На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 19

  • 109 428
  • 736
  •   1
Отговори
# 195
  • гр. Бургас
  • Мнения: 522
По въпроса за картата в Кипа, който иска да разбере дали му е валидна картата да попита - " Гечерли ми", което значи " валидна ли е?" В картата се трупат точки , с които можем да купуваме стоки с намаление.  По принцип за турските граждани имало друг регламент, особено когато купуват с дебитни карти на турски банки и ползвали по - големи отстъпки, така че в картата не се трупат t.l, а някакви точки. Незнам дали бях полезна с информацията.Купувам, което ми е необходимо и много не гледам за промоции.

# 196
  • Мнения: 1 078
Хората сме така - искаме, ако можем да получим всичко наготово, поднесено, сдъвкано, за да ни е по-лесно, без напрягане. Когато започнах да чета темата и моя първи порив беше същия - да напиша един ферман с въпроси, но се въздържах и реших да чета, да чета и да събирам информация. Това е първото ми включване тук. Наистина мисля, че е дразнещо да се задават едни и същи въпроси или такива, на които и сами можем да се потрудим да намерим отговора. Темата е много полезна. Все още не съм пътувала до Одрин, но имаме такова намерение.                                                                                                                                                             
Все пак добре е да се запази добрия тон и да не се използват обидни епитети.

# 197
  • Пловдив
  • Мнения: 641
Ходили ли сте на Одринската крепост?

Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:

Пускам няколко снимки с надежда да провокирам желанието Ви да я посетите. Старички са от 2012 г., сега е по-хубаво. Всеки българин трябва да я види. Безплатно е!!!



Сърдечно благодаря за .............................метлата.

# 198
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Още на първо ходене посетих крепостта... преди 3-4 години. Но и друг път съм споделяла - за мен тези фигури, както и подобните в Музея на здравето са зловещи. Не харесах местата заради тях, макар и историята да ги прави забележителни. Тогава посетих и църквите, и джамията.
После станах некултурна и го ударих на пазаруване.
Надявам се следващия ни престой да е по-дълъг и да повторим, в пълен състав, църквите и Селимие. Другите места ще са по избор, за останалите.
Всяко българско кътче трябва да се посети. А там има какво...
Благодаря, makak, че смени малко темата, макар и тя официално да си е за пазар!

# 199
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Метла имало значи? А аз се чудя няколко страници какви са тези коментари почти без връзка помежду си.
Магазин Шок и аз много го тача. Случайно го открих преди няколко години в Кушадасъ.

# 200
  • Мнения: 117
Ха, метла ли, и какво толкова сме казали, че.ни няма вярно постовете?

# 201
  • Мнения: 775
По въпроса за картата в Кипа, който иска да разбере дали му е валидна картата да попита - " Гечерли ми", което значи " валидна ли е?" В картата се трупат точки , с които можем да купуваме стоки с намаление.  По принцип за турските граждани имало друг регламент, особено когато купуват с дебитни карти на турски банки и ползвали по - големи отстъпки, така че в картата не се трупат t.l, а някакви точки. Незнам дали бях полезна с информацията.Купувам, което ми е необходимо и много не гледам за промоции.

Да пазаруваш с кредитна карта в тр е винаги било  +
колкото магазините и банките правят промоции
примерно от картата на  GARANTI ако заредиш 3 пати 125+ тл гориво от OPET  за един месец или до края на месеца ти пуска 50 тл точки и си ги харчиш. IŞBANK прави същата с SHELL..или др.
имам предвит все се бият банките Simple Smile

или пък ако пазариш за 250 тл от едикоя  си магагинна верига между примерно 00-03 дати имаш 30 тл бонус точки на картата и си ги харчиш като 30 тл
не на празно хората плащат все с кредитни карти Simple Smile

ето някои от тях
https://www.maximum.com.tr/TR/kampanyalar/Sayfalar/kampanyalar.aspx


Но това за мигрос моней са си  пари които нямат нищо общо с дебитните банкови карти.. Просто ти се трупат лирите на монейкарт и ако искаш следващия път си ги ползваш... Касовата бележка е 200 плащаш 185 примерно..

# 202
  • Мнения: 69
alinnna, няма голяма навалица в Ераста и Марги. Ходих в Одрин на 23 и 24.09 и въпреки, че имаше много българи, и в мола, и в outleta нямаше прекалено голяма навалица.

Последна редакция: пт, 28 сеп 2018, 09:49 от solomon24

# 203
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
alinnna, няма голяма навалица в Ераста и Марги. Ходих в Одрин на 23 и 24.09 и въпреки, че имаше много българи, и в мола, и в outleta нямаше прекалено много хора.


Спокойно,голямата навалица беше миналата седмица заради почивните дни Wink

# 204
  • Бургас
  • Мнения: 703
Здравейте, изчетох на Кливия и Макак, но не намирам това което търся.
Ако някой е купувал Саменто и Назопюр сашета от там нека ми пиши как са наименованията.
Благодаря предварително.

# 205
  • Бургас
  • Мнения: 91
Здравейте, до сега не съм ходила на съботния пазар в Лозенград. Гледам картата от 1стр. и там за съботен пазар е маркирано едно голямо каре между уличките. Да разбирам ли, че пазара е пръснат в цялото каре?

# 206
  • Мнения: 2 465
Здравейте, до сега не съм ходила на съботния пазар в Лозенград. Гледам картата от 1стр. и там за съботен пазар е маркирано едно голямо каре между уличките. Да разбирам ли, че пазара е пръснат в цялото каре?

Да. Няколко улички са. Не е прекалено голям.

# 207
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 017
Има ли някъде на центъра на Одрин магазин за прежди?

# 208
  • Мнения: 5 386
Каквото виждаш на картата, това е Синият пазар - той не е пръснат, а е разположен в очертаното каре. Не е 3-4 сергии, а доста повече, затова заема по-гол.площ. Като отидеш, ще видиш и ще се убедиш.
   Какви  обиди е имало в темата и от кого ? Аз да не съм визирана, щото не помня да съм обиждала, само оприличих някои дами с пастори Simple Smile А ако някой ме е нападнал словесно, как сега ще разбера, не моЖ така Simple Smile

Aktar се нарича магазин за подправки и добавки.  В наши сайтове за внос на стоки от Турция виждам, че предлагат турски хран.добавки, но откъде точно ги купуват...За ориентир :  https://www.google.com/search?q=aktar+edirne&safe=active& … rc=0EL8XXC0gj7flM:

# 209
  • Пловдив
  • Мнения: 641
Здравейте, изчетох на Кливия и Макак, но не намирам това което търся.
Ако някой е купувал Саменто и Назопюр сашета от там нека ми пиши как са наименованията.
Благодаря предварително.
Тези, които нямат конкретен лекарствен препарат в състава си - няма как да ги намерим в търсачката за лекарства, Трябва някой ако специално е търсил и купил да каже, иначе за този вид препарати още не сме намерили начин за скоростно търсене и евентуално съответствие. Съжалявам не мога да помогна.

Има ли някъде на центъра на Одрин магазин за прежди?

Има в покрития базар на Рюстем паша е пълно почти само с прежди, ако не се сещате ще обясня по- конкретно

*Камея, питат за съботен пазар в Лозенград, който вероятно обхваща по- голяма част

Последна редакция: пт, 28 сеп 2018, 09:46 от makak

Общи условия

Активация на акаунт