Предстои ми лапароскопия - тема 10

  • 54 862
  • 754
  •   2
Отговори
# 630
  • Мнения: 7 898
Естествено, че анестезиолога трябва да бъде уведомен за астмата, за да го има предвид, ако стане нещо но в общи линии не се прави нищо по- различно Wink. Разликата е само в случай че стане нещо, иначе същата техника, същата упойка и т.н

# 631
  • Мнения: 119
Аз съм с алергия с неизвестен произход. Преди операцията се консултирах с алерголог, направиха ми тестове за всички възможни упойки. Излезе ми към нещо, което е супер рядко използвано, но за всеки случай ми изписаха Ксизал три дни преди интервенцията, защото съвсем забравих да спомена в болницата, че съм с алергия и да питам каква упойка ще използват.
После в болницата отделно минах през анестезиолога с документите от алерголога. Тестът отнема 30 мин, кратка консултация с лекаря, да те надраскат с пробите и после 20 мин. чакаш пред кабинета евентуално нещо да се прояви. Малко сърби и щипе, но толкова. Аз се сетих в последния момент, защото това е първата операция, откакто имам алергията. Но обясних ситуацията на алерголога и веднага ме вмести в графика си.

# 632
  • Мнения: 7 898
Между другото отричат тези тестове, защото с нищо не гарантират, че въпреки теста няма да получиш алергична реакция. Също така не дават и точни резултати. На запад примерно не правят такива тестове преди операции. Случвало ми се е няколко пъти да превеждам на анестезиолози и българи пациенти и обикновено антестезиолога почва да клепа на парцали, като му извадят един обикновен лист с написани на ръка от Бг лекар ( предполага се че трябва да бъде официален документ) евентуални алергии...и като почне едно ровене в нета за името на лекарството...мъка голяма Simple Smile.
Не подценявам родната медицина и лекари, но определено има неща които не са в час.
В днешно време анестезиолозите са достатъчно добри, за да се справят с всякаква ситуация и поне в моята практика не съм виждала повече от 2-3 случая на алергична реакция по време на операция, но то е обикновено към антибиотици и обикновено ги овладяват бързо и успешно.
И в крайна сметка, не се мъча да омаловажавам алергиите и астмата, но просто няма нужда чак от такова шашкане, защото анестезиолозите са ужасно добри в това което правят.

# 633
  • Мнения: 12
Здравейте момичета,искам да попитам
на някоя случвало ли се е след премахване на шоколадова киста лапароскопски,да се появи отново киста в рамките на 6 месеца?

# 634
  • Мнения: 100
Здравейте момичета,искам да попитам
на някоя случвало ли се е след премахване на шоколадова киста лапароскопски,да се появи отново киста в рамките на 6 месеца?
Вие имахте ли лечение след лапароскопията ? Попринцип слагат някакви инжекции,на мен скоро ми предстои,да ми слагат ? Шоколадовите кисти = ендрометриоза

# 635
  • Мнения: 12
Не са ми казвали нищо,минах контролен и казаха,че всичко е наред след операцията,но имам същото усещане в яйчника,както преди операцията и се шашкам,очаквам цикъл и след него на преглед ☹ А това с инжекциите винаги ли се прави след лапаро или зависи от случая?

# 636
  • Мнения: 1 044
Аз не съм имала никакво лечение след лапароскопията, но при мен беше за отстраняване на сраствания.
Точно два месеца след операцията забременях спонтанно с близнаци, за съжаление неуспешно, но съм сигурна, че при мен лапарото беше решаващо за забременяване.

# 637
  • Мнения: 96
Здравейте,

Исках да споделя с вас, какво ми казват лекарите. Както бях писала по-горе, според др. Босев от Майчин дом, трябва да ми се направи лапароскопска операция заради тръбите. Реших да се консултирам с моята гинеколожка, за да може да ме насочи към някой друг специалист за второ мнение. Тя прегледа изследванията ми (цветната снимка), каза, че според нея няма нужда от операция, защото тя смята, че проблемът не идва от тръбите. Каза ми, че е редно да се следи овулацията и на ехограф, за да се види дали фоликулите ми се пукат правилно.

Моята цветна снимка я правих в болница Щерев, искам да ви напиша заключението на доктора, който я направи и бих искала да помоля за Вашето мнение, ако вече някоя от вас е имала подобна ситуация. Аз вече се обърках.

"Cavum uteri е с нормални размери и без дефекти в очертанията и изпълването в синистропозицио.
Дясна маточна тръба пропусна контрастна материя след контастиране с повишено налягане, S-образен ход в дистална трета, суспектен за адхезии.
Лява маточна тръба с неправилен силно нагънат ход по цялата дължина на тръбата, която е разположена в близост до левия маточен рог, както при изразени перитубарни адхезии, пропусна контрастната материя при високо налягане на контрастирането."

Моята гинеколожка каза, че ако ми се махнали срастванията, които тя се съмнявала, че имам, те щяли да се появят пак след 2-3 месеца.....

Тотално вече се обърках, момичета.... Sad

# 638
  • Мнения: 726

Моята гинеколожка каза, че ако ми се махнали срастванията, които тя се съмнявала, че имам, те щяли да се появят пак след 2-3 месеца.....

Тотално вече се обърках, момичета.... Sad

А защо се съмнява, че ги имате? И според нея как, ако тръбите не са годни да поемат и предвижат яйцеклетката към матката, ще стане забременяването, дори да ви се пукат фоликулите правилно? Не съм капацитет по темата, може и аз да не разбирам нещо, нека се изкажат жени, които са забременели или не с подобни резултати от снимката. Но на мен не ми звучи сериозно това, което е казала АГто ви. Лапароскопията също така има по-висока диагностична стойност от цветната снимка, тоест тогава ще видят най-добре дали има какво да се коригира.
Според мен се консултирайте с репродуктивен гинеколог за второ мнение, не с обикновено АГ.

Аз също правих в Щерев съвсем скоро и резултатът за едната тръба е, че е супер и пропуска без проблем и без повишено налягане, казвам го, ако се съмнявате, че за всички пациентки пишат едно и също.

# 639
  • Мнения: 96
Благодаря за мнението! И аз мисля да се консултирам с някой друг специалист!




Моята гинеколожка каза, че ако ми се махнали срастванията, които тя се съмнявала, че имам, те щяли да се появят пак след 2-3 месеца.....

Тотално вече се обърках, момичета.... Sad

А защо се съмнява, че ги имате? И според нея как, ако тръбите не са годни да поемат и предвижат яйцеклетката към матката, ще стане забременяването, дори да ви се пукат фоликулите правилно? Не съм капацитет по темата, може и аз да не разбирам нещо, нека се изкажат жени, които са забременели или не с подобни резултати от снимката. Но на мен не ми звучи сериозно това, което е казала АГто ви. Лапароскопията също така има по-висока диагностична стойност от цветната снимка, тоест тогава ще видят най-добре дали има какво да се коригира.
Според мен се консултирайте с репродуктивен гинеколог за второ мнение, не с обикновено АГ.

Аз също правих в Щерев съвсем скоро и резултатът за едната тръба е, че е супер и пропуска без проблем и без повишено налягане, казвам го, ако се съмнявате, че за всички пациентки пишат едно и също.

# 640
  • Мнения: 311
Аз напълно споделям мнението на Kris ti. Лапароскопията ще даде по-ясна картинка за състоянието на тръбите и при нужда ще се премине към оперативно лапаро. И не разбирам изказването на АГ за срастванията - дай да си стоиш с тях като може пак да се появят Rolling Eyes
А междувременно можете да си бебеправите Simple Smile Много жени успяват да забременеят веднага след ЦС

# 641
  • Мнения: 96
По принцип доктора от Щерев каза, че е невъзможно забременяването и с тези тръби, но може би по-бавно....


Аз напълно споделям мнението на Kris ti. Лапароскопията ще даде по-ясна картинка за състоянието на тръбите и при нужда ще се премине към оперативно лапаро. И не разбирам изказването на АГ за срастванията - дай да си стоиш с тях като може пак да се появят Rolling Eyes
А междувременно можете да си бебеправите Simple Smile Много жени успяват да забременеят веднага след ЦС

Последна редакция: ср, 03 юни 2020, 10:49 от Aniletevtz

# 642
  • Мнения: 1 044
Ани, но мен лапарото ми го прави точно доктор Босев и му имам 100% доверие. Направихме го диагностично, но се оказа доста оперативно, премахнали са сраствания, които притискат тръбите и червата. Веднага след това забременях, а преди това една година неуспешни опити. Много хора го правят диагностично дори без да има яснота дали ще има какво да се оперира.
Моят съвет е да го направиш.

# 643
  • Мнения: 96
Тикълс, благодаря ти за мнението. Колко ти излезна като цена операцията?


Ани, но мен лапарото ми го прави точно доктор Босев и му имам 100% доверие. Направихме го диагностично, но се оказа доста оперативно, премахнали са сраствания, които притискат тръбите и червата. Веднага след това забременях, а преди това една година неуспешни опити. Много хора го правят диагностично дори без да има яснота дали ще има какво да се оперира.
Моят съвет е да го направиш.

# 644
  • Мнения: 1 126
Здравейте,

Исках да споделя с вас, какво ми казват лекарите. Както бях писала по-горе, според др. Босев от Майчин дом, трябва да ми се направи лапароскопска операция заради тръбите. Реших да се консултирам с моята гинеколожка, за да може да ме насочи към някой друг специалист за второ мнение. Тя прегледа изследванията ми (цветната снимка), каза, че според нея няма нужда от операция, защото тя смята, че проблемът не идва от тръбите. Каза ми, че е редно да се следи овулацията и на ехограф, за да се види дали фоликулите ми се пукат правилно.

Моята цветна снимка я правих в болница Щерев, искам да ви напиша заключението на доктора, който я направи и бих искала да помоля за Вашето мнение, ако вече някоя от вас е имала подобна ситуация. Аз вече се обърках.

"Cavum uteri е с нормални размери и без дефекти в очертанията и изпълването в синистропозицио.
Дясна маточна тръба пропусна контрастна материя след контастиране с повишено налягане, S-образен ход в дистална трета, суспектен за адхезии.
Лява маточна тръба с неправилен силно нагънат ход по цялата дължина на тръбата, която е разположена в близост до левия маточен рог, както при изразени перитубарни адхезии, пропусна контрастната материя при високо налягане на контрастирането."

Моята гинеколожка каза, че ако ми се махнали срастванията, които тя се съмнявала, че имам, те щяли да се появят пак след 2-3 месеца.....

Тотално вече се обърках, момичета.... Sad
Според мен проблема си е точно в тръбите при така описаната ситуация, което пък не изключва разбира се другаде да има проблем.
Най—добре е да се направи лапароскопия и при евентуални сраствания да се отстранят, понеже макар и да са свободни самите тръби ако са срастнали не поемат яйцеклетката.

Общи условия

Активация на акаунт