виза, която е безбожно скъпа. Просто с пристанището е по-тъпо 😥 и не на всяко вадят виза он арайвъл.

# 157
  • Мнения: 11
Същото пише, де, то после е обяснено на нашата страница, визата е валидна 3 месеца от издаването и след като влезеш можеш да седиш 60 дни.
Ние ще ходим на круиз Сингапур, Банкок, Ко Самуи, Камбоджа. Имаме едно след друго две пристанища в Тайланд, поради което имам противоречиви сведения една транзитна виза ли ми трябва или две. Аз писах на посолството, казаха две. После от агенцията писаха, на тях казаха 1. Отделно от Коста са казали, че и от там се осигурява виза. Ама за Тайланд нещо не ми се рискува, ще пращам документи до посолството, като ми дойде круизния билет. Дано не влезем в декември, че тогава е лудница, всички се юрват към Тайланд зимата. 😃Ние ще ходим в началото на януари. Това беше единствения начин да накарам мъжа ми да стъпи там, много е предубеден. Имаме два дни в Банкок и понеже е далеч, му предложих да вземем трансфер, хотел, и да разглеждаме сами, щеше да ни излее и по-евтино от круизните екскурзии, обаче той не поиска. Не искал дори да го помирисва този град, не искал храмове да гледа, абе... Така или иначе, ще не ще, ще го замъкна на екскурзия, но няма да е така, както би ми харесало. 😃
Люба, здравей...и аз харесах този круиз на Коста , от 8.01.2019г., /ако е същия при теб/, но ме притеснява полета до Сингапур....доста скъпи са в началото на годината....вие откъде ще летите  до там ?

# 158
  • Мнения: 4 740
Аз този круиз го гледах, но с Коста излизаше доста скъп, като сложа и билетите до там и се отказах. Сега сме на екскурзия /самостоятелно организирана/ Брюксел-Сингапур-Куала Лумпур-Банкок-Патая-Брюксел.  Ще летим с Emirates, с прекачване в Дубай...  Всичко е организирано, остават визите... Повечето неща сме с организирани екскурзии, не ми се мисли и за ориентиране и транспорт на място, все пак не е Европа и там всичко е много по-различно организирано. Като сложиш и другата валута, незнанието им на английски, не ми се рискуваше с проблеми и изненади на място... То не че има гаранция с тия екскурзии, но все пак са изпробвани фирми... Ще видим, ще пиша как е минало... Сега и за багажа мисля, какво и как ще нося... Международните полети от тук са с 30кг багаж на човек, но имаме един местен полет, който е до 20кг... Та не ми се мисли кое как ще побера... Хубавото е, че няма да носим зимни и обемни дрехи и обувки... Laughing  Там доколкото знам е около 30 градуса декември месец... Така и ще посрещнем Коледа... Stuck Out Tongue

# 159
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Същото пише, де, то после е обяснено на нашата страница, визата е валидна 3 месеца от издаването и след като влезеш можеш да седиш 60 дни.
Ние ще ходим на круиз Сингапур, Банкок, Ко Самуи, Камбоджа. Имаме едно след друго две пристанища в Тайланд, поради което имам противоречиви сведения една транзитна виза ли ми трябва или две. Аз писах на посолството, казаха две. После от агенцията писаха, на тях казаха 1. Отделно от Коста са казали, че и от там се осигурява виза. Ама за Тайланд нещо не ми се рискува, ще пращам документи до посолството, като ми дойде круизния билет. Дано не влезем в декември, че тогава е лудница, всички се юрват към Тайланд зимата. 😃Ние ще ходим в началото на януари. Това беше единствения начин да накарам мъжа ми да стъпи там, много е предубеден. Имаме два дни в Банкок и понеже е далеч, му предложих да вземем трансфер, хотел, и да разглеждаме сами, щеше да ни излее и по-евтино от круизните екскурзии, обаче той не поиска. Не искал дори да го помирисва този град, не искал храмове да гледа, абе... Така или иначе, ще не ще, ще го замъкна на екскурзия, но няма да е така, както би ми харесало. 😃
Люба, здравей...и аз харесах този круиз на Коста , от 8.01.2019г., /ако е същия при теб/, но ме притеснява полета до Сингапур....доста скъпи са в началото на годината....вие откъде ще летите  до там ?
Да, този е круиза, от тази дата, беше 300 Евро, когато го купих. Ще летим с Катарците, от София, билета дойде не много евтин, около 550 Евро, но за малко изпуснахме една промоция, при която излизаше 500, а не ми се чакаше повече, реално след това имаше още няколко промоции. Аз го купих отдавна круиза и имах време. Иначе излизат много евтини полети до Сингапур от Европа, а още по евтини до Куала Лумпур, но няма как, не искам да губим време със 100 полета, защото времето е повече кът, 20 дни отпуска за къде по напред... Даже имах желание и да направим 3 дни в Бали след круиза С ЕЪР Азия има изгодни билети, а Бали не искаме да ходим за много време, но се отказах, че щяха да отидат две седмици, а не ми се щеше.
Лунна пътека, много хубаво пътуване сте си спретнали! И Коледа на топло е супер! Да разказваш после!
Моя мъж за тази част на Азия не ще без круиз, така че това беше единствения вариант да го замъкна натам. Признавам, че основно ме влече Сингапур, и знам, че там ще му хареса на мъжа ми, защото е подредено и чисто. Аз имам желание за Банкок и то самостоятелно да го разгледам, но няма да ме огрее...хем намерих изгодни трансфери от порта (много е далеч) до Банкок, и с хотел пак щеше да е по-евтино от екскурзия без, ама... Здраве да е.

# 160
  • Мнения: 1 123
Привет момичета,
Преди време писах с питане за Карибски круиз, мислехме около Коледа и НГ, но се отказах заради високите цени. Сега обаче желанието за круиз никак не е намаляло 😁
Забелязвам, че и първоначално евтините дати в началото и края на Януари поскъпват и ако ще буквам нещо вече крайно време.
Споделете моля от кои сайтове ще да има повече възможности за дати и каюти и евентуално малко по-добри цени за MSC. Досега сме резервирали винаги през Контитранс, но много тромаво това с те да ровят за наличности и да ми пишат и да се чуваме по 10 пъти на ден. Искам да е някакъв сайт с реални наличности. Аз основно ровя в sea scanner, но там са почнали да продават preziosa-та само с полет от Франкфурт. Гледам и Costa, но и те са посвършили.
Гледах и Аида перла - хубав кораб, обаче това с немците и само бюфет ресторант не знам как ще ни понесе.
Затова пак се връщам на MSC. Те имат ли за някоя държава възможност да гледаме цени и наличности?

# 161
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Танита, виж тук https://www.vivavoyage.co.uk/, като харесаш нещо и кликнеш да ти Покаже цената, излизат реални каютите в избрания от теб клас, които са свободни. Обикновено и цената им е по-ниска от нашите оператори. От българските иначе аз отдавна съм отсвирила Контитранс и сега ползвам други,от които съм по-доволна, но и там трябва да се чака, за да видиш какво има. Е, за един ден проверяват, но... Та виж вивавояж.

# 162
  • Sofia
  • Мнения: 4 733



Преди време бях питала и Блед даде тези сайтове.

# 163
  • Мнения: 1 123
Благодаря ви много. Аз продължавам да се чудя дали всички сайтове продават всичко налично и имат директна връзка към наличностите на корабните компании, или има големи агенти, които резервират много места и после продават. Мисълта ми е ако искам определен тип каюта за дадена дата и видя на две места, че няма - дали има смисъл да продължавам да ровя по други сайтове, или да се насочвам към друг кораб, круиз и т.н.
Това чисто от гледна точка на ресурс, че като се почне търсенето супер  мноооооого време се губи.

# 164
  • Мнения: 943
Благодаря ви много. Аз продължавам да се чудя дали всички сайтове продават всичко налично и имат директна връзка към наличностите на корабните компании, или има големи агенти, които резервират много места и после продават. Мисълта ми е ако искам определен тип каюта за дадена дата и видя на две места, че няма - дали има смисъл да продължавам да ровя по други сайтове, или да се насочвам към друг кораб, круиз и т.н.
Това чисто от гледна точка на ресурс, че като се почне търсенето супер  мноооооого време се губи.

Продължавате да преглеждате и предишните Винаги има вероятност за нови места

Общи условия

Активация на акаунт