Колко Ви е сметката за ток на месец? - тема №2

  • 53 391
  • 740
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 46 492
Решихме да пробваме да икономисаме малко от бойлера.Преди последното къпане за деня го изключваме,и го пускаме на нощна тарифа.После се спира пак преди къпане,и така до безкрай Grinning .Банята е много студена,все пак сме в къща.Та,май има ефект от това ни упражнение.
Свекърите ми правят така и им излиза по-евтино. Сподели следващия месец има ли разлика Simple Smile
Скрит текст:
Ренко, много добре те разбирам, години наред бях така, даже и лятото ми беше студено. Но като се роди детето си поставих за цел да се "излекувам", защото не исках и на него да причиня това. В допълнение се оказа, че имам и здравословен проблем, щитовидната, откакто се лекувам на 20 стоя по къс ръкав, в колата не давам да се пуска парно, въобще, много съм икономична Joy

Но откакто живея на препоръчителните Т, нощем 18-19, денем 20-21, на пракатика не боледувам.

# 631
  • Мнения: 6 273
Това го "практикуваме" от няколко месеца,затова споделям,че май има ефект.Сравнявам миналогодишните сметки,като имам на предвид,че имаме климатик и сушилня в повече.За средномесечните Т е ясно.Да се отчете,че и през половината от времето не използвам домашната баня по предназначение Joy .
НСЧ, другата тема е дълга,и не ми се навлиза в подробност за нея тук Hug

# 632
  • София
  • Мнения: 9 850
НСЧ е разбрала правилно - когато няма никой, е 17 градуса, когато сме там (без нощем) - 20+. Не ходим по къс ръкав, но и не ходим навлечени като ескимоси.

# 633
  • Мнения: 99
Днес проверих и нашата 738 Trollface

# 634
  • София
  • Мнения: 9 850
Да нямате хотел?!
Преди няколко години бяхме под наем в апартамент с подово отопление, сметката беше около 350лв с пуснато подово навсякъде, умирахме от жега.

# 635
  • Мнения: 99
Нямаме хотел Grinning даже този месец с 10 лв по-малко от миналия Simple Smile

# 636
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Нямаме хотел Grinning даже този месец с 10 лв по-малко от миналия Simple Smile

Много леко го приемаш, да не удари една мента, глог и валериян като си видя сметката Joy

# 637
  • Мнения: 99
Нямаме хотел Grinning даже този месец с 10 лв по-малко от миналия Simple Smile
Stuck Out Tongue Closed Eyes

Много леко го приемаш, да не удари една мента, глог и валериян като си видя сметката Joy
Trollface първия път посегнах хааха вече изтръпнах и приех че ще си плащаме такива сметки още 2 месеца хаах .. лятото под 250 не падаме !

# 638
  • Мнения: 46 492
Залагам на къща без изолация и котле на ток Simple Smile

KaK_, уточни за какво става дума, че ще получим инфаркт Laughing вид имот, колко квадрата е, вид отопление?

# 639
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 636
Някой засичал ли е сушилнята колко харчи?

Около 6лв ни показа когато засичахме. Пускам я доста често, понякога и по няколко пъти на ден. А++ е класа
Засичахме и миялната - 22ст на дневна, 11ст на нощна тарифа, за 1ч цикъл. Там класа е А+++

# 640
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 791
Скрит текст:

Малко сладко коте, защо включвате конвектор на 10 градуса, при положение че в стаята ви е 17 градуса? И как при 15-20 градуса включен конвектор се получават 20плюс градуса?
А защо да не го включваме? Simple Smile
Установили сме, че когато е включен на 10 градуса, в стаята постоянната температура е около 17 градуса (имаме часовник с термометър на ниво около 1.3м от пода, а конвекторът е на крачета на пода - може би на 0.7м височина). Когато е изключен, температурата пада. Как се получават градусите - нямам идея, просто знам, че на такива Т ни е ОК като топлина.
Мислех, че темата е за сметки за ток, затова съм описала горе-долу нашето потребление Simple Smile

Да, вярно, че темата е за сметки за ток.
Нищо лично, просто ми прозвуча нелогично да включваш уред за отопление на 10 градуса, а в стаята ти да е около 17 градуса.

# 641
  • Мнения: 1 754
Топъл, топъл , ама без отопление не става. Няма да спорим за -20, но и при дневни около +10 по обяд няма как да се кара без да включваш, щото вътре ти е макс 16, което си е студ за мен. Вкъщи има хора целодневно.

Става и без отопление. Постоянните градуси са 19. Аз още не съм пускала отоплението тази година, така че е напълно възможно. Имаме вътрешна и външна изолация, среден апартамент, но от едната страна апартаментът е празен, а от другата е стълбището. Иначе сме на газ. Токът ни е по 35 лв. на месец.

# 642
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 791
Ако само преминавам през стая с температура 19 градуса, а и 17 - не ги отразявам. Но заседна ли в стаята, т.е. да стоя на едно място, са ми нужни поне 21 градуса.
Но това е индивидуално и въпрос на усещане.

# 643
  • Мнения: 25 732
Днес проверих и нашата 738 Trollface
Това нищо не означава само по себе си. Ако топлите 500м2, може би е малко сметката Ви.

# 644
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
У нас е много топло, апартамента е вътрешен, имаме вътрешна изолация на всички стени, подове и тавани. И въпреки всичко, с температури под 23-4 градуса денонощно ми е студено. Лятото поддържам 24 също. Имам тежка форма на студова алергия и не мога на други температури да оцелявам просто.
Това с бойлера - иммахме Аристон с някакъв специален софтуер, който записваше консумацията и намаляваше и увеличаваше температурата според нея. Ама за 5 години гаранция сменихме 2. И сега ще купуваме друг. Няма смисъл май от скъп бойлер, всички рано или късно протичат. Гледах и  си харесах даже 2, но като гледам, енергийният им клас е С, което ще дойде много, така мисля. Още избирам де.

Общи условия

Активация на акаунт