КРУИЗИ /Тема 12/

  • 61 239
  • 766
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 267
Да се оплача от Коста. Днес получих е-мейл, че сменят датите на круиза ни и го изтеглят с 11 дни напред. Добре обаче аз вече съм купила билети за отиване, нискотарифна авиокомпания и най-евтините билети, които май не се връщат. Добре че още не съм взела билети за връщане... Другото което е бях съобразила круиза с началото на ваканцията на децата, а сега трябва да вземат 7 дни преди ваканцията, което не знам дали е позволено...
Дали имам право на компенсация или да сменя круиза с друг (ако има разбира се подходящ) или мога да искам промяна на датата на билетите поради промяна на круиза?
lunna pateka, кой е круиза? Искайте да ви го заменят с друг от същата дата и място. Или си търсете компенсация за закупените самолетни билети.

# 661
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Да се оплача от Коста. Днес получих е-мейл, че сменят датите на круиза ни и го изтеглят с 11 дни напред. Добре обаче аз вече съм купила билети за отиване, нискотарифна авиокомпания и най-евтините билети, които май не се връщат. Добре че още не съм взела билети за връщане... Другото което е бях съобразила круиза с началото на ваканцията на децата, а сега трябва да вземат 7 дни преди ваканцията, което не знам дали е позволено...
Дали имам право на компенсация или да сменя круиза с друг (ако има разбира се подходящ) или мога да искам промяна на датата на билетите поради промяна на круиза?
lunna pateka, кой е круиза? Искайте да ви го заменят с друг от същата дата и място. Или си търсете компенсация за закупените самолетни билети.
Леле, за първи път чувам, че може да местят цял круиз с 11 дена, то не им ли се разваля целия сезон така? Чак се стреснах... Много гадно, както човек си купува всички билети веднага, ии направоооо... Те имат право да променят маршрута, ама датите... Дано ви компенсират,че иначе...

# 662
  • Мнения: 4 734
Круиза е с Costa NeoRiviera и беше от 29.10.19, а сега е от 18.10.19. Аз подозрях нещо такова и даже писах по-горе за разминаване с немски сайт и ето не закъсня реакцията от Коста... Днес ще им пиша за смяна на круиза с друг около датата на сам.билети, да видим какво ще кажат... Макар че ние взехме круиза заради маршрута, а не заради датите и ето какво стана... Thinking

# 663
  • Sofia
  • Мнения: 4 708
Освен да прежалиш билетите (ако нямате други ограничения, разбира се). Много е неприятно това.
Аз обичам всичко да ми е купено и готово предварително- билети, хотели, музеи ... не ми се мисли, ако ми спретнат такъв номер.

Стискам палци, всичко да се нареди по най - добрия за вас начин.

# 664
  • Мнения: 282
Здравейте! Букнахме круиз и за първи аз ще ходя. Може ли да ми дадете съвет по запознаъите? Кои екскурзии от тези точки си заслужава да си букнем ? http://www.lastminutecruises.com/booking/PageCruiseResults.aspx# … ;searchNum=188241
Това е и сме за дати 24-31.03

# 665
  • Мнения: 1
Здравейте,

Планираме круиз октомври месец с Costa Cruise по маршрута Савона-Барселона-Марсилия-Савона.
Някой има ли опит с подобно преживяване с тази компания и по този маршрут? След круиза имаме два или три дни (както си го направим) до полета от Бергамо, какво може да видим в близост до Савона/Бергамо?

Благодаря предварително за всеки ценен съвет и споделен опит!

Поздрави!

# 666
  • Мнения: 853
Здравейте,

Планираме круиз октомври месец с Costa Cruise по маршрута Савона-Барселона-Марсилия-Савона.
Някой има ли опит с подобно преживяване с тази компания и по този маршрут? След круиза имаме два или три дни (както си го направим) до полета от Бергамо, какво може да видим в близост до Савона/Бергамо?

Благодаря предварително за всеки ценен съвет и споделен опит!

Поздрави!
преди седмица се върнах от сходен маршрут  - само, че се качихме от Марсилия /съответно там слязохме, а  след това Барселона , Палма де Майорка, един ден в морето, после Палермо , Рим , Савона . Бяхме с Коста Диадема...Летяхме до Ница на отиване , а на връщане от Марсилия през Букурещ.. За  Савона, може да се отдели 1 ден- на мен ми хареса - чисто приятно евтино градче със собствена атмосфера- пеша може да се обиколи.  А на 45км е Генуа  - има редовни влакове м/у градовете - там определено само в аквариума половин ден отива... а за Бергамо - на 15тина км е от Милано ... а там има много да се види

Последна редакция: ср, 13 мар 2019, 08:28 от tky

# 667
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Някой пътувал Малдиви-Индия с Коста Виктория? Много ме притеснява този кораб...а круиза е много добър...Мнения?
Аз пътувах октомври-ноември с Коста Виктория, но маршрутът беше друг пак в Индийски океан. Корабът е малък, но става. Лично ние изкарахме незабравим круиз. Приятелка пътува по нашия маршрут след нас, цитират я навсякъде из фейсбук пространството колко много се оплаква от кораба, от Коста, от хигиената, от персонала.........
Не знам какво да кажа, явно е въпрос на ........ дори не смея да определя Simple Smile

Моето мнение - малък кораб (за пръв път ми се наложи да пия от лекарствата си за морска болест, но може да не е било от кораба, а от океана); невероятен непрестанен купон на кораба; пътуващите са повече индийци, руснаци и от местните острови, така че нивото на пасажерите е по-нисичко; според мен хигиената на кораба беше добра (но бяхме първия курс на този кораб след освежаващ ремонт); имаше линейки за хора били на екскурзия организирана от Коста и яли от храна, предложена на тази екскурзия, но кой нормален би ял нещо в Мадагаскар?!?!; имахме предупреждение, оставено в каютата, че ще правят ремонт два часа на тръбите в банята ни, но ремонтът продължи доста повече и след като се оплакахме на рецепция ни донесоха в каютата шампанско и огромна купа с плодове за извинение Simple Smile; храната ставаше, но нямаше типичните за региона плодове.
Ами това е в общи линии. Не ми хареса Коста, но пак бих повторила круиза, беше невероятно като преживяване. Просто въпрос на приоритети.

# 668
  • Мнения: 737
Някой пътувал Малдиви-Индия с Коста Виктория? Много ме притеснява този кораб...а круиза е много добър...Мнения?
Аз пътувах октомври-ноември с Коста Виктория, но маршрутът беше друг пак в Индийски океан. Корабът е малък, но става. Лично ние изкарахме незабравим круиз. Приятелка пътува по нашия маршрут след нас, цитират я навсякъде из фейсбук пространството колко много се оплаква от кораба, от Коста, от хигиената, от персонала.........
Не знам какво да кажа, явно е въпрос на ........ дори не смея да определя Simple Smile

Моето мнение - малък кораб (за пръв път ми се наложи да пия от лекарствата си за морска болест, но може да не е било от кораба, а от океана); невероятен непрестанен купон на кораба; пътуващите са повече индийци, руснаци и от местните острови, така че нивото на пасажерите е по-нисичко; според мен хигиената на кораба беше добра (но бяхме първия курс на този кораб след освежаващ ремонт); имаше линейки за хора били на екскурзия организирана от Коста и яли от храна, предложена на тази екскурзия, но кой нормален би ял нещо в Мадагаскар?!?!; имахме предупреждение, оставено в каютата, че ще правят ремонт два часа на тръбите в банята ни, но ремонтът продължи доста повече и след като се оплакахме на рецепция ни донесоха в каютата шампанско и огромна купа с плодове за извинение Simple Smile; храната ставаше, но нямаше типичните за региона плодове.
Ами това е в общи линии. Не ми хареса Коста, но пак бих повторила круиза, беше невероятно като преживяване. Просто въпрос на приоритети.
Justy... предполагам маршрутът е от Мавриций...? Много, много ме интересува, ако можеш да споделиш нещо повече за пристанищата и къде ви хареса най-много? В Мавриций преди круиза имахте ли допълнително нощувки? Благодаря!

# 669
  • Мнения: 1 054
Здравйте,
завърнахме се от пътуването с новичкия Коста Венеция, както бях писа преди доста време в началото този круиз беше пуснат на изключително ниски цени за първото си плаване от 3.03 и 04.03 съответно от Триест и Бари. Ние взехме 6 дни от Бари и сме изключително доволни както от кораба така и от маршрута. маршрута не е нещо особено но не бяхме ходили в Дубровник и Корфу, както и се възползвахме от дните преди и след круиза в Бари и посетихме прекрасните -Алберобело, Матера и Полиниано а Маре. Относно кораба мога да кажа, че от круизната компания са поискали един тематичен кораб стил "венециански" и са го получили от италианските корабостроители и ще го пуснат успешно на азиатският пазар за където отплава предимно с техни туристи след като ни остави нас в Бари. За първи път виждам техен кораб с толкова много зони за релакс включително веницианска тераса на 15 палуба, която за сега не е платена. Атриума на кораба не е като другите на Коста, нарича се пиаца "Сан Марко" и няма панорамни асансьори, същите са изместени в страни и се управляват от компютър който ти посочва в кой от осемте да се качиш след като на тъч скрийн си избереш палубата където искаш да отидеш. Има всичко друго като-открит, закрит басейни, джакузита, тематични ресторанти, водни пързалки, фитнес на открито, игрище, въжена линия и бар с восъчни фигури. Двата основни ресторанта са Канале гранди с изкуствено направен канал с една гондола и мост, като сервитьорите са с тематични костюми като гондолиери и другият Сан Марко, където според мен е една идея по-обикновено, но също има тематика. съществува и още едно място с гондола-т.нар. Гондола лондж, където между впрочем забива българската група-Файф хай бенд, позната ни от Коста Диадема. Каютите са същите като на останалите кораби с малко изключения на 5 палуба има едни тип-сън дек, които имат по големи тереси за слънчеви бани. Основния бюфет е също във венецианска тематика, като има повече места за изхранване с оглед броя на пасажерите. Храната е еднообразна както всички кораби на Коста с изключение на специализираните ресторанти и отчасти основния, където малко повече вкарват старание. Представленията в театъра са нищо особенно с изключение на две постановки които са нови и са разработени най-вероятно за този кораб едното е като карнавал във Венеция и се нарича по този начин Влюбени във Венеция , а другото е смесица между италианска и световна музика и костюми. Анимацията е типичната за Коста, като при нас липсваха тематичните бяло парти, на негово място бяха организирали маскен бал, като на всички оставиха в каютите маски и се получи нещо много интересно и едно ново поне за нас парти-ледено, на което правиха ледени скулптори и нещо като карвинг. Запознахме се с едно семейство българи с които заедно се забавлявахме вечер в баровете след вечеря  и по екскурзиите които сами си организирахме, тъй като пристанищата по маршрута го позволяват. Това е общо взето. За тези от форума с които се познаваме видяха и много снимки във фейсбук профила ми и на лични.

# 670
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
............
Justy... предполагам маршрутът е от Мавриций...? Много, много ме интересува, ако можеш да споделиш нещо повече за пристанищата и къде ви хареса най-много? В Мавриций преди круиза имахте ли допълнително нощувки? Благодаря!
Simple Smile да, от Мавриций. Никъде не ползвахме корабни екскурзии, но имахме уговорка с местни гидове. Бяхме 13 българи на борда и на повечето места заедно се движихме.
В Мавриций пристигнахме по-рано и разгледахме доста от острова за три дни. Там спахме в много, много приятно място, но без излаз на вода. Цената беше 25€ за стаята със закуска - голяма, просторна стая с гардеробна и просторна баня. Домакинът ни беше гид. Ходихме в Seven Coloured Earth in Chamarel (много впечатляващо); водопада; Grand Bassin и статуята на Шива; Le Morne; La Vanille Nature Park; Casela Park; Flic en Flac Beach; Black River Gorges National Park и съседния ни Grand Gaube Public Beach.
Последните два дни от круиза ходихме в Sir Seewoosagur Ramgoolam Botanical Garden (известната градина Памплемус) - много красива, много си заслужава посещението; Trou aux Biches Beach; Mont Choisy Beach - сладък малък плаж; Pereybere beach; Grand Baie; цитаделата; музея на марката - видяхме известния Черен Мавриций; фабрика с музей на чая - много интересна (безплатна) чаена церемония предлагат за всеки турист;  Порт Луис е красив и интересен град; най-впечатляващото за нас беше да плаваме с лодка със стъклено дъно, за да разгледаме невероятните корали на Blue Bay Beach.
Сейшели - за нас това беше раят на земята, не Мавриций (като говорим за плажове). В магазина на пристанището имаше БГ вино Черга Simple Smile. Един ден посветихме на перлите ествствено - Праслин и Ла Диг. Praslin - Vallée de Mai и нейния Коко де Мер; Anse Lazio. La Digue - Anse Source d'Argent - невероятна красота и емоцията да покараш велосипед Simple Smile. На самия Махе - Mont Fleuri Botanical Garden (и тук има Коко де Мер); Baie Beau Vallon и красивия Роаял Бийч.
След плажовете на Сейшели, тези в Мадагаскар ни се видяха..... не толкова красиви Simple Smile  Мадагаскар е интересен заради ендемичната флора и фауна. Мога да бъда по-подробна, но не знам дали няма да обременя аудиторията. Посетихме най-препоръчваните места, като бяхме много внимателно покрити с репеленти ( не какви да е при това) и не посмяхме нищичко да хапнем на нито една от трите спирки. Природата е уникална; растенията също; животните, които видяхме, също; рисуваните лица на жените, също.
Реюнион - божествена красота, европейски остров с невероятна екзотика. Има си всичко - плажове, каньони, планини и дори действащ вулкан. БОЖЕСТВЕН, наистина. Там летяхме с ULM, адреналиново преживяване Simple Smile , но това е единственият начин да видиш целия остров.
Стана дълго Kissing Face , извинявам се за което.

# 671
  • Мнения: 737
Justy! Много ти благодаря. Безкрайно полезно. Ако може да споделиш мястото за настаняване в Мавриций. С коя авиокомпания летяхте до там? Може и на лични! Благодаря ти!

# 672
  • София
  • Мнения: 1 275
Justy*, благодаря за подробната информация!
Корабът не ти ли се стори малък и скучен?
За полетите, моля да споделиш и за визите!
Благодаря Hands Plus1

# 673
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
https://www.airbnb.com/rooms/22518813?guests=1&adults=1 - това е мястото, където спахме. Едната дъщеря говори много добър английски, приветливи хора, едната вечер ни гостиха с местни деликатеси.

Корабът е малък, както и по-горе казах, но пък купонът беше непрестанен Simple Smile Не обсъждам нито вечерите в театъра, нито певците и музикантите, тук за нас беше важен маршрутът, а не самото превозващо ни средство. Много можеше да се желае, но е ОК ( неслучайно разказах за познатата ми, която настръхва при споменаването на Коста).  На най-горна палуба има чудесен открит бар, можеш да ползваш безплатно Вайбър (без снимки), какво му трябва друго на човек Simple Smile

Полетите - е, това беше най-най голямата гадост. Но честно казано, ако ми се наложи, пак ще я преживея само заради невероятната цена. Пътувахме със SAUDIA от Истанбул. На никого не препоръчвам, освен ако няма основателна причина, да лети с тях. Няма да изпадам в подробности, само ще кажа, че летя достатъчно често, за да мога да преценя.

Визи не са необходими, там където трябват се вадят на място на летището или корабът имат грижата.

# 674
  • Мнения: 565
Здравйте,
завърнахме се от пътуването с новичкия Коста Венеция, както бях писа преди доста време в началото този круиз беше пуснат на изключително ниски цени за първото си плаване от 3.03 и 04.03 съответно от Триест и Бари. Ние взехме 6 дни от Бари и сме изключително доволни както от кораба така и от маршрута. маршрута не е нещо особено но не бяхме ходили в Дубровник и Корфу, както и се възползвахме от дните преди и след круиза в Бари и посетихме прекрасните -Алберобело, Матера и Полиниано а Маре. Относно кораба мога да кажа, че от круизната компания са поискали един тематичен кораб стил "венециански" и са го получили от италианските корабостроители и ще го пуснат успешно на азиатският пазар за където отплава предимно с техни туристи след като ни остави нас в Бари. За първи път виждам техен кораб с толкова много зони за релакс включително веницианска тераса на 15 палуба, която за сега не е платена. Атриума на кораба не е като другите на Коста, нарича се пиаца "Сан Марко" и няма панорамни асансьори, същите са изместени в страни и се управляват от компютър който ти посочва в кой от осемте да се качиш след като на тъч скрийн си избереш палубата където искаш да отидеш. Има всичко друго като-открит, закрит басейни, джакузита, тематични ресторанти, водни пързалки, фитнес на открито, игрище, въжена линия и бар с восъчни фигури. Двата основни ресторанта са Канале гранди с изкуствено направен канал с една гондола и мост, като сервитьорите са с тематични костюми като гондолиери и другият Сан Марко, където според мен е една идея по-обикновено, но също има тематика. съществува и още едно място с гондола-т.нар. Гондола лондж, където между впрочем забива българската група-Файф хай бенд, позната ни от Коста Диадема. Каютите са същите като на останалите кораби с малко изключения на 5 палуба има едни тип-сън дек, които имат по големи тереси за слънчеви бани. Основния бюфет е също във венецианска тематика, като има повече места за изхранване с оглед броя на пасажерите. Храната е еднообразна както всички кораби на Коста с изключение на специализираните ресторанти и отчасти основния, където малко повече вкарват старание. Представленията в театъра са нищо особенно с изключение на две постановки които са нови и са разработени най-вероятно за този кораб едното е като карнавал във Венеция и се нарича по този начин Влюбени във Венеция , а другото е смесица между италианска и световна музика и костюми. Анимацията е типичната за Коста, като при нас липсваха тематичните бяло парти, на негово място бяха организирали маскен бал, като на всички оставиха в каютите маски и се получи нещо много интересно и едно ново поне за нас парти-ледено, на което правиха ледени скулптори и нещо като карвинг. Запознахме се с едно семейство българи с които заедно се забавлявахме вечер в баровете след вечеря  и по екскурзиите които сами си организирахме, тъй като пристанищата по маршрута го позволяват. Това е общо взето. За тези от форума с които се познаваме видяха и много снимки във фейсбук профила ми и на лични.
Чудесен разказ,
сигурно е  страхотно чувството да си от първите пасажери на кораб.Разглеждах снимки на кораба ,изглежда превъзходно ,но не намерих маршрута който ще върти  сезона.Кажете нещо за пристанищата на които слизахте.

Общи условия

Активация на акаунт