Осми клас 2018/2019 - 2 Есенно минорно мажорно

  • 44 012
  • 754
  •   2
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 9 470
Здравейте! Моята го дава много лежерно. В Първа АЕГ е. Дали е нормално?
Нормално е!
Както казваше една моя мъдра приятелка: "Аз моите научени съм ги родила! Не им трябва да учат!" Joy hahaha

Ние наблягаме на спорта основно - е, и на излизанията вечер след 4-5ч Laughing. След като целият 7ми клас се срасна със стола и загърби всякакви спортни занимания, в резултат щерката се сдоби с гърбава стойка и хилави ръце движещи се неравноделно и без такт. ooooh!
Баща и взе нещата в свои ръце и я прати на волейбол. То пък взе, че и хареса! Много съм доволна, че ще се раздвижи това мършаво тяло най-накрая! Crossing Arms Simple Smile

# 46
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Алексова, екстра ви е програмата!

И аз като Копче мисля, че е нормално. Все пак втора седмица им е, а и с английския в началото може би има малко повече въздух.

# 47
  • София
  • Мнения: 9 470
Къде сте се разбързали с това учене, не знам? Че кво ще правят тия 5 години, а? Wink newsm78

# 48
  • София
  • Мнения: 11 995
Повечето университети в чужбина /и в частност Великобритания/ имат условие сертификатът за език да е придобит не по-рано от 1, максимум 2 години преди кандидастването /нищо, че самите сертификати уж са с валидност "до живот"/. Така че, вземането на сертификат сега няма да има практическа полза. Освен като някаква външна оценка за ниво на придобитите знания.
Алексова, лексика за разговорен английски може да се трупа от клипчета, филми и песни, но тя няма много да ппомогне за следване в чужбина, за четене на по-сериозна литература, за писане на по-академични текстове.

# 49
  • Мнения: 1 561
Sanaka, съгласна, но за да й узрее мозъка за подобна литература трябва да минат поне още 2 години. Надявам се дотогава да има вече сериозни амбиции и то неминуемо ще й дойде до главата и четенето на друга литература.
Точно защото за чуждите университети сертификатите са с валидност, затова ще приключим с CAE, който доколкото си спомням няма такава, а след това ще се бори за нужния, след като си избере университета.

Да са здрави, и с късмет, че и много знаещи пак гаранция никаква! Нашите планове нямат нищо общо с начертаната им съдба, но тайно се моля поне 2 езика да понаучи за да й е по-лесно!

Като ви чета какво желание за учене на език имате, аз също имам, но вечер само като седна на диванчето вкъщи и нищо не ми се захваща. Много съм се разглезила и отпуснала.....а ми трябва език,и то много!

Ще ви следя, може да е заразно и да ме хване този вирус, АМИН!

# 50
  • Мнения: 822
За сертификата за УК, ама да видим как ще излязат, че треска ме тресе със студента там, сертификата трябва да е с давност две години към датата на започване, т.е. да е взет в началото на 11кл.
За учещите АЕ в Бузема, или продължете АЕ по школи/учители или използвайте затишието за втори език, за мен да се очаква да се научи език в МГ не е добра хипотеза Simple Smile
За школите и нивата, малкото буземче АВО искаха да го запишат В2 в шести клас и вече щеше да завършва С2 по тяхната програма. Не са гъвкави имат си нива и се движат само в тези рамки, ама после възпитаниците им трудно взимат сертификата с висока оценка, защото освен, че искат сертификат университетите изискват да е с А, а това е вече висш пилотаж Simple Smile.

Последна редакция: чт, 27 сеп 2018, 20:18 от mivan

# 51
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Да, и аз това се канех да пиша, че имат давност сертификатите и наистина няма смисъл сега да се покриват. Това ни обясниха и на нас в Адванс. Така че има време. Да видим и накъде ще се ориентира да учи, разбира се. Тя, моята си имаше едни планове, но не знам дали до 1-2 години няма да претърпят промяна.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 186
Благодаря за новата тема! При нас всичко си е ваканционно, виси на компютъра и не му пука. Утре има входни по математика и бел. По математика им бяха дали 25 задачи за упражнение и още не ги е пипал. Решила съм да не се ядосвам.
За разкош - и тестове по изобразително ( по което до сега не е учено в старото училище, само рисуваха) и по английски.
Д... да им е яко.
4 теста в един ден - децата се опитали да надигнат глас, но им било отговорено, че в това училище няма ограничения. Еми добре...

# 53
  • Мнения: 7 106
И при нас текат входни нива с пълна пара включително по ИИ, ИТ и музика. Днес са правили по БЕЛ и са им върнали по Английски, където е отбелязала първата шестица за годината.
И новина от последната минута с гръм и трясък - от другата седмица училището им затваря за пълен ремонт, даже ми съобщава, че ще го сринат до основи и ще го строят наново. Поради тази причина ги местят в училище, което и точно срещу нашият блок, от входа пресича улицата и влиза в училището Grinning . Ще са само първа смяна и ще учат две години в това училище.

# 54
  • София
  • Мнения: 919
Зори, кое е това училище? Не те видях в списъка в началото на темата. Е тона е много яко- отсреща 😁.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 186
А и само първа смяна - супер Simple Smile

# 56
  • София
  • Мнения: 3 058
Днес, докато със Санака извършвахме "обществено полезен труд" (разпределяхме поръчаните от училището учебници по випуски и паралелки) тя разпита директорката (ма нещо не си признава сега, трае си) как планира да действа педагогическия състав относвно занижените изисквания към основния език, намаления хорариум и идиотщината - да забранят втория език, ако е АЕ, да прескача нивата А1, А2. Та,  според нашата директорка,  всички преподаватели по езици в испанската следят дискусията за тези промени от две години (откакто е започнала), писали са множество писма, възражения или каквото там се пише, но резултат няма никакъв. Промените са приети и точка. Хорариумът за основния език е намален, НО, тези строги изисквания били към първи гимназиален етап. Т.е. до 10 клас училището не може да направи почти нищо, кара си по програма.  Но във втори гимазиален етап имат много повече свобода. Езиците (първи и втори) са специални предмети и могат да отделят часове от избираемите дисциплини. Планират да отделят различните компетенции като специфични курсове - превод, литература, такива, за да могат да ги наречат избираеми дисциплини и така да си покривят намалените часове, без да са в противоречие със спуснатите задължителни програми. Същото и за втория език - 9 и 10 клас - бааавно и протяжно и в 11 и 12 клас - форсиране.  Звучеше като да има някаква стратегия. Ще ми е интересно как ще процедират и другите засегнсти училища.

Моят днес нямал за учене, само малко думи...Не знам сега това добре ли е, или не. Под "нямам за учене" да се разбира 30 нови думи....или се е примирил с обема и 30 му се струват смешно малко, или сериозно подценява  процеса.... Влезал в конфликт с госпожата по музика. Била му направила "неоснователна забележка", че говорел в час, при това цели 3 пъти. На третия път й бил казал, че "тонът й" (!!) бил такъв, все едно цял час само с него се е занимавала. Само си представих ситуацията и потънах в земята от срам!  Flushed

Зори, много яко! А и в 10 клас ще имат чисто нова сграда, с кабинети, тоалетни! Ха, честито Hug

# 57
  • Мнения: 7 106
Училището е във Видин Simple Smile. Не съм се писала в списъка, защото.....ми не знам защо, мислех че само столичните възпитаници се пишете. Ще се добавим за следващата тема.
Иначе училището печели проект на стойност близо 9 мнл. лв. Като се говореше, че ще бъде реновирано от вътре и от вън, изцяло нов двор с кътчета за отдих и отделни за спорт. Има външен салон в двора, който ще се събори и ще се построи спорта зала с топла връзка с училището. Вътре има още два салона.
Днес обаче са казали на децата, че ще бъде съборено цялото училище и ще се построи изцяло нова сграда. Ще има и басейн. Спрягаше се едно време да се дострои втори етаж, защото училището е СУ и в него учат деца от 1 до 12 клас и поради тази причина е на двусменен режим още от край време. Идеята е да се мине на едносменен режим. Проектът изглежда внушителен и ще изглежда страхотно, но чак след две години, ако не забатачат нещата по стара българска традиция.
Най-хубавото в тази ситуация е, че училището, в което ги местят е прясно реновирано /това лято/, под носа ни е и се са само първа смяна. Така че и да се забатачат нещата в другото няма да сме в неизгодна позиция. Другите опции бяха две училища, които са в двата противоположни края на града, и понеже споделих че нямаме градски транспорт, колкото и да е малък Видин, едно 30-40 минути ходене си трябва до тях. А тук зимите са снежни с по -20 градуса януари и февруари и ще трябваше да има поклисар да я развозва насам-натам, което много не ми се нрави.

Последна редакция: чт, 27 сеп 2018, 21:38 от 3ори

# 58
  • Мнения: 101
Ах, електронното правителство - думи нямам - появи се вкъщи бележка, която трябва да занесем в предишното училище - пише, че детето е постъпило на 17.09. в сегашното Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Веднъж носихме, че е записана, в обратна посока - отпусно, сега - че е постъпила. Докога все така ще я караме?
Иначе отзивите за новото училище и новия клас продължават да са добри. Вече почти й идва нагорно с домашните и тренировките + ставането в 6:00

# 59
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, как...Сега - бележка от старото, че са получили тази от новото, която трябва да занесете...И така до второ пришествие 😂

Общи условия

Активация на акаунт