Къща около София

  • 63 333
  • 910
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 2 419
Може ли да ми обясните логиката в това да се продава къща 6 - 8 месеца и след като никой не я купи да вдигнат цената с 20000лв? Опитвам се да схвана защо го правят, но не мога.
Да попаднат в обсега на внимание на друг кръг купувачи.
Не казвам, че ще проработи или че е ок, но това ми се струва единствената възможна логика.

# 391
  • Мнения: 2 998
Може, не се бях сетила. Има такива, които постепенно вдигат цената с по 1000Е през месец. Или пък една къща, която гледах миналото лято за 40000Е. Свалиха и цената в началото на годината на 35000Е и сега от септември е отново на 40000Е. Crazy

# 392
  • Мнения: 19 473
Може ли да ми обясните логиката в това да се продава къща 6 - 8 месеца и след като никой не я купи да вдигнат цената с 20000лв? Опитвам се да схвана защо го правят, но не мога.
Да попаднат в обсега на внимание на друг кръг купувачи.
Не казвам, че ще проработи или че е ок, но това ми се струва единствената възможна логика.
Да и също така да се създаде впечатление, че имотът е с по-висока стойност. Колкото и да е странно, в определени случаи този подход работи. Има и вероятност никак да не бързат с продажбата и да гонят възможно най-високата цена.

# 393
  • Мнения: 485
Може ли да ми обясните логиката в това да се продава къща 6 - 8 месеца и след като никой не я купи да вдигнат цената с 20000лв? Опитвам се да схвана защо го правят, но не мога.
Аз съм била свидетел на същия феномен. Миналата година гледах къща в с. Яна за продажба от собственик. Цената беше 47000 евро. Не харесах къщата, защото мястото беше доста шумно. След като си тръгнахме от огледа собственикът вдигна цената на 49 000 евро. Сега, същата къща все още се продава, но на цена 51 000 евро. Къде е логиката?. Не знам.

# 394
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Може ли да ми обясните логиката в това да се продава къща 6 - 8 месеца и след като никой не я купи да вдигнат цената с 20000лв? Опитвам се да схвана защо го правят, но не мога.
Аз съм била свидетел на същия феномен. Миналата година гледах къща в с. Яна за продажба от собственик. Цената беше 47000 евро. Не харесах къщата, защото мястото беше доста шумно. След като си тръгнахме от огледа собственикът вдигна цената на 49 000 евро. Сега, същата къща все още се продава, но на цена 51 000 евро. Къде е логиката?. Не знам.
Явно има голям интерес към имота и собственика не бърза.

# 395
  • Мнения: 969
Може ли да ми обясните логиката в това да се продава къща 6 - 8 месеца и след като никой не я купи да вдигнат цената с 20000лв? Опитвам се да схвана защо го правят, но не мога.
Аз съм била свидетел на същия феномен. Миналата година гледах къща в с. Яна за продажба от собственик. Цената беше 47000 евро. Не харесах къщата, защото мястото беше доста шумно. След като си тръгнахме от огледа собственикът вдигна цената на 49 000 евро. Сега, същата къща все още се продава, но на цена 51 000 евро. Къде е логиката?. Не знам.
Явно има голям интерес към имота и собственика не бърза.
Може да се сметне точния интерес - по 1000Е на оглед, значи оттогава и имал още 2 огледа. Simple Smile

# 396
  • Мнения: 485
Може ли да ми обясните логиката в това да се продава къща 6 - 8 месеца и след като никой не я купи да вдигнат цената с 20000лв? Опитвам се да схвана защо го правят, но не мога.
Аз съм била свидетел на същия феномен. Миналата година гледах къща в с. Яна за продажба от собственик. Цената беше 47000 евро. Не харесах къщата, защото мястото беше доста шумно. След като си тръгнахме от огледа собственикът вдигна цената на 49 000 евро. Сега, същата къща все още се продава, но на цена 51 000 евро. Къде е логиката?. Не знам.
Явно има голям интерес към имота и собственика не бърза.
Може да се сметне точния интерес - по 1000Е на оглед, значи оттогава и имал още 2 огледа. Simple Smile

Ами значи никой не харесва тази къща. След толкова много огледи...а той си вдига цената?!
Нещо логиката куца..

# 397
  • Мнения: 969
Скрит текст:
Може ли да ми обясните логиката в това да се продава къща 6 - 8 месеца и след като никой не я купи да вдигнат цената с 20000лв? Опитвам се да схвана защо го правят, но не мога.
Аз съм била свидетел на същия феномен. Миналата година гледах къща в с. Яна за продажба от собственик. Цената беше 47000 евро. Не харесах къщата, защото мястото беше доста шумно. След като си тръгнахме от огледа собственикът вдигна цената на 49 000 евро. Сега, същата къща все още се продава, но на цена 51 000 евро. Къде е логиката?. Не знам.
Явно има голям интерес към имота и собственика не бърза.
Може да се сметне точния интерес - по 1000Е на оглед, значи оттогава и имал още 2 огледа. Simple Smile


Ами значи никой не харесва тази къща. След толкова много огледи...а той си вдига цената?!
Нещо логиката куца..
Какви екземпляри се срещат особено като купувам имоти! Цялата менажерия е налична. Понеже знам какво искам след 5 минути оглед съм готов да кажа дали го взимам съответния имот. И отсреща се облещват и почват да си мислят, че са го подценили яко и се започват едни промени на условията под всякакъв предлог. Съответно до сделка не се стига. И някои от тия обяви още си висят.

# 398
  • Мнения: 2 113
Много е относително и зависи от вашите представи, настройка, желание и конкретни необходимости и бюджет. Но задължително ще трябва да направите компромис с нещо. В нашия случай - с разстоянието. Взехме хубава, нова къща на сравнително прилична цена. Но на 27 км. от София. Всички населени места около София си имат и предимства и недостатъци, важното е да проучите кои са те и да прецените за себе си какво може да преглътнете и какво не. Аз лично исках да е равно, да не е много пренаселено, да няма никакви роми, къщата да не се нуждае от ремонт, да бъде на един етаж, да е в богата вододайна зона, да има изградена инсталация за отопление и по възможност да не е през брокер и разбира се да е по джоба ни. Това ни бяха основните изисквания и успяхме да открием нашата къща. От тук нататък е това, което трябваше да се преглътне - по-голямото разстояние, нередовен обществен транспорт до София /има рейсове през два часа, които спират на 1 км. от къщата Simple Smile/. За протокола имам две момчета ученици, учат в София, с мъжа ми работим в София и двамата сме с коли. Апартамента в София продадохме, но имаме баба и дядо там, които при нужда се включват. Мога да кажа, че с пътуването много бързо свикнахме, на мен лично даже ми е приятно. Като време е 20 мин. в повече в посока сравнено с предишното ми местоживеене.
Е тук седи кучето зарито Simple Smile
Без тази опция нещата биха изглеждали доста мъчителни.
Лично мнение от личен опит.
Дори един път седмично да се наложи, пак е безценна тази помощ и за който я няма, нещата са коренно различни.

# 399
  • Мнения: X
Като чете човек темите и ще си каже, че извън София хора не живеят.

# 400
  • Мнения: 485
Аз пък съм живяла в Канада и къщата ни беше на 52 км от работното ми място. Нямаше никакъв градски транспорт. Само с коли сме се придвижвали. Тогава децата ни бяха малки и ходеха с училищен автобус до училище. Но всичко друго само с коли. Пазар, работа и всичко друго само с коли. Не сме имали никакви роднини за помощ. Само детски градини (доста скъпи) и училища.
Пътувах всеки ден 104 км до работа и обратно. Тук разстоянията са в пъти по-малки. Има градски транспорт дори и не много редовен.
Може да се живее, стига да има вода, ток и път до населеното място. А и децата растат. Не забравяйте.

# 401
  • София
  • Мнения: 17 258
То точно понеже растат децата става сериозен проблема с липсата на ГТ. Едно дете в начален курс ще го заведеш и вземеш от училище съответно преди/след работа, ама като порасне малко?  Примерно 6-7 клас, учи си до обяд и после?
Много, ама много сме го мислили и премисляли, докато сме с деца у дома, трябва да има обществен транспорт. Но пък те вече повечето села около София си имат, само тези, дето ги водят вилни зони не.

Ние отскоро оглеждаме, обаче, хора, аз наистина не подозирах, че масово по близките села няма я вода, я канализация. Съответно се живее с кладенци и септични ями, обаче, стига, 21 век сме, на 20-30 км от столицата! За мен това беше страхотна изненада, може би защото не съм се интересувала по-сериозно. Как се живее така, възможно ли е?

# 402
  • Мнения: 485
То точно понеже растат децата става сериозен проблема с липсата на ГТ. Едно дете в начален курс ще го заведеш и вземеш от училище съответно преди/след работа, ама като порасне малко?  Примерно 6-7 клас, учи си до обяд и после?
Много, ама много сме го мислили и премисляли, докато сме с деца у дома, трябва да има обществен транспорт. Но пък те вече повечето села около София си имат, само тези, дето ги водят вилни зони не.

Ние отскоро оглеждаме, обаче, хора, аз наистина не подозирах, че масово по близките села няма я вода, я канализация. Съответно се живее с кладенци и септични ями, обаче, стига, 21 век сме, на 20-30 км от столицата! За мен това беше страхотна изненада, може би защото не съм се интересувала по-сериозно. Как се живее така, възможно ли е?
Аз живях 8 години в Канада без канализация. Бяхме на септична яма. Никакъв проблем, стига да е направена като хората.

# 403
  • Мнения: 18 476
Проблемът е, че и на съседите трябва да са направени както трябва и да им се дават пари за почистване.
За останалата инфраструктура - темата е безкрайна.

# 404
  • Мнения: 3 357
Е то и Симеоново, Драгалевци и Бистрица няма канализация...

Общи условия

Активация на акаунт