WIZZ AIR - 32

  • 60 457
  • 748
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 122
Това е гадничко, ако човек си е сложил в куфара неща които не могат да минат през скенера
Добре, де, аз все повече се обърквам с тези нови условия за багаж. Имам приорити, но искам да си пусна багажа на чекина, за да сложа течности в него. Ще ме накарат ли непременно да го взема с мен в кабината?
След като има 2 услуги с 2 цени (т.е. приорити и 10те кг в кабината на самолета и чекиран 10 кг багаж в багажното), би трябвало да Ви откажат да го вземата на чек-ин гишето. Сега има някакъв гратисен период до 1.12 заради възраженията в Италия срещу нискотарифните АК (Wizz и Ryan) точно заради багажа, та може и да минете метър.
По- вероятно е да откажат, но не пречи да опитате. В тази връзка- не слагайте течности в по- големи разфасовки от позволеното.

# 361
  • София
  • Мнения: 6 561
Galettta, проблемът е че за "подарените " 10 кг.багажи ( за полети, купени преди октомври, но се лети след 01.11) пише , че са до 10 кг, но се предават на чек ин и не можеш да ги вземеш в кабината т.е. задължително на чек ин. Сега, след напсаното от Дама... излиза, че трябва боб да хвърляме.
За казуса на daskal77  също не ми е много ясно има ли я предишната опция - да си дадеш доброволно багажа за чек ин, нищо че си платил приорити.

# 362
  • Мнения: 1 380
В крайна сметка ако не си член на Клуба, не можеш да букнеш билети , така ли ?

# 363
  • Мнения: 47 994
Можеш, но по скъпо.
Аз подаде за карта уиз към ДСК. 45 лева годишно вместо 120 за членство. Имат щанд в дъ мол, може и онлайн. Лесно стана, чакам пластиката

# 364
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Хепи, тая карта не е ли обвързана с някаква сметка в ДСК?

# 365
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
В крайна сметка ако не си член на Клуба, не можеш да букнеш билети , така ли ?

За някои дестинации не можеш да букнеш сега, ако не си член, да. Лисабон например.

# 366
  • Мнения: 1 380
Можеш, но по скъпо.
Аз подаде за карта уиз към ДСК. 45 лева годишно вместо 120 за членство. Имат щанд в дъ мол, може и онлайн. Лесно стана, чакам пластиката
Не ми дава изобщо такава опция

# 367
  • Мнения: 47 994
Картата е кредитна на ДСК. Вадиш си я в ДСК. Просто годишната й такса е 45 лева, но ти дава безплатно уиз клуб, който е на стойност 120 лева иначе. Което е доста изгодно. Не съм клиент на ДСК и само тази карта си поръчах. Не е нужно друга сметка. Само да си плащаш Wink

# 368
  • Мнения: 2 465
Картата е кредитна на ДСК. Вадиш си я в ДСК. Просто годишната й такса е 45 лева, но ти дава безплатно уиз клуб, който е на стойност 120 лева иначе. Което е доста изгодно. Не съм клиент на ДСК и само тази карта си поръчах. Не е нужно друга сметка. Само да си плащаш Wink

И да си на трудов договор.

# 369
  • Мнения: 4 335
Не е необходимо да си на трудов договор, но ще трябва да доказваш доходи, напр. с данъчна делкарация. Вече ако нямаш официални доходи не знам...

# 370
  • Мнения: 2 465
Не е необходимо да си на трудов договор, но ще трябва да доказваш доходи, напр. с данъчна делкарация. Вече ако нямаш официални доходи не знам...
Не се интересуваха от други доходи и имоти. Твърдо отказаха дори да разгледат молбата, щом няма трудов договор.

# 371
  • Мнения: 4 808
Да разкажа за връщането ни от Малта. Понеже дъщеря ми настояваше, че не е нужно да минаваме през чекинга, този път го пропуснахме, за което после съжалявах. Минахме секюритито, без даже да извадя плика с течности от раницата, обаче на гейта се заформи голямо чакане. Повечето хора си бяха купили приорити и малтийците много държаха първо те да минат. Междувременно една служителка мина при нашата опашка, които бяхме без приорити, огледа багажите на всички и се заяде с една двойка, че не са чекирали багажа. Жената каза, че куфарът тежи осем кг, но беше от твърдите и явно това беше причината. За малко да ги накарат да плащат, но в крайна сметка ги пуснаха. Ние нямахме проблеми с раниците. Затова, най-добре си минавайте да чекирате, пък там всичко зависи от служителя какво ще реши.

# 372
  • Мнения: 1 380
В крайна сметка мога ли сега да си запазя билети без да съм член на клуба.
Не дава цена и възможност за избор ако нямаш членство.

# 373
  • Мнения: 4 335
за лятото не
помисли си дали да не станеш, защото за нечленове ще са по-скъпи, плюс това цените ще се качат, докато сега се изкупуват билетите...

# 374
  • София
  • Мнения: 6 037
Някой пътувал ли е само с ръчен багаж от новите? За 3 става въпрос. Или да си закупя поне Priority...

Общи условия

Активация на акаунт