Къща около София

  • 63 437
  • 910
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 7 277
Ами малко гледката е в балкона на съседа, та не виждам разлика в това отношение от обикновен презастроен софийски квартал...


Ееее, не - обикновен презастроен софийски квартал в моите представи е много по-различно, защото аз живея в такъв - трафик на автомобили, булеварди, шум, мърсотия, миризма на коли, няма къде да се паркира, няма къде да се върви, няма слънце на улицата и в градинките, кофите за боклук преливат, общите пространства са мръсни и надраскани Sad - въобще такива негативи има ли в място с ниско строителство и не много народ Thinking

# 61
  • Мнения: 19 479
Ох, то след Икеа и Околовръстното всички се бутаме и чакаме в задръстванията, а после към София е още по-натоварено. Днес минах от Брезник по един живописен път през някакви селца преди Гурмазово и Божурище. До София се стига за около 30 минутки по ненатоварен път, къщи има доста порутени, магазини няма засега, но все си мисля, че това място има потенциал, много е близо до София, а е тихо и спокойно. Е, не е за активни хора, които в точен час трябва да са на другия край на града, но все пак си мисля, че след някоя и друга година и там ще се застрои и урбанизира. Дано да е умерено и да бъде пожалено от презастрояване.

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Знаете ли как е положението в Кладница

# 63
  • Мнения: 19 479
https://www.olx.bg/ad/ednofamilna-kascha-145-kv-m-v-gr-bozhurisc … 3.html#b3f3bce0c4
Вижте какво намерих за Божурище. Много си е добре дворчето, малко е припек, но това се оправя. Цената е супер, на такава цена се продават апартаменти в не много добър квартал в София.

# 64
  • София
  • Мнения: 7 277
Знаете ли как е положението в Кладница


Познати имат хубава вила там и много си я обичат. Мисля, че е по-хладно от София и с по-голяма надморска височина. Аз съм ходила веднъж и мястото ми изглежда съвсем нормално, ако сте шофьори; само пътят ми се стори твърде завойчест за спокойно каране.

Къщата в Божурище е на добра цена, ако няма какво да се прави по нея (парно, изолации, довършителни работи вътре). Но като гледам - вътре кухнята е оборудвана добре, та сигурно собствениците са оправили довършването. Въобще се радвам, че на пазара има вече такива оферти. Дворът е приличен. Като минус - самата къща ми се струва малка като площ (май са само две спалните, погледнато от снимките).

# 65
  • Мнения: X
https://www.olx.bg/ad/ednofamilna-kascha-145-kv-m-v-gr-bozhurisc … 3.html#b3f3bce0c4
Вижте какво намерих за Божурище. Много си е добре дворчето, малко е припек, но това се оправя. Цената е супер, на такава цена се продават апартаменти в не много добър квартал в София.
Това е толкова в Божурище,колкото онази е в Оборище Wink Това е на полето до Божурище, в някакво бивше село, станало квартал на града. Даже гугъмобилът не е влязъл в него. Иначе самата къща изглежда много добра, само че е на м..та си.
ето я същата:
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1j153955267543557

# 66
  • Мнения: X
Тя цената не е много по-различна от цените на доста къщи из София. Имам предвид цената на квадрат. Просто особено при къщите е, че са по-големи като площ и съответно цената скача над 250-300000 евро.

# 67
  • Мнения: 5 059
Това не е в Божурище,потвърждавам.
Някъде в околията е и едва ли има читав път,ток ,вода и тн.
А не знам къде ги виждате тези балкон срещу балкон,наистина.
Къщите и дворовете са с едно нормално разположение за малко градче...
Ето една снимка от гоогле карти,съвсем нормален двор с къща,отзад също има двор...И между др,тази улица я преасфалтираха мин.година от до,тротоарите също са нови новенички .

# 68
  • София
  • Мнения: 7 277
Ул. Витоша ли имаш предвид? Ако е тя - наистина е асфалтирана като по учебник!

# 69
  • Мнения: 19 479
Вервам, тези дворчета които си показала за мен не си заслужава решението да живееш в отдалечен квартал. Първо са много малки, второ са изцяло засадени с нещо, а и често това не са еднофамилни къщи, ами дву и трифамилни. Под хубав двор разбирам нещо поне половин-един декар с хубава трева и дървета. Нещо такова например https://hubav-dom-i-saltanati.geodeya.com/images/phocagallery/Ex … dvor-exterior.jpg
Както се вижда, не е задължително да е мутробарок с басейн и външно джакузи, но е достатъчно естетично, удобно и приятно за живеене. Според мен де, аз не налагам вкуса си на никого.

# 70
  • Мнения: 1 603
Включвам се и аз с един др. район - Елин Пелин - ско.  Искам да ви кажа, че това е родния ми край и е уникално. Пътуваме при всеки удобен случай и през седмицата (т.к  сме с три малки деца и не винаги става) но и през зимата е ок. Къщата ни не е супер лукс, но с нищо не мога да сравня сега есенно да си запаля огън в печка на дърва а дните са слънчеви и е тихо... селото ни е до гората и язовир Огняново, аз съм от Доганово. Да има цигани но къде ли няма.  Има части в западната част от селото където няма. ММ е от съседно село и сме там. Кой как си го направи са казали хората... 20 год живях в апартамента и не свикнах и така преди  шест год взехме къща. Когато поизрастнат децата и големия син вземе книжка ги изнасям за постоянно за да можем да си се прибираме и идваме спокойно всеки ден.  Пътя не тежи аз стигам по бързо от там отколкото тук от квартала до работата. В момента в който зад гърба ми е табелата София ми е едно ...спокойно. между другото и от другата страна Горномалински села също са супер. Баба ми бе от Априлоно.  На подбалканската са. Много харесвам и Байлово, селата от Мирковско Чавдарско  Пирдопско са уникални но на мен са ми далече.

# 71
  • София
  • Мнения: 7 277
milittana, на мен също мн. ми хареса двора от твоята снимка - показаното е около 500 кв.м., не повече  Аз имам подобен двор с райграс, туи и специално подбрани ландшафтни храсти в провинцията, но около мен много от съседите си ползват двора за зеленчукова градина. Садят, поливат,...също - палят листата есенно време и правят огън в двора си, както и плътна димна завеса за целия квартал Pensive Последното не ми се коментира. Другото намирам за нормално, защото хората с това се изхранват на практика. Трудно ще се намери обикновен български район с къщи, в който никой да не сади зарзават в градината си Stuck Out Tongue Winking Eye

Относно размера на дворовете - къщите в Божурище са изнесени напред към улицата, а зад тях много често има двор от по декар. Видях такава къща онзи ден. Къща, в която живеят две семейства, на която чистата жилищна площ е около 180 кв.м. (без тавани, мазета, гаражи и т.н.). Според мен това е жилищна площ за едно семейство с две-три деца Grinning. В крайна сметка, ако си със семейство с деца и ще се изнасяш в отдалечен квартал, защо децата ти трябва да пребивават в общи спални Grinning.


janakrasi, по повод селата преди Пирдоп - от Ботевградско шосе до Саранци са 22 минути, нормално каране Simple Smile.

# 72
  • Мнения: 19 479
Аз съм малко скептична за къща, в която живее повече от едно семейство, а има общ двор, но може би има и приятни изключения в това отношение. Страхотно е, ако има широк заден двор за игри и релакс, то нали затова се строи къща. Листата какво ги правите есенно време, че са ми голям дерт, ако не ги събирам и изгарям къде да ги сложа? На мен ми се покрива почти целия двор с листа и съм ги оставяла така да си изгният, нямам представа доколко е полезно за тревата, сигурно не.

# 73
  • Мнения: 1 603
Именно

За това говоря
https://www.google.com/search?q=огняново+елин+пелин&client=ms-android-samsung&prmd=mivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjUyemd1M7eAhVBEiwKHdGMCUsQ_AUICigC&biw=360&bih=512&dpr=1.5

https://www.google.com/search?q=караполци&tbm=isch&ved=2ahUKEwiI2Iyf1M7eAhWP44UKHaWnDCYQ2-cCegQIABAB&oq=караполци&gs_l=mobile-gws-wiz-img.1.0.0j0i5i30j0i24l3.43172.49277..50132...1.0..1.144.2624.3j19......0....1.......0..0i30j0i10i24j0i13j0i13i5i30.lT4-ABisSiw&ei=iFfpW4j0EI_HlwSlz7KwAg&client=ms-android-samsung&prmd=mivn&biw=360&bih=512

https://www.google.com/search?q=доганово&tbm=isch&ved=2ahUKEwjoufDD1M7eAhUL7xoKHSXQA0AQ2-cCegQIABAB&oq=догатоно&gs_l=mobile-gws-wiz-img.1.0.0i13l2j0i13i5i30l2.24374.28511..29953...0.0..1.161.2233.0j17......0....1.......0..0j0i5i30j0i24.PuuNm_rjXCA&ei=1VfpW6j7GIvea6Wgj4AE&client=ms-android-samsung&prmd=mivn&biw=360&bih=51


# 74
  • София
  • Мнения: 7 277
Листата какво ги правите есенно време, че са ми голям дерт, ако не ги събирам и изгарям къде да ги сложа? На мен ми се покрива почти целия двор с листа и съм ги оставяла така да си изгният, нямам представа доколко е полезно за тревата, сигурно не.


Да уточня - имам два ореха на съседите, които покриват с мнооого листа райграса ми. Част от тях събираме с децата в чували и ги изсипваме в уличния контейнер за боклук, част от тях оставяме направо с чувалите до него, а много голяма част схрускваме с косачката и след това ги депонираме където хвърляме окосената трева.

Общи условия

Активация на акаунт