Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 15

  • 32 701
  • 759
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 16 886
Няма начин да сбъркаш- болка, Т, запушвания.

# 106
  • София
  • Мнения: 2 666
Ох, аз не знам дали въобще съм настинала или просто ме понадуха вятъра. Сложих физиологичен разтвор и хремата директно спря. Ама сложих и маска за всеки случай. Ще пия Биозин мама в двойна доза и ще се надявам да ми се размине, макар че с недоспиването вероятно имунитета доста ми е паднал.

Между другото, дано не ми се налага, но как да разпознаваме мастита?

Съвсем скоро изкарах гнойна ангина за първи път в живота си. Изведнъж вдигнах 38.5 и нямах сили да се изправя от леглото. Пиех Нурофен за Т и Панадол. Важно е да не надвишаваш дневната доза. Гърлото пръсках с Ангал два пъти дневно. АБ не ми се размина Sad, но той ме спаси. Бебето ми го носеха само за кърмене. Така бяхме три дни. В крайна сметка то не се разболя за моя радост.

П.С. това за имунитета е напълно вярно!До раждането на първото ми дете бях пила АБ три пъти. Но от недоспиване се превърнах в болнава. Да не ти казвам с тръгването на ясла какви вируси ми е носила, до болница бях стигнала заради един бронхит.

# 107
  • Мнения: 4 532
При мастита се вдига рязко висока темепратура. Има грипоподобни симптоми като болки в мускулите и ставите. Обикновено само едната гърда е проблемна и тя се зачервява и изглежда отекла цялата или част от нея.

# 108
  • Мнения: X
Имам проблем от известно време с един мъдрец. Ако не успея да удържа положението може да се наложи снимка. По спомени слагат жилетка на снимката, но доколко е безопасно да се кърми след това и всъщност колко време след рентгена би могло да се кърми, ако някой знае?

# 109
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 447
Правиха ми на гръден кош. 48 часа беше забраната според лекаря. Лаборантът каза 72 часа. Цеди се и се хвърля. За зъбна снимка може и по-малко да е. Питайте на място най-добре. Може да е от значение и каква точно е техниката.

# 110
  • Мнения: 4 532
В София съм ходила при зъболекарка, която си имаше мини рентгенче. Приличаше на фотоапарат тази джаджа и тя държи една пластина в устата, а с другата ръка отвън снима. Не знам нещо такова дали не е по-щадящо.

# 111
  • София
  • Мнения: 1 039
Според тази статия няма проблем с кърменето (най-накрая) https://www.namama.bg/article/kariesi-pri-karmeshtata-mayka/

# 112
  • Мнения: 7 776
Моята зъболекарка каза като спра да кърмя. А аз трябва да се снимам, защото имам два зъба с кореново лечение. Но тя беше категорична, че е важно да изчакаме за снимката да спра да кърмя. Не съм я разпитвала подробно защо, но следващия път ще го направя. Забранила ми е и всякакви води за уста, дори сандрин, само на Билка каза, че е ок да ползвам сега.

# 113
  • Мнения: 4 532
Препоръчвам да се консултирате с консултант, защото спиране на кърменето за лечение на зъб е несериозно....ако сте бременна и се налага какво се прави...вади се бебето ли?

# 114
  • Мнения: 7 776
Препоръчвам да се консултирате с консултант, защото спиране на кърменето за лечение на зъб е несериозно....ако сте бременна и се налага какво се прави...вади се бебето ли?
Лечение се провежда без проблем. Има медикаменти, които могат да се ползват. Аз съм ходила 4 пъти за 9  месеца. Само зъбен камък се почиства след 6ти месец.

# 115
  • Мнения: 262
Здравейте! Още не съм родила. Чета книги и гледам лекции уж, но имам един малко глупав въпрос. След като бебето се наяде трябва ли да се "доизцеждат" гърдите?

# 116
  • Мнения: 4 532
Не, не е нужно. Изцежда се ако напрежението е много голямо и има болка, тогава се цеди до облекчаване на болката. Цеди се ако се цели увеличаване на лактацията, тогава се цеди дори на празен ход 5-10 мин. Ако бебето си се наяде и ви олекне всичко е идеално и не се занимавате да цедите.
Изчетете блога на Хедра, много е полезен.

# 117
  • София
  • Мнения: 2 666
Ренгенова снимка съм правила когато бебе беше на 7 м. Дават специално жилетка за гърдите. Правила съм също ЯМР на глава, но без контрастно вещество. И след двете съм кърмила, защото не мога да изцеждам. Сега отново ми предстои ренген на зъбите, но не мога да се организирам.

# 118
  • Мнения: 4 532
Присъединявам се към побъркалите се да стават нощем. Какво е това чудо не знам, ама през час-два цяла нощ и само два от пътите яде добре, останалите само се приспиваше, което обикновено не иска да прави на гърда. На всичкото отгоре се запуши канал на едната гърда и след цялата сага нощес не иска да яде от сутринта.... Не е зъб, не се напипват, напараво се побърках. Предната нощ пак така, ама понеже обедното пюре не стигна, а не искаше да си дояде с мляко реших, че не си е наваксала яденето и вчера дадох повече ядене, ама не, пак зле, даже по-зле беше. Възможно ли е да е жадна според вас? Вода не иска да пие и е само на едно пюре. Първото също не искаше да пие вода, ама и не ядеше такива количества...

# 119
  • Мнения: X
Зъби са си според мен. Моето е така от два месеца, но чак предния ден се появи зъб. Продължава да е все така, най-вероятно и друг зъб "работи".

Общи условия

Активация на акаунт