Бременност, бременни - бързи отговори и въпроси - 54

  • 32 609
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 071
Аз бих направила още 1 консултация. Не изписаха ли утрогестан да спрат кървенето? Вагинален преглед направиха ли?
Късмет мила, стискам палци всичко да е ок.
Да,прегледа ме доста обстойно, иначе нищо не ми предписа,защото съм на терапия с кринон гел,дуфастон,но шпа и естрофем. Благодаря,дано всичко се размине.
Кринон гела мисля,че е прогестеронов ако не се лъжа. Стискам палци, може да са слаби влагалищни кръвоносни съдове, понеже там сега е силно кръвоснабдено.

# 736
  • София
  • Мнения: 10 642
Само да напомня, че на ФМ се ходи, не защото има съмнение за проблем, а защото е необходима за да се установи дали има някакъв проблем. Препоръчват се БХС(кръвно изследване+ранна ФМ), редовната ФМ и късна ФМ. Това е така, защото на всеки един от тези етапи могат да се установят различни проблеми с развитието на плода. Така или иначе, изследванията са скъпи, тоест не е въпрос на пари да избереш някой сертифициран или несертифициран, затова е най-добре да се отиде при сертифициран специалист. От всички ФМ, най-важна е тази, която се прави между 18-22г.с., като най-добре е да се прави при навършени 20г.с. Поне за нея си заслужава човек да бие път до друг град. За София мога да препоръчам д-р Чавеева в Щерев(тя е една от най-добрите в България) и д-р Панайотова в Надежда.

Понеже не съм запозната с тази клиника ,но навсякъде я срещам като хвалена ФМ.Работят ли  със здравна каса или каква е цената  прегледа?
Феталните морфологии не минават никъде по здравна каса. Около 100лв е прегледа (+/-20)

А тези списъци със сертифицирани доктори.... от сайта на благотворителна организация...

Последна редакция: чт, 25 окт 2018, 12:33 от Nandin

# 737
  • Мнения: 53
Да,кринона е прогестерон. Затова и нямам утрогестан. Доста намаля течението,ако спре до следобед, ще отложа доктора до понеделник, когато имам час. Имам един мисед в осма седмица и сега паниката ми е доста голяма. Спрях работа,за да не се товаря и основно лежа. Благодаря за подкрепата.

# 738
  • Мнения: 813
Не мога да повярвам,че има съвременна жена с подобно мислене. Все пак става въпрос за най-ценното ни,децата ни. Коя майка не иска най-доброто за децата си. И силно се съмняват ,че ако навремето жените са имали достъп до квалифицирани лекари не биха ги посетили ,а биха предпочели да рискуват своя или живота на бебето си. Също така не мисля ,че някоя от нас води живота ,който са имали тогавашните жени. Какво пречи след като се възползваме от някои удобства на съвремието да се възползваме и от други. Баба ми не е имала пералня ,сушилня , климатик това пречи ли аз да имам? Или щом тя е живяла така и аз трябва.
Не става въпроз ЗА или ПРОТИВ ФМ а при най-престижния лекар или при лекар, който не е най-добрия съществуващ. Понякога най-добрия лекар съществуващ в България не винаги е достъпен за всички майки.

# 739
  • Мнения: 1 071
Да,кринона е прогестерон. Затова и нямам утрогестан. Доста намаля течението,ако спре до следобед, ще отложа доктора до понеделник, когато имам час. Имам един мисед в осма седмица и сега паниката ми е доста голяма. Спрях работа,за да не се товаря и основно лежа. Благодаря за подкрепата.
И аз преживях миссед в 8ма седмица. Сега съм края на 12та. Разбирам те, почивай си, пий повече вода, може да хапваш портокали - имат витамин ц, а той оказва добро влияние при кървене.
Мисли позитивно, всичко ще е наред.

# 740
  • Мнения: 7 776
Това са сертифицираните специалисти, да. Мерси, Салсиша. Била съм при Богданова за първа ФМ, за втора при доц. Томова, защото исках и фетална ехокардиография. Втората няма сертификат, но има ужасно много опит и уникална апаратура. За съжаление, нещо сайта й се е сбъгясал и не мога да видя подробно биографията.
За ФМ трябва специалист, иначе е излишно да се дават тия пари. Просто защото човек, който не е специалист няма да види тънки разлики, които специалист ще. И да, щом можеш да пътуваш до Благоевград, още час път не е проблем,но ще знаеш дали бебето ти е ок. Аз на 3та ФМ не ходих, но първите 2 - да. ФМ е платено изследване, струва между 100-120лв.
Нашите баби масово са умирали от родилна треска - инфекция от мръсните ръце, с които бабите са израждали. За броя на детската смъртност вече е споменато. Правила съм изследване на тази тематика, медицинските издания от онова време бълват доказателства, така, че изказвания тип бабите ни така са раждали...са не само наивни, но и белег на невежество. Раждай тогава вкъщи без упойка,недей да ходиш на ултразвук...хем искаш мнение, хем роптаеш, че не си съгласна. Решавай тогава без да питаш във форума.

# 741
  • Мнения: 813
Окей, то няма нужда да питам за съвет явно в тази държава специалисти има само в София. В другите градове е безотговорно да се ходи. В София са специалистите. Безотговорна майка си ако не идеш в София, а отидеш в друг град. Както и да е, всеки има различно мислене. 🙂

# 742
  • Мнения: 5 468
Скрит текст:
Само да напомня, че на ФМ се ходи, не защото има съмнение за проблем, а защото е необходима за да се установи дали има някакъв проблем. Препоръчват се БХС(кръвно изследване+ранна ФМ), редовната ФМ и късна ФМ. Това е така, защото на всеки един от тези етапи могат да се установят различни проблеми с развитието на плода. Така или иначе, изследванията са скъпи, тоест не е въпрос на пари да избереш някой сертифициран или несертифициран, затова е най-добре да се отиде при сертифициран специалист. От всички ФМ, най-важна е тази, която се прави между 18-22г.с., като най-добре е да се прави при навършени 20г.с. Поне за нея си заслужава човек да бие път до друг град. За София мога да препоръчам д-р Чавеева в Щерев(тя е една от най-добрите в България) и д-р Панайотова в Надежда.

Понеже не съм запозната с тази клиника ,но навсякъде я срещам като хвалена ФМ.Работят ли  със здравна каса или каква е цената  прегледа?

Както Нандин ти е отговорила, ФМ не се покрива от здравната каса и навсякъде е платено изследване. Тези две клиники(Щерев и Надежда) са частни клиники и всички други услуги също се заплащат.

Скрит текст:
Не мога да повярвам,че има съвременна жена с подобно мислене. Все пак става въпрос за най-ценното ни,децата ни. Коя майка не иска най-доброто за децата си. И силно се съмняват ,че ако навремето жените са имали достъп до квалифицирани лекари не биха ги посетили ,а биха предпочели да рискуват своя или живота на бебето си. Също така не мисля ,че някоя от нас води живота ,който са имали тогавашните жени. Какво пречи след като се възползваме от някои удобства на съвремието да се възползваме и от други. Баба ми не е имала пералня ,сушилня , климатик това пречи ли аз да имам? Или щом тя е живяла така и аз трябва.
Не става въпроз ЗА или ПРОТИВ ФМ а при най-престижния лекар или при лекар, който не е най-добрия съществуващ. Понякога най-добрия лекар съществуващ в България не винаги е достъпен за всички майки.

Мисля, че ти не успя да разбереш какво точно ти беше обяснено от останалите по темата за ФМ. Тя е винаги платено изследване и цените за нея навсякъде са близки по размер. Разликата е, че на едни места преглеждат специалисти в областта(които само с това се занимават), а на други места преглеждат АГ, които не са конкретно сертифицирани  в областта . Във втория случай се оказва, че плащаш същите или почти същите пари, но ти се извърша обикновен преглед, а не ФМ. Тоест не е въпрос на финансови възможности(защото навсякъде изследването е скъпо), а въпрос на избор на специалист. Wink

# 743
  • Мнения: 813
Знам, че цените са около 120 лв някъде, и горедолу навсякъде струва толкова тази услуга.

# 744
  • Мнения: 337
За БХС+ ранна ФМ 150 при Сигридов.
130 за втората ФМ и онзи ден платихме 90 за последната. 
 Но мисля, че цените са горе-долу еднакви почти навсякъде.

# 745
  • Мнения: 6 622
G. kehaikova никой никъде не ти говори за "най-добрият" а за сертифициран специалист. Да отидеш при обикновенно АГ за Фетелна морфология е все едно личният лекар да ти вади зъб. Всички момичета по-горе са ти обяснили едно и също ,но ти отказваш да разбереш. Както и да е всеки сам си решава. Бебето си е твое и ти носиш отговорност за него.

# 746
  • Мнения: 602
Знам, че цените са около 120 лв някъде, и горедолу навсякъде струва толкова тази услуга.
Happy_mommy ти е обяснил това, което и аз щях да ти пиша.. Че цените са еднакви и е по-добре при специалист в областта отколкото при АГ.. Моя АГ също предлага ФМ, но не отидох при него, а др бременни, на които следи бременността не ходят при него, а ходят в София.. И той разбира, но не му е това специалността и преструва прегледа, защото има и много жени за женска консултация, а тези специалисти отделят доста време, обясняват всичко.. Ако не искаш София има и др градове, но те съм обедна, че това са Благоевград и т.н.


Относно кръвотечението, може просто да ти е раздразнен шийката.. Но ако продължава това течение потърси и др мнение, не е безпричинно.. Хубаво е, че всичко е ок и не е оттам откъдето е опасно.. Много спокойствие и почивка.. Знам какво ти е и аз имам спонтанен аборт с кухо яйце, но въпреки това пак се преживява не добре.. Мисли положително, всичко ще е ок с тази бременност!

# 747
  • Мнения: 423
Скрит текст:
Направо се учудвам, че Проф. Марков не е сред тях, хммммм

Никъде го няма. Това са акредитираните за нухална транслуенция.

Health care professionals from Bulgaria who have obtained the certificate of competence in measurement of nuchal translucency.

Nadezhda Apostolova
Zlatomira Arabadzhieva
Rosen Bilchev
Anna Bogdanova
Petya Chaveeva
Maya Djongova
Dejana Dojchinovska
Slavyana Galeva
Daniel Georgiev
Petar Ignatov
Ivan Ivanov
Vassil Kalev
Milena Manuelyan
Tsvetomira Markova
Marina Mihova
Konstantsa Neykova
Jeni Panaiotova
Stoyan Pevtitchev
Milka Saldjiiska
Ivan Sigridov
Boris Stoilov
Violeta Stratieva
Kristina Tchatcheva
Marieta Todorova
Tsvetoslav Vassilev
Vassil Vassilev
Maria Yankova

Значи и аз съм била права и моя АГ е в този списък.

Последна редакция: чт, 25 окт 2018, 14:21 от AnMary

# 748
  • Мнения: 1 327
ФМ в 12 г.с +БХС- 120 лв
ФМ в 17 г.с -40 лв
ФМ в 21 г.с -70 лв
ФМ в 30 г.с -70 лв
Това съм платила аз при д-р Чачева в Надежда.

# 749
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Аз да не се повтарям, момичетата са го написали вече основното, но колкото и да ни се иска навсякъде да има специалисти, за съжаление това не е така. На една майка от сегашната ми отчетна, при установен сърдечен проблем на бебчето в София, следящите в Стара Загора нито ѝ следяха като хората тонове, често не можеше да открие дори някой за подпис на записа, и съответно точно по тоновете в София се видя, че бебето спешно трябва да бъде извадено. Не става дума за ФМ в случая, но става дума за компетентност и като цяло отношение към следенето на рискова бременност. Да не говорим, че в голяма част от големите градове у нас все още правят секцио само с пълна упойка, защото има недостиг на опитни анестезиолози. Друга позната пък от първата ми отчетна, сега ѝ се налага да пътува на всеки 2 седмици от Варна до София, и то с малко дете, защото бременността ѝ изисква редовно следене от др Чачева, нещо което във Варна (къде е Варна, къде е Сандански) не могат да ѝ осигурят. Та ако няма противопоказания за пътуване, за мен да се ходи при редови, провинциални АГ за подобен преглед, са си пари хвърлени на вятъра. Да, чудесно би било да има добри и сертифицирани специалисти навсякъде, но уви...

Последна редакция: чт, 25 окт 2018, 22:15 от blondie_anna

Общи условия

Активация на акаунт