Препоръчайте интериорни врати - тема 2

  • 114 685
  • 813
  •   1
Отговори
# 240
  • Sofia
  • Мнения: 9 767
Аз съм споделяла за майстор на лични- фирма Роби Джи - Нови Искър. Точно каквито аз си ги исках, на много добра цена.

# 241
  • София
  • Мнения: 3 197
Един колега си поръчва по-високи врати (обективно необходимо му е поради ръста) и доста вдигнаха цената. Мисля че само тези на ГМ Димитров (както и да се казват сега) бяха стандартно до 2,10-15, но са си по-скъпи по принцип.

# 242
  • Мнения: 4 785
Здравейте, честно казано казусът от къде да поръчаме врати се оказва много сериозен, някак си не мога да намеря фирма, за което да има масово добри мнения.

Гледам две фирми в момета, едната е Егостил (Ванком), някой дали е слагал врати с тях, ще ни трябват външна и над 10 вътрешни интериорни, на бани, плъзгаща се, не искам да си скъсам нервите с поредната фирма, с лош монтаж и изработка (макар че масово са внос Турция, Полша, Китай...). Също и Ттиан Дорс гледаме, някой ако е монтирал с тези две фирми, ще съм благодарна за лични впечатления!

http://www.egostil.com/?gclid=EAIaIQobChMIruO4pPvL6QIVBJ7VCh1DCQ … AYASAAEgJcYPD_BwE
https://titan-doors.com/

# 243
  • Мнения: 9 919
За съжаление не мога да дам лични впечатления, но и аз заглеждам Титан дорс. Знам от форума, че са скъпи техните врати.
Ако дадеш отзив, след като ти направят вратите, независимо в коя фирма, ще ти бъда благодарна, а и ще бъде полезно за други.

# 244
  • Мнения: 4 785
Да. задължително ще дам, предвид, че е има и различни типове врати, което силно ме притеснява като избор на фирма. А и пак казвам, като че ли няма една, която да е предимно с добри отзиви, точно обратното е май.

# 245
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз препоръчвам интериорните врати на Хармония ТМ. ИЗработват се според конкретните размери снети на място. В трето наше жилище поръчваме врати от тях и сме много доволни. Фирмата има завод в Тетевен, ав София имат офис на Черни връх. Дългичък е срокът за изработка, 45 работни дни, като дори се позабавиха сега покрай ИП с десетина дни, но сме много доволни от изработката им и ако някога ни се наложи със сигурност ще ги ползваме пак

# 246
  • софия
  • Мнения: 25 793
С Хармония имам дълга и напоителна история, която съм описвала подробно във форума със снимки. Всички врати, които изработиха, бяха преработвани в рамките на гаранционния срок с огромен разход на нерви от наша страна, вкл. намеса и глоба от КЗП за фирмата. Имаше един период от време през първата година, в който сме били повече време без врати, отколкото с. Холната ни врата е изметната, защото правиха нова след монтиране на първата.
И в момента мога да снимам как са отлепени рамките на места.
Хармония е единствената фирма, която те изпраща да ходиш да си купуваш дръжки и стъкла.
Само като чуя името на фирмата и вдигам кръвно. Няма една врата, която да е ок. Обкантват с черен кант, който боядисват.
Скрит текст:

Последна редакция: пн, 25 май 2020, 10:10 от zvаnchе

# 247
  • София
  • Мнения: 10 825
Странно, нищо допълнително не сме купували. Окомплектовката си била винаги от фирмата, както предишните пъти така и сега, когато ни докараха вратите миналата седмица.
Ние винаги сме поръчвали без монтаж, тъй като имаме хора, които да монтират вратите, та нямам представа монтажниците на Хармония как се справят. Но от изработката на вратите сме доволни и сме ги препоръчвали на приятели.

# 248
  • софия
  • Мнения: 25 793
Не знам. Към онзи момент при тях не се предлагаше.
Проблемът не е в монтажа, а в качеството на изработката. Снимките са от днес. Разлепванията по рамките не са заради монтажа. При вратите беше същата работа и след рекламация махаха кантовете и ги преработваха, както трябва.
Когато поръчвахме преди 5 г. трябваше ние да си намерим стъкло и брави. Когато имаше проблем с холната врата, пак мъжът ми търси от къде да вземе стъкло на 24.12., защото се очертаваше Коледа и НГ да сме отново без холна врата. От Хармония, след много разтакаване, бяха пратили човек от завода без нищо.
Моите впечатления от тях са отвратително отношение и обслужване. Лъжат, мажат най-нагло. Още ли се ръководят от синдик, към когото продавачката в магазина тук те препраща при проблем и който не си вдига телефона?
Хармония ТМ е фирмата, която за мен е една от най-некоректните и с некачествен продукт, които се е налагало да ползваме. Вратите ни са бели, може с фурнирните да са по-добри.

Последна редакция: пн, 25 май 2020, 11:03 от zvаnchе

# 249
  • София
  • Мнения: 10 825
Нямам представа. Не сме имали проблеми, за щастие, и не ни се е налагало да говорим с никой в завода.
Ей сега ще се опитам да кача снимки на нашите най-стари врати от тях, които са вече на 12 години.
Ще кача за сравнение и снимка на каса на врата (ппак наша) изработена от Стил 99 - отвратителна изработка и качество и фурнир се люпи безобразно

# 250
  • софия
  • Мнения: 25 793
Аз ги избрах, защото познати са с техни врати и бяха доволни, и тук четох добри отзиви. Малката подробност е, че добрите отзиви не бяха за бели врати, с изработката на които те определено имат проблем.

Последна редакция: пн, 25 май 2020, 11:35 от zvаnchе

# 251
  • София
  • Мнения: 10 825
И нашите не са бели. Дървесни цветове са. Може би наистина са им проблем белите.
Скрит текст:
- врата на Хармония, снимах отворена от към пантите за да се види, че няма никъде отлепване или излюпване на фурнир
.

А това е каса на Стил 99
Скрит текст:

- не се вижда добре на снимката, но целия фурнир се е нацепил, особено на заоблянето

Последна редакция: пн, 25 май 2020, 11:38 от Onna-bugeisha

# 252
  • софия
  • Мнения: 25 793
Ето бели врати. Едната е кантирана с черен кант, който е боядисан, а другата е направена, както трябва след 3 връщания. Накрая дори спряха да си слагат "печата" 😂
Скрит текст:

# 253
  • Мнения: 4 785
Меко казано неприятна история. И затова вече направо не знам какво да правя с тези врати, явно в България няма читава фирма...

# 254
  • Мнения: 9 919
И аз оставам с такова впечатление за фирмите за врати. Типично по български тръгват с добро качество и след това решават да свият разходите за сметка на качеството, разчитайки на вече създаден публичен образ, включително с препоръки от познати или от форуми. Или като свиват/не актуализират заплатите на добрия персонал/майстори и те ги напускат, от което пак качеството страда.

Общи условия

Активация на акаунт