Как да отговоря на този въпрос?

  • 1 953
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 877
Когато се уморя да отговарям на въпросите (и нещо не знам), тактиката ми е да кажа “А ти как мислиш?” Така имам малка пауза, за да си събера мислите, а пък детето се учи да разсъждава и да търси отговори. Много интересни неща измисля.
Може да се каже и “не знам, и на мене ми е интересно. Дай да питаме татко ти знае ли” или “напомни ми по-късно да проверя”.

# 16
  • Мнения: 2 818
И аз не обичам да давам съвсем измислени обяснения за чисто физическите неща. Бих обяснила, че например се срещат студения и топлия въздух и там където се срещат на студения му става много топло, а на топлия много студено и побягват един от друг.

# 17
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
И аз принципно съм привърженик на истината, но сведена до опростен детски вариант. Обаче е факт, че след книжката за Франклин и гръмотевичната буря, Крис се кефи на светкавиците и гръмовете, защото си мисли как облаците свирят на барабани и цъкат лампите си, а не че става въпрос, за бързото разширяване на въздуха от триенето на въздушните маси  Crazy

# 18
  • Мнения: 5 877
Няма нищо лошо в измислените обяснения. Така се развива въображението. После винаги можеш да се разсмееш и да кажеш: но това, разбира се, беше шега. Лично аз много се кефих на обяснението с барабанчетата в книжката за Франклин.

# 19
  • Мнения: 997
 А как бихте отговорили на въпроса: "Как елените на дядо Коледа ходят по въздуха?". До тук с научните обяснения. Как ще обясните научно една измислица......какво ще кажете: "Миличко, ами то няма Дядо Коледа". И въпросът е приключен - да, ама не......Малкият сладур прави три секундна пауза и заявява: " Как ще няма, аз съм го виждал". Визирайки кой знае какво - може би някое детско филмче. Ходи обяснявай тогава научно на три годишния професор какво представлява телевизията Joy tv

# 20
  • Мнения: 14 654
старая се да обяснявам правдоподобно нещата , за които ме пита . гледам да не си измислям истории , защото майка ми все ни лъжеше и смятах до доста голяма че вярърът се прави от дърветата и че вали сняг понеже баба хола си тупа юргана . на което мога да дам смислено обяснение-отговарям,иначе - пращам го да попита баща си . има разни приказки и герои ,които според сина ми са истински и това не го оспорвам - не мога да му кажа ,че няма дядо коледа или че мечо пух не е истински . има време да разбере

# 21
  • Мнения: 997
на което мога да дам смислено обяснение-отговарям,иначе - пращам го да попита баща си

 Joy Peace Joy

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
има разни приказки и герои ,които според сина ми са истински и това не го оспорвам - не мога да му кажа ,че няма дядо коледа или че мечо пух не е истински . има време да разбере
Но разкриването на измамата ще донесе много разочарование... Не само защото любимият старец, който носи подаръци (и е безкрайно обичан и заради него се стараят да са по-послушни) е измислица. А и защото има такова масово поддържане на една лъжа. Заедно с разочарованието детето може да стане и недоверчиво... Инстинктивно си мисля, че не е правилно така да ги баламосвам, а те да вярват на всяка моя дума... Тъпо ми става като заговорим за дядо Коледа, мразя да ги лъжа Confused

# 23
  • usa
  • Мнения: 2 113
а защо на вас ви задават такива интересни въпроси, а най-интелектуалното защо?, на което на мен ми се налага да отговарям е "мамо, къде отиваме?", "еди-къде си", "защо?" Confused ooooh!....

Общи условия

Активация на акаунт