Испания

  • 41 915
  • 748
  •   1
Отговори
# 360
  • Испания
  • Мнения: 206
Благодаря ви за отговорите,и се извинявам,че не доуточних.Бенефисиарио съм,като съпруга имам право на здравно обслужване.Аз в България бях осигурена,работила съм 29 години на постоянен трудов договор,и нямах здравни задължения.Но в един момент решихме да дойда тук,напуснах,и сега съм наникъде.Въпросът ми е за здравните задължения,които ми се трупат в БГ оттук нататък.Мъжът ми също ги изчиства с Е104, но при мен не знам ще стане ли.
Най-вероятно няма да работя,засега нямам шанс,но бих искала да се подсигуря някак си-под формата на пенсионен план,застраховка или спестовен план.Кое е за предпочитане само се чудя.

# 361
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 832
И за мен ще е полезно, ако някой даде повече информация за тези пенсионни планове. Ще проверя и в банката ни, но все пак ще е добре, ако знам какво да търся; ако има някакви особености - да съм подготвена.

# 362
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
pepina1965
След като си бенефисиарио, ти НЕ се водиш осигурена..Не ти се плазщат социални(здравни) осигуровки.Не си в алта на сегуридад сосиал.Съответно се водиш.безерботна..Не знам дали при това пиложение ще можеш да изчистиш натрупаниите задължения

# 363
  • Мнения: 3 293
Благодаря ви за отговорите,и се извинявам,че не доуточних.Бенефисиарио съм,като съпруга имам право на здравно обслужване.Аз в България бях осигурена,работила съм 29 години на постоянен трудов договор,и нямах здравни задължения.Но в един момент решихме да дойда тук,напуснах,и сега съм наникъде.Въпросът ми е за здравните задължения,които ми се трупат в БГ оттук нататък.Мъжът ми също ги изчиства с Е104, но при мен не знам ще стане ли.
Най-вероятно няма да работя,засега нямам шанс,но бих искала да се подсигуря някак си-под формата на пенсионен план,застраховка или спестовен план.Кое е за предпочитане само се чудя.
Не става, лично пробвано.
Но и да не ти пука особено, ако няма да отиваш в България  и да чакаш на българската система.

# 364
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Здравейте:) извинявайте че така нахълтвам в темичката ви ,но искам да ви попитам как вървят цените на имотите в Аликанте?Интересувам се за 40-50 кв метра апартамент ,който бихме искали да го ползваме само за почивка.Благодаря ви Blush
Забравих да спомена ,че не живея в Испания и не знам испански

Последна редакция: чт, 14 мар 2019, 17:29 от swetla99

# 365
  • Испания
  • Мнения: 206
Благодаря ви за отговорите,
Не става, лично пробвано.
Но и да не ти пука особено, ако няма да отиваш в България  и да чакаш на българската система.
Яснооо,нямам намерение да се прибирам и няма да им плащам за нещо,което не ползвам.Благодаря.

# 366
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Няма еднозначен отговор относно цените. Ако уточниш квартал, зона, някакви специфики на апартамента, мога да изровя някои обяви. Аз съм в Бенидорм и има апартаменти тук и в радиус на 20 км от нас апартаменти между 40 и 150 000 евро за еднакви характеристики( 3 спални, 2 бани, над 70 квадрата). Наличието на басейн в урбанизасиона вдига цената, както и близостта до плажа.

# 367
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Няма еднозначен отговор относно цените. Ако уточниш квартал, зона, някакви специфики на апартамента, мога да изровя някои обяви. Аз съм в Бенидорм и има апартаменти тук и в радиус на 20 км от нас апартаменти между 40 и 150 000 евро за еднакви характеристики( 3 спални, 2 бани, над 70 квадрата). Наличието на басейн в урбанизасиона вдига цената, както и близостта до плажа.
Нямам изисквания за специален квартал  .Сега разгледах в английските сайтове и намирам цени за студио апартамент от 40 до 80 000 евро например в torrevieja .Къде са тези имоти за 3 спални с цени от 40 000  евро ?ще съм благодарна ако може да ми покажеш .Не държим да е близо до плаж но да има например възможност да се стигне до плажът с градският транспорт .Благодаря

# 368
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 832
Ето един сайт:
https://www.fotocasa.es/es/comprar/viviendas/alicante-provincia/todas-las-zonas/l

Има и други, това го дадох само за пример.

# 369
  • Мнения: 77
Аз бих изчакала с покупка на имот до октомври-ноември. Сега ври и кипи от чужденци ,които пазаруват здраво. Тук, при нас се напълни с англичани и немци. Купуват и взимат под наем. В нашата комунида имаше поне 7-8 апартамента за продажба. Продадоха ги , имам чувството за 1 месец. Говори се,че заради Брекзита, койно не е ясно дали ще се случи, много англичани се местят към Испания и естествено предпочитат южните райони. Според мен, изчакайте да спадне еуфорията.

# 370
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Sl, и на мен ми искаха на времето онези хвърчащи листчета от полицията за това кога съм влизала и излизала😅. От тях се разбра че на няколко пъти съм прелитала границата с чайка/ личен самолет, защото ме нямаше като влезнала /излезнала от Бг🤣.
За децата ми казаха същото като на теб! След 18 години( не 12 клас) , стават длъжници. Аз се оказах длъжник на държавата докато съм била ученичка🤣, защото ги навършвам януари. За Алекс ми казаха същото .... или отписвам с Е104, или става длъжник .

# 371
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
.Сега разгледах в английските сайтове и намирам цени за студио апартамент от 40 до 80 000 евро например в torrevieja .Къде са тези имоти за 3 спални с цени от 40 000  евро ?ще съм благодарна ако може да ми покажеш .Не държим да е близо до плаж но да има например възможност да се стигне до плажът с градският транспорт .Благодаря

Торевиеха е супер, много харесвам града. В сравнение с цените при нас, там определено е по- евтино.

Три спални, 1 баня, 38 хиляди. Сега, коптор е, но една реформа за 10- 15 хиляди и ще стане https://www.fotocasa.es/es/comprar/vivienda/villajoyosa-la-vila- … tti=1&opi=300
43 000- https://www.fotocasa.es/es/comprar/vivienda/villajoyosa-la-vila- … tti=1&opi=300
4 спални- 90 000- https://www.fotocasa.es/es/comprar/vivienda/villajoyosa-la-vila- … tti=1&opi=300
3 спални, 110 000-https://www.fotocasa.es/es/comprar/vivienda/villajoyosa-la-vila- … tti=1&opi=300
Примерите са от Вилахойоса, на 5 км от Бенидорм, плаж също има.
Мисълта ми е, че има жилища, и жилища, както и цени, и цени.

Последна редакция: пт, 15 мар 2019, 22:29 от Тарталета

# 372
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Val, няма прошка казваш.
 Кое ли гражданство ще избере, когато навърши 18, при положение , че първата работа на  българската държава  след навършване на 18 е да я направи длъжник.
Нищо, че когато се е налагало сме плащали за платен преглед и не е ползвала българското държавно здравеопазване.

# 373
  • ES
  • Мнения: 2 172
Val, какъв Е104 издават на дете над 18 г., то не работи, че да се осигурява?

# 374
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Не са издавали Е104, просто като навършиш 18 ставаш длъжник. Не знам как ги смятат , питайте ги 🤣. Аз навършвам януари, а завърших 12 клас май, от януари до май бях вече длъжник 🤣.  Тогава изчистиха тези 5 месеца по някакъв ред, не помня какьв(явно има Графа за тези случаи).

Сл, като им казах тогава че моя син никога не е ползвал български лекар, ми казаха че няма значение, щом има “български паспорт”🤣.

П.С. Гери, сега схванах какво ме питаш...😅(като стар човек загрявам късно 🤣).
Децата се отписват по друг ред явно(преди да навършат 18 години), след 18 сами се отписват с Е104.
Помня ли вече подробности... толкова години минаха🤔. Имам някакъв спомен че може и да НЕ може аз да го отпиша докато е с българско гражданство, но да не те объркам нещо, може и спомените ми в това отношение да не са добри, защото се бях съсредоточила да отпиша себе си най-накрая след голямото разиграване тогава..
Единствено помня че за да се отпише след 18, реда е същия (по логика 🤣).

Последна редакция: сб, 16 мар 2019, 19:56 от Val

Общи условия

Активация на акаунт