Бременност, бременни - бързи отговори и въпроси - 54

  • 32 668
  • 751
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 815
Аз не казвам, ме ФМ не е важна, напротив. Просто казвам, че ако има проблем, то щом един доктор е компетентен за тази работа то би видял проблема, независимо дали е най-добрия в България или не. Смъртност е имало тогава, както има и сега.

# 721
  • Мнения: 602
Майките ни и бабите ни не са ходили при най-добрите и най-престижните специалисти в цяла България, и не са пътували стотици километри, но са родили живи и здрави бебчета. 🙂
Ами по тази твоя логика те не са ходили и на ФМ и БХС.. Така че защо пък да ходиш и на тези изследвания.. Това е много наивно.. Вече са ти писали за това няма да го повтарям и аз...

Относно някакъв проблем, то ако АГ ти има техника и си разбира от работата би установил и той проблем или поне съмнение и задължително би те пратил на ФМ..

# 722
  • бургас
  • Мнения: 624
Аз не казвам, ме ФМ не е важна, напротив. Просто казвам, че ако има проблем, то щом един доктор е компетентен за тази работа то би видял проблема, независимо дали е най-добрия в България или не. Смъртност е имало тогава, както има и сега.

Ами не всички са компетентни

# 723
  • Мнения: 815
Аз не казвам, ме ФМ не е важна, напротив. Просто казвам, че ако има проблем, то щом един доктор е компетентен за тази работа то би видял проблема, независимо дали е най-добрия в България или не. Смъртност е имало тогава, както има и сега.

Ами не всички са компетентни
Разбира се, че е така, но има голяма част от тях, които си вършат съвестно и добре работата.

# 724
  • Мнения: 5 468
Аз, като млад човек живеещ в 21ви век, се радвам на напредъка на съвременната медицина и се възползвам от него. Жените в миналото(и то не много далечното), за съжаление, са преживявали много страшни неща, за които не искам и да си представям. Много от тях са губили бебетата си, защото са имали проблем, който сега например, е абсолютно решим. Истината е, че въпреки влошения начин на живот на съвременния човек, сега се раждат повече живи и здрави бебета, за разлика от миналото. Самият факт, че съвременната медицина успява да спаси все по-недоносени бебета, е достатъчен за да си направим сметка в какво време живеем. Няма да споменавам, че вече се правят и вътреутробни операции; секциото е на високо ниво и при проблем при едно нормално раждане, веднага се пристъпва към секцио(лукс, който в миналото не са имали); има специализирани изследвания, при които на много ранен етап може да се установи дали бебето има увреждане или някакъв друг проблем и да се вземат мерки и мн. др.

# 725
  • София, България
  • Мнения: 3 612
Хм интересно, че в първия списък не виждам д-р Сигридов, който "бил" гуруто в тая област. Има го само във втория списък. А пък колко майки идват от други градове при него... Rolling Eyes Не съм ходила при него, ходих при Стратиева, но гледам опашката при него беше огромна. Явно обаче не е изкарал въпросния сертификат.

# 726
  • Мнения: 9 196
Хм интересно, че в първия списък не виждам д-р Сигридов, който "бил" гуруто в тая област. Има го само във втория списък. А пък колко майки идват от други градове при него... Rolling Eyes Не съм ходила при него, ходих при Стратиева, но гледам опашката при него беше огромна. Явно обаче не е изкарал въпросния сертификат.

Ами той си е специалист пренатална диагностика, до колкото знам, в най-масовия случай при него се следят жени с проблемна бременност, не толкова за ФМ. За ФМ мен лично, той ме е пращал на друго място, когато се заподозря проблем.

# 727
  • гр.Божурище
  • Мнения: 131
Аз с две ръце подкрепям прегледите за ФМ при д-р Мария Янкова невероят човек и специалист !!! Според мен това цялото разнищване на ЗА ХОДЕНЕТО ИЛИ НЕ НА ФМ  на днешно време според мен щом но се предлагат такива неща да се възползваме от тях ,защото да не дава господ могат да спестят много мъка и главоболия след време за наше добро е !!

# 728
  • Мнения: 6 622
Не мога да повярвам,че има съвременна жена с подобно мислене. Все пак става въпрос за най-ценното ни,децата ни. Коя майка не иска най-доброто за децата си. И силно се съмняват ,че ако навремето жените са имали достъп до квалифицирани лекари не биха ги посетили ,а биха предпочели да рискуват своя или живота на бебето си. Също така не мисля ,че някоя от нас води живота ,който са имали тогавашните жени. Какво пречи след като се възползваме от някои удобства на съвремието да се възползваме и от други. Баба ми не е имала пералня ,сушилня , климатик това пречи ли аз да имам? Или щом тя е живяла така и аз трябва.

# 729
  • Мнения: 2 836
Момичета, докторката ми изписа фемибион 1 преди около месец, но вече приключих с опаковката - в 10та седмица съм, да взема ли пак фем.1 или да започна директно фем.2 ?

# 730
  • Мнения: 53
Здравейте, момичета. Имам следния проблем: бременна съм в осма седмица и снощи получих по-обилно воднисто розово зацапване и ходих на спешен преглед при лекар в клиниката където правихме ин витрото. Не се установи кървене от матката,бебока си мърдаше и не се видя причина за кървенето.
След прегледа кръвотечението се засили и в момента е като слаб цикъл. Нямам болки в корема,само некомфортно чувство във влагалището. Това не ми е първо кървене,но това е третият доктор,който не вижда причина за кървенето. Моят доктор е следобяд на работа и се чудя дали да не се консултирам и с него. Объркана съм.

# 731
  • Мнения: 1 071
Аз бих направила още 1 консултация. Не изписаха ли утрогестан да спрат кървенето? Вагинален преглед направиха ли?
Късмет мила, стискам палци всичко да е ок.

# 732
  • Мнения: 272
В понеделник и аз имах кървене леко то раждиво изписаха ми утрогестан.От понеделник вечерта до сега нямам кървене.според мен отиди на консултация и успех дано всичко е наред.

# 733
  • София, България
  • Мнения: 3 612
Момичета, докторката ми изписа фемибион 1 преди около месец, но вече приключих с опаковката - в 10та седмица съм, да взема ли пак фем.1 или да започна директно фем.2 ?

На мен на прегледа в 10-та седмица ми каза като ми свърши единицата, да взема направо двойка. Simple Smile Но аз имах още 6-7 хапчета от 1-цата. И все пак таблетката не се различава, само се добавя капсулата Омега 3 в двойката, та мисля, че няма проблем да минеш направо на 2-ка.

# 734
  • Мнения: 53
Аз бих направила още 1 консултация. Не изписаха ли утрогестан да спрат кървенето? Вагинален преглед направиха ли?
Късмет мила, стискам палци всичко да е ок.
Да,прегледа ме доста обстойно, иначе нищо не ми предписа,защото съм на терапия с кринон гел,дуфастон,но шпа и естрофем. Благодаря,дано всичко се размине.

Общи условия

Активация на акаунт