Декемврийче мина килограмче вече, наближава срещата с малкото човече

  • 35 681
  • 732
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 809
Относно меренето и изоставането моят опит е , че найстина съм забременяла 10 дни по късно . До сега в Ню лайф късето се следя от началото бебка варира с 7 -10 дни назад . В 12 седмица лежах в Селена  там бебка отговаряше точно дори беше + 1 ден . В 18 сед при Д-р Троянчев на 4д бебка отново имаше разлика от 10 дни и термина той ми го измести на 17.12 .
Ходих по -спешност заради вируса в Пълмед там бебка беше 1400гр и имаше разлика + /- 1 ден . След 2 дни бях на 4д при д-р Стойлов той не успя да я измери но каза че според него  изостава с 20 дни ( тук бях шах а дори на листа нямам ниторазмери на плодав кг  нито дължина  ) . Ходих на контрола в Пълмед отново при същата лекарка заради вируса след 3 дни и бебка си беше в дните беше 1520 гр . Така че , от апарат до апарат и зад апаратно устройство има разлика и значение . Понякога дори и най -добрият и прехвален доктор прави грешки . Бъди спокойна всичко ще е наред .🤞😘🤞
Ако ти е голям филм отиди за още едно мнение

# 376
  • Мнения: 633
Момичета, тези от вас, които си инжектират НМХ, къде го поставяте? Моя корем е опънат като барабан и никъде не мога да щипна. В паласките, дори и мънички, става ли? В ръцете ще ми е много неудобно да се справям сама, мъжа ми не смее, а майка ми не мога да разкарвам всеки ден... пък забравих да питам докторката днес къде да боцкам и с коя част да редувам...
Днес видяхме малкото 😇 расте добре, но пак си криеше личицето с ръчички, та пак половинчати пиик-а-бу снимки. Вече е 2020 г, всичко е в норма. Аз само още не мога да вдигна хемоглобина и продължавам борбата.

# 377
  • София
  • Мнения: 6 010
Флъфи, аз от 5 месец бия във вътрешната мека част на бедрата. Мъчно ми беше да си бода корема.

И ние видяхме нашия бебок днес на 3 ФМ - 2050 грама, перфектен Simple Smile

# 378
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Здравейте!
Относно изоставането на бебчетата - в началото и моето изоставаше с 2 седмици, поради късна овулация. Към 4-5 месец вече изоставаше само 1 седмица, сега съм в 32 г.с. и бебка вече е с един ден напред. Лекарката ми каза, че няма никакви основания за притеснения, както и на трите ФМ, на които ходих при друг лекар, различен от следящият ме на ЖК.
Днес ходих на очен преглед. Така се бях навила, че ще ме пореже и ще каже, че няма да мога да родя естествено, че като каза, че няма никаква пречка за това, ми трябваха няколко секунди, за да осъзная какво ми каза. Simple Smile Надявам се и малката госпожичка да реши да се намести както трябва и да иска и тя да излезе нормално, ноо има още време за това, макар че като гледам до термин имам още 8 седмици, а още не съм готова с нищо.

# 379
  • Мнения: 951
Здравейте, момичета!
Относно изоставането на теглото си мисля, че всичко ще се разбере, когато родим. Опитвам се да мисля логично и това, което ми идва на акъла е, че ако кръвотоците са добре, ако плацентата не е стара, и е с добра структура, то всичко с бебетата ни е наред, а грамчетата са въпрос на измерване.

И аз съм на L-tiroxin от вчера. Пуснах си изследвания и TSH излезе 3.3 ( реф. Ст-ст 4.3) нямам антитела , но FT 4 ми е на долната граница 11.89 при дона граница 12.  АГ каза, че TSH ми е малко високо, но не каза да пия нещо. Тогава аз отидох на ендокринолог. В интерес на истината според нея за третия триместър допустимите норми са до 4 (!!!) , показа ми някаква брошура с допустимите вариации за 1,2 и 3-ти триместър. И на други места съм го чела, но пък повечето бременни пишат, че техните ендокринолози ги съветват да поддържат нивото на TSH  до 2.  Не знам, дали има резон да се почват хапчета в третия триместър, но вече и аз имам терапия. Другия месец пак съм при нея, като очакваният резултат е ТСХда падне, а ФТ 4 да се вдигне леко. ( всъщност ниското ФТ4 я притесни повече от ТСХ)

Последна редакция: ср, 10 окт 2018, 15:00 от Ванилийка

# 380
  • София
  • Мнения: 6 010
Да, ФТ4 се води пазител на бременността и е хубаво да е близко до горна граница. Двете с ТСХ имат обратна зависимост и когато ТСХ падне би трябвало ФТ4 да се качи. Само пускай редовно контроли, че да не се предозираш с хормона.

# 381
  • гр. Тутракан
  • Мнения: 224
Днес си направих списъка за бебето и нещата, които ще са ми необходими, както и списъка за родил от. Имам дрехи от батко то и племеничката ми. Имам и легло...

# 382
  • Мнения: 809
Аз влизам за да се похваля , тъкмо се връщам от консултация и бебка се е завъртяла ☺☺☺☺вече е главично разположена . Тежи около  1700 гр . Най-вероятно заради това ме и болеше толкова корема тези дни , пробожданията също са от разтягането или защото главичката е по твърда и голяма от дупето и сега се намества . (Така ми го обясни доки ) по време на прегледа имах контракция и ми вдигна магнезия 1/1/2 . На преглед съм отново на 24 .10 за да взема 45 дневният болничен . Хайде всички бебенца да си застават по позицийте и да не се въртят повече 😗

# 383
  • Мнения: 1 229
NikolS, благодаря, че показа списъка. Моят е подобен, но благодарение на теб добавих още 1-2 неща. Все още не съм се спряла на конкретна марка за бебешката козметика и прах за пране. Списък за родилното все още нямам, направих си един, но не е изпипан както трябва. Ние нямаме от кого да вземем абсолютно нищо и ще купуваме всичко. Вече сме взели кошара и количка, малко дрешки и едно одеало, но има още доста да се купува, така че този месец продължаваме с покупките.
Снощи нашата девойка беше много активна, поне половин час целия ми корем се издуваше от едната страна, ставаше на вълнички, раздава едни хубави ритници. Ох, много е вълнуващо.

# 384
  • Мнения: 469
Онзи ден бях по спешност на лекар, но всичко се оказа нормално. Бебка е станала 1300гр и рита ли рита ... Имам чувството, че ще е по-рано раждането.
За козметиката пак смятам да заложа на Мустела за къпане и мазане, а праха за пране с баткото ползвах Максима. Леле, дано не греша името. Омекотител не съм ползвала. А за гладене, гладех само това, което се докосва до него.
Снощи пак не спах от движенията на бебочето. На моменти доста се притеснявам от цялата тази активност.

# 385
  • бургас
  • Мнения: 624
И моят бебо снощи прекали Simple Smile цял ден кротуваше и вечерта си навакса.
Също имам чувството, че ще подрани, моля му се да почака само още един месец. А след 17 ноември ще му дам зелена светлина, хич не ми се иска да стигнем до термина Flushed

В събота съм на ФМ, ще съм точно 32г.с., притеснена съм. Дано всичко е наред и да наддава колкото трябва.

# 386
  • Мнения: 1 112
Никол, много благодаря за списъка, и за мен беше много полезен!

Да се отчета и аз - бях днес на преглед, малкият е 1950 гр, цял килограм е качил за месец!  Но не съм чак толкова изненадана, защото от около седмица определена много повече му се виждат движенията, напипвам петички, дупе, пълна програма Simple Smile още си е с главичката надолу, няма никакви индикации за секцио, така че, живот и здраве, вървим с пълни сили към естествено раждане.

Обаче днес разбрах, че следящата ме лекарка няма да е тук декември и съм малко в шок, защото се бях построила, че при нея ще си раждам, сега изведнъж ще трябва да търся друг, а и болницата май ще се наложи да сменя... (Аз щях да раждам в тази само заради лекарката, сега май към Майчин дом ме влече)

Последна редакция: ср, 10 окт 2018, 15:39 от Alyssa

# 387
  • Мнения: 951
Да, ФТ4 се води пазител на бременността и е хубаво да е близко до горна граница. Двете с ТСХ имат обратна зависимост и когато ТСХ падне би трябвало ФТ4 да се качи. Само пускай редовно контроли, че да не се предозираш с хормона.
.  
Точно така разбрах и аз, благодаря, че го. потвърди . Heart сега имам въпроси:
1. Колко често да пускам контроли ? Знам, че е важно да се следят стойностите.
2. Достатъчно ли ще е да пускам само ТСХ и ФТ4, или да пускам и ТАТ и МАТ И ФТ3?

# 388
  • София
  • Мнения: 6 010
За бременни на 30 дни, иначе на 45.

# 389
  • Ловеч
  • Мнения: 574
Днес май е ден за отчети от прегледи🙂
И аз излязох от кабинета преди малко.Бебока е 1.600кг,кръвоток чудесен,плацента 1-ва степен,но не иска да се вдига изобщо и вече е сигурно,че ще съм секцио.Малкия пък си е седалищно всеки път,голям ми е бузанко видях му муцуната сладка😄😄
Ще си пия магнезия,но ми добави желязо заради хемоглобина -115,и нош па 3 по 1.На преглед съм чак след месец и започваме и с тонове тогава,вече ще съм влязла в 9-ти месец.Дай Боже всичко да е наред вече и датата за секцио е почти сигурна🙂🙂.В нас сме в ремонт,който си се точи бавно и аз започвам да изпадам в лека паника.Леле момичета времето лети,хайде нека бебоците бъдат послушни и да си чакат колкото е нужно😘

Последна редакция: ср, 10 окт 2018, 16:28 от gloria83

Общи условия

Активация на акаунт