Къща около София

  • 63 114
  • 910
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 1 580
За мен е ОК, има магазини, предимно млади хора много комуникативно с транспорт също, минавам от там всеки ден почти, като шум от влака не знам дали е силен, все пак не живея там, на 10 мин от София. Лично ми харесва като цени вече си мисля, че гонят Нови Хан.

 
The Iron Lady
janakrasi

За Гара Елин Пелин нещо да споделите?

# 436
  • София
  • Мнения: 17 142
Прави сте за цените в Локорско, там под 100х май няма предлагане. Което не би било неразумно, ако бяха готови за влизане, а не с нужда от още доста средства за ремонт.

# 437
  • София
  • Мнения: 7 276
Бърди, не знам, но като минала по този път, за да се прецени дали е разумна цената, трябва да се види цената на земята и цената на грубия строеж. Ако примерно земята е около 50К евро и грубият строеж също е 50К евро - 100К ми се вижда ОК. После всичко друго са довършителни работи - дограма, подмяна на ВиК, ЕЛ, отопление, бани, подове, стени и т.н. Ние строихме преди 6 г. и грубият строеж тогава беше 50К евро (сега сигурно би било повече) - това са основи, стени и покрив. В тази цена не влизаше дори дограмата. А цените на земята около София напоследък доста пораснаха (върти ми се около 100 евро/кв.м. за пояса около София). Т.е. 50К за двор от 500 кв.м.

# 438
  • София
  • Мнения: 17 142
Аш, много ти благодаря за това полезно включване!!!

# 439
  • София
  • Мнения: 5 941
Грубият строеж ще е 50 к, обаче ще е нов. Не може да се сравнява като качество и технологии с материалите от 70 те години.
Да не говорим пък за разпределение и функционалност.

# 440
  • Мнения: X
С тази разлика, че при къща НС се спестява цялата хамалогия по изриването на старите настилки и стенни покрития, която за квадратурата на една стара къща хич не е малко - и като труд, и като пари. Отделно рисковете от компрометирана конструкция, несъответствие в документацията, рискът от незаконни постройки и прочие, и прочие.  Та, за мен е много по-разумно парцел и нова къща, отколкото стара къща за тотален ремонт. Разбира се, има и изключения, говоря в общия случай. Да попаднеш на изключение е въпрос на голям късмет.
Грубият строеж ще е 50 к, обаче ще е нов. Не може да се сравнява като качество и технологии с материалите от 70 те години.
Да не говорим пък за разпределение и функционалност.
И това също.
Като цяло, на никого не му се занимава с всички разправии по строежа на една къща. Всеки иска да влезе на вече  готово. Но действителността, от моя опит, е такава, че ако искаш хубава къща на сносна (като за мястото си) цена, най-добре е да си я направиш сам.

# 441
  • София
  • Мнения: 7 276
Въпрос на сметки е. Трябва да се вземат оферти за проектиране и построяване и да се сравнят с цената на готовото. Така наизуст е по-трудно да се прецени.

# 442
  • София
  • Мнения: 12 201
Наскоро си взех парцел със стара и напукана къща в село Петково, на 3 км от Елин Пелин.
Реално си взех основно двор, половинката иска да бутаме къщата и да вдигнем нещо малко и ново, на мен не ми се занимава и се надявам да закърпим текущата. Още не сме го решили, имаме време зимата да го измислим.

Но аз искам въпросната къща с парцел да я ползвам само през лятото и основно да сме навън, а не за постоянно живеене. Предимството за мен от това, че е с постройка бяха, че си има и ток и вода и канализация и някои постройки, които могат да се ползват.  Постройките са си незаконни, но с удостоверение за търпимост и част от тях според мен не са за бутане, та дори се надявам и къщата да не се налага да се бутне.

# 443
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Може и ОК да е, не знам. Ама и не искам да сравнявам Кътина и Побит камък с Канада де Simple Smile



Кътина и Побит камък ще спечелят .

# 444
  • София
  • Мнения: 4 192
Наскоро си взех парцел със стара и напукана къща в село Петково, на 3 км от Елин Пелин.
Реално си взех основно двор, половинката иска да бутаме къщата и да вдигнем нещо малко и ново, на мен не ми се занимава и се надявам да закърпим текущата. Още не сме го решили, имаме време зимата да го измислим.

Но аз искам въпросната къща с парцел да я ползвам само през лятото и основно да сме навън, а не за постоянно живеене. Предимството за мен от това, че е с постройка бяха, че си има и ток и вода и канализация и някои постройки, които могат да се ползват.  Постройките са си незаконни, но с удостоверение за търпимост и част от тях според мен не са за бутане, та дори се надявам и къщата да не се налага да се бутне.
Щом имате стари постройки и искате нещо малко може да минете без разрешения за строеж и една камара бюрокрация. Никой не може да ви каже нищо, ако строите в рамките на съществуващите постройки - просто казвате че правите ремонт

# 445
  • София
  • Мнения: 878
Taзи сутрин за пореден път си направих разходка от Рударци та до Владая през гората ... разходих се пеша от входа на Владая та до центъра й. Всеки следващ път това село ми харесва все повече и когато ми се появи финансова възможност пък и добра оферта се изнасям там. Изглежда ми най-хубавото село край София.

# 446
  • София
  • Мнения: 4 192
Не пиши така за Рударци, че съм известна като пернишката селянка в форума, голяма ми е мъка  Mr. Green

# 447
  • София
  • Мнения: 878
Не пиши така за Рударци, че съм известна като пернишката селянка в форума, голяма ми е мъка  Mr. Green
Aз писах за Владая, че ми е любимото село, но и Рударци ми харесва (Мърчаево нещо не ми харесва особено).

# 448
  • Мнения: X
Не пиши така за Рударци, че съм известна като пернишката селянка в форума, голяма ми е мъка  Mr. Green
Рударци си е пернишко село и е нормално живеейки там да си пернишка селянка. В това няма нищо обидно.

# 449
  • София
  • Мнения: 4 192
Не се обиждам, разбира се - хората живеещи на село са селяни, в женски род селянка. Факт!

Общи условия

Активация на акаунт