Рая или Румяна

  • 8 723
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Кое име бихте избрали за момиченце Рая или Румяна?

# 1
# 2
# 3
  • Мнения: 2 759
Рая! Румяна ми се струва леко архаично.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 433
Рая сега е модерно. На мен и двете ми звучат еднакво добре, но ако е Румяна най-вероятно ще е единствена в групи/класове/приятелски кръгове, а ако е Рая - може да са 2-3.
Така на приятелка дъщерята е с още 3 Йоани в класа, 2 в плуването и 2 или три в градинката пред блока. На никоя от тях не й ползват името...

# 5
  • София
  • Мнения: 3 015
Рая.

# 6
  • Мнения: 3 597
И аз съм за Рая ❤

# 7
  • София
  • Мнения: 1 078
Рая

# 8
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 414
Румяна!

# 9
  • София
  • Мнения: 7 994
Рая, макар че и то не ми е сред любимите.

# 10
# 11
  • София
  • Мнения: 966
Румяна

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Румяна, пък една Румена още по-хубаво ми звучи. Всяко трето момиче се казва Рая...на което лично аз не съм фен, въпреки че всичките Райчета покрай мен са ми много мили

# 13
  • Мнения: 2 759
Познавам и една Румина. По-добре ми звучи от Румяна.

# 14
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Румяна бих избрала.Много хубаво име и не е прекалено често срещаноХаресва ми и галеното Руми.
В класа на дъщеря ми има Румяна -руса красавица с червени бузи и големи сини очи.Свързвам го с нея.

# 15
# 16
# 17
  • Мнения: 3 790
Нито едно от двете не ми харесва, но гласувам за Рая.

# 18
  • Мнения: 8 844
Напишете и двете имена заедно с презимето  и фамилията, представете си как изглежда на визитната картичка на дъщеря ви, представете си как изглежда на латиница. Произнесете ги няколко пъти на глас. Вижте как се съотнася името с другите имена в семейството, примерно ако имате други деца. Имате ли познати с имената Рая и Румяна - какво изпитвате, като ги срещнете. 
Дайте повече инфо - защо избрахте тези имена точно, търсите ли друго име с Р.

# 19
  • Мнения: 410
Румена, ми харесва повече от Румяна и от Рая. Имам братовчедка Ромина. Но между Рая и Румяна -Румяна! 😊 

# 20
  • Мнения: 2 224
Румяна. Не харесвам Рая по следните причини:
1. Прекалено кратко за моя вкус
2. Пълно е с момиченца носещи това име и съответно е банално
3. Свързвам го с думата «рай».

Румяна е по—архаично, да, но и при имената има «мода». В момента не е на мода, което за мен е голям плюс, но може и да се върне на мода. Важното е, че няма да е широко разпространено сред връстниците на твоята дъщеря. Пък е и хубаво и традиционно българско име, макар да не ми е любимо.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 14 070
Румяна.

# 22
  • Мнения: 8 578
И двете ми харесват,но бих избрала Румяна.
Предлагам Румина.

# 23
# 24
# 25
  • Мнения: 2 343
Румяна. Не харесвам Рая по следните причини:
1. Прекалено кратко за моя вкус
2. Пълно е с момиченца носещи това име и съответно е банално
3. Свързвам го с думата «рай».

Румяна е по—архаично, да, но и при имената има «мода». В момента не е на мода, което за мен е голям плюс, но може и да се върне на мода. Важното е, че няма да е широко разпространено сред връстниците на твоята дъщеря. Пък е и хубаво и традиционно българско име, макар да не ми е любимо.
Добавям:
4. Все повече кучета в парка отговарят на името Рая.
Явон и там е навлязла тази мода.

# 26
  • София
  • Мнения: 149
Ромина/Румина. Никак не харесвам Румяна. Рая е сладко и дотам. Твърде популярно е и това за мен е недостатък.

# 27
  • Мнения: 8 844
Роза не ви ли харесва? Росица? 
Като гледам какво сричкообразуване се предлага, май всяко дете е с различно име, измислено от майка му или от форума.
Помислете и за латинския вариант в паспорта, Рая = Raya  Румяна=Rumyana

# 28
  • Мнения: X
Един глас от мен за Румяна Simple Smile

# 29
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 766
Рая.

# 30
  • Мнения: 5 386
Румина, Ралина, Роня

# 31
  • София
  • Мнения: 20 112
От двете - Рая.

# 32
# 33
  • Мнения: X
Определено Рая. Звучи много хубаво и модерно.

Последна редакция: чт, 04 окт 2018, 13:52 от Анонимен

# 34
  • Мнения: 2 224
Руми - обидно? Знам, че е въпрос на вкус, но чак пък толкова. Това си е съвсем нормално, традиционно име и трудно подлежи на подигравка за разлика от разни други измислици.

# 35
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 414
А това, че ще има още 4-5 Раи на детската площадка или в класа ѝ и на практика ще я наричат по фамилия, или по-лошо - по прякор, готино ли е? За да е модерно и като всички останали...после като стане на 17 - силикончето, устничките, екстеншъните, че да не излезе от матрицата и да е модерно...

# 36
  • Мнения: 1 332
Румяна или Румена. Традиционно и хубаво българско име като Гергана, Албена, Ралица ...

Последна редакция: чт, 04 окт 2018, 08:47 от Leonie

# 37
  • Мнения: 5 386
Ееее, как пък Руми ще е повод за подигравки. Не мисля така. Преди 50 - 60 години е било много популярно, познавам поне 10 Румяни на възраст около 55-60-60+ години.
По същото време - имам предвид шестдесетте и петдесетте години на 20 век много актуални са били имената Марияна, Маргарита, Виолета и Веселин, Пламен, Румен.

Последна редакция: чт, 04 окт 2018, 12:38 от *Камея

# 38
  • Мнения: 2 224
Маргарита е страхотно - класика. Беше в списъка и за моята дъщеря, но в крайна сметка избрахме друго.

# 39
  • Мнения: 35 983
Дами, дали ще Ви бъде удобно да спрете да се заяждате? Постовете вече са изтрити.

# 40
  • Мнения: 6 833
Ее, тъкмо стана интересно!

По темата Рая бих избрала, едно от любимите ми имена, макар и доста популярно напоследък.
Познавам и доста жени на възраст на 40г, така че явно си е харесвано и избирано име и предишни поколения.
От по-възрастните пък се сещам за Райка, Райко, Райчо.

Румяна не ми харесва. Не ми изглежда подходящо за малко момиченце, навява ми асоциации за възрастна жена.

Ако приемате други варианти с Р - предлагам Ралица.

# 41
  • Мнения: 493
От изброените нито едно. Все пак клона към Рая. Предлагам  ако е с Р - Румена.

# 42
  • Мнения: 878
Румяна или Румена. Освен, че майка ми се казва Румяна и познавам доста жени с това име, познавам и две много красиви и нежни момичета. Мислейки за тях, името ми звучи прекрасно.

# 43
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Тук съм много, ама много пристрастна-Румяна-свекърва ми се казва така и е невероятно добра,готина и всичко най-най (ама само хубаво) мога да кажа за нея...Ако имам момиченце ще се казва така или малко по-нестандартното Румислава(имената,завършващи на -слав,слава са ми слабост).

# 44
  • Мнения: 1 130
От двете - Румяна, въпреки че не ми е най-любимо. Ромина или Румена са ми по-благозвучни.

П.С. Рая ми бие на име на куче... Thinking

Последна редакция: пт, 05 окт 2018, 22:41 от mims3

# 45
  • Мнения: 8 844
Като избирате име интересувайте се и от честота на срещане - има такива речници в Националната бибиотека. Сигурно и в интернет може да се намери нещо подобно.
След време сигурно всички тези измислени имена ще влязат в речника с честота 1.

# 46
  • Мнения: 6 833
Може и социологическо проучване по въпроса да направят 😀

Едно име или го харесваш и чувстваш точно за детето ти или не, без значение каква е честота на срещане.

Някой хора целенасочено избират нестандартни и рядко срещани имена, други път искат известни и популярни.

Най-важно е да бъде харесвано от родителите и избрано с любов.

# 47
  • Мнения: 5 386
Днес в Мола на съседната маса имаше една Росена, ударението  пада на Е- така ми се стори. Може и на първата сричка да е... Харесва ми името. Имайте го предвид Simple Smile

# 48
  • Мнения: 8 844
Може и социологическо проучване по въпроса да направят 😀

Едно име или го харесваш и чувстваш точно за детето ти или не, без значение каква е честота на срещане.

Някой хора целенасочено избират нестандартни и рядко срещани имена, други път искат известни и популярни.

Най-важно е да бъде харесвано от родителите и избрано с любов.

Да, така, е,право на всеки е да си намери начин.
А питали ли сте се как се чувства едно дете с уникално име (честота 1)? Никой не му го запомня, то постоянно бива наричано с нещо друго, по-популярно. Или свиква с някакви близки до името му имена/прякори.

Тези, пък с най-често срещаните, са по 5 в детската градина и по-скоро си използват фамилията.

# 49
# 50
  • Мнения: 878

А питали ли сте се как се чувства едно дете с уникално име (честота 1)?

Всъщност, сещам се за хора, носещи уникални/нестандартни имена, които са много талантливи, артистични, отличаващи се от масата. Предполагам, че те са им дадени от родители с по-различна нагласа и са успели да я предадат на децата си, вероятно дори чрез името. Не е задължително нещото, по което се различаваме от другите, да ни носи неудобство.

# 51
  • Мнения: 5 386

А питали ли сте се как се чувства едно дете с уникално име (честота 1)?

Всъщност, сещам се за хора, носещи уникални/нестандартни имена, които са много талантливи, артистични, отличаващи се от масата. Предполагам, че те са им дадени от родители с по-различна нагласа и са успели да я предадат на децата си, вероятно дори чрез името. Не е задължително нещото, по което се различаваме от другите, да ни носи неудобство.

Да, и аз мисля така. Благодаря на Sea breeze, че е успяла така сполучливо да облече в думи моите мисли.

Скрит текст:
Понеже вече съм писала няколко пъти преди време, гледам да се въздържам да натрапвам своя пример..... Дъщеря ми е с две имена с тире, работата е там, че получаваме одобрение за комбинирането им, за съзвучието им, хората ни питат как така сме се сетили. Искат да знаят как ми е хрумнала идеята....И го/ги/ запомнят, прави им впечатление, когато го/ги/ видят в списъци и после искат да видят коя го/ги/ носи. Последният пример е от род.среща в новото училище. Преди да са ни видели, вече имаха въпроси за името/имената и одобрителен коментар.

# 52
  • Мнения: 6 833
Камея, стана ми любопитно какво е името, ако искаш да споделиш?

# 53
  • Мнения: 5 386
Скрит текст:
Не мога Simple Smile точно защото само аз съм се сетила да направя тази комбинация, ставаме разпознаваеми, ако кажа. Пък не е като да не се вра в много теми из форума. Simple Smile Ще ми хванат спатиите мои познати/колеги от реалния свят.
 Дъщеря ми не иска само едното или само второто от имената си, нито иска да е без тире.Това - сега, когато я питам дали е доволна от избора ми. Това е важното - тя да е доволна.
Ще ни санкционират за спаменето.
Росена как й се струва на авторката? Ще бъде рядко срещано.
Рая за първи път го чух преди 22 години и много ме впечатли - да, преди 22 години го нямаше сред популярните, .... и много ми хареса, но това преди 22 години, сега вече е преизползвано.
Simple Smile А пък за преизползването на името Виктория вече нямам думи .....  амбиции за победителки Simple Smile

Последна редакция: пн, 08 окт 2018, 12:20 от *Камея

# 54
  • Мнения: 6 833
Виктория наистина е някакъв бум - в яслата на дъщеря ми имаше 3
Сега в градината пак са 3 момичета + Виктор и Викторио

# 55
  • Мнения: 3 410
Румяна!!!
Толкова е красиво и нито н банално, нито измислено, нито чуждо.
Румина ми e като с правописна грешка.

Познавам жена Руме́на. Цял живот я наричат Ру́мена и тя сама се представя като Румяна, за за да избегне грешката.

Рая ми заресва, но правя асоцияция че на испански има глупаво значение , което мен лично ме дразни. Гледам имената поне на анг и исп да не означават нищо...

# 56
  • Мнения: 5 386
Испански ли... А на турски какво значи "рая"... Знаем, нали, учили сме история... А за испанския език - не зная - не го владея.

# 57
  • Мнения: 3 410
Испански ли... А на турски какво значи "рая"... Знаем, нали, учили сме история... А за испанския език - не зная - не го владея.

Какво е на турски?
На испански е "черта".

# 58
  • Мнения: 6 833
Какво му в глупавото на черта?
Голяма част от имената имат някакво значение на чужд език, кофти е когато става въпрос за обидна или вулгарна дума, но черта не би ме притеснила.

А раЯ на български всички знаем какво е, но честно казано за първи път ми попада тази асоция. Винаги ми е било много любимо и звучно име и не съм го свързвала с робството.

# 59
  • Мнения: 5 386
РаЯ е стадо, османците така са наричали немюсюлманското поробено население.

# 60
  • София
  • Мнения: 39 777
Има разлика в ударенията на Ра́я и Рая̀.
Не съм чувала някой да е кръстен с ударение на Я.
И аз не свързвам името Рая с турската дума рая́.

# 61
  • Мнения: 1 130
Направо не мога да повярвам как не се знае значението.. Още от училище ме е отвращавало името. За мен няма значение къде е ударението, пише се по един и същи начин. Моето име е от две имена с тире. Двете отделно са популярни, но заедно е много запомнящо се. В училище винаги са ме питали кой е с такова име и са ме запомняли. Сега когато ми поискат името (най-често държавен чиновник) и не могат да схванат как ми е. Буквално не могат да го асимилират и често си избират едно по тяхно усмотрение на документа. Чудно ми е колко затъпели хора има... Таа няма нищо лошо в някое по-особено име, но българско. Като чуя някой Антонио или Марио и ми призлява. Някои хора гледат твърде много сериали.

Последна редакция: вт, 09 окт 2018, 17:01 от mims3

# 62
  • Мнения: 5 386
Simple Smile Ами, то в българските удостверения за раждане не слагат ударение на името. Но буквите, три на брой, са еднакви в името и в турската дума. За това говорим. Може някой пък да го прочете, произнесе грешно - да сложи ударението на грешната сричка. Колко му е... Simple Smile
РАя или РаЯ - звуково са  еднакви, писмено - също, като изключим главната буква.

# 63
# 64
  • Мнения: 3
Направо не мога да повярвам как не се знае значението.. Още от училище ме е отвращавало името. За мен няма значение къде е ударението, пише се по един и същи начин. Моето име е от две имена с тире. Двете отделно са популярни, но заедно е много запомнящо се. В училище винаги са ме питали кой е с такова име и са ме запомняли. Сега когато ми поискат името (най-често държавен чиновник) и не могат да схванат как ми е. Буквално не могат да го асимилират и често си избират едно по тяхно усмотрение на документа. Чудно ми е колко затъпели хора има... Таа няма нищо лошо в някое по-особено име, но българско. Като чуя някой Антонио или Марио и ми призлява. Някои хора гледат твърде много сериали.
Направо не мога да повярвам как не се знае значението.. Още от училище ме е отвращавало името. За мен няма значение къде е ударението, пише се по един и същи начин. Моето име е от две имена с тире. Двете отделно са популярни, но заедно е много запомнящо се. В училище винаги са ме питали кой е с такова име и са ме запомняли. Сега когато ми поискат името (най-често държавен чиновник) и не могат да схванат как ми е. Буквално не могат да го асимилират и често си избират едно по тяхно усмотрение на документа. Чудно ми е колко затъпели хора има... Таа няма нищо лошо в някое по-особено име, но българско. Като чуя някой Антонио или Марио и ми призлява. Някои хора гледат твърде много сериали.
     
Кое име те е отвръщавало?

# 65
# 66
  • Мнения: 1 130
Кое име те е отвръщавало?

Което обсъждаме... Рая.

# 67
  • Мнения: 6 833
На Марио пък какво му е? Съвсем нормално име, познавам много мъже на различна възраст, които се казват така и никой не се е оплаквал от името си.

Едно да не ти харесва дадено име, но чак пък да ви отвращава....
Ако утре внучетата ви носят някое от посочениете имена, пак ли така ще казвате на родителите им?

Последна редакция: вт, 09 окт 2018, 19:43 от Ванилия 🌸

# 68
  • Мнения: 5 386
Simple Smile Мен никое име не ме отврАщава/идва от отврАт/.
Добре е един, като сгреши дума, да не повлича крак Simple Smile и другите след него да преповтарят.

# 69
  • Мнения: 6 833
Благодаря за корекцията Simple Smile

Мен също, това е много силно и грубо изказване.

# 70
  • Мнения: 1 130
На Марио пък какво му е? Съвсем нормално име, познавам много мъже на различна възраст, които се казват така и никой не се е оплаквал от името си.

Едно да не ти харесва дадено име, но чак пък да ви отвращава....
Ако утре внучетата ви носят някое от посочениете имена, пак ли така ще казвате на родителите им?

Просто се сетих за имената на момента и дадох пример. Тези имена от филми и сериали, в повечето случай, не си подхождат с нашите български фамилии и звучат абсурдно.

Да, отвращаваме, защото в училище историята беше един от любимите ми предмети и съм чела много по темата. Ужасиите, които са били извършвани, ми направиха такова силно впечатление, че от тогава ненавиждам термина/името.

Хах, за внуци ще има да чакам. Първо трябва да избера имена на своите деца. Бих избрала хубави български имена.. имам прекрасни примери от семейството си. Пък аз се надявам един ден моите деца да са умни и да не следват поредната мода.

# 71
  • Мнения: 6 833
А тези, които избират Марио и Антонио, са глупави, така ли? 😀

# 72
  • Мнения: 1 130
Който има глава на раменете, не се води по останалите.

# 73
  • Мнения: 3 410
Мимс, абсолютно съм съгласна с теб.
Има вече толкова много изкелиферчени имена, че станаха банални с чак толкова оригиналност.

Аз много време обмислях името Райна. Звучи ми много красиво и на хората около мен (живея в чужбина) им се струваше прекрасно и много настояваха да го сложа.

Отказах се защото имам не много приятна асоцияция с това име, но само по себе си много го обичам...

Днес четох че България ще се затрие за още 40 години...така или иначе.

# 74
  • Мнения: 1 130
Точно това имам предвид, Eli!
Днес тъкмо се сетих за Райна.. много е нежно.
Е, чак пък.. то и утре може да се затрие целия свят, нищо не е сигурно. Grinning

# 75
  • Мнения: 6 833
А какво значи да се водиш по останалите?

Кръщаваш си детето с име, което не ти харесва, само защото и другите си кръщават децата така?
Аз не знам за такъв случай.
Това само при мургавите събратя го виждам, които дори и не могат да произнесат чутото име правилно. 😀




# 76
  • Мнения: 2 224
А какво значи да се водиш по останалите?


Ами значи да се съобразиш с модата при имената в момента и да отхвърлиш дадено име, защото не е модерно в момента - тоест не е в класацията на най-харесваните и “актуални” имена. Определено не мисля, че това е характерно за “мургавите ни събратя”, напротив, повечето хора са така.

# 77
  • Мнения: 6 833
Може и да има такива, не знам.
Повечето отхвърлят някое име, защото е архаично.
С когото и да съм говорила от познатите ми - избират име, което просто им харесва или защото имат някакъв личен мотив, а не просто защото е модерно.

Не си представям някой да си кръсти детето с име, което му навява кофти асоциации, защото и съседката си е кръстила детето така, примерно.
Това според мен е сляпо следване.

Но да кажеш, че някой няма глава на раменете, защото името на детето му е популярно, е смешно и елементарно.





# 78
  • Мнения: 3 597
Напълно съм съгласна с Ванилия . Както и не намирам коментара “Отвращава ме това име” - Рая , за уместен . Щом авторката се колебае между тези имена , значи ги харесва . Едно аз съм за това име .... , или не харесвам това име , е достатъчно . Всеки има право да изразява мнението си , но едва ли на авторката и е приятно да прочете такъв коментар . Относно тенденцията за модернизиране на имената , ами нормално е . Живеем в такива времена , че вече почти не се срещат имена като Василка , Стефка и т.н. , които лично аз не харесвам . Странно ми е , когато чуя някое особено име . Както примерно Софи Маринова кръсти сина си Лоренцо , но това според мен и около мен не е практика .

# 79
  • Мнения: 1 130
Пфф, че защо трябва да я обижда? Не се познаваме, не сме си близки. Защо моето мнение да е от такава тежест?! Ии кой е казал за тези имена като Василка например? Вместо него може да се избере Василена, за Стефка - Стефания и прочие.. Само защото съм предпочела български имена, не съм имала предвид старинните им форми. На авторката съм предложила Румяна, Румина или Румена.

Не ми преиначавайте думите за популярността на някое име. Това, което имах предвид, е точно каквото е написала Anastasiya_S. Радвам се, че около вас има здравомислещи хора. Все пак много хора следват разни трендове, от който после децата им ще патят.

# 80
  • Мнения: 6 833
То Стефания е много българско име. 😃

# 81
  • Мнения: 1 130
Апостол Павел, а после и всички след него наричат св. Стефан (гр. венец) пръв мъченик за християнската вяра, защото е една от първите й жертви.
Християнско е. Wink Васил също е гръцко и означава царствен. Да не би всички наши имена ние да сме си ги измислили? Взели сме си от светци, от нашите предци - прабългари и славяни и откъде ли не...

# 82
  • Мнения: 6 833
Значи гръцкото Стефания е ок, но Марио е проблем и ти призлява от него?

# 83
  • Мнения: 3 597
Не съм писала , че обиждаш авторката , а че не е приятно да прочете такова изказване . Както и да е ...
Всичко друго , което съм писала е по темата за промяната на имената и не е насочено към твои думи . За Василка и др. съм дала пример аз . Като никъде не съм писала , че са лоши имена , а че вече рядко се използват . Мъжките варианти Васил и Стефан са си доста популярни . Аз лично не харесвам женски имена , които завършват на -ка .

# 84
  • Мнения: 1 130
Нетипичните за нашата страна имена, да. И какво от това, че не харесвам някое име? Няма смисъл да се ежите като таралеж, просто няма да ми промените мнението.

# 85
  • Мнения: 3 597
Аз не виждам някой да се ежи ... Както ти казваш , нито сме си близки , нито се познаваме , камоли пък да искаме да ти променяме мнението ...

# 86
  • Мнения: 6 833
Няма нищо лошо в това да не харесваш дадено име.
Няма как всички да харесваме еднакви неща и никой не е тръгнал да ти променя мнението.

Въпроса е в това да си изразиш нехаресването по културен начин, без груби епитети, които биха обидили някого.
Логично е, когато се говори за повдигане, призляване и каквото друго беше, да ти се отвърне по сходен начин.
Никой не ти се ежи, защото не ти харесва нещо.

Но все пак, на първо място говорим за деца.
Колкото и да не ни е приятно едно име, за някоя майка то е най-прекрасното на света и няма да й е приятно да й се обяснява, че няма глава на раменете и т.н., защото си е кръстила детето с дадено име.

# 87
  • Мнения: 3
Напълно съм съгласна с Ванилия . Както и не намирам коментара “Отвращава ме това име” - Рая , за уместен . Щом авторката се колебае между тези имена , значи ги харесва . Едно аз съм за това име .... , или не харесвам това име , е достатъчно . Всеки има право да изразява мнението си , но едва ли на авторката и е приятно да прочете такъв коментар . Относно тенденцията за модернизиране на имената , ами нормално е . Живеем в такива времена , че вече почти не се срещат имена като Василка , Стефка и т.н. , които лично аз не харесвам . Странно ми е , когато чуя някое особено име . Както примерно Софи Маринова кръсти сина си Лоренцо , но това според мен и около мен не е практика .
Благодаря за всичко, което казахте! Аз съм на същото мнение. Много, много точно казано!😊😊😊

# 88
  • Мнения: 3 597
Александра , пожелавам ти леко раждане и здраво бебенце ❤

Ванилия , точно това имах предвид и аз ☺

# 89
  • Мнения: 39 345
Това плюс натъртването мойто име е хубаво с две имена, фръц фръц.....Ми смешно е.

# 90
  • Варна
  • Мнения: 843
Райна Heart

# 91
  • Мнения: 3 922
И двете не ми харесват. Рая е твърде популярно, а Румяна - ретро.
Отделно, че трибуквените имена никак не ми звучат добре.

Има едно много хубаво име с Р, което и аз обмислях като вариант - Ралица. Детето ще  има и имен ден на Цветница.

# 92
  • Мнения: 2 224
Ралица не е по—малко ретро от Румяна.

# 93
  • Мнения: 3 922
Друго имах предвид под ретро, по-скоро, че е доста  соц. Значението му също ми е странно - да е румена, червена??? Звуково също не ми допада, грубовато ми е.
Иначе има и много "по-ретро" имена, които са прекрасни - с латински, гръцки или библейски произход.
Ралица е име на цвете - нежно и красиво.
И двете предложени обаче нямат имен ден.

Последна редакция: пн, 22 окт 2018, 07:44 от Greene

Общи условия

Активация на акаунт