Къща около София

  • 63 443
  • 910
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 485
Най-хубавия квартал за мен e Панчарево!  Квартала е на 10km от Центъра на София и на 5 километра от  Младост, Business Park Sofia  и  бизнес зона Capital Fort.   Живея там от 25 години и мястото просто няма равно в София или околностите.  Създава чувство за живот на планина, но в същото  време и все едно си на море! Изключително зелено ( отвсякъде заобиколено от различни видове гори). Има страхотни гледки към полите на Витоша, Лозенската планина, Стара планина,  София и естествено Панчаревското езеро.  От моята къща се виждат цялото езеро и небостъргачътe  на Цариградско шосе, които са зад него.  Създава чувство се едно си в западно-европейско райско кътче. Има няколко парка - Витоша, велоалеята около езеротo, Панорамна пътека - Панчарево (Лозенска планина над езерото) и парк Камбаните. Има много места за спорт и отдих, а именно: 3 - различни тенис корта;  4 -различни басейна с минерална вода;  2 - различни комплексa за СПА;  3- различни фитнеса, 2- различни пейнтбол игрища; стадиона на ЦСКА подходящ за деца, които искат да тренират футбол;  1 - място за екстремен мотоспорт и гребната база за тези, които искат да се занимават с воден спорт. Обществените места са следните: 2 държавни училища;  2 - частни училища, като едното е Англо-Американското (най-доброто в източна европа); 1- голяма държавна детска градина и 3 -частни детски градини;  4-ри места с катерушки за децата; 3- беседки; 3 - чисто нови улични фитнеса и  1 - малък парк за пенсионери; доста заведения на прилични цени; 2 - студиa за красота;  най-голямото читалище в София с голяма библиотека и арена за танци и други мероприятия. Градския транспорт е перфектен!   Автобусите са чисто нови (EURO 6, природен газ, екологично чисти) от тази година (предишните бяха Мерцедес от 2008) и са на всеки 10 минути, а през събота и неделя на 15.  Минават 3 - автобуса: 1, 3 и 4 , като 2 са на 5 спирки от метрото.  Самите спирки в Панчарево са чисто нови, остъклени с нови табла, които показват колко време се чака и каква е температура навън + карта на цяла София за ориентиране. Има 3 - различни тв и интернет доставчика, а именно: Bulsatcom, A1 и Бол-бг изток. Телевизията е кристално чиста, цифрова с над 250 канала.  Като е кабелна или сателитна по избор. Интернета е много бърз на всички оператори  като при а1, bulsatcom  е коаксиален кабел до 200 mbit download и 6 mbit upload, a интернета на Бол-бг изток е ОПТИЧЕН ( последно поколение интернет) като дава възможност за 900mbit download и 90mbit upload. Интернета спира изключително рядко при всички оператори, предимно когато падне много голям сняг. Ако търсите място за къща тo Панчарево е най-хубавото на което може да попаднете!


Езерото на Панчарево е пълно с лайна. Идват от къщите.
И Overdozer се е изказал като брокер, който иска да продава парцели в Панчарево Simple Smile

Последна редакция: пт, 16 авг 2019, 10:34 от българска мама

# 196
  • Мнения: 19 482
Абе десет километра до центъра, ама я тръгни да излизаш или влизаш в пиков час....отседяваш си в задръстванията яко. Пътят е един и е тесен, целият квартал и всичко що минава за Самоков, вкл. тирове все по тесен двулентов път.

# 197
  • София
  • Мнения: 7 277
Сигурно е хубаво в Панчарево. Ако трябва да избирам между него и Младост например, бих избрала Панчарево - повече простор, няма блокове, по-малко жители и т.н.

# 198
  • Мнения: 1 711
Има и минус, че е доста стръмно там.

# 199
  • Мнения: 485
Има и минус, че е доста стръмно там.
......И трудно се строи.

# 200
  • Мнения: 18 497
Като се сетя как всяка зима протестират ЧЕЗ да им обърне внимание...

# 201
  • Мнения: 19
Най-хубавия квартал за мен e Панчарево!  Квартала е на 10km от Центъра на София и на 5 километра от  Младост, Business Park Sofia  и  бизнес зона Capital Fort.   Живея там от 25 години и мястото просто няма равно в София или околностите.  Създава чувство за живот на планина, но в същото  време и все едно си на море! Изключително зелено ( отвсякъде заобиколено от различни видове гори). Има страхотни гледки към полите на Витоша, Лозенската планина, Стара планина,  София и естествено Панчаревското езеро.  От моята къща се виждат цялото езеро и небостъргачътe  на Цариградско шосе, които са зад него.  Създава чувство се едно си в западно-европейско райско кътче. Има няколко парка - Витоша, велоалеята около езеротo, Панорамна пътека - Панчарево (Лозенска планина над езерото) и парк Камбаните. Има много места за спорт и отдих, а именно: 3 - различни тенис корта;  4 -различни басейна с минерална вода;  2 - различни комплексa за СПА;  3- различни фитнеса, 2- различни пейнтбол игрища; стадиона на ЦСКА подходящ за деца, които искат да тренират футбол;  1 - място за екстремен мотоспорт и гребната база за тези, които искат да се занимават с воден спорт. Обществените места са следните: 2 държавни училища;  2 - частни училища, като едното е Англо-Американското (най-доброто в източна европа); 1- голяма държавна детска градина и 3 -частни детски градини;  4-ри места с катерушки за децата; 3- беседки; 3 - чисто нови улични фитнеса и  1 - малък парк за пенсионери; доста заведения на прилични цени; 2 - студиa за красота;  най-голямото читалище в София с голяма библиотека и арена за танци и други мероприятия. Градския транспорт е перфектен!   Автобусите са чисто нови (EURO 6, природен газ, екологично чисти) от тази година (предишните бяха Мерцедес от 2008) и са на всеки 10 минути, а през събота и неделя на 15.  Минават 3 - автобуса: 1, 3 и 4 , като 2 са на 5 спирки от метрото.  Самите спирки в Панчарево са чисто нови, остъклени с нови табла, които показват колко време се чака и каква е температура навън + карта на цяла София за ориентиране. Има 3 - различни тв и интернет доставчика, а именно: Bulsatcom, A1 и Бол-бг изток. Телевизията е кристално чиста, цифрова с над 250 канала.  Като е кабелна или сателитна по избор. Интернета е много бърз на всички оператори  като при а1, bulsatcom  е коаксиален кабел до 200 mbit download и 6 mbit upload, a интернета на Бол-бг изток е ОПТИЧЕН ( последно поколение интернет) като дава възможност за 900mbit download и 90mbit upload. Интернета спира изключително рядко при всички оператори, предимно когато падне много голям сняг. Ако търсите място за къща тo Панчарево е най-хубавото на което може да попаднете!


Езерото на Панчарево е пълно с лайна. Идват от къщите.
И Overdozer се е изказал като брокер, който иска да продава парцели в Панчарево Simple Smile

 Езерото е леко замърсено,  защото не е чистено от 40 години, но Фандъкова лично обеща, чe 2020 ще го изчистят по проект от 2008г.  В момента всички кандидат кметове го рекламират в кампанията си.  Това,  че било пълно с лайна са абсолютни глупости и хейтърски истории.  Лично съм виждал не повече 2 тръби да се вливат в езерото,  като едната беше дъждовна вода от гората,  а другата наистина си беше канализация, но я залостиха 20 дни след проверката. Много хора преувеличават проблема с канализацията  все едно в малките селища не са на септични ями ( особено селата в северната част на София),  но там проблема реално съществува,  защото масово къщите не са към софийска вода, а са на кладенци.  Съответно водата им е пълна с фекалии,  които се просмукват през почвата в кладенците.  Иначе не съм брокер, а реално си живея в Панчарево в централната част, а не вилните зони. Парцели си имам доста (няма да лъжа някои са продадени),  но нито ги рекламирам, нито смятам да ги продавам, защото мисля да си строя върху тях. Иначе новата част на Панчарево - Детски град си има канализация Simple Smile

Абе десет километра до центъра, ама я тръгни да излизаш или влизаш в пиков час....отседяваш си в задръстванията яко. Пътят е един и е тесен, целият квартал и всичко що минава за Самоков, вкл. тирове все по тесен двулентов път.

Пътя си е супер. Задръствания през седмицата няма. Реално само петък вечерта когато всички живо излиза от София и неделя когато се връщат. Тъй като имам 4 апартамента в центъра на София и всяка седмица пътувам  до там със сигурност мога да кажа, че в не пикове време съм за 10 минути на Сердика.  Ще ти дам и малко информация, която няма да намериш по сайтове или да ти кажат брокери:
 1) Ще се открива нов път от Самоковско до околовръстното,  през синия кръст ще минава и ще излиза на Бизнес парк София;
2)  В Панчарево ще се изгражда най-новия бизнес парк София на мястото на черешовите градини до околовръстното (инвестиция за 300 милиона евро) ще бъде и по подобие на Garitage Park;  
3)  Строи се Кауфланд и Била на входа на Панчарево.

Има и минус, че е доста стръмно там.

Зависи в коя част говориш.  Стръмни са вилните зони, който аз не бих нарекъл Панчарево. В най-новата част на Панчарево (Детски град)  е абсолютна равнина като в Младост и става стръмно чак когато се качваш нагоре към вилна зона  Градище.  Центъра на Панчарево има много лека денивелация.  Реално аз предпочитам да съм на високо,  защото ти се разкрива уникална гледка, а нали това е смисъла на една къща  да има простор и гледки.   Къща в равнината за мен няма нищо уникално в нея, все едно си в полето на село.  Всички най-хубави квартали в Америка са по склоновете на някакви планини, а високите блокове в равнините. Същото е в Швейцария, Канада, Австрия и Германия. Във Италия е пак същото или около езера, а Панчарево комбинира и планина и езеро.

Като се сетя как всяка зима протестират ЧЕЗ да им обърне внимание...

Протестират масово тия от Кокалянe , защото там тока спира често.  Кокаляне винаги го пишат Панчарево още от соц времето. Хората от Кокаляне ги е срам  и като ги попиташ от къде са, винаги си казват Панчарево.  Лично аз нямам проблем с отоплението зимата. Къщата ми е 600 квадрата (югоизточно изложение) и съм с камина с водна риза +  собствена батерия,  която не спира ако има проблем с тока.  Всеки етаж и всяка стая има по 2 радиатора в нея.  Да не говорим, че имам вътрешна изолация на всяка външа стена,  която е 3см EPS стиропор и външна изолация на цялата къща XPS 10 см. Зимата стаите не падат под 27 градуса  тъй като помпата автоматично се включва когато падне под 27.

Не забравяйте, че цените в Панчарево не спират да се покачват още от 1997 година.  Тоест,който реши да построи къща тук винаги ще си запази стойността или ще е на печалба,ако реши да я продава след време. В селата около северната част на околовръстното всичко е наистина по-евтино, но цената не му се и покачва  и си стои в стагнация,  а населението на България намалява и съответно след време може и да си на загуба.

За финал ще кажа, че всеки мой гост в Панчарево ми е казвал, че не иска да си тръгва! Дали са го казвали на шега или не...не мога да знам, но това са фактите.

Последна редакция: пт, 16 авг 2019, 17:25 от Overdozer

# 202
  • Мнения: 19 482
Рекламна пауза. Точно днес в седем и трийсет бях до Син кръст, тези за бързата връзка не ми ги говори, от няколко дни бродя из района по работа и е страшно с придвижването, и то до Син кръст, какво остава до същинското Панчарево. Това, че ще се застрои  с бизнес центрове и хипермаркети не го броя за плюс - справка Драгалевци и Симеоново. Който го влече да ходи, ама поне една свястна връзка с метро да му бяха направили.

# 203
  • Мнения: 19
Рекламна пауза. Точно днес в седем и трийсет бях до Син кръст, тези за бързата връзка не ми ги говори, от няколко дни бродя из района по работа и е страшно с придвижването, и то до Син кръст, какво остава до същинското Панчарево. Това, че ще се застрои  с бизнес центрове и хипермаркети не го броя за плюс - справка Драгалевци и Симеоново. Който го влече да ходи, ама поне една свястна връзка с метро да му бяха направили.

За мен Бизнес Зоните за голям плюс,  защото гарантират постоянна работа в непосредствена близост  и доходи от данъци за общината, която инвестира после част в квартала.  За метро до Бояна и Драгалевци не знам,  но има 90% вероятност да има метро до Панчарево,  защото инвеститорите в новия бизнес парк са  заявили, че искат разклон от Бизнес Парка към тях. Лично аз съм против това, защото искам квартала да е по-затворен и да няма прекалено много хора. Събота и неделя не мога да се размина с хората около езерото и заведенията са с  опашки.  Метрото ще направи мястото прекалено достъпно и ще става лудница. Пък и смисъла на къщата е спокойствието, а няма да спокойно, ако цяла София идва всеки ден тук да почива. Часа,  който си казала е пиков час и важи за цяла София.  За мен е по-трудно да се придвижа от Младост 1 - Младост 4 отколкото Панчарево до Центъра. На запад елитните квартали с къщи по принцип не са толкова свързани с метрото и работят на принципа затворени комплекси.

Последна редакция: пт, 16 авг 2019, 18:00 от Overdozer

# 204
  • Мнения: 2 998
За метро до Бояна и Драгалевци не знам,  но има 90% вероятност да има метро до Панчаревo...
Да, за внуците.

# 205
  • Мнения: 19 482
Седем и трийсет не е осем или девет, но да не спорим. Ако искаше кварталът да е по-затворен, нямаше тези хвалби да редиш. Нямам нищо против квартала, но го познавам добре и това за бързия достъп до центъра не го вярвам. Тая вероятност за метро не съм я чувала, дано да стане ама надали и то след двайсетина години може би. Че метрото на Драгалевци е предвидено до Околовръстното, обаче поне още десетина години няма да го бъде. За новото шосе пак така - който иска да се хваща на тая въдица, ама аз веднъж се катерих по чукарите на Панчарево, за да изляза на пътя за Бистрица и Симеоново, че да се прибера /имаше огромно задръстване по Околовръстното/. Е, хвана ме морска болест. Само една артерия свързва квартала с останалия свят, така че мечтата ти за затворен квартал е осъществена.

# 206
  • Мнения: 2 998
Ние често минаваме от Панчарево през Бистрица за по-бързо.

# 207
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Все едно не знам колежката от Кокаляне как пътува и сутрин, и вечер....бързо друг път. Като спре рейса някъде към общината и се влачи сума ти време до Горубляне.
Сега е отпускарски сезон и още е рехаво.
Бърз достъп имам от Герман и то защото не ми се налага да минавам по околовръстното. До работното ни място тя стига два пъти по-бавно (в най-добрия случай), без значение от вида транспорт.

# 208
  • Мнения: 19
За метро до Бояна и Драгалевци не знам,  но има 90% вероятност да има метро до Панчаревo...
Да, за внуците.

 Както казах предпочитам и да няма метро.

Седем и трийсет не е осем или девет, но да не спорим. Ако искаше кварталът да е по-затворен, нямаше тези хвалби да редиш. Нямам нищо против квартала, но го познавам добре и това за бързия достъп до центъра не го вярвам. Тая вероятност за метро не съм я чувала, дано да стане ама надали и то след двайсетина години може би. Че метрото на Драгалевци е предвидено до Околовръстното, обаче поне още десетина години няма да го бъде. За новото шосе пак така - който иска да се хваща на тая въдица, ама аз веднъж се катерих по чукарите на Панчарево, за да изляза на пътя за Бистрица и Симеоново, че да се прибера /имаше огромно задръстване по Околовръстното/. Е, хвана ме морска болест. Само една артерия свързва квартала с останалия свят, така че мечтата ти за затворен квартал е осъществена.

 Все пак имай предвид,  че ти  коментираш от гледна точка да идваш до Панчарево. Най-вероятно по работа,  а темата е друга...да живееш в къща. Реално аз като местен отивам до София само  по работа иначе всичко си имам в квартала. Дори да искам да отида до Боровец или Искъра  ми е на 20 минути.  Реално, ако не ми е бизнеса в центъра на София нямам и причина да влизам в София.

# 209
  • Мнения: 19
Все едно не знам колежката от Кокаляне как пътува и сутрин, и вечер....бързо друг път. Като спре рейса някъде към общината и се влачи сума ти време до Горубляне.
Сега е отпускарски сезон и още е рехаво.
Бърз достъп имам от Герман и то защото не ми се налага да минавам по околовръстното. До работното ни място тя стига два пъти по-бавно (в най-добрия случай), без значение от вида транспорт.


Хора вие говорите за пиковите часове през делниците и мислите, че е постоянно така. След 9 часа сутринта  няма почти никакъв трафик до към 17.00 - 19.00 часа и после пак си е спокойствие.  Вие виждате така нещата, защото работите в София  и всеки ден пътувате в пиковите часове  и си мислите, че това е реалността постоянно.   Това е все едно аз да мисля,  че всеки ден е лудница около езерото,  защото го виждам само събота и неделя.

Общи условия

Активация на акаунт