Колко Ви е сметката за ток на месец? - тема №2

  • 53 453
  • 740
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 4 303
Топъл, топъл , ама без отопление не става. Няма да спорим за -20, но и при дневни около +10 по обяд няма как да се кара без да включваш, щото вътре ти е макс 16, което си е студ за мен. Вкъщи има хора целодневно.
Става и без отопление. Постоянните градуси са 19. Аз още не съм пускала отоплението тази година, така че е напълно възможно. Имаме вътрешна и външна изолация, среден апартамент, но от едната страна апартаментът е празен, а от другата е стълбището. Иначе сме на газ. Токът ни е по 35 лв. на месец.
Сподели в кой район на България живееш? То твърде икономично при вас? Каквато и изолация да имаш при тези студени дни?
Без отопление едва ли има някой до сега.
Нашата я няма още, а ни засичат първите дни на месеца.

# 646
  • При децата ми
  • Мнения: 6 078
206 лв. Старата сметка беше 197 лв.

# 647
  • Мнения: 1 760
Сподели в кой район на България живееш? То твърде икономично при вас? Каквато и изолация да имаш при тези студени дни?
Без отопление едва ли има някой до сега.
Нашата я няма още, а ни засичат първите дни на месеца.
Живея в полите на Витоша. Почти до границата на планината. Но на мен 19 градуса са ми добре. Просто вкъщи седя с полар и клин. Не се разхождам по къси гащи.

Последна редакция: чт, 21 фев 2019, 11:25 от Не се сърди, човече

# 648
  • Шумен
  • Мнения: 1 456
Нямам намерение да споря, обаче ми е трудно да повярвам на това място, при нощни температури  около -10, имаше такива,  пък и дневни около 4-5 максимални,  как се докарват +19 градуса без отопление. Освен ако не ви топлят съседи. Ама и така да е, на мен под 21 градуса си ми е  студено.

# 649
  • Мнения: 46 526
Тази зима е топла, в топлофицирана сграда сме и Т нощем не са падали под 20. Денем 21-23. Това само от общите части, без да се пуска парно. Само в една от стаите сме включвали, защото е северна и външна.
В изцяло южно жилище е още по-топло.
В нетоплофицирана, но енергоефективна, е възможно да поглъща и пази топлината, така че вътре да е 19, при по-старите е трудно да се постигне.

# 650
  • София
  • Мнения: 11 989
Тази зима е топла, в топлофицирана сграда сме и Т нощем не са падали под 20. Денем 21-23. Това само от общите части, без да се пуска парно. Само в една от стаите сме включвали, защото е северна и външна.
В изцяло южно жилище е още по-топло.
В нетоплофицирана, но енергоефективна, е възможно да поглъща и пази топлината, така че вътре да е 19, при по-старите е трудно да се постигне.

Абе не е така. Едно е да кажеш, че не пускаш отопление, но реално съседите те топлят, съвсем друго е наистина да нямаш отопление.

А пък в полите на Витоша, където няма кой знае колко слънце, е още по-трудно да си без отопление.

# 651
  • Мнения: 1 760
Май не четеш какво съм написала. Нямаме съседи от едната страна, а от другата е стълбището. Отдолу е празна стая в която се държат колела и колички. Какво има да се заяждаш толкова? Кои съседи ни топлят, че не разбрах? И да, има много слънце. Слънцето не грее само в София особено през смога.

# 652
  • Шумен
  • Мнения: 1 456
Никой не се заяжда. Тук обаче можеш да прочетеш действително фантасмагорични неща  понякога и за да е що-годе обективна  информацията е добре да се дава повече информация.

# 653
  • София
  • Мнения: 11 989
Май не четеш какво съм написала. Нямаме съседи от едната страна, а от другата е стълбището. Отдолу е празна стая в която се държат колела и колички. Какво има да се заяждаш толкова? Кои съседи ни топлят, че не разбрах? И да, има много слънце. Слънцето не грее само в София особено през смога.

Сега вероятно ще кажеш, че си в южните поли на Витоша.
Щото в северните почти няма слънце през зимата, защото планината хвърля рано сянка.

# 654
  • Мнения: 1 715
И на мен не ми се струва възможно постоянна температура от 19 градуса през изминалия месец януари, без да се пуска каквото и да е отопление. И аз живея в изцяло вътрешно апартаментче, южно изложение (само такова е), всички съседи ме топлят, с външна изолация и въпреки това, ако не пусна отоплението в студените дни температурата падаше до 17 градуса.

# 655
  • Мнения: 2 912
От жилище до жилище има огромна разлика.Има апартаменти като зимници студени, още като влезеш и се усеща.Имам приятелка която няма изолация, северно изложение , нисък етаж - еми кучешки студ е в тях. Плаща 2 пъти по големи сметки за ток от нас и пак е студено.
Отделно различните хора, имат различна поносимост към температурите.

# 656
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Мисля, че е грешно да се сравнява всяко домакинство с друго. Относителни са качеството на елктроуредите , местоположение и т.н.В едното ми жилище- стара тухла, почти не се използва отопление зимата.Без никакви екстри и изолация. В момента там t e 21 г-са. В новия- "супер, лукс изолация" е 17 г-са.Grinning
 В първия са вложени качествени материали,отлична архитектура, изграден с любов от инвеститор  -тати.Наемателите ми са платили - 38,90 лв ток-125 кв.м. Аз платих - 74 лв за 87кв.м.  с последен клас ел.уреди, климатик. Делят ни 700 метра разстояние, климатичните явления не са фактор.GrinningИзключително вредно е да живеете в инкубаторна среда-24 г-са.Тези температури са за плаж, който не е целодневен.Рязката амплитудна  разлика навън и в дома натоварва изключително сърцето.Излизайте повече и се калявайте. Възприятията са субективни. Често угаждайки на капризите и личния  комфорт си вредим.

Последна редакция: чт, 21 фев 2019, 15:23 от Viviana91

# 657
  • Мнения: 21 282
ЕВН - 111.59 лева

# 658
  • Мнения: 48
тотален феномен - лятото плащам 30 лв., зимата плащам 40, максимум 45 лв, говорим за домакинство от 1 човек в гарсониера.

за лятото ми се струва много, за зимата ми се струва малко, предвид факта, че ползвам не само парно, но и ел. печка ...

# 659
  • Мнения: 46 526
Тамън си е Simple Smile По цял ден ли си вкъщи или само след работа пускаш?
Щом имаш парно, не е нужна много енергия за поддръжане на нужната Т, т.е. печката е малък разход, не е като да е основен източник на отопление.

Общи условия

Активация на акаунт