КРУИЗИ /Тема 12/

  • 61 260
  • 766
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 4 738
Там говорят и английски, нямахме проблем с това... Иначе нашия круиз беше 15-дневен трансатлантически от Гуаделупа, Барбадос, Grenada, St.Lucia, Тенерифе, Гибралтар, Марсилия и Савона (дано не пропуснах нещо)... Smile
Хубав круиз беше... Gift Heart

# 136
  • USA
  • Мнения: 2 154
Здравейте, моля който е бил и на двата кораба или има инфо, да ми сравни MSC Seaside и РК Симфони. Маршрута не ме интересува толкова, защото съм била вече по тези места. Става въпрос за тръгване на 5 януари от Маями. Благодаря!

# 137
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Здравейте, моля който е бил и на двата кораба или има инфо, да ми сравни MSC Seaside и РК Симфони. Маршрута не ме интересува толкова, защото съм била вече по тези места. Става въпрос за тръгване на 5 януари от Маями. Благодаря!
Здравей, била съм на двата близнака - Хармони оф съ сийс и Сийвю. Категорично, Без никакво съмнение и колебание _Отивай на Симфони!!! Кораба е нещо изключително, много различно от другите, докато клас Сийсайд на МСЦ да си обикновени кораби, да ме извиняват. Да не говорим какви са забавленията на РК, водния театър, централа парка, храната, абе... Няма място за колебание и за чудене.

# 138
  • USA
  • Мнения: 2 154
Много благодаря, Люба bouquet

Последна редакция: чт, 01 ное 2018, 07:30 от SkyBlue

# 139
  • Мнения: 1 602
Ще ме светнете ли за този круиз каква е крайната цена за 2възрастни и дете на 2г в кабина с прозорец?
https://www.kreuzfahrten.de/Termin/2019-08-09-644079.html#nj

Дава ми 3к евро, което е значително по-евтино от всички сайтове, в които гледах досега, но не виждам да ми начислява такси, а пък стигам до последните стъпки с данни и плащане...

# 140
  • Мнения: 4 738
Ще ме светнете ли за този круиз каква е крайната цена за 2възрастни и дете на 2г в кабина с прозорец?
https://www.kreuzfahrten.de/Termin/2019-08-09-644079.html#nj

Дава ми 3к евро, което е значително по-евтино от всички сайтове, в които гледах досега, но не виждам да ми начислява такси, а пък стигам до последните стъпки с данни и плащане...

Около 3000 евро ще е някъде, за детето само пристанищни такси се начисляват, но мисля че ако си стигнала да края на букването, би трябвало да са включени и те.. Няма други такси при букване на круиза, на кораба последния ден ще ви бъдат начислени допълнителни такси обслужване, което е мисля 10 евро на нощувка на човек. За този круиз е 11 нощи х10 евро х2 души=220 евро за двамата. За детето няма такава такса. При букване се плаща капаро от 30% от стойността на круиза, останалите пари се превеждат 30-40 дни преди датата на круиза...
Между другото сравни ли цената на този круиз със сайта на Costa cruises?

# 141
  • Sofia
  • Мнения: 4 720
При букване се плаща капаро от 30% от стойността на круиза, останалите пари се превеждат 30-40 дни преди датата на круиза...

А те (сайта) уведомяват ли по някакъв начин, че е време за доплащане?
Имам един букнат круиз, с дата за доплащане 15.11., но изобщо не знам, ако не ми пуснат някакъв линк, как да им платя.

# 142
  • Мнения: 1 602
Ще ме светнете ли за този круиз каква е крайната цена за 2възрастни и дете на 2г в кабина с прозорец?
https://www.kreuzfahrten.de/Termin/2019-08-09-644079.html#nj

Дава ми 3к евро, което е значително по-евтино от всички сайтове, в които гледах досега, но не виждам да ми начислява такси, а пък стигам до последните стъпки с данни и плащане...

Около 3000 евро ще е някъде, за детето само пристанищни такси се начисляват, но мисля че ако си стигнала да края на букването, би трябвало да са включени и те.. Няма други такси при букване на круиза, на кораба последния ден ще ви бъдат начислени допълнителни такси обслужване, което е мисля 10 евро на нощувка на човек. За този круиз е 11 нощи х10 евро х2 души=220 евро за двамата. За детето няма такава такса. При букване се плаща капаро от 30% от стойността на круиза, останалите пари се превеждат 30-40 дни преди датата на круиза...
Между другото сравни ли цената на този круиз със сайта на Costa cruises?

Не виждам никъде пристанищните такси, затова питам. В Коста круиза е около 1к евро по-скъп

# 143
  • Мнения: 4 738
Shantal, aз Коста съм буквала винаги директно в сайта, не с посредници... При букването се плащат 30% и ти казват как и кога да платиш останалите пари. Обикновено дават банкова сметка и казват от коя до коя дата следва да се плати последната сума... Няколко дни преди този срок аз получавам е-мейл с напомняне за плащане и банковата сметка. Не е имало случаи да не получа такъв напомнящ е-мейл... Ако е с посредник, който продава много круизи и на различни круизни компании, може би забравят тези предупредителни е-мейли... Би трябвало да им пишеш да ти пратят данни за последното плащане... Понякога плащането е доста късно, например седмица-две преди отплаване... Всеки път е различно...


Kisses, Когато буквам с Коста, пристанищните такси са включени в цената на круиза... Обаче някой тук каза, че има компании, които разделят цената на круиза и пристанищните такси... Прочети някъде дали не пише в сайта дали са включени пристанищните такси или не... Или им пиши и ги питай преди да букнеш...

# 144
  • Sofia
  • Мнения: 4 720
Lunna pateka, мерси! Ще им пиша, вместо да се чудя, дали няма да ме забравят.

# 145
  • Мнения: 1 602
Lunna pateka, мерси! Ще им пиша, вместо да се чудя, дали няма да ме забравят.



В други посреднически сайтове четох, че си е твоя отговорност да помниш да направиш плащането и не подсещат. Не знам конкретно за този.

# 146
  • Мнения: 4 738
Може би наистина забравят и разчитат всеки да си следи падежа на плащане.. Обаче някой тук се оплака, че после забравят да пратят билетите за круиза, с които трябва да се качим на кораба... При Коста, като платя последната сума и след има-няма седмица и ми пращат е-мейл с билетите и бележките, които лепим на куфарите при качване.... Ако и това забравят, трябва да им се напомня... Rolling Eyes Laughing

# 147
  • Sofia
  • Мнения: 4 720
Много идейно е това със забравянето .
Писах им да ги подсетя.
Още нещо да попитам, имам включени разни неща в пакета, едно от които са два тура в Куба - "Inklusivleistungen: Shorex package Special P2P Havana tours CUB30 + CUB31?"
Екскурзии, обозначени по този начин не видях на сайта на MSC , но повече това People to people ме тревожи, важи ли за нас или касае само американски граждани и  има ли вариант тази "виза" да е само за групови екскурзии?
Мисля да извадя от посолството тук, но пък , ако сте ги тествали тези ..

# 148
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Ако круиза ти започва от Куба трябва да до извадиш поне 1 виза от тук. Втората ще ти я дадат на кораба (10 или 15 Евро беше и там), ако пътуваш до Куба от Европа - с Туи или друга подобна компания, първата туристическа карта ще ти я дадат даже и от самолета. Аз обаче мисля, че ако живееш в София, няма да има проблем да скочиш до посолството, за 10 минути работа е да ти дадат и двете карти, мисля че в посолството бяха по 15 Евро. Да е мирна главата. Няма изискване за групови екскурзии, не е като в Русия това нещо. Иначе, странно, че не си намерила точно тези екскурзии в сайта на МСЦ, беше хубаво да знаеш какви са, като си правиш програмата. Може да питаш, ако искаш, посредника.
За напомнянето - никога не ми се е случвало да ми напомнят кога трябва да плащам, сама си отбелязвам. Е, може и да е защото не чакам последния момент, но и бг агенти не ми напомнят. Явно не бива да се разчита.

# 149
  • Sofia
  • Мнения: 4 720
Мерси, Люба!
Круизът тръгва от Маями, с два дни престой в Куба.
От София съм и за ще извадя карти, не ми се обикаля с други хора.

Общи условия

Активация на акаунт