Испания

  • 41 938
  • 748
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 170
Много мои познати и приятели посетиха България заради познанството си с мен.Други станаха  редовни клиенти на българските магазини и ресторанти .Примерно пилот от Иберия е влюбен в българското сирене и трябваше да му правя списък на бг магазините тук.
Но всичко това зависи от човека, едни са широко скроени, други не.
Въпроса е в процентното им съотношение.

Именно. Точно за това съм За подаръчетата за това семейство. Едва ли са от тесногръдите предвид, че ще посрещнат детенцето за седмица.
Успех!

# 556
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Те не го посрещат безвъзмездно.

# 557
  • Мнения: 16
Здравейте българи,по света и у нас:blush:,и аз бих пратила някой дребен сувенир или по скоро шоколадче,бонбон ,иначе съгласна,не са мн по даванията,просто не се сещат .лятото приятел на мъжа ми с гаджето бяха на почивка близо до нас и дойдоха да ни видят...почерпихме се навън ,е как не се сетиха на баткото един шоколад да вземат,за бебето което не познаваха да не говорим,хаха ми такива са си,има и изключения разбира се...и аз за плъхове не съм чувала,и не искам че как ме. Е страх,,,

# 558
  • Мнения: 5
Здравейте момичета!
Обръщам се към тези от Вас, които живеят по дълго време в Испания. Търся си работа, която да работя у дома. Прерових интернет, Миланунсиос, Инфоджобс и др подобни, но все попадам на обяви свързани с продажда на разни кремове, парфюми, алое вера и т. н. ... разбира се и Хербалайф с техните прословути напитки.... Тааа общо взето все несериозни оферти... Знаете ли къде още мога да погледна и да се позаинтересувам. Живея в малко градче близо на Таррагона, безработна съм, но ми е наложащо в момента да работя от вкъщи. Ще се радвам да ми помогнете. 🌷🌷🌷

# 559
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 988
Трудно начинание. Аз нямах късмет с такъв тип работа.

# 560
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Аз по друг въпрос.
Снощи попаднах в компания, където се зароди спор признават ли се гражданските бракове, сключени в България, тук. Според мен- твърдо и категорично да. Представяла съм пред институции легализирания си акт за граждански брак, никой нищо не е казал. Едната дама обеща да пита адвоката си...
Та- признават ли се?

# 561
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Аз по друг въпрос.
Снощи попаднах в компания, където се зароди спор признават ли се гражданските бракове, сключени в България, тук. Според мен- твърдо и категорично да. Представяла съм пред институции легализирания си акт за граждански брак, никой нищо не е казал. Едната дама обеща да пита адвоката си...
Та- признават ли се?

И аз съм представяла нашия. Не е имало никога проблем. Няма никаква логика в държава, която не е България, да не признават български граждански брак. Да не би да трябва да се женим във всяка държава, в която живеем!

Не във всички страни признават еднополовите бракове.

https://europa.eu/youreurope/citizens/family/couple/marriage/index_bg.htm

# 562
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 832
Признават се, естествено. Досега проблем не съм имала за това.
Аз хем се дивя на здравната система, хем  се ядосвам, хем ми е смешно. В края на октомври имах час за УНГ. Личната ме праща заради упорито главоболие при нея, за да се види дали е от синузита. Прегледа ме и каза, че ще ме прати на скенер. Щели да ми се обадят, за да ми дадат часовете - за скенера и после за нея. И след около 10-тина дни получавам писмо с две направления - едното е за скенер, другото за УНГ с дати началото на ноември. В първия момент се ококорих - че то това е било преди дни. Едва след това видях, че часовете са за 2020 година. Grinning

# 563
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Каква ли не логика се опитах да й представя на основната личност в спора, нищо не прие. Точно на това заложих- във всяка страна ли трябва да се подписваме, за да ми признаят брака. Ама нека си провери при адвокат жената, да си е спокойна.

# 564
  • Германия
  • Мнения: 79
Момичета, здравейте.
С коя фирма е най-изгодно да се изпрати колет до Германия около 4 кг. и каква ще е цената?

# 565
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
във всяка страна ли трябва да се подписваме, за да ми признаят брака.
Това се прави в Испания, ако двамата съпрузи са взели испанско гражданство, а брака е сключен в България, когато са били български граждани.

# 566
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Но ако двамата са си с българско гражданство? А всъщност, ако един ден вземем испанско гражданство, ще трябва пак да се женя?! Ми не го вярвам. Но ми е интересно да разбера истината.

# 567
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Това, че някой не го вярва не отменя закона..
Преди 14 години , когато подадохме документи за испанско  гражданство на едногодишната ни дъщеря , родена в Испяния,  пак доста хора не вярваха, .Докато спореха  и св чудеха дали е възможно или не,  дъщеря ми взе испански паспорт и вече 11 години е с двойно гражданство.

Та всеки да вярва в това, което намери за добре.

# 568
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Права си, че не го отменя. Аз ще взема да ровя наистина по този казус, че ми стана доста интересно.
Примерно- омъжена съм от 25 години, бракът е признат в Испания; решавам да кандидатствам за испанско гражданство, дават ми го, ама за да не се окажа неомъжена, ще трябва да се подписвам наново. Така ли?

# 569
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Какъв е смисъла да обяснявам нещо  след като не го вярваш.

Явно всеки сам трябва да се порови за информация за да я  може да я оцени.

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 23:12 от sl

Общи условия

Активация на акаунт