Рая или Румяна

  • 8 706
  • 93
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 775
Като избирате име интересувайте се и от честота на срещане - има такива речници в Националната бибиотека. Сигурно и в интернет може да се намери нещо подобно.
След време сигурно всички тези измислени имена ще влязат в речника с честота 1.

# 46
  • Мнения: 6 833
Може и социологическо проучване по въпроса да направят 😀

Едно име или го харесваш и чувстваш точно за детето ти или не, без значение каква е честота на срещане.

Някой хора целенасочено избират нестандартни и рядко срещани имена, други път искат известни и популярни.

Най-важно е да бъде харесвано от родителите и избрано с любов.

# 47
  • Мнения: 5 384
Днес в Мола на съседната маса имаше една Росена, ударението  пада на Е- така ми се стори. Може и на първата сричка да е... Харесва ми името. Имайте го предвид Simple Smile

# 48
  • Мнения: 8 775
Може и социологическо проучване по въпроса да направят 😀

Едно име или го харесваш и чувстваш точно за детето ти или не, без значение каква е честота на срещане.

Някой хора целенасочено избират нестандартни и рядко срещани имена, други път искат известни и популярни.

Най-важно е да бъде харесвано от родителите и избрано с любов.

Да, така, е,право на всеки е да си намери начин.
А питали ли сте се как се чувства едно дете с уникално име (честота 1)? Никой не му го запомня, то постоянно бива наричано с нещо друго, по-популярно. Или свиква с някакви близки до името му имена/прякори.

Тези, пък с най-често срещаните, са по 5 в детската градина и по-скоро си използват фамилията.

# 49
# 50
  • Мнения: 873

А питали ли сте се как се чувства едно дете с уникално име (честота 1)?

Всъщност, сещам се за хора, носещи уникални/нестандартни имена, които са много талантливи, артистични, отличаващи се от масата. Предполагам, че те са им дадени от родители с по-различна нагласа и са успели да я предадат на децата си, вероятно дори чрез името. Не е задължително нещото, по което се различаваме от другите, да ни носи неудобство.

# 51
  • Мнения: 5 384

А питали ли сте се как се чувства едно дете с уникално име (честота 1)?

Всъщност, сещам се за хора, носещи уникални/нестандартни имена, които са много талантливи, артистични, отличаващи се от масата. Предполагам, че те са им дадени от родители с по-различна нагласа и са успели да я предадат на децата си, вероятно дори чрез името. Не е задължително нещото, по което се различаваме от другите, да ни носи неудобство.

Да, и аз мисля така. Благодаря на Sea breeze, че е успяла така сполучливо да облече в думи моите мисли.

Скрит текст:
Понеже вече съм писала няколко пъти преди време, гледам да се въздържам да натрапвам своя пример..... Дъщеря ми е с две имена с тире, работата е там, че получаваме одобрение за комбинирането им, за съзвучието им, хората ни питат как така сме се сетили. Искат да знаят как ми е хрумнала идеята....И го/ги/ запомнят, прави им впечатление, когато го/ги/ видят в списъци и после искат да видят коя го/ги/ носи. Последният пример е от род.среща в новото училище. Преди да са ни видели, вече имаха въпроси за името/имената и одобрителен коментар.

# 52
  • Мнения: 6 833
Камея, стана ми любопитно какво е името, ако искаш да споделиш?

# 53
  • Мнения: 5 384
Скрит текст:
Не мога Simple Smile точно защото само аз съм се сетила да направя тази комбинация, ставаме разпознаваеми, ако кажа. Пък не е като да не се вра в много теми из форума. Simple Smile Ще ми хванат спатиите мои познати/колеги от реалния свят.
 Дъщеря ми не иска само едното или само второто от имената си, нито иска да е без тире.Това - сега, когато я питам дали е доволна от избора ми. Това е важното - тя да е доволна.
Ще ни санкционират за спаменето.
Росена как й се струва на авторката? Ще бъде рядко срещано.
Рая за първи път го чух преди 22 години и много ме впечатли - да, преди 22 години го нямаше сред популярните, .... и много ми хареса, но това преди 22 години, сега вече е преизползвано.
Simple Smile А пък за преизползването на името Виктория вече нямам думи .....  амбиции за победителки Simple Smile

Последна редакция: пн, 08 окт 2018, 12:20 от *Камея

# 54
  • Мнения: 6 833
Виктория наистина е някакъв бум - в яслата на дъщеря ми имаше 3
Сега в градината пак са 3 момичета + Виктор и Викторио

# 55
  • Мнения: 3 375
Румяна!!!
Толкова е красиво и нито н банално, нито измислено, нито чуждо.
Румина ми e като с правописна грешка.

Познавам жена Руме́на. Цял живот я наричат Ру́мена и тя сама се представя като Румяна, за за да избегне грешката.

Рая ми заресва, но правя асоцияция че на испански има глупаво значение , което мен лично ме дразни. Гледам имената поне на анг и исп да не означават нищо...

# 56
  • Мнения: 5 384
Испански ли... А на турски какво значи "рая"... Знаем, нали, учили сме история... А за испанския език - не зная - не го владея.

# 57
  • Мнения: 3 375
Испански ли... А на турски какво значи "рая"... Знаем, нали, учили сме история... А за испанския език - не зная - не го владея.

Какво е на турски?
На испански е "черта".

# 58
  • Мнения: 6 833
Какво му в глупавото на черта?
Голяма част от имената имат някакво значение на чужд език, кофти е когато става въпрос за обидна или вулгарна дума, но черта не би ме притеснила.

А раЯ на български всички знаем какво е, но честно казано за първи път ми попада тази асоция. Винаги ми е било много любимо и звучно име и не съм го свързвала с робството.

# 59
  • Мнения: 5 384
РаЯ е стадо, османците така са наричали немюсюлманското поробено население.

Общи условия

Активация на акаунт