Конвектори ADAX - 2

  • 29 572
  • 250
  •   1
Отговори
# 225
  • Добрич
  • Мнения: 5 459
Ок. Не знаех, че всички имат крачета. Защото в саътовете винаги пише Стенен и свободносноящ(подов).
Скрит текст:
Та въпроса е някой ползвал ли е този модел eco 20 ket? Има ли нещо специфично или някаква разлика примерно с този glomox?

Стоките с крачета се продават отделно.
Линк

# 226
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 307
Иван,
Не  познавам другия модел, за който питате, но предимствата за нас на Гламокс е формата с огъване напред и голямата дължина, затова го предпочетохме пред другите модели.
Имаме вече три по 2 кв, като активно ще ги ползваме от този сезон и вероятно ще добавим още един или два, но в черния петък.

Вела за Вашите уреди и разхода, за какво използване става дума, непрекъснато включени или? За миналия сезон ли е, то почти нямаше много ниски температури.
Да си призная, намирам ръководството на Гламокс с дигитален термомостат за почти неразбираемо, а очевидно дава големи възможности.
Как се справихте с настройките?

# 227
  • Добрич
  • Мнения: 5 459
Включваме ги есента, като захладнее и ги изключваме пролетта, като се стопли. През цялото  време са включени, освен като проветряваме. Активирала съм защитата за отворен прозорец, но невинаги се включва, затова ги спираме за проветряването.
В коридора е настроен през цялото време на 18 градуса. В кухнята на 18, когато не я ползваме, а като сме там на 22. В стаите държим на 20, като ни няма (сутрин ги намаляваме, преди да излезем), а като сме там ( прибираме се следобед) на 22-24, вечер за след банята 25-26. През нощта спим на 22 градуса.

Това ще им бъде четвъртата зима в този режим. За тези три години непрекъсната работа най-високият ни разход за отопление е бил  към 180 лв (разлика от преди отоплителния сезон). Топъл апартамент на среден етаж със западно изложение, външна изолация и 5 камерна дограма.

Не съм ги програмирала. Ние не сме с фиксирано едно и също време вкъщи/навън всеки ден. Не ни е проблем, да увеличим или намалим градусите, когато и както преценим.

Формата е чудесна, да. Не се прашат вътре. За лятото ги покривам ( уших им калъфи). Изключително безшумни, защото са дигитални и топлината е комфортна. Нито изсушават въздуха, нито правят течение, при допир не са горещи и са подходящи и за малки деца.

Последна редакция: нд, 29 окт 2023, 22:39 от Вела

# 228
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 307
Благодаря! Това с калъфите е добра идея, но при нас само един е на стената, другите са на крачета, ще видим в края на сезона как ще ги предпазим от прашасване.
За разхода при нас , в къща със сигурност ще е е по-висок.
Ние ползвахме миналата зима един, изключително доволна съм.
Чета в тази и другата тема, че 2 кв са 2 кв и едва ли не няма значение какво се купува.
 Не съм грамотна технически, но знам 2 кв радиатор и същата мощност Адакса за колко време се усеща разликата, буквално за минути. Гламокс, както е завит към стаята, изпраща топлия въздух напред , а не към тавана, което също допринася за ефекта. Най-дългия конвектор е, което значи, че отдава от голяма площ.
Температурата на нагревателите не знам каква е, но въздухът, който изпраща, едва ли е повече от 40. Т.е. е нискотемпературно отопление, което би трябвало да го прави много по-икономично. Нагревателите са метални, да , но от метал до метал, разлика голяма, всеки циганин го знае Wink

В момента в Берг има намаление 10 процента, до утре мисля.

# 229
  • Popovo
  • Мнения: 1 631
Здравейте!
Търся конвектор и попаднах на тази тема.
Моля да ми помогнете с избора, живея сама с детето, а и нищичко не разбирам от конвектори.
Стаята е около 12 кв., за която ми трябва.
Ще очаквам да ми предложите нещо./до около 300 лв, ако може./
Предварително ви благодаря.

# 230
  • Добрич
  • Мнения: 5 459
Здравейте!
Търся конвектор и попаднах на тази тема.
Моля да ми помогнете с избора, живея сама с детето, а и нищичко не разбирам от конвектори.
Стаята е около 12 кв., за която ми трябва.
Ще очаквам да ми предложите нещо./до около 300 лв, ако може./
Предварително ви благодаря.

Здравейте!
Можете да погледнете тук за площ от 12 кв. м. Линк.

Няма голям избор за 300 лв.

# 231
  • Мнения: 41 226
Всяка една преносима конвекторна печка ще върши същата работа, а даже най-скъпите с електронно управление и "въй-фъй" са доста по-евтини. И като гледам даже са по-мощни, а това е най-важното. И за капак може да се занесе и в другата стая.

https://moderator.bg/product/konvektorna-pechka-homa-ph-2332d-wi-fi/

https://www.google.com/search?sca_esv=583796676&q=%D0%BA%D0%BE%D … rc=YE_nGBO6OCKtzM


П.П. Чувствително по-добра оферта Simple Smile

https://vladives.bg/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D0%B2%D0%B5%D0%BA%D1%82%D … OMA-PH-2332D-WIFI

Последна редакция: нд, 19 ное 2023, 20:07 от Черна станция

# 232
  • Мнения: 39 484
Трета вечер се събуждам от едно почукване, което идва от конвектора. Много е дразнещо. ММ казва, че винаги го е имало, т.е. фабрично си е така. Има ли начин да се премахне?

# 233
  • Добрич
  • Мнения: 5 459
Трета вечер се събуждам от едно почукване, което идва от конвектора. Много е дразнещо. ММ казва, че винаги го е имало, т.е. фабрично си е така. Има ли начин да се премахне?

С механичен термостат ли е?

При дигиталните (имаме 4) няма никакъв шум.

# 234
  • Мнения: 39 484
Да, механичен е. Дали има как да се заглуши?

# 235
  • Мнения: 19 991
Калибрирайте или проверете дали не се е разместил радиатора при окачването. Нашите започвах ада пукат, когато са се разместили или когато навън са много ниски температурите.

# 236
  • Мнения: 11 136
Носила съм на поправка в Berg гаранционен с такъв шум, оправиха го.
Иначе има едно характерно "включ-изключ", ако е настроен около стайната температура, което също ме дразни, докато спя. Но това лесно се оправя с калибриране или просто смяна на градусите.

# 237
  • Мнения: 39 484
Благодаря за идеите.

# 238
  • Мнения: 3
Здравейте, знам че темата е за конвектори ADAX, изчетох я цялата, но моля за мнение и за тези конвектори https://stroitelnimateriali.bg/bg-bg/catalogue/category/%D0%B8%D … %D0%BD%D0%B8_117/

# 239
  • Мнения: 4 601
Не мога да се оправя с новите терморелета на Адакс. Кога колко градуса е?Мерника за нужната температура червения диот ли е? 5-7гр.каква е тази температура Какви са тези Р1 и Р2?

Общи условия

Активация на акаунт