Откраднат живот 58: Анатомия на гнева... Какви сме ние?

  • 31 661
  • 711
  •   1
Отговори
# 420
  • Пловдив
  • Мнения: 40 847
Една година ли само беше комата на Ева?

# 421
  • Мнения: 2 714
Една година ли само беше комата на Ева?
По мои груби сметки беше поне година и 6-7 месеца. Когато Банков дойде в болницата като директор, да речем че някъде след месец-два имаха разговор с Евгения и тя го попита кога са загинали дъщеря му и жена му и той отговори: преди година. Това беше още преди да започнат да се гонят с Огнянова. Оттам нататък минаха приблизително 6 месеца до края на сезона.

Ако несъответствията и откровено нереалните "случки", които ни показват бяха само по изключение, когато се налага да се върже сценария и няма друг подходящ начин, нямаше да ми правят такова впечатление. Обаче когато това е прието едва ли не за похват при писането, някак ми остава чувство, че се подценяват зрителите и че те ще "изконсумират" всичко без да придирят или да забелязват. Да не говорим, че в определени случаи се оставя впечатление у зрителите, че определени неща могат да се случват и по нерегламентиран начин и това да остане без последици и дори да минат все едно е в реда на нещата.

# 422
  • Мнения: 18 010
Губят ми се 2 момента- как всъщност е загинала дъщеричката на Банков? Защо Войнова е виновна и искаше да я съди пациентката?

# 423
  • Мнения: 6 833
Дъщерята на Банков е починала при катастрофа с мотор. Возила се е при него без каска. На другия мотор е била Ева, която е изпаднала в кома.

Войнова не сложи втори релаксант на време и пациентката получи мускулен спазъм, при което Захариев засегна яйчника. Пациентката искаше да ги съди и двамата.

Но в хода на един от разговорите Врабчев, спомена, че такива спазми се случват и Войнова е действала по протокол.

# 424
  • Мнения: 18 010
Благодаря, Ванилия! Двата мотора ли са се блъснали....той е возил Рая, а Ева....тя не го упрекваше за смъртта и...

# 425
  • Мнения: 2 123
Но в хода на един от разговорите Врабчев, спомена, че такива спазми се случват и Войнова е действала по протокол.

Пиленцето каза така, защото в протокола от операцията е описано всичко, както трябва да бъде по стандард.
В него естествено не е отчетен факта, че Войнова дрънкаше за какво ли не и изпусна момента да сложи навреме релаксанта. За това беше гузна при разговара с Романова и Пиленцето и си призна.
В общи линии Войнова допусна грешка, но естествено я замазаха  и никой  не може да ги обвини.
И да бяха дошли от Медицински одит щяха да гледат протокола, а там всичко е изрядно. За жалост това са проверките у нас.

# 426
  • София
  • Мнения: 27 306
Мдам, доста гнусно измъкване, което не е за първи път в сериала, иначе са големи герои всичките...
Даже Карагьозов така извъртя нещата, че едва ли не Захариев и спасил живота и трябва да му е благодарна, че се е отървала само с един яйчник (старата изпипана тактика - нападението е най-добрата защита).

raja_nikol,
Не са се блъснали двата мотора, а са се блъснали в някакъв тир или нещо подобно, така и не изясниха случката. Доста глупаво и малко вероятно изглежда тази катастрофа, но това е следствие на различните сценаристки екипи и пр. Още от сезон 1 ги уловихме как не помнят 3 епизод назад какво се е случило и кой какво е казал или носил.

# 427
  • Мнения: 18 010
Ми поне да ги бяха блъснали с кола, щеше да изглежда много по- реално. Така ми говори за едни безрасъдни родители, които едва ли не гонка с моторите са си правили, с дете при това. Ще се блъснат 2 мотора в един и същ тир.....

# 428
  • Мнения: 2 714
Мисля, това, което беше казано беше, че ремаркето на ТИР-а ги е помело.

# 429
  • Мнения: 2 123
Да и точно на този мошенник Пешко ме е яд, а с него и на високопарната реч на Христо. На пациентите толкова им е ума, след като са толкова лековерни.

Рая, даже мисля, че нямаха и достатъчно каски та поне един от тях е бил без

# 430
  • Мнения: 6 833
Казаха май, че тир ги е засякъл, но не съм сигурна и аз. За мен не е чак толкова невиждано да катастрофират и двамата - предполага се, че карали близо един до друг и ако единия падне, другия няма достатъчно време да реагира и го нацелва.

Ева не го вини, а и няма право, тъй като тя настоя Рая да се вози без каска, а Банков отказваше.

# 431
  • Мнения: 3 048
В спомена за разговора между тримата ясно се каза, че детето няма каска, но мисля че майката настояваше да ползват каската от колелото. При сблъсък на камион с мотори едва ли каската би могла да спаси дете, а само евентуално да намали малко щетите.

# 432
  • София
  • Мнения: 4 429
Може ли някой да даде отново линк за анонса за довечера?  Hands Pray
     ________LINK________
 

# 433
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 903
Благодаря за анонса. Не го бях гледала. Отново тази застинала физиономия на Банков. Зорница няма да коментирам. Зависи какво как ще го разпределят във времето и как ще го обяснят, но за себе си разбрах защо ми е тъпо, че не казват на Цонев за операцията - Банков не дава възможност на Цонев да се сбогува с дъщеря си. Ако нещо се обърка и Ева умре на масата, а Цонев е далеч - ами гадно е. В следствие на всичко, което се е случило, той губи съпругата си, а сега ще му се отнеме правото да се сбогува с дъщеря си.

# 434
  • София
  • Мнения: 12 504
А Зорница защо гледа операцията през стъклото? Май няма работа там, пък и плаче. Гадна ситуация, но тя няма място там.

Общи условия

Активация на акаунт