Остава ли мъжа заради децата

  • 3 401
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 143
Здравейте !
Днес в приятелска компания коментирахме темата ,дали мъжа би останал само заради децата ,ако не обича жената .При жените е ясно ,повечето стоят .Според мъжете обаче ,те не биха останали заради децата.Получи се доста голям спор по въпроса.Всичко тръгна от разказа на приятелка ,която разказваше за мъжа и ,че той и заявил ,че е с нея само заради децата.Тя е направила доста грешки и си признава ,но според мъжете чули разговора ,не било възможно такова явление.Е вие какво мислите по въпроса ?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 729
Няма как да слагаш всички в кюпа. Някои остават, някои не. Точно както и жените. До човек си е.

# 2
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 461
Разни хора,разни идеали!Едни остават,за да растат децата им в семейство!Други си тръгват защото според тях това не е семейство.

# 3
  • София
  • Мнения: 971
А някои остават уж заради децата, но всъщност наказват всички с присъствието си...

# 4
  • Мнения: 2 749
Ако каже, че остава само заради децата, по-добре да си ходи!

# 5
  • Мнения: 143
Мъжете доста бурно коментираха ,че нямало как да останат ,ако не обичат жената.Особено в този случай,жената не готви ,не чисти ,не работи.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 36 729
Е, всеки знае себе си. Ама в повечето случаи тия дето много се заричат, се оказват гола вода на действия.

# 7
  • София
  • Мнения: 17 851
В повечето случаи- не. Мъжете са по- егоистични и малко биха се "жертвали". Дори тези, които са били свестни съпрузи горе- долу, масово си гледат новата маймунка и пренебрегват децата си.
Щото два пъти в месеца на лунапарк не е грижа за детето.

Бурно са коментирали, те си гледат задничетата, само на жените им се вменява как трябва наново да запалят семейния огън заради децата, да имали и баща.

# 8
  • Мнения: 330
Ивет, считам, че има сериозна разлика между "не я обича вече" и "тя е направила доста грешки, за които си признава". Визирам, че е определящо при взимане на такова важно решение. С първото виниш себе си и без значение дали си мъж или жена, (от значение е колко отговорен си и дали поставяш личното щастие над това децата да имат привидно нормално семейство). С второто виниш партньорката и под влияние на гняв, и наранени чувства - да загърбиш семейството далеч по-рязко и терзанията да бъдат подтиснати за сметка на потъпканото его.

П.С. Какво облекчение е въпросът ти след ден на манджи и болести😂

# 9
  • Мнения: 143
Точно за егоизма се коментираше .Един вид излезе ,че мъжете обичали не децата ,а жените .. и никои не би останал заради детето.

# 10
  • Мнения: 3 660
Точно за егоизма се коментираше .Един вид излезе ,че мъжете обичали не децата ,а жените .. и никои не би останал заради детето.
За мъжете е много по-лесно да си тръгнат. Често са на принципа "като си го раждала, гледай си го сега".

# 11
  • Мнения: 5 260
Мерси от такова оставане. Приятелката ти защо е с него?

# 12
  • Мнения: X
Вече когато няма ююбов, мисля, че биха останали защото им е удобно, пък под удобство...., вече за всеки е различно.
Дали деца, дали манджа, дали сигурно, може би и всичко на едно.

# 13
  • Мнения: 143
Ами обичала го .Но сама признава ,че е сгрешила много .Била в някаква депресия .Освен домакинските работи,не му давала около 2 месеца да я докосне ,и той все питал какво се случва и какво и става .Та след разказаното и аз съм на мнение ,че я обича ,иначе така да те пренебрегва някой и да търпиш ,знам ли.

# 14
  • Мнения: 3 251
Това ли са грешките - два месеца безманджие и безсексие?

# 15
  • Мнения: 143
Според нея ,да.И се е държала кофти де ,не говори ,единствено да го смъмри нещо.Чакала го да се прибере ,че той да изчисти ,а тя нищо не правела цял ден ..

# 16
  • Мнения: 330
Това ли са грешките - два месеца безманджие и безсексие?
Грешките и са като цяло - пренебрежимо малки. 2 месеца без манджи - ще се храни навън, 2 месеца хаос у дома - ще се прежали да пусне пералня, сушилня, прахосмукачка, 2 месеца без секс - жените издържат с години... Просто комбинацията от тотално зарязване на всичко му е дошла непосилна.

# 17
  • Мнения: 3 251
Еее, явно непосилно му е дошло. Пък те иначе силни мъже.

# 18
  • Мнения: 330
Всъщност, вероятно най-същественото в цялата история е - тя ли си е възвърнала кондицията след 2 месеца или на него му е дошло до гуша да чака и да се занимава с всичко, изцяло губейки вяра в нея?

# 19
  • София
  • Мнения: 17 851
Не е случайно в депресия и си "осъзнава грешките", докато някой й говори как е с нея само заради децата и я мачка допълнително.
Аман от тормозители.

Уж деца това онова, а пак до манджите и парцала опря и тая тема.

# 20
  • Мнения: 3 251
Съществено щеше да има ако беше разбрала защо този човек се е оженил за нея.

# 21
  • Мнения: 15 619
Значи мъжът може да е мъж, само ако е лесно и удобно за него!? Два месеца!? ПСъгласна съм с The Catcher in the Rye.
Аман от недорасляци! Ще й натяква, че не е била добре...

# 22
  • Мнения: 143
Не,всъщност казва,че той проявява разбиране.Непрекъснато я питал какво не е ОК ,и защо се чувства така,как можел да помогне .Според нея си мислел ,че си има любовник ,най-много се обиждал ,че не давала да я докосва .Иначе чистел ,оправял и т.н.Та накрая и заявил ,че това го е казал в изблик на нерви ,тъй като тя изобщо не искала да приеме помощта му.И че ,ако не я обичал отдавна да си бил шута с новините депресии.А тя наистина е малко депресивен човек от малка .

# 23
  • Мнения: 3 251
И тази жена не само, че е останала удовлетворена от обяснението с нервите, а и е тръгнала да се поправя?
Защото е депресивна от малка?

# 24
  • София
  • Мнения: 24 839
Точно за егоизма се коментираше .Един вид излезе ,че мъжете обичали не децата ,а жените .. и никои не би останал заради детето.

Ами, нищо ново не са казали!
Фактът, че мъжете масово са готови да вземат жена с дете, точно това показва.
Както и другия факт- да забравят за съществуването на децата си, като се разведат и да хукнат да отглеждат децата на новата.

# 25
  • Мнения: 143
Ами тя изпада в състояния ,продължаващи с месеци нищоправене .То и мен би ме дразнило това .Още по-малко,че реално няма причина и тв си го казва .А и се държи зле с него ,обижда го ,на мен също би ми било обидно.

# 26
  • Мнения: 3 251
Причина? Нищоправене?

# 27
  • Мнения: 330
Ами тя изпада в състояния ,продължаващи с месеци нищоправене .То и мен би ме дразнило това .Още по-малко,че реално няма причина и тв си го казва .А и се държи зле с него ,обижда го ,на мен също би ми било обидно.
Изхождайки от презумпцията, че героинята е твоя приятелка е нормално да се приеме, че или би я защитила, или би била безпристрастна. В случая, всички пояснения, поне за мен, далеч не я представят в най-невинна светлина. Освен това - констатацията му, че е с нея заради децата е в един последващ момент, когато отношенията им вече са претърпели сериозни трусове, а дори и тогава мръсникът заявява, че ако не я е обичал - да я е напуснал отдавна. Предвид новопостъпилите факти, апелирам, да вземете да го оневините и да линчувате безотговорната депресирана харпия🤣

# 28
  • Мнения: 3 251
Тя харпията си се самолинчува.
Не знам кое е първо - липсата на идея са собствена ценност или липсата на акъл.

# 29
  • София
  • Мнения: 17 851
Съгласна съм с Елронд. Пусна тема, за да оплюеш приятелката си ли?
Или ти си "приятелката" и търсиш валидация, че мъжът ти не е толкова голямо лайно?
Кое от двете?

# 30
  • София
  • Мнения: 17 592

О, да, възможно е. Конкретна ситуация визирам, не искам да описвам, понеже съм, да речем, полу-анонимна, а става дума за мои близки хора - макар и доста отдавна, не е редно. Но самата ситуация, мъжът, с друга връзка, остана при жената - да речем, там се прибираше вечер - докато  детето стана достатъчно голямо... Като цяло, това носи много, много болка - за всички (вкл. и за децата). Понякога е по-добре една връзка, която вече не е витална, да се прекрати навреме - дори и с много болка - за да остави достатъчно време на потърпевшите да поплачат, да се изправят, да съберат останалите парчета и да започнат наново... нещо, каквото и да е. На 30 е по-лесно, отколкото на 40, на 40 е по-лесно, отколкото на 50, на 50 е по-възможно, отколкото на 60. Един баща може да продължи да бъде баща на децата си дори и след развод (отново конкретни хора си представям), може дори след време бившата двойка да открие, че има много общо - но не точно това, което са се опитвали да делят (отново, конкретна ситуация, по-близки от брат и сестра са - но и двамата бяха с други семейства / партньори).
Удължаването на агонията просто носи допълнителна жлъч, болка, злоба, неудовлетвореност, загуба.

# 31
  • Мнения: 46 562
Кой мъж? Коя жена?
Всеки човек е различен, подобно обобщаване е абсурдно.
И не смятам, че толкова много жени стоят във връзки "заради децата". Едва ли са толкова слепи, за да видят, че всички, включително децата са нещастни в подобни семейства.

# 32
  • София
  • Мнения: 8 000
Едни остават, други - не. Също, както и жените.

# 33
  • Мнения: 235
Проблемите на жената не са просто емоционални, вероятно се дължат на хормонален дисбаланс или други липси в организма. Трябва да потърси причините и да се лекува, защото остави го мъжа, ама тя по-добре как ще стане...

И ако той й е истински партньор, ще поне ще се опита да й помогне, а не да игнорира състоянието й, приемайки за нормално, че тя си е такава - както и вие сте направили, а уж сте жена/нейна приятелка и би трябвало да подходите с повече разбиране.   

По въпроса от темата, всеки може да си взима решения, основани върху какви ли не мотиви. Не може да гадаем. Отношенията са сложна материя и не винаги се казва истината, или поне не цялата истина.   

# 34
  • Мнения: 36 038
Ключ по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт