Испания

  • 41 970
  • 748
  •   1
Отговори
# 225
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Stani 1997, цените са горе-долу:
Вадене на зъб -70 евро
Кариес - 35 евро
(Като снимка и упойка и за двете(за кариеса също ако има нужда) влиза в цената).
Това е например във Vital Dent, но и в други подобни центрове , цените са почти същите.
Не зная това води ли се скъпо или не🤔, в България два пъти съм си правила по нужда два кариеса , първия път ми падна след точно седмица, втория път, на друго място (взеха ми 30 лева си спомням 😅), вече ме “държи” две години перфектно, така че вие преценявайте.
Ако има нужда от нещо по- специално, определено препоръчвам да си го направи тук. Определени услуги имат гаранция до живот, така че колкото пъти и да има проблем с направеното, толкова пъти ще и го оправят безплатно. Но пък тя ако след курса не се връща в Испания, не зная дали това реално ви устройва.

# 226
  • Мнения: 3 294
И според мен няма смисъл да се правят зъби в България, освен, ако не са 10-15 броя и огромни разходи.
Познавам хора, които си ходят за по 1 седмица и им правят разни неща, но след това редовно им падат пломбите и т.н.
Ако се гледа средно, може би в Испания е с около 40-50% по-скъпо и за 1 пломба или нещо дребно не си струва разправията да се прави в България, особено, ако се ходи за  малко време.

# 227
  • Мнения: 7 325
Опита ми със зъболекарите тук е меко казано ужасен. Ходя колкото да се закърпи положението в много много краен случай и после моят зъболекар в България оправя нещата. И хем не ги избирам по *най-евтино*. Преди няколко години на мъжът ми му се наложи да слага корона. Излезе му 500+ €. 6 месеца по късно направи оток на венеца. Оказа се, че короната не е поставена добре и се събира храна под нея. Изпилиха я  ooooh! и му връчиха спринцовка с игла да прави промивки след всяко хранене  #Crazy #Crazy #Crazy. На въпроса ми за нормално ли го намират това вдигнаха рамене. Случвало се да не се получи. Звънях на моят зъболекар и човекът каза да махнат короната, да циментират остатъка и като си идем след няколко месеца ще го прави той. Оказа се, че некадърника така си е оставил ръцете, че не можа да се оправи и се наложи вадене. Мъжът ми е на 43 години и има два правени зъба, единият от които вече го няма. Та не е проблема в пациента. Преди около година пак се случи да иде на зъболекар заради джоб. Зъболекарката започна да му обяснява какво имало да се прави ( почистване, избелване, смяна на единствената пломба .... ), като и казахме че пролемът не е това, тя обясни че с него ще се заеме последно. Не се върнахме повече.
Та съвета ми е - ако не е нещо много наложително, което не може да изчака до Коледа изобщо да не търси зъболекари. Предполагам си имате такъв доверен в България, да си иде при него. Със сигурност и тук има добри специалисти, но ако ходиш на случаен принцип шанса да попаднеш на такъв е минимален.

# 228
  • Мнения: 3 294
Ти сама си казала, имаш доверен зъболекар!
Това се отнася за България и за Испания и за навсякъде.
По разни вериги клиники в Испания повечето карат на конвейр, с малък стаж са и т.н., за това и цените са им по-добри.
Ако идеш при някой препоръчан надали ще има проблеми. Искам да кажа, че където и да е, не трябва да се ходи на първия срещнат.
За добрите се чака доста, това е друг проблем.

# 229
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
I.HR, няма ли гаранция короната 😳? За тези пари би трябвало да има . (Дори кариесите имат една година гаранция 🤔)
Иначе е ужасно когато ти се случи подобно нещо 😔.

Аз имам мост (корона, вадене, имплант и незнам си още какво под него🤣), с доживотна гаранция. Първата година ми го махаха два пъти , защото венеца ми го “отхвърляше”(каквото и да означава това 😅). След това вече успяха да се преборят с него 😅, и десет години вече нямам оплакване. До миналото лято, когато се счупи малко парче(докато бях в България ). Те нямат офиси там , така че се наложи да чакам да се прибера тук.
Махнаха целия мост, като направиха там още стотина неща междувременно и ми поръчаха нов мост. (През цялото това това време бях с временен мост). За всичко това не съм платила и едно евро, като постоянно ми слагат упойка и почистването (както на повечето места) е безплатно винаги.
Определено бих повторила при тях... Не вярвах че десет години по-късно ще ми “уважат” гаранцията, но веднага откликнаха(а дори съм в друг комунидад и моста е правен в друга лаборатория). (Зная че влиза в гаранцията, но все пак- зарадваха ме хората 🤣)

# 230
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 995
Аз имам мост правен в Бг и до сега е много добре, а вече са поне 10г. от тогава. Тук си правих пломби и ортодонсия. Нямам проблеми, но и в двата случая са хора на доверието. Не са случайна клиника. И цените- за моста тук ми искаха 1000€ в Бг ми го направиха тогава за 100лв. Но иначе са горе - долу такива, каквито stani 1997 ги даде.

# 231
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 833
Не ми се е налагало да ползвам стоматологични услуги тук. Обикновено ходя на профилактика, когато се приберем за отпуска. Само веднъж ми падна една пломба, но часове свободни имаше след месец - тогава, когато вече щяхме да си бъдем в България.
Зет ми имаше проблеми и ходи на преглед. Казали му, че нощем стиска челюстите и заради това е болката. Трябвало да му изработят силиконов протектор, който да слага, докато спи. Цената била 250 евро. Същият в България е 50 лв.

# 232
  • Мнения: 99
Имам лош опит със зъболекарите в Испания. Бих предпочела да се прибера до България, за да извърша необходимата манипулация, освен ако не е твърде спешно.

# 233
  • Мнения: 7 325
Нямала гарнция короната. Имало евтини неща, които излизали перфектно, имало и скъпи които не се получавали. Тва е. А не беше някакъв новак, кабинета си беше негов. Че и препоръчан беше. Уж. Ама си остави ръцете. Не ме е яд за парите толкова колкото за това, че ако си беше свършил работата както трябва дори и да се беше наложило да сменим короната в България зъба нямаше да се извади. А той не изчисти и не запълни добре каналите и .... намаше шанс. Още се ядосвам като се сетя.

# 234
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
И аз като цяло не съм доволна от стоматологичните услуги в Испания.
Ама никак.
Нямам толкова отпуска за всеки проблем да тичам в България където познавам невероятно  добри зъболекари.
Предпочитам при престоя ми в България да посветя и без това, краткия престой на близки и приятели

Напврила съм компромисен вариант с български стоматолог в Мадрид.

Последна редакция: чт, 25 окт 2018, 22:44 от sl

# 235
  • Мнения: 259
Ние правим големите "ремонти" в България, но и тук имаме зъболекар които посещаваме откакто сме тук. Прави ни пломби предимно и децата водя при него. Последно пролетта водих малката за една пломба, в крайна сметка се оказаха 2. Не останах доволна от отношението му, а едната пломба падна докато бяхме в България. И на мен ми е правил доста неща, но оставам с впечатлението че предпочита да извади зъба вместо да го лекува. Сега за децата ще го сменям, но определено ще го ползвам за ревисионес, пломби и спешни случай, за останалото което може да чака си предпочитам в България.

# 236
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Тъкмо приключих с поставянето на мост. Излезе ми близо 1000 евро. Избрах зъболекар българин, работещ от десетина години тук. Доволна съм от отношението и вниманието, да видим от трайността на услугата. Имам гаранция и понеже беше доста сложен казус, ми каза, че рискуваме с този вариант и иска да следи нещата на всеки 6 месеца.
Имам оферта и за брекетите на голямата, около 3000 евро ще излязат.
Правиха им кариеси, 30 евро, аз миналата година на друго място плащах по 50 мисля. Почистването на зъбен камък е между 40 и 60 евро от това, което чувам около мен.
Нито имам желание, нито възможност да си правя зъбите в България. Там мостът щеше да ми излезе под 1000 лева, но отдавна спрях да сравнявам цените, понеже темата е мноооого обширна.

# 237
  • ES
  • Мнения: 2 172
Тарталета, къде е този бг стоматолог, в Бенидорм ли е? Не са скъпи пломбите, тук най-евтината е 40.
Стани, за отдръпване на венец или изтъняване на зъбната кост няма оправя, а само профилактика и хигиена. Освен да ти предложат почистване (respado) и лечение с bexident gel. И аз имам подобен проблем. Последният път след едно такова почистване, което ми коства по 120€ на челюст, така ми се оголиха два кътника, че сега трудно се храня и имам перманентна болка. Срещу болката зъболекар ката ми препоръча да се мия с паста за зъби за чувствителни зъби. 🤔Попитах я за изграждане на изтънената кост, нямало такова нещо, а съм чела, че има. Иначе на счупен зъб вместо корона, която не се знаеше дали ще издържи, изгради ми с пломба нов за 20% от стойността на една корона и 4-5 месеца нямам проблем.

# 238
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Тарталета, къде е този бг стоматолог, в Бенидорм ли е?

Да

# 239
  • ES
  • Мнения: 2 172
Тарталета, къде е този бг стоматолог, в Бенидорм ли е?

Да
Можеш ли да ми дадеш координатите му. Знаеш ли къде е завършил, тук или в България?

Общи условия

Активация на акаунт