Колко Ви е сметката за ток на месец? - тема №2

  • 53 454
  • 740
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 4 708

Набутах се на този телефон и ме препратиха за понеделник.......
Скрит текст:
За "ЧЕЗ Разпределение България" АД

Информационна линия
0700 10 010
(цена на разговор според тарифния план)

денонощно, 7 дни в седмицата

Скрит текст:
има едно приложение 0700 чрез него разговорите са безплатни, иначе УДС

# 451
  • Мнения: 1 505
Засичат ни обикновенно на 26,а фактурата излиза най-рано на 15 следващия месец.Явно им трябва време
А крайната дата за плащане ми е 15дни по-късно.
И нас ни засича инкасатор.

# 452
  • Мнения: 109
Този месец нашата сметка мн ни изненада . С климатик ,конвектор Адакс и духалка ,която не е спирала от месец .



УОУ, сериозно ли? Това направо е прекалено! Тъкмо мислех да купя конвектор Адакс, дават ги най-икономични?! При нас една духалка направи към 250 за един месец, като не беше спирана, но 836 лв. е направо скандално!

# 453
  • Мнения: 19 936
Цитат
Тъкмо мислех да купя конвектор Адакс
Влезте в темата за адакс-ите, там съм писала също – много приятна топлина, но не са икономични. У дома с 3 Адакс-а 2000W, един 1500 и един 800 в банята, освен всички останали ел. уреди, за предния месец 540 лв, за този 669 лв. Но, да, от духалки са по-икономични.

# 454
  • Мнения: 372
Зависи какво топлите и колко го топлите. С 5 Адакса по 2000W и 1 от 2500W най-високата сметка ни е била 360 лева.
Топлим къща от около 140 м3. С вътрешна изолация на стени и тавани. 3 от тях работят нон стоп на 22 градуса. В антрето е най-големият конвектор, той се включва при нужда на 18 градуса.

# 455
  • Мнения: 109
Зависи какво топлите и колко го топлите. С 5 Адакса по 2000W и 1 от 2500W най-високата сметка ни е била 360 лева.
Топлим къща от около 140 м3. С вътрешна изолация на стени и тавани. 3 от тях работят нон стоп на 22 градуса. В антрето е най-големият конвектор, той се включва при нужда на 18 градуса.
Това звучи супер, потвърджава ми се информацията, че Адакс са най-добрите и икономични конвектори. Топлата вода на бойлер ли е, или?

# 456
  • Мнения: 109
Цитат
Тъкмо мислех да купя конвектор Адакс
Влезте в темата за адакс-ите, там съм писала също – много приятна топлина, но не са икономични. У дома с 3 Адакс-а 2000W, един 1500 и един 800 в банята, освен всички останали ел. уреди, за предния месец 540 лв, за този 669 лв. Но, да, от духалки са по-икономични.
В къща ли сте, или апартамент?  Аз се чудя с конвектори Адакс или с климатици ще е по-икономично и по-практично.

# 457
  • Мнения: 19 936
Зависи какво топлите и колко го топлите. С 5 Адакса по 2000W и 1 от 2500W най-високата сметка ни е била 360 лева.
Топлим къща от около 140 м3. С вътрешна изолация на стени и тавани. 3 от тях работят нон стоп на 22 градуса. В антрето е най-големият конвектор, той се включва при нужда на 18 градуса.
Звучи чудесно и ние така си правехме сметките, но живеем в къща в полите на Витоша, не е изолирана, радиаторите се включват края на септември и се изключват началото на май. Постоянно има хора вкъщи. Така че не очаквам сметки под 500 лв., както и да го въртя.

# 458
  • Мнения: 372
Да, 100 литра бойлер + 10 литра в кухнята. Не ги изключваме. Отделно съм писала - съдомиялна, фурна, сушилня, пералня, хладилник. Котлоните са на газ. При много студено време, в едно странично помещение, пускаме инфрачервена печка да не ни замръзне инсталацията за пречистване и омекотяване на водата.

# 459
  • Мнения: 6 304
С климатик определено е по-инкономично.А практично,щом е за ток,какво имате предвид.То и двата уреда при нас са  на принципа-включваш и го забравяш.Единствено на климатика трябва да  се чистят филтрите.Но топлината определено се усеща по различен начин,в полза на конвектора ✌️.

# 460
  • Мнения: 109
С климатик определено е по-инкономично.А практично,щом е за ток,какво имате предвид.То и двата уреда при нас са  на принципа-включваш и го забравяш.Единствено на климатика трябва да  се чистят филтрите.Но топлината определено се усеща по различен начин,в полза на конвектора ✌️.
Незнам кое е по-здравословно за малки деца, някои оспорват климатиците, макар, че има и много безшумни, други казват, че конвекторите вдигат прах и т.н.

# 461
  • Мнения: 6 304
В стаята на детето е конвектора.Там наистина се събира повече прах.Знам ли и аз.Мъжа ми,поради същите съображения,посочени от вас,се отказа от климатик в детската.За една стая преглъщам цената на тока,но ако трябва целия апартамент да отопляваме с конвектори, абсурд (ако зависи от мен)

# 462
  • Мнения: 5 021
Имам особен казус. Закупихме гараж, в който има ток и бушони. Нямаме контакт с предишните собственици - сделката беше с пълномощник - и не знаем какъв е абонатния номер в ЧЕЗ за гаража, ако изобщо има такъв. На ЧЕЗ ли да звънна и дали ще могат да ми дадат ясен отговор, ако им дам адреса и данните на стария собственик?

По темата - отопляваме четиристаен апартамент, НС, с вътрешна и външна изолация, но кофти изложение, във всяка стая сме с хиперинвертор, който е настроен на 24 градуса и реално ги поддържа 24/7. Освен това имаме бойлер 100 литра, който поддържа перманентно 80 градуса, както и пускаме пералня, миялна и пр. поне веднъж на ден. Готви се вкъщи ежедневно, избягваме да се храним навън. Лятото сметките са около 100 лв, миналия месец - 240 лв. Струва ми се нормално 140 за отопление, при условие, че се топлим нон стоп и е реално топло вкъщи. ТВ не ползваме.

Последна редакция: нд, 20 яну 2019, 21:02 от Макарон

# 463
  • Мнения: 4 303
Макарон, с документа за собственост в Енергото за смяна на партидата и тогава, там ще ви дадат номера.

# 464
  • Мнения: 5 021
Там е въпросът, аз не съм сигурна, че партида има, а не ми се взима половин ден отпуск, само за да разбера Grinning Допускам, че токът може да е към общия на стълбището и подземните паркоместа, в който случай ние вече плащаме нашата част заедно с месечната такса към ЕС. 

Чудя се има ли такава закономерност, че щом има отделни бушони, има и отделна партида?

Общи условия

Активация на акаунт