Предстои ми лапароскопия - тема 10

  • 53 344
  • 754
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 7 898
Не се притеснявай. Ендометриалните кисти не са ракови образования. Просто виж какво лечение ще ти предложат. Обикновено са безобидни, но за това пък могат да пораснат много.

# 481
  • Мнения: 1 044
здравейте, аз влизам с един малко по-страничен въпрос

някой, който е правил лапароскопия в майчин дом? Изобщо не попитах какво да си нося - нощница, чехли, друго? Колко време преди това не трябва да съм яла? Някакви други препоръки?
А за самата интервенция влиза ли се с някакви дрехи, бельо? За първи път ми се случва да постъпвам в болница за друго, освен раждане и взеха да нахлуват такива не особено важни въпроси, но все пак Simple Smile

# 482
  • Велико Търново
  • Мнения: 397
Аз имам 2 лапароскопии, но не са в Майчин дом. На мен ми каза да приемам вода и храна до 12ч вечерта преди деня на лапарото. В залата се влиза по нощница и без бельо. Може да си вземеш 2 нощници, че по моята имаше малко кръв. Но по принцип и в отделенията имат. Вземи си гумени чехли, по удобни са според мен за баня и за навсякъде.
За самата болница нощница, чехли, вода за пиене, може бисквитки или соленки, дамски превръзки, кърпа, тоалетни принадлежности. На мен ми искаха и 3 водоустойчиви лепенки, които сложиха преди изписването и се махат чак когато ти махат конците на 7 -ми ден. Дано не съм пропуснала нещо

# 483
  • Мнения: 258
Някой правил ли си е теста за алергии към упойките? Аз си го направих и ми се прояви алергия към някои от тях заради което ми е назначена преоперативна подготовка. Това което ме притеснява е че освен противоалергично, което трябва да пия 3 дни преди операцията ми е назначен и урбазон  40 mg 1 час преди операцията и още 40 mg  по време на операцията.тези mg урбазон ми се струват много? На някой изписвани ли са му същите? Много ли са според вас?

Щом докторът ти така е преценил, значи така трябва да бъде. Знам, че в някои случаи преди операцията се преминава този курс.

# 484
  • Мнения: 4 947
Здравейте, не знаех, че има специална тема и пренасям въпроса си тук.
В кои репродуктивни клиники правят лапаро, но за ендометриоза, с НЗОК? Знам, че се поема само част от сумата, но пак е нещо.
Другото, което е - тъй като било добре да се прави в началото на цикъла, мога ли са продължа противозачатъчните си, за да уцеля такава дата, на която да съм тук (че ще пътувам и иначе изпускам периода). Дали е фатално за самата операция, ако ги удължа? Мисля, че не би трябвало...

ПС- Имам 3см ендометриозна киста и завишен Са 125 маркер, и трудности със забременяване. Дали направо ще правят оперативно лапаро? Че едно диагностично и едно оперативно ще ми дойдат в повечко Stuck Out Tongue Winking Eye

Последна редакция: вт, 18 фев 2020, 15:44 от Yan25

# 485
  • Мнения: 1 044
Много благодаря, Кати Hug

# 486
  • София
  • Мнения: 3 022
Здравейте! Явно и на мен ми предстои лапароскопия за киста 6 мм. Откри ми я д-р Карагьозов във Вита, защото той ми прави Летц на шийката на матката, но не изписа нищо за кистата и след 3 м. каза, че трябва да се направи директно лапароскопия. Не знам, защо, но за шийките е страхотен, но за лапарото нещо ме притеснява да е при него. Има ли някоя от вас, която е правила при него?
Отделно чудесни отзиви четох и тук, и от други места за д-р Попов, пак във Вита и се чудя, дали да отида при него за преглед, но часове има за края на март чак и не знам, дали ще иска да ме вземе от колегиалност.
Отделно Карагьозов ми каза, че се прави седмицата преди цикъла, а все си мисля, че е добре след, като е свършил...

# 487
  • Мнения: 119
Аз съм звъняла директно на телефоните на рецепция и са ми давали час за след седмица, докато в Супердок ми излиза първи свободен след месец. Винаги има момичета, които се отказват или си изместват часовете.

# 488
  • Мнения: 56
Аз съм звъняла директно на телефоните на рецепция и са ми давали час за след седмица, докато в Супердок ми излиза първи свободен след месец. Винаги има момичета, които се отказват или си изместват часовете.

И при мен се е случвало. Даже веднъж в ден, в който провежда само инвитро консултации са ми давали час от рецепцията. Явно, ако имат свободен не е проблем да го дадат. Най-сигурно е да се звънне и да се попита. Попов за мен е най-добрият след сложното лапаро, което ми направи преди три месеца Simple Smile Но и за Карагьозов съм чела много добри отзиви. Успех и всичко да мине по план!

# 489
  • Мнения: 119
А, да. Последно ходих за контролен след лапаро, обясних, че имам доста път и ме насочиха към инвитро кабинета преди обед, вместо след 14 часа. Всъщност от 4-5 жени, аз и още една бяхме с часове, останалите се вмъкваха в паузите между редовно записаните. Никой не се е изнервял, нямаше върнати, даже и лаф стана - кой откъде, какви болежки има. Много са отзивчиви всички в болницата.

# 490
  • София
  • Мнения: 3 022
Благодаря ви, момичета!
Чакам в момента да ми дойде, евентуално това проблем ли е за преглед? Или ще ме видят през корема с ехограф?
И кога препоръчва д-р Попов да се направи лапароскопията?

# 491
  • Мнения: 229
Здравейте, момичета. На 28 Януари беше лапароскопията ми при д-р Борислав Иванов в Медлайн. Сравнително бързо се възстанових, но лепнах някакъв стомашен вирус 10-тина дена след операцията, та повече време ми трябваше да се оправя от него Simple Smile По повод какво е нужно да се вземе в клиниката - моят съвет е да си вземете нощници, пантофи, хавлия и мокри кърпички. Това ми бяха най-необходимите неща за престоя. Както и лукчета, че малко ме дразнеше гърлото от тръбата за интубация. Честно казано доста бях изчела и въпреки това изпитвах ужасен страх. Последното ми влизане в отделение на болница беше да посетя майка ми, която почина миналата година. Можете да си представите какъв ужас беше за мен дори самата мисъл за болница. Но реших, че трябва да се справя с това и да се погрижа за себе си. Много ми помогнаха и жените, с които бях в стая. Бяха много приятни и това ми помагаше да бъда спокойна. Имах възможност да спя вкъщи в нощта преди лапароскопията, но реших, че е по-добре да бъда в болницата. И много се радвам, че постъпих така. Успяха спокойно да ми влеят всички необходими системи, да ми направят тест за антибиотика, да изпия разтвора, който да ми прочисти червата (доколкото разбирам практиката в различните клиники е различна в това отношение). Имах време да се настроя, а и се чувствах по-добре след операцията, познавайки вече обстановката и другите жени в стаята. Искам да успокоя всички, които се страхувах да преминат през това. Аз се страхувах от всичко. От упойката, от катетъра... Седмицата преди операцията имах чувството, че едва ли не се сбогувам с хората около мен. Знам, че това е алогичен страх, но ми беше трудно да се справя с него. А всичко минава толкова бързо и леко. Аз на вторият ден вече почти нямах болки, а няколко часа след операцията вече можех да ставам сама и да се разхождам. Изпитвах дискомфорт в гърлото, както и във врата и раменете от въздуха, с които надуват тялото, но в пъти по-лек, отколкото очаквах. Честно казано по-уморена и изтормозена се чувствах след стомашния вирус, отколкото от операцията. Както и страха преди всичко. Ако някоя от вас има нужда от някаква информация или успокоителни думи, може да ми пише на лични Simple Smile Пожелавам успех на всички и искам да знаете, ще това е само фаза, през която трябва да се премине. И после всичко ще бъде наред.

# 492
  • Мнения: 1 044
Здравейте, в четвъртък мина и моята лапароскопия. Вече се чувствам добре, основните ми неразположения бяха болки в раменете, врата, когато вдишвам, най-малко около пъпа и другите две дупчици. Диагностичната лапароскопия се оказа доста оперативна - имах много сраствания от предишна операция, включително такива, които са запушвали тръбите. Док каза да изчакаме да ми дойде нормална менструация и тогава да започваме с опитите. А пък за първи път имам ясно положителен тест за овулация и сега ме сърбят пръстите да действаме. Вероятно не е добре толкова скоро след интервенцията. Вие как процедирахте?

# 493
  • Мнения: 602
Здравейте, в четвъртък мина и моята лапароскопия. Вече се чувствам добре, основните ми неразположения бяха болки в раменете, врата, когато вдишвам, най-малко около пъпа и другите две дупчици. Диагностичната лапароскопия се оказа доста оперативна - имах много сраствания от предишна операция, включително такива, които са запушвали тръбите. Док каза да изчакаме да ми дойде нормална менструация и тогава да започваме с опитите. А пък за първи път имам ясно положителен тест за овулация и сега ме сърбят пръстите да действаме. Вероятно не е добре толкова скоро след интервенцията. Вие как процедирахте?

Моя док каза да чакаме 3 месеца от лапарото преди опити.

# 494
  • Мнения: 1 044
Аз съм с много високи стойности на FSH и много ниски на АМХ,. Притеснявам се, че с всеки месец шансовете ми намаляват Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт