Предстои ми лапароскопия - тема 10

  • 54 087
  • 754
  •   2
Отговори
# 465
  • Мнения: 6 034
Обикновено болничният престой е 3 дни. Първи ден прием, втори ден операция, трети ден изписване. Ноември ми правиха на мен и беше така. През 2015та ми беше първата лапароскопия и беше по същия начин. Полагат се болнични в размер на 33 дни, от каито 3 болничен и 30 домашен режим на лечение. 2015та обаче някои от жените ги изписаха на 4тия ден, но останах с впечатлението, че е по преценка на доктора и дали не се пада изписването през уикенда. Моят доктор ме изписа в неделя, останалите жени в понеделник.

# 466
  • Мнения: 1 118
И аз бях така, единият ден прием + изследвания, вторият - операцията, третият - престой под наблюдение и четвъртият преди обед - изписване. 4 дни болничен престой + 30 дни домашен. Да кажа, че отначало исках да си ходя на третия ден, обаче като се събудих сутринта в деня след операцията и видях колко съм бавно и трудноподвижна, склоних, че е по-добре, че останах.

Аз се възстанових бавно, стискам палци при другите да не е така. Но според мен дори и само диагностичната лапароскопия си изисква минимум седмица за връщане към нормалните дейности.

# 467
  • Мнения: 3
Здравейте!

Виждам много положителни мнения за Д-р Йован Даскалов (св.София) от жени, които са раждали при него, но не намирам мнения от пациентки, които са били при него за лапароскопия. Дали има някои, който е бил при него за такава операция и съответно може да сподели опит.

На мен ми предстои операция за отстраняване на ендометриозна киста от яйчнка и скоро бях на преглед при доктора, като отношение ми остави страхотни впечатления, но все пак бих искала да чуя мнения.

Благодаря предварително!

# 468
  • Мнения: 7 898
И аз бях така, единият ден прием + изследвания, вторият - операцията, третият - престой под наблюдение и четвъртият преди обед - изписване. 4 дни болничен престой + 30 дни домашен. Да кажа, че отначало исках да си ходя на третия ден, обаче като се събудих сутринта в деня след операцията и видях колко съм бавно и трудноподвижна, склоних, че е по-добре, че останах.

Аз се възстанових бавно, стискам палци при другите да не е така. Но според мен дори и само диагностичната лапароскопия си изисква минимум седмица за връщане към нормалните дейности.
Диагностичната лапароскопия е съвсем лека, така че няма нужда от седмица. При нея просто влизат, оглеждат и излизат Simple Smile.
Гледам, че в Бг сме много богати и за такива операции се стои няколко дена в болницата. В повечето европейски държави, изследванията се правят предварително и така не се налага допълнителен болничен престой и в много случаи пациентите си ходят още на същия ден.
България или е много богата, или докторите ни са мошеници.

# 469
  • Мнения: 6 034
За деня с изследванията да кажем, че преспиването в болницата би могло да се пропусне, но за останалите дни не съм съгласна, че не са необходими. Целият ден и нощта след операцията бях в несвяст. А и какво значи, че сме богати?!? Внасям всеки месец луди пари за здравна осигуровка, която /за щастие/ ми се налага да ползвам от дъжд на вятър. Остана и като ми се наложи да я ползвам да ме изхвърлят от болницата в деня на операцията...
Да не обвинаваме докторите, защото някой друг е решил колко дни да е пътеката за всяка конкретна манипулация. Ако не я спазят болницата няма да си вземе парите.

# 470
  • Мнения: 7 898
Просто разсъждавах на глас, но въпреки това факт е, че в други европейски страни, където плащат наистина огромни суми за здравни осигуровки, пациента се изписва на деня.

# 471
  • Мнения: 1 110
При мен беше също така, изписаха ме още на същия ден. Операцията беше само с диагностична цел и наистина мина много леко.
Нямах никакви болки, имах разбира се неразположения няколко дни, но нищо нетърпимо.
Но това е при мен, дали при друг така ще бъде не се наемам да кажа. Лапарото ми е правено в Германия, където здравната засраховка е 16% от брутния доход.
Предстои ми втора Лапароскопия за премахване на сраствания и отстраняване на ендометриозни гнезда, та ще пиша каква е разликата и дали ми е понесло по същия начин.

# 472
  • Мнения: 269
Моето лапаро (диагностично и ако се наложи да се прекъсне тръбата) беше ноември 2017.Изследванията ми ги направиха преди това.Приеха ме сутринта,премина лапарото и на другия ден ме изписаха.Нямах никакви неразположения.Лапароскопията ми е правена в Пловдив.

# 473
  • Мнения: 6 034
Диагностичните може и да са леки. Нямам представа, защото нямам правена такава лапароскопия. Имам 2 оперативни. Първата понесох доста тежко. При нея са ми рязани и двата яйчника и е махана ендометриоза. 10 дни поне не можех да си изпъна гърба, имах трудности с надигането от леглото и ходех прегърбена. Слаботелесна съм, може и това да е от значение. Второто лапаро беше по-леко, но имах болки и ми трябваха поне 6-7 дни да съм като преди операцията като стойка. При него ми махаха миома.
Като цяло тежко ги понасам и се моля да не ми се налага трета лапароскопия.

# 474
  • Мнения: 986
Аз не мога да се навия за моята лапароскопия и въобще не знам къде да си я направя. Ше се побъркам. Страх ме е да не се случи нещо ужасно от упойлата или по време на операцията... ужасена съм, сякаш ще ходя да ме екзекутират се чувствам. А даже нямам дата.

# 475
  • Велико Търново
  • Мнения: 400
И аз бях така преди първата лапароскопия, никога не ми бяха слагали упойка, да не говорим за пълна. И колко сълзи пролях, но трябваше да я направя - беше диагностична. Исках да знам дали всичко е наред вътре.
Всъщност не е кой знае какво, не се страхувай ( знам, че е смешно някой отстрани да го каже, но сама ще се убедиш) това е най леката операция, най- щадяща. Бързо ще се възстановиш, в сравнение с коремна операция.
Не знам от къде си, но в България има специалисти точно за това. Каква е причината за лапароскопия?
Втората беше защото имах извънматочна и съм имала около 200мл в корема. Но  вече не ме беше страх от лапарото. Вярвай, че правиш всичко защото така трябва.

# 476
  • Мнения: 986
Имам ендометриозна киста на единия яйчник. Даже са три кисти на единия -една много мъничка, една 1,5 и една 3. В началото беше една малка, растат.

# 477
  • Мнения: 1 118
Точно пък при ендометриозна киста въобще не се чуди и не се страхувай. Ендометриозна киста може да се предполага на 90%, но може да се докаже само с хистология след лапароскопия за премахването и. Въпреки че мен не един лекар ме успокояваше, че е ендометриозна, аз бях в тотална паника да не би пък да се окаже някаква друга, всичките ми притеснения изчезнаха едва след операцията.

Намери си добър оператор при всички случаи. Това е най-важното. Някой с препоръки от познати и други доктори. Операцията всеки може да я направи, но последствията после са единствено за теб. Така че умната!
Сори, че малко негативно звучи поста ми. Не е чак толкова драматично, на мен ми махаха кисти от двата яйчника и мнооого сраствания, всичките ми органи са на мястото си, засега всичко е наред, работим за бебенце и дай Боже скоро да имаме успех! Успех и на теб!

# 478
  • Мнения: 1 110
Мога само да се присъединя към мненията на момичетата по—горе, интервенцията е съвсем лека и почти няма болка, а ползите от нея са много.
Смятам обаче, че преди да се стигне до лаюароскопия трябва всички други релевантни хормони да са проверени.
Писах тук преди, че се страхувам по най—много от въздуха с който издуват коремната кухина но дори и това понесох добре.
Аз диагнозата я допусках и преди това, но успокоението след хистологията не е за подценяване.
Нямам търпение да мине и второто и да продължаваме опитите за бебе.
Ако не се бях решила на първото лапаро никога нямаше да знам за срастванията на яйчниците и матката при мен и можех още много ценно време да загубя в опити и разочарование от неуспеха. Единствено съжалявам, че не я направих по—рано.
И един съвет от мен, търсете си специалист който знае какво прави. Аз избързах да направя диагностичното лапаро там където бързо ще стане, а можех само с едно да мина.

Последна редакция: нд, 16 фев 2020, 15:53 от Miss delicate

# 479
  • Мнения: 986
Стига де. С тези цифри само ме плашите. Страшна хипохондричка съм и не искам да мисля за злокачествени неща на 24. Нито един лекар не е изразил такива съмнения, имам кистите от 3 години, растат с милиметри на година, но растат. Такива коментари за рак ми действат ужасно зле на паниката от болести, почвам да чета в интернет и да се страхувам.

Общи условия

Активация на акаунт