Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 23 септ. 2018, 20:03 ч.

Къща около София

• 24 861
  • 393
  •   1
Отговори
# 390
  • София
Може ли да ми обясните логиката в това да се продава къща 6 - 8 месеца и след като никой не я купи да вдигнат цената с 20000лв? Опитвам се да схвана защо го правят, но не мога.
Да попаднат в обсега на внимание на друг кръг купувачи.
Не казвам, че ще проработи или че е ок, но това ми се струва единствената възможна логика.

# 391
  • София
Може, не се бях сетила. Има такива, които постепенно вдигат цената с по 1000Е през месец. Или пък една къща, която гледах миналото лято за 40000Е. Свалиха и цената в началото на годината на 35000Е и сега от септември е отново на 40000Е. Crazy

# 392
Може ли да ми обясните логиката в това да се продава къща 6 - 8 месеца и след като никой не я купи да вдигнат цената с 20000лв? Опитвам се да схвана защо го правят, но не мога.
Да попаднат в обсега на внимание на друг кръг купувачи.
Не казвам, че ще проработи или че е ок, но това ми се струва единствената възможна логика.
Да и също така да се създаде впечатление, че имотът е с по-висока стойност. Колкото и да е странно, в определени случаи този подход работи. Има и вероятност никак да не бързат с продажбата и да гонят възможно най-високата цена.

# 393
Аз съм била свидетел на същия феномен. Миналата година гледах къща в с. Яна за продажба от собственик. Цената беше 47000 евро. Не харесах къщата, защото мястото беше доста шумно. След като си тръгнахме от огледа собственикът вдигна цената на 49 000 евро. Сега, същата къща все още се продава, но на цена 51 000 евро. Къде е логиката?. Не знам.

Общи условия

Активация на акаунт