Колко Ви е сметката за ток на месец? - тема №2

  • 53 419
  • 740
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: X
У дома е 16-17 без отопление...  Simple Smile  Ех, ако свикна да живея на толкова, колко пари ще спестя. А аз треперя от студ на 22-24...

# 406
  • Мнения: 4 303
У дома е 16-17 без отопление...  Simple Smile  Ех, ако свикна да живея на толкова, колко пари ще спестя. А аз треперя от студ на 22-24...
Щом без отопление е толкова и сметката ти за ток не е кой знае колко сигурно.
Дъщеря ми е гледана на тези градуси, рядко на 18, но сега хич не мисля, че е закалена, както ме "светваха" навремето.
За мен даже и 18 е малко т.е студено ми е при тези градуси.
Чакам и аз още честитката на Енерго про. Засичат ни на 2-ро число.

# 407
  • Мнения: 579
168.22.Сметката е с 20 лева по-ниска от миналата и с 40 от миналогодишната.
Доволна съм.Наплаших се тук покрай вашите сметки и сега си отдъхнах.
Домакинство - 2-ма човека.
Разликата идва от начина на отопление и май пак ще си мина на климатиците, ако и да си внушавам, че не топлят така, както вентилаторната печка.

# 408
  • Мнения: 25 742
На мен на 22 С ми е топло, над тези градуси некомфортно. Спокойно мога да вирея на 20, но заради детто вдигам градусите.

# 409
  • При децата ми
  • Мнения: 6 067
Току-що видях, че новата сметка е 197, 50 лв. Бива. Щом за ноември беше 195, 44 лв. - тази е добре! Очаквах сметка над 200 лв., защото по празниците нали повече се готви, а и имаше доста почивни дни. Плюс това, че и децата бяха ваканция.

# 410
  • Мнения: 579
Последната ни сметка е 140 лева - четиричленно семейство сме. Климатикът не го спираме, бойлер, който работи цял ден, всяка вечер съдомиялна, пералня и сушилня - през ден, фурна, печка - всеки ден.

# 411
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Малеййй е вдна варненска група се нагледах на сметки буквално по 2, по 3. От 100лв. ноеври-300лв. декември,400лв., 450 лв., чак моите 250 лв. малко ми се видяха  Flushed

# 412
  • Мнения: 25 742
Малеййй е вдна варненска група се нагледах на сметки буквално по 2, по 3. От 100лв. ноеври-300лв. декември,400лв., 450 лв., чак моите 250 лв. малко ми се видяха  Flushed
Лъжат в мамчетата не ги слушай.

# 413
  • Мнения: 19 863
Моят ток е 669 лв. за миналия месец, защо да лъжат. Зависи колко площ и с какво се отоплява. Предната ми беше 540 лв.

# 414
  • Мнения: X
За декември е 192. 2 климатика, 2 бойлера - 10 и 80 литрови, готвя на ток всеки ден, 1тв, 2 лаптопа, перални 3-4 седмично, +дреболии.

# 415
  • При децата ми
  • Мнения: 6 067
Как го правите това с два климатика и два бойлера и сметка 192 лв. - не знам!

Нито климатик имаме, нито втори бойлер, готвим на газ, без нито един отоплителен уред на ток, и никога сметките ни не са били ниски.

А, защо да лъжат тези майки!? Какво печелят от това?

# 416
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Малеййй е вдна варненска група се нагледах на сметки буквално по 2, по 3. От 100лв. ноеври-300лв. декември,400лв., 450 лв., чак моите 250 лв. малко ми се видяха  Flushed
Лъжат в мамчетата не ги слушай.

Е ти ме разби. Що да лъжат?

# 417
  • Мнения: 109
Не забравяйте, че освен обема на жилището, което се отоплява има огромно значение и електроуредите какъв клас са. Не може с вентилаторна печка, демек духалка, или евтина конвекторна печка да очакваш сметка от 100 лв., или пък с фурна на 20 години. От личен опит казвам - една духалка за 1 месец може да направи сметка от 200-250 лв.  само тя и пак да ви е студено. Аз за един климатик инверторен, който не спирам + съдомиална и пералня почти всеки ден сметката ми е под 100 лв. С още един климатик и нов бойлер, който е направен, че да пести енергия, си е нормална сметката от 190 - 200 лв.

# 418
  • Мнения: 109
А какво консумирате като цяло?
През деня - един телевизор, хладилник,пералня - най-често по 2 на ден, готварска печка.Вечер, като си дойде голямото дете, пускаме телевизора и в детската. На газ сме, нямаме бойлер.Потреблението ни е едно и също в последните 3 години, сметките ни винаги са били 25-30лв.Електромерът ни го смениха миналта година, сметките останаха същите.А последните ни две сметки са почти двойни, спрямо стандартните, затова съм и толкова учудена.
Да не би да не са имали достъп и да са написали каквото им дойде. И такъв случай съм имала. За електромер, който е изключен през целия месец - сметка 116 лв., след обаждане ми обясниха, че понеже не могли да го отворят и да запишат показанията и затова има сметка. Веднага след това получих кредитно известие.

# 419
  • Варна
  • Мнения: 903
Малеййй е вдна варненска група се нагледах на сметки буквално по 2, по 3. От 100лв. ноеври-300лв. декември,400лв., 450 лв., чак моите 250 лв. малко ми се видяха  Flushed
Лъжат в мамчетата не ги слушай.
  Защо да лъжат?! И нашата сметка е *2, при условие, че ни нямаше седмица около Нова година, но  тя  вероятно ще е в следващата фактура. Та така- 285 лв за декември. Потреблението ни остава същото:  3 климатика, единия целодневно работи, 2 лаптопа, също целодневно, бойлер- не се спира, пералня, съдомиялна - всекидневно, ТВ почти не гледаме.
 При майка ми - сама жена, половин ден е на работа, 1 климатик, А++, пералня 1-2 пъти седмично, бойлер за малко всеки ден и телевизор  - 130 лв. ( 57 миналия месец).

Общи условия

Активация на акаунт