При нас настана оживление, ОКТОМВРИ сме в родилно отделение

  • 46 479
  • 671
  •   1
Отговори
# 645
  • Sofia
  • Мнения: 263
Ние бяхме миналата седмица на 1,5 м. и ортопедът каза, че следващото посещение е на 6 м.

# 646
  • София
  • Мнения: 97
И ние ходихме веднага като стана на един месец. Не ми е казвал обаче никой да ходим отново по-нататък.
А аз бих искала да ви питам дали ви слагаха новата шествалентна ваксина и как я понесоха вашите мъници. Вдигнаха ли температура, бяха ли неспокойни след нея? Тя каква е - подкожна, мускулна?

# 647
  • Мнения: 630
Моята при раждането я гледаха на ехо - стави и тн. Затова след това не сме ходили на ортопед, а ще отидем на 6ия месец. Шествалентната не сме още и аз се интересувам.

# 648
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 855
Малкият е роден края на септември и затова е с петвалетна. Да чукна на дърво, никакъв проблем. Синфлорикса сложихме с една седмица разлика да следим за реакция.
Иначе дадохме Панадол превантивно и кул пач на мястото на боцкането.

# 649
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Сложихме я на Ема, никакви проблеми, малко ѝ се зачерви около боцнатото крачето, но бързо отмина.

# 650
  • Мнения: 126
И на нас ни предстои слагането на шествалентната сега в петък. Сестрата на свекърва ми е мед. сестра при педиатър и каза, че е мн по-добра, понеже се спестявали две боцкания. Ортопед я прегледа, д-р. Янакиев още при раждането в Селена. Мислим януари пак да отидем, когато ще е на 2 месеца и половина. След това знам, че на шестия пак се ходи.

# 651
  • София
  • Мнения: 6 726
Ние сложихме 6-валентната и тази Синфлорикс обаче наведнъж и беше голяма драма. Много неспокойна и кисела ама мина не е вдигала температура. Обаче тази за стомашния вирус беше зле няколко дни и много се превиваше. И това мина де само не желая да си помислям за следващият месец като ще минава през същите ваксини как ще е...Иначе я извеждам всеки ден стига да са + градусите Simple Smile Имаше няколко дни, в който пропуснахме заради гадния въздух в София...

# 652
  • София
  • Мнения: 458
На предишната консултация (на 2 месеца) на малчо му сложиха Ротарикс и Синфлорикс. Другата ваксина (сега НЗ при него 5 или 6-валентна ще е, той е септември)я нямаха в момента и я оставиха за предстоящата консултация. Иначе драма не е имало- разплака се само при убождането, след това беше спокоен и не е вдигал температура.
Само треперя да не му домъкнем някой вирус, че тогава ще се паникьосам, ще трябва и ваксината да пропусне.

# 653
  • Мнения: 126
Мами, забелязах, че от време на време на малката са й разширени зениците примерно за половин час и после си стават както преди. В интернет има информация, но за по-големи дечица. От какво може да е? Ще се обадя и на лл.

# 654
  • София
  • Мнения: 6 726
Мами, забелязах, че от време на време на малката са й разширени зениците примерно за половин час и после си стават както преди. В интернет има информация, но за по-големи дечица. От какво може да е? Ще се обадя и на лл.
Ако ще те успокой аз също съм била така.. Нямам идея защо майка ми казваше, че ще ми пусне изследвания да не се друсам ахаха. Нищо му няма на детето според мен много се взираш в някакви неща Simple Smile

# 655
  • гр.Божурище
  • Мнения: 131
Здравейте мами моята Вики е на 48 дни и от събота сме с конюктивид 😱лекуваме се в момента с капки Тобрекс и с промивки с лайка ...някоя мама с подобен проблем или отминал ... как се справихте инза колко време ви отмина .... и с какво лекувахте ,защото съвсем съм се ушашкала вече ...😓😓

# 656
  • Мнения: 317
Здравейте мами моята Вики е на 48 дни и от събота сме с конюктивид 😱лекуваме се в момента с капки Тобрекс и с промивки с лайка ...някоя мама с подобен проблем или отминал ... как се справихте инза колко време ви отмина .... и с какво лекувахте ,защото съвсем съм се ушашкала вече ...😓😓
При нас беше така педи около две седмици. Няма нищо страшно, но е неприятно за детето, не му е комфортно. Трябва да се уточни дали е бактериален или от запушени слъзни канали. Ние също слагахме капки Целоксан 10 дни. Имаше само на едното око, но капех и в двете. След третия ден мина. Също можеш да правиш промивки с лайка или физиологичен разтвор или кърма ако имаш. Ще мине, не е страшно. После в градинага ще имате често. Нашата кака имаше зелени сополи и го зарази.

# 657
  • Мнения: 126
Здравейте мами, доста се умълчахме. Как сте? Как преминават дните ви? Излизате ли в това време, как са бебчовците. Моята Ивон е доста лакомо бебе и обича да си хапва, но от седмица прави нещо нетипично за нея. Когато започна да я храня (от шише, вече не я кърмя) запичва да плаче, върти се, поцоква пуска биберона пак почва да суче и пак рев. Не съм сменяла млякото, Хипп си яде от раждането. Смених биберона на шишето с номер 2, защото помислих, че с единицата вече й идва малко млякото, но не същата работа. Какво да направя? Как да разбера каква е причината? Да уточня прави го на почти всяко ядене, може би на 1-2 хранения си яде спокойно.

# 658
  • Мнения: 813
 Траян го прави същото на гърдата, когато не е гладен. Понякога като се размрънка и аз си мисля, че е гладен и като го сложа така прави, също когато му се спи много и е нервен, и когато иска да се уригне.
 А иначе излизаме много за малко, само да подишаме, иначе цял ден в къщи затворени, направо ще се по бъркам до пролетта, честно ви казвам Grinning и бебчо още е малък, няма с какво толкова да се занимаваме, много ми е еднообразно и подтискащо напоследък. Каката и тя през седмица ми е болна и ме заразява и мен, а аз не мога никакви лекарства да пия Rolling Eyes абе цирк сме с две думи Sweat Smile

# 659
  • Sofia
  • Мнения: 263
Вярно темата доста замря. Нашите дни минават доста еднообразно, наспиваме се поне, бебка заспива в 21:00 и се буди в 6:00, първоначално се притесних, да не би да не качва добре с това спане, но наддава добре. После хранене, памперси, игра, песни, разходка, пак спане, чистене, готвене, пране, гладене, къпане и кръга се завърта. От няколко дни и поработвам докато тя спи и по този начин се разтоварвам.
Миналата седмица ни сложиха ваксините, за пръв път я чух да плаче след раждането, отпадна ми притеснението, че няма глас това дете Grinning, иначе си е кротушка.
Nelly и ние имаме такива моменти по време на хранене, забелязала съм, че са винаги когато е много гладна, но незнам на какво друго може да се дължи. Днес и аз взех по-големи биби и ще я пробвам дали ще са й добре.

Общи условия

Активация на акаунт