СЪРБИЯ, Белград, Ниш, Златибор и всичко останало…/Тема 2/

  • 65 791
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 294
Ще влезем в Сърбия през Връшка чука за 6-7 часа и после пак от там ще се върнем в България. Ако и там няма тапа.
Препоръчайте ми нещо, което да видим от тази страна и да хапнем вкусно.

# 721
  • Мнения: 752
Здравейте, ще бъдем в Белград за 3 нощувки през септември.Какво най- интересно да видим? Зоопарка има ли наистина пингвини? Препоръчайте заведение с жива музика- имаме годишнина? Благодаря сърдечно!🤗

# 722
  • Мнения: 969
Savina, миналата година имаше пингвини, имаше и жирафи, малък е зоопарка, но всички клетки са пълни. Иначе ние освен зоопарка, разгледахме крепостта, отгоре се вижда мястото на сливане на Сава и Дунав. Разходихме се по уличките, вкл. Скендерска и деня свърши. Но ние бяхме в Нови Сад и бяхме дошли с влака за един ден.

# 723
  • Мнения: 752
Благодаря! Връщам се назад да чета темата.🤗😘

# 724
  • Мнения: 192
Здравейте група! Може ли да споделите къде сте празнували Нова Година и дали сте доволни? Препоръчват Пролом Баня, някой мнения да сподели? Благодаря предварително!

# 725
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
Здравейте.Септември месец организирам кратка екскурзия с мотора до Ниш.Досега сме преминавали само транзит през Сърбия.Резервирала съм един апартамент за две нощувки от 22.09.Дайте препоръки какво може да разгледаме по пътя за Ниш и самия град.И също ми препоръчайте места за хапване, където да опитаме местната кухня.
Благодаря предварително на всички отзовали се!

# 726
  • София
  • Мнения: 6 094
Здравейте, ще бъдем в Белград за 3 нощувки през септември.Какво най- интересно да видим? Зоопарка има ли наистина пингвини? Препоръчайте заведение с жива музика- имаме годишнина? Благодаря сърдечно!🤗
На нас ни беше много интересно в Двореца на княгиня Любица. Попаднахме на един сладкодумен уредник, който повече от два часа ни разказва.
Църквата Св.Сава също си заслужава. Тя не е много стара, но е втората по големина на Балканите.
Разстоянието между ръцете на Исус е 14 метра, китката му е 2 метра, а полилеят е с диаметър 21 метра.
Дано не бъркам цифрите.
Скрит текст:
Калемегдан
Скадарлия
Музеят на Никола Тесла - ние го пропуснахме, но казават, че е интересен.

В Ниш няма много за гледане май - крепостта, Челе кула и концентрационния лагер. Има и някакви разкопки от римско време, но там не съм била.

# 727
  • София
  • Мнения: 14 710
По пътя до Ниш или обратно 😃 има манастири - Суковски и Погановски до Димитровград; Темския манастир до Пирот.
За ядене - "Ладна вода" и мекиците до пазара в Пирот; "Капица" до Димитровград.

# 728
  • Мнения: 752
Спунк, много благодаря❤️

# 729
  • Мнения: 1 255
За Белград препоръчвам кафана Завичай, която всъщност научих от тук и много ми харесва. Има няколко, но аз бях в тази на Скадлария. Нямаше места, трябва резервация да си направите.
В Ниш Нишавска механа, препоръчаха ми я местни, като най-вкусното  заведение в града.
В Пирот от Ладна вода никак не съм доволна в последно време. Бих препоръчала кафана Код Пиротчанца. И разбира се Капица до Димитровград.
В Беград може и на някое заведение на Дунава, щом имате годишнина. Не знам обаче кое е с жива музика.

Последна редакция: ср, 30 авг 2023, 04:05 от SilviPv

# 730
  • София
  • Мнения: 6 094
За заведение най-добре попитайте на място, хората ще ви упътят.
Аз предпочитам такива, които не са толкова популярни сред туристите.
Иначе по Скадарлия има много. Едни от най-известните са "Три шешира" и "Два елена"

# 731
  • Мнения: 2 909
Някой да е купувал билети за бързия влак от Белград до Нови Сад? Може ли онлайн или само на място. Валидират ли се някъде ?

# 732
  • Мнения: 3 642
Някой може ли да препоръча заведение, където правят прасенце на чеверме в района на Суботица?

# 733
  • Мнения: 574
И аз много искам да видя пингвини, но в сайта, на зоопарка не пише да има.
https://www.beozoovrt.rs/zivotinje/

# 734
  • Мнения: 969
Chory, миналото лято имаше със сигурност. На снимките в галерията на зоопарка има снимка на басейна им. Към днешна дата не зная има ли пингвини. Може би, ако им пишете ще ви отговорят със сигурност.

Общи условия

Активация на акаунт