Декемврийче мина килограмче вече, наближава срещата с малкото човече

  • 35 679
  • 732
  •   1
Отговори
# 615
  • бургас
  • Мнения: 624
В осми месец започва да им става тясно и е нормално да ритат по-малко. Все пак е стресиращо за нас майките.  Ако няма въобще никакво движение е по-добре да се провери какво се случва вместо да се притесняваме напразно.


Тапата може да падне часове или седмици преди раждането, но е хубаво да се консултираш с док.


Моят бебок харесва гръцка музика, има си и фаворит Simple Smile

Бях на ЖК, док не се притесни от дребното бебе, само ме погледна и каза ”е, ти не си много голяма” Grinning
Ще го измерим пак след 2 седмици да видим как наддава.

# 616
  • гр. Тутракан
  • Мнения: 224
Момичета, вчера си взехме количка, втора употреба от една приятелка-Dada Paradiso Leo. Искам да изпера тапицерията. На колко градуса да я пусна?
Нощници имам 3бр. Ще си вземе и долни ще от пижама, че знам ли...може  да не ми е топло. Ще си взема и жилетка. Говорих с акушерките в родило и те ми казаха какво ще ми е необходимо. (15бр. памперси,нощници,хавлии за мен и за изписването дрехите на беб), другите неща те щели да ми ги предоставят. Края на месеца ще купувам нещата на беба. Ще правя малки размествания в спалнята за да може леглото на беба да е до мен и като си отворя очите да я виждам. На преглед съм на 23.10 и няма търпение да я видя. Предния път доки каза, че върви голямо бебе в 28г.с.беше 1300гр.
Заради кръвната захар от близо 3 седмици съм на диета-без сладки, захар, сокове, газирани, паста, плодове, ориз и картофи, белия хляб го замени с черен и си позволявам на ден по 3 филийки.  Но...признавам си вчера изядох една обикновена вафла (Етър) 0с една чашка кисело мляко и после цял ден се чувствах гузно.

# 617
  • Пловдив
  • Мнения: 680
Аз за тапата попитах доктора,който днес ме прегледа.Попитах го дали е възможно да пада поетапно и дали има нещо притеснително.Той каза,че може и ако няма кръв и болки няма проблем,но другата седмица ще си попитам моята доки да видим какво ще каже.

# 618
  • Мнения: 337
Ох... Ето го така чаканото бутане, ръгане, надигане на корема и осукване.
Пак не е така интензивно като предните дни, но си е движение.  😧😊

# 619
  • София
  • Мнения: 1 268
И аз днес за последно бях при доктора ми на ЖК, взех болничния 45 дни преди термин, пуснаха ми  и микробиологоя. Дадоха ми всички документи през бременността , направление за болницата, обмена карта и още направления за изследвания (едното беше васерман, другото не разбрах, но сигурно кръв и урина) , които да направя, но малко по към термин. Не знам какво значи това, но предполагам  ще ми кажат в Токуда, където ще раждам.

Всеки ме пита, дали вече почвам да се притеснявам, но все пак аз съм чак края на ноември и мо се струва, че има супер много време,та още не ме е хванало шубето 😁

Тази сутрин и аз имах странно течение. Съжалявам за описанието предварително. От телефона съм и не мога да го скрия. Беше нещо като сопол, бяло, прозрачно, нещо като цервилна слуз, но доста по гъсто. Нз дали може това да е тапата.

# 620
  • Мнения: 469
Момичета, с първото дете ми падна тапата в края на деветия месец, преносих с 8 дни. С второто дете по време на преглед седмица преди термина. И двата пъти беше розова слуз. Не само слуз, а розово. И двата пъти нямах разкритие никакво. Дано да съм била полезна, но все пак не е лошо да се обсъди със следящия лекар, де. Защото при мен може да е било така, но при другите да е по друг начин.

# 621
  • Мнения: 576
Монтал, при дълбока нощница ластикът ще дойде доста по-нагоре...?
Кари, ти си знаеш, мила. Казвам го чисто информативно. Аз съм имала ниска операция на нивото на секцио и ме дразнеше пижама, не само заради ластика, а и защото там минават и ръбове и е по-тясна.

Това с тапата е много индивидуално. Моята втория път падна и малко след това ми изтекоха и водите, а същия ден бях на лекар и нямах никакво разкритие и други индикации и дори се уговорихме след два дни да влизам за секцио.
При някои момичета пада и раждат дни, че и седмици след това.

Последна редакция: ср, 17 окт 2018, 15:06 от Montal

# 622
  • София
  • Мнения: 153
Бебетата вече и не могат да ритат май, а само в малкото пространство да мърдат и да се опъват.  На тях какво им е на тази теснотия не ми се мисли. Моят също има моменти, в които кротува. Ама това е рядко. Не спира да се разпъва както му е кеф...вече ме боли.
Благородно ви завиждам за 45 дневните болнични 😍😍😍😍😍😍 наближавааааааааа
Аз моя ще го взема чаак на 3.11......

# 623
  • Мнения: 89
Здравейте мамчета, да Ви попитам излизам в Майчинство от 30.10, а съм на преглед на 31.10, това дали е проблем? Дали може да се даде със задна дата или трябва да се отиде точно на деня? Kissing Heart

# 624
  • Мнения: 337
Бебетата вече и не могат да ритат май, а само в малкото пространство да мърдат и да се опъват.  На тях какво им е на тази теснотия не ми се мисли. Моят също има моменти, в които кротува. Ама това е рядко. Не спира да се разпъва както му е кеф...вече ме боли.
Благородно ви завиждам за 45 дневните болнични 😍😍😍😍😍😍 наближавааааааааа
Аз моя ще го взема чаак на 3.11......
Моите 45 са на 8.11 Sad

# 625
  • Мнения: 1 976
Zlatka, това по-горе за соленка към мен ли беше??

Монтал, аз нощници ще взема, просто си разсъждавам с тайна надежда, че много ги мразя... Ти гледай каква глупост съм ти писала сутринта- вместо пижама, нощница.. Grinning

# 626
  • София
  • Мнения: 6 010
Здравейте мамчета, да Ви попитам излизам в Майчинство от 30.10, а съм на преглед на 31.10, това дали е проблем? Дали може да се даде със задна дата или трябва да се отиде точно на деня? Kissing Heart

Току що ми дадоха моя болничен със задна дата, няма проблем.

Кари и аз ги мразя нощниците, все са ми набрани до под мишниците като съм носила 😂

# 627
  • Пловдив
  • Мнения: 680
Carrie^ към теб е.... много съм разсеяна.

# 628
  • Мнения: 1 976
Златка, нищо, обичам соленки Grinning ehhehe

Лале, аз и с пижамите съм така- сутринта горнището ми е до мишките, долнището някак си се е вдигнало до под цицките Grinning нямам нииииииииииииииикаква идея как го правя този фокус. Но са ми удобни пък

# 629
  • Мнения: 2 883
Добавих анкетата за избор на име за новата тема, този път избора е доооста голям  Grinning
Предната тема някой беше питал за правенето на първия пост - ако някой друг има желание моля да заповяда Simple Smile Само да каже предварително, че да не правим няколко еднакви теми. Мога да копирам информацията от 1-ва страница или да се направи нова, както решите Simple Smile

Аз другата седмица ще ходя за моя 45-дневен болничен. Вчера имах ЖК, стабилно напредвам с килата  Grinning И пак ми измери високо кръвното. Днес сутринта също като станах беше високо, май тия хапчета, които пия нещо не ми влияят. Изобщо само мрънкане, заради това и не пиша много тук, че да не развалям настроението.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт