Къща около София

  • 63 455
  • 910
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 970
E, чак непроходимо.... Особено старото Княжево - карето от турската баня, площада с фурната "Насред село" се казва и околовръстния път и с колело можеш да се движиш... По стръмно е във вилната зона, отляво на Борис в посока Перник, от отбивката на Панорамен нагоре към Витоша, около бар "Шишарка", улиците "Елша", Бор, Калинка , Горска теменуга, Изгрев, Слънце, там си на 20-50-100 метра от гората и туристическата пътека, но пак 2/3 от живеещите са с нормални коли, чисти се редовно.... Просто зимата се минава през туристическата пътека, покрай Шишарка, мостчето те извежда директно на Горска теменуга, в квартала.
Има и нови къщи, които се продават там, но им искат по половин милион... евра.
И са донякъде прави - един апартамент , примерно в София Ленд вече е 200 хиляди. А тук дават и парцел, все пак.

А старото и разбитото, като го изгребеш и построиш ново и отводниш терена с дренажи , терасираш, че денивелацията е сериозна, не знам как ще ти се върже много по-евтино.... Ако го правиш читаво, разбира се. Иначе може и отгоре-отгоре, но за продаване....

# 136
  • Мнения: 2 998
Даже не знаех, че има и вилна зона. Някъде около конната база беше къщата, която гледах.

Последна редакция: ср, 29 май 2019, 10:19 от YouDontOwnMe

# 137
  • Мнения: 1 970
Не, говоря за Княжево 1-ва част, вилната зона на Княжево. Намира се над панорамен път, на 50 метра преди завоя му и кръстовището с Борис 3. До там се стига по две улици - Елша, която е пресечка на панорамен непосредствено след стълбите за туристическата пътека с ресторант 'Бор" или по-известния от 60 години в София като  'Бар Шишарка", който е над тези стълби...   През пътя от паметника на Алеко.... На 150-200  метра нагоре по тази пътека е старата начална станция на неработещия от години лифт за Копитото. Юукнете на БГмапс улица Елша или Калинка, ще го видите.
Не съм чувал там да има конна база, а коне никога не съм виждал наоколо...

# 138
  • Мнения: 2 998
Да, аз разбрах за коя част говориш.
https://www.ezdabg.com/ Конната база е в посока Владая.

# 139
  • Мнения: 1 970
Точно, но тя е във вилна зона Килиите, където без джип не става. Княжево 1 част и Килиите са различни дори административно квартали едно след друго, дели ги обаче едно дълбоко непроходимо дере....
То затова и в сайта, който даваш за конната база, се хвалят, че "вече има асфалтов път" Отскоро е. Докато път до стария лифт и уличките покрай него има от 40 години....
Факт е, че квартала е захранен с рилския водопровод още през 50-те

# 140
  • Мнения: 485
За Княжево трябва и кола с 4х4. Гледах миналото лято една къща там. Еми малко кал и сняг да има и става непроходимо.
Така е. И ние гледахме в Княжево парцел със стара къща, но беше просто драма. Урва с къща в ниското. Нито пътя -път, нито къщата и парцела стават за нещо. Затова решихме парцелът, който да купим да е на 10-15 км извън София по асфалтов път, без задръствания и с градски транспорт.

# 141
  • София
  • Мнения: 7 277
И в Княжево, и в Бояна, има много хубави места и Стефан прекрасно обясни разликата няколко поста по-нагоре между хубавите части и обикновеното дере. Но е факт, в хубавите части е скъпо - това е най-големият кусур Blush. И път си има, а близостта до вътрешната част на София и планината - едновременно, е несравнима. Затова е и толкова скъпо.

# 142
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
http://www.holmes.bg/pcgi/home.cgi
Това как ви се вижда ?

# 143
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Линкът е към началната страница на сайта, не към обява.

# 144
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Линкът е към началната страница на сайта, не към обява.

# 145
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Ако обявата е истинска, е добре. Ама нова къща на тази цена, едва ли.

# 146
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
https://www.mirela.bg/imoti/Продава-КЪЩА-град-София-кв-Димитър-Миленков-370-кв-м-offer343653.html

# 147
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Скрит текст:
Не се намира в Дружба 2, а на Околовръстното и магистралата за Пловдив. Спирките на автобус 5 са далече. Пътят е черен.
Щом е къща в строеж е хубаво лично да се следи (или да се наеме съответното лице) как точно се изпълнява строежа.

Ричи, ти някога ходил ли си в кв. Миленков? Щото аз съм ходила и там и без пари да ми дават нещо ще ми е трудно да го ползвам.

# 148
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011


Не една къща , а цял комплекс от къщи -
на мен ми харесва, мястото също , ще стане хубаво там срещу двореца - парк "Врана" е https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1j155845218303099

Последна редакция: чт, 06 юни 2019, 15:18 от RichiRich

# 149
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Ричи, моя приятелка има вила там, то си е като вилна зона, не е лошо, все едно живееш на вилата. Ако и шофираш, никакъв проблем нямаш, наоколо е зелено и красиво. Ама цените са много по- високи от посочената, наистина много,  та провери дали не е фалшива обява.

Общи условия

Активация на акаунт