Откраднат живот 58: Анатомия на гнева... Какви сме ние?

  • 31 689
  • 711
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 6 833
И аз се зачудих вчера за това. Нали принципно всичко става анонимно, с цел да се избегне търговия на органи.
Вярно, че момчето е спешно, ама все пак...

# 406
  • Мнения: 235
Мел, те казаха, че момчето е сред първите в листата с чакащите. Приемаме, че просто е негов реда за трансплантация Simple Smile

не, майката не отговори на този въпрос, останах с впечатление, че не му е скоро редът

# 407
  • Мнения: 12 433
Мел, те казаха, че момчето е сред първите в листата с чакащите. Приемаме, че просто е негов реда за трансплантация Simple Smile

не, майката не отговори на този въпрос, останах с впечатление, че не му е скоро редът

След това Кръстева като беше при Банков и Христо при баскетболния кош, тя каза, че момчето е сред първите.

# 408
  • Мнения: 13 566
Може ли някой да даде отново линк за анонса за довечера?  Hands Pray

# 409
  • Мнения: 7 257
Въпросът за трансплантацията нали го нищихме и предния сезон, когато навиваха майката да дари черния дроб за Тони. И тогава коментирахме, че това няма как да стане в действителност, защото законите и реда са други, но...
Даже имаше хора в темата, дето ни набиха канчетата да не се вглеждаме толкова в детайлите Sunglasses

# 410
  • София
  • Мнения: 8 942
Кръстева си каза, че момчето е първо в списъка. Което пак не е гаранция, че ще получи органите на Ева, защото първо се правят тестовете за съвместимост и после се определя при кого ще отиде органът, поне в реалния живот.

# 411
  • Мнения: 2 123
Анна и аз съм много „гневна“, че това недоглеждане и забавяне на Войнова доведе до осакатяване на жената и в същото време тя и особено Захариев се изживяват, като жертви. Пешко даже се обижда  от „съмненията“ на Романова виждаш ли. Лицемерен беше монолога на Христо пред пациентката, след който се отказаха от дело и съд. И сякаш набиват в главата на зрителя да съчувства на двамата виновници, а той Захариев даже благодари, че е оневинен. Не мога да го трая от първи сезон този коцкар, мишок, мошенник и продавач на бебета. Отвращавам се от подобни неща.

Не мога да коментирам продължаващата драма Зорница-Банков само от анонса. Нека видя серията и тогава ще се опитам. Но ми е много обидно и криво, че вероятно Банков трябва да нагруби и обиди Зорница за да я отдалечи от себе си,  та най-сетне тя да прозре истината.
Сигурна съм, че Зорница знае, кой е нейният мъж, с кого истински се обичат, но тази нейна пословична доброта и загриженост водят до това образът й да изглежда колеблив, а това не е така, смятам аз.

Пияните лели конфузна, много зле изиграна сцена, която ми беше гузно да гледам заради лошата бездарна игра.

Не всички "гледат" филма бъркайки манджата на печката и несъответствия или откровенни лъжи се виждат и дразнят. Художествена измислица добре, но с фактите трябва да се борави внимателно и вярно.

Моски, момчето и да е първо в списъка, те това не го знаят. Лекарите в тази болница нямат нищо общо и не знаят реда в Изпълнителната Агенция по трансплантация. Транплантацията се извършва от специализирани лекари в друга клиника в специално оборудвани операционни. Тези в "Св.Кирил" са извънземни лекари специалисти по всичко.

# 412
  • Мнения: 780
Освен всичко друго да не забравяме, че тук донора вероятно ще се окаже подходящ, а вероятността за това в реалния живот е 1/1000....

# 413
  • Мнения: 12 433
Е добре де, ама наистина задълбавате в подробности. Хем не искате много драма, хем какво, да е реалистично -значи гледаме как Ева умира, детето умира, щото са несъвместими и страдаме.
Идеята не е в това да спазваме буквата на закона. Идеята е, че един мъж, който губи жена си, решава да спаси нечий живот с донорство. Пък може някой, докато гледа, да се замисли, че ако има такава ситуация, може да помогне.

# 414
  • София
  • Мнения: 23 095
Еми за мен е важно, това не е дреболия. Като искаш да направиш нещо качествено се стегни и направи малко проучване поне. При тях не се случва нито за първи, нито за втори път такова недоразумение. Не съм се обаждала скоро по темата, ама сега не се сдръжах. Grinning

# 415
  • Мнения: 12 433
За кое да са направили проучване? Имаме монче, чакащо за трансплантация, правят тестове, оказва се съвместимо, правят нещата. Че вероятността е малка, няма да задълбаваме, случват се и чудеса.

# 416
  • София
  • Мнения: 8 942
Е добре де, ама наистина задълбавате в подробности. Хем не искате много драма, хем какво, да е реалистично -значи гледаме как Ева умира, детето умира, щото са несъвместими и страдаме.
Идеята не е в това да спазваме буквата на закона. Идеята е, че един мъж, който губи жена си, решава да спаси нечий живот с донорство. Пък може някой, докато гледа, да се замисли, че ако има такава ситуация, може да помогне.
Това добре, но защо трябва да е за конкретно момче. Идеята на донорството е да дадеш на напълно непознат.

# 417
  • София
  • Мнения: 23 095
Не говоря са това дали са съвместими, това е възможно все пак, а за останалите неща, които бяха изброени в предните постове.

# 418
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 951
Чудесата се случиха и в края на миналия сезон. Прозира творческо безсилие. Разкарват образа на Ева героично от сериала, а всъщност нямаше никаква полза от него.

И защо само бъбрек? Защо да спаси само това конкретно дете, а не и други хора? У мен се създава едно усещане за лекарско връзкарство в историята с донорствата. Двама пациенти се сдобиват с втори шанс, защото 1. заинтересован лекар баща успява да убеди майката да дари орган от сина й, за да може дъщеря му да има до себе си своя любим 2. защото един лекар решава да спаси едно момче поради някакви лични причини и откривайки в това някакъв смисъл от смъртта на съпругата си. Ами не ми е ок много.

# 419
  • Мнения: 737
А те събудиха жена след едногодишна кома, която си ходеше, говореше, че и за бременност мислеше, та една трансплантация ще им се опре. На моменти с цел много много много драма залитане малко към друг жанр (фантастика).

Общи условия

Активация на акаунт