Работа, CV-та, HR-и, съвети - 63

  • 37 054
  • 738
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 3 732
Да, имам дрехи за студено и почивки, но ...

И във някои от веригите съм била.
Цвевал много добре е описала същността на работата там.

# 646
  • Мнения: 2 269
Имам ли право на някакво обезщетение за 9 месец трудов стаж след прекратяване на трудов договор?

# 647
  • Мнения: 3 732
Оказа се че тежкото е 15 кг.

Лошото е, че докато съм там не мога да уговарям интервюта. Не мога да си чуя телефона от шума, а и как да уговарям интервюта като се остава след работно време?

# 648
  • Мнения: 54 455
Колко време работиш? Как така ще вдигаш 15 кг??? Напускай и си търси нова работа.

# 649
  • Мнения: 278
Оказа се че тежкото е 15 кг.

Лошото е, че докато съм там не мога да уговарям интервюта. Не мога да си чуя телефона от шума, а и как да уговарям интервюта като се остава след работно време?


Аз не бих започнал в такъв затвор. Сигурно и до тоалетната не може да идеш когато поискаш

# 650
  • Мнения: 3 732
За тоалетна може, но ме е срам да обяснявам къде отивам.

Днес си пуснах молбата за напускане. Преди малко звънна един от шефовете утре да говорим да остана на по - лека длъжност. Той ми води интервюто и скри доста неща.
Не знам дали да му вярвам.

# 651
  • Мнения: 10 210
Скрит текст:
За тоалетна може, но ме е срам да обяснявам къде отивам.

Днес си пуснах молбата за напускане. Преди малко звънна един от шефовете утре да говорим да остана на по - лека длъжност. Той ми води интервюто и скри доста неща.
Не знам дали да му вярвам.
Браво на теб. Simple Smile Няма нужда да му вярваш, договори се за нещо, което да те устройва. Ако има сериозно разминаване, ще напуснеш, както правилно си решила предвид настоящото положение. На него също трябва да му е ясно вече, че няма да си продадеш здравето. Само труда.

# 652
  • София
  • Мнения: 11 767
Скрит текст:
За тоалетна може, но ме е срам да обяснявам къде отивам.

Днес си пуснах молбата за напускане. Преди малко звънна един от шефовете утре да говорим да остана на по - лека длъжност. Той ми води интервюто и скри доста неща.
Не знам дали да му вярвам.
Браво на теб. Simple Smile Няма нужда да му вярваш, договори се за нещо, което да те устройва. Ако има сериозно разминаване, ще напуснеш, както правилно си решила предвид настоящото положение. На него също трябва да му е ясно вече, че няма да си продадеш здравето. Само труда.

+1 нека ти тече предизвестието докато тестваш новото

# 653
  • Мнения: 3 732
Няма предизвестие - и от двете страни е от днес за утре.

Този, който води интервюто и скри лошите неща, е този с който ще говоря утре. Веднъж вече послъга. Как утре да му повярвам?
Гледал ме е как работя. Видял е, че се раздавам. Можех и още, но не виждах защо.

# 654
  • Мнения: 54 455
Ооо, я без такива! Каква е тази криминална фирма от днес за утре?!
Хич не му вярвай, а се махай!

# 655
  • Мнения: X
Вероятно е на изпитателен срок и не е в полза на работодателя, затова може ден за ден.
Лутка, аз пък те съветвам да не избързваш. Изслушай го шефа и пробвай поне няколко дни, дали нещо ще се промени към по-добро. Работа се намира трудно, а и никъде няма хубаво, все компромиси...

# 656
  • Мнения: 1 078
Има и такива фирми в който наред с подписването на документите по назначаването, има за подпис и един друг документ - молба за напускане по взаимно съгласие ...без дата. Това е измислено и се прилага в определени сфери, където служителите си напускат, когато си поискат, не може да бъдат издирени и се губи време, търпят се загуби заради тях. Не че оправдавам такова поведение от страна на работодателя, но понякога това е единствено решение за справяне с проблема.

# 657
  • Мнения: 54 455
Всеки сериозен работодател изисква напускане с предизвестие.
Изпитателния срок почти винаги е в полза на работодателя. Или най-много на двете страни. Но никога само на служителя.
За мен тази фирма е нередовна и това би било достатъчна причина да я напусна.
Също така не бих мъкнала 15 кг тежести ако съм 43 кг.

# 658
  • Мнения: 9 050
Дамата каза, че всяка страна може да прекрати договора без предизвестие. Което значи, че срокът на изпитване е в полза и на двете страни, а не в полза само на служителя.
Изпитателния срок почти винаги е в полза на работодателя. Или най-много на двете страни. Но никога само на служителя.
А иначе, има много работодатели, които са сериозни, но се съгласяват на прекратяване на договора по взаимно съгласие, без да държат на отработване на предизвестие. Особено за някой, започнал миналата седмица.

# 659
  • Мнения: 54 455
Възможно е. Зависи от случая. На наш колега дъщеря му се разболя в Германия и му разрешиха да напусне от днес за утре, без да си отработва предизвестието.

Общи условия

Активация на акаунт