Предстои ми лапароскопия - тема 10

  • 54 529
  • 754
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 073
Криси, по принцип трябва да правят тест преди операцията, драскат те по ръката и чакат 20-30 минути да излезе резултат, обаче ми се е случвало и да забравят и само да ме питат. Ако се притесняваш, виждам, че си рискова, можеш да отидеш в алергология и да си пуснеш един тест. Има в Александровска до колкото помня. Успех.

# 616
  • Мнения: 726
Благодаря за отговорите Hug

# 617
  • Мнения: 7 898
Не знам дали имам към упойка, точно това е проблема. Назад в темата някой беше писал за тестове за алергии към упойки, но не знам към алерголог или анестезиолог да се обърна за такъв?
Тогава как знаеш, че имаш алергии и кой ти го каза? Астмата също не е проблем.

# 618
  • Мнения: 726
Ами нон стоп съм с ринит и кихам по 100 пъти на ден, обривам се от всичко, като почнат полените съм като сляпа, ходя си навсякъде с руло тоалетна хартия за носа и тн. Алергията определено не е нещо, което не се усеща и не знаеш, че го имаш. Астмата е усложнение от алергии, освен това.

# 619
  • Мнения: 7 898
Сенната хрема и астмата не са проблем.

# 620
  • Мнения: 1 073
Савова, не е точно така, при хора с алергии е доста препоръчителен теста. Не е гаранция, че е или не е проблем това.
Не, че за другите не е, нооо това е друг въпрос.

# 621
  • Мнения: 7 898
Сенната хрема не е проблем. Проблем е когато човек има алергия към упойките, които използват. Това че някой има сенна хрема изобщо не значи, че ще е алергичен към лекарствата. В наши дни ужасно много хора са със сенна хрема ...
Преди операцията ще има среща с анестезиолог, така че ако той има никакви притеснения ще и каже и ще и назначи изследвания.

# 622
  • Мнения: 726
Назначиха ми я за четвъртък, така че още утре съм на консултация и ще питам за теста за алергии към упойки. Доколкото разбрах на хора с алергии (дори сенна хрема) се бие Урбазон преди операцията, а при астматици си пръскаш с инхалатора преди това. Стискайте ми палци и ще пиша как е минало.

Последна редакция: пн, 01 юни 2020, 15:25 от Kris_ti

# 623
  • Мнения: 7 898
Няма такова нещо да бият урбазон, само защото някой има сенна хрема.
Кажи на анестезиолога, че имаш сенна хрема и той ще реши каквото трябва.

# 624
  • София
  • Мнения: 3 042
При хора с алергии задължително се прави тест за алергия към упойката и преди операцията се пие противоалергично!
Най-обичам, като във форум категорично се заявяват диагнози. Затова има лекари.
Аз съм ходила в Александровска болница при алерголог. Там са ме пращали преди двете секцио, които имах.
Кристи, къде ще ти е лапароскопията? Дано анестезиологът прави тестове.
На мен ми предстои по-натам лапаро във Вита, също ми казаха да посетя алерголог за тестове, във Вита не правели тестове.

# 625
  • Мнения: 100
Здравей, пожелавам ти успех на лапрото, във Вита всички са много мили. Дано всичко мине наред при теб. Simple Smile Успех и много здраве!!
При хора с алергии задължително се прави тест за алергия към упойката и преди операцията се пие противоалергично!
Най-обичам, като във форум категорично се заявяват диагнози. Затова има лекари.
Аз съм ходила в Александровска болница при алерголог. Там са ме пращали преди двете секцио, които имах.
Кристи, къде ще ти е лапароскопията? Дано анестезиологът прави тестове.
На мен ми предстои по-натам лапаро във Вита, също ми казаха да посетя алерголог за тестове, във Вита не правели тестове.

# 626
  • Мнения: 7 898
При хора с алергии задължително се прави тест за алергия към упойката и преди операцията се пие противоалергично!
Най-обичам, като във форум категорично се заявяват диагнози. Затова има лекари.
Аз съм ходила в Александровска болница при алерголог. Там са ме пращали преди двете секцио, които имах.
Кристи, къде ще ти е лапароскопията? Дано анестезиологът прави тестове.
На мен ми предстои по-натам лапаро във Вита, също ми казаха да посетя алерголог за тестове, във Вита не правели тестове.
Алергии към какво? Цветен прашец, никел, прах, яйца? Simple Smile
Сенната хрема спада към “тривиалните алергии”, които за късмет нямат никакво отношение към алергиите към упойки. И никой няма да седне да прави тестове на някой, който примерно каже, че има сенна хрема.
В наши дни анестезиологията е до толкова напреднала, че не знам кой е този анестезиолог, който се страхува от сенна хрема.

# 627
  • Мнения: 726
Всъщност анестезиологът ми каза, че е опасно при хора с всякакви алергии, камоли астматици. Астмата е тежката артилерия на алергиите, да не говорим, че съм била в интензивно заради нея. Това, че имам алергия към каквото и да е, говори как ми работи имунната система - тоест сбъркано, и има по-голяма веротност от усложнения. Анестезиоложката ми каза днес, че ще съм с абокат и ще ми сложат Урбазон преди това, както и че съм рискова. Въпросът беше, че нищо не каза за тест, затова утре ще я питам и ако не го прави тя, ще търся алерголог, ама за кога, като операцията е в четвъртък, не знам.
Неслучайно отказаха да ми сложат упойка за цветната снимка, и тогава казаха, че съм рискова.

denizara, в Щерев ще съм. А от алеролозите в Александровска съм много разочарована, нищо не направиха преди време като ходих, затова някак се примирих с тези ежедневни мъки, но ще взема да се стегна и да си оправя проблема с алергиите след като ми мине операцията и се пооправя.

Последна редакция: пн, 01 юни 2020, 18:16 от Kris_ti

# 628
  • Мнения: 7 898
Астмата ти е предизвикана от определени дразнители, а  не от упойка, така че дори да си била в интензивното, това нама връзка с упойките. Simple Smile. Попитай го тогава какъв АСА грейд си?
Та твоята малко като една баба, която казала че има алергия към латекса и след операцията като я попитали в какво точно се изразява, и бабата казала че не понася звука на ръкавиците които издвават като пипат нещо с тях Simple Smile.
Не съм анестезиолог, но често присъствам на разговорите им с пациентите преди операцията и съм се наслушала на такива алергии, а горките анестезиолози освен да въртят очи, друго не им остава. Simple Smile

# 629
  • Мнения: 1 115
Астмата е обструктивно белодробно заболяване и е проблем при интубационната упойка! Ако не сме компетентни по добре да замълчим, вместо да объркаме някое момиче, което няма медицинско образование и не е длъжно да ги знае тези неща!
Но проблема не се състои във евентуална алергична реакция, а във възможни усложнения по време на самата операция!
Задължително момичета с такъв проблем обсъждат това със анестезиолога, преди операцията!

Общи условия

Активация на акаунт