Nosko Hemo - назален гел за спиране на кръвотечението от носа

  • 12 195
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Специфично при децата е, че носната кухина е обилно кръвоснабдена, а кръвоносните съдове са разположени плитко. Това прави лигавицата на носа  лесно ранима и в повечето случаи на това се дължат чести кръвотечения - спонтанни или причинени от малки наранявания. Претоплянето и буйните игри през лятото, пресъхването на носната лигавица от студа през зимата, както и от прекалено сухият въздух в отоплените помещения, разчоплянето на коричките в носа (особено неосъзнато насън), възпалена лигавица в резултат на продължителна и силна хрема, както и продължителното прилагане на някои капки за нос са сред причините, които могат да доведат до чести, понякога и обилни кръвотечения от нослето.

Забележка: При по-малките деца не бива да се изключва възможността кръвотечението да е предизвикано от чужд предмет, напъхан в нослето. Затова, преди да предприемете мерки по кръвоспирането, попитайте детето и огледайте за чуждо тяло. Ако случаят е такъв, незабавно потърсете лекарска помощ!

Кръвотечението може да започне внезапно, понякога по време на сън, да е само от едната ноздра или едновременно и от двете. Понякога кръвта потича бавно и спира самостоятелно, но в други случаи кръвотечението може да е обилно и да продължава дълго. Това носи силен стрес както за децата, така и за родителите им.

Отскоро на нашия пазар се предлага Nosko Hemo – назален гел за спиране на кръвотечението от носа.
Прилагането на гела Nosko Hemo e лесно, безопасно и ефективно, като за секунди спира кървенето от носа.
След спиране на кървенето гелът  Nosko Hemo се отстранява от микроресничките на носната лигавица. Ако има някакъв остатък, може да се издуха след 30 минути.


Гелът е подходящ за възрастни и деца над 2 годишна възраст!

Състав: пречистена вода, глицерин, глицин, хидроксиетилцелулоза, метил парахидроксибензоат (E218), лимонена киселина монохидрат, калиев сорбат (E202), калциев хлорид дихидрат.

Производител: Pharmacure Health Care International AB, Швеция.



Включете се в нашата дискусия и спечелете един от пет комплекта Nosko Hemo + Nosko Oil.
Знаете ли какви са причините за кръвотечение от носа и какво не трябва да правим, ако се случи?
На 19 октомври ще обявим в настоящата тема петимата късметлии.

Моля, запознайте се с общите условия на активацията ТУК.


Има много традиционни и методи и средства за спиране на кръвотечението от носа, но те невинаги решават този проблем толкова бързо и ефикасно.

Помолихме майка, на която от години често се налага да се бори с кръвотечение от нослетата на децата, да тества гела  Nosko Hemo и да сподели своите впечатления. В следващата публикация можете да прочетете какво разказаха тя и малката ѝ дъщеря след като изпробваха действието на гела Nosko Hemo.

 Pushpin Причини за кръвотечение от носа и как да се справим с тях
Pushpin Как съставките на Nosko Hemo действат толкова ефикасно и бързо?
Pushpin Митове за кръвотечението от носа и как да го спрем ефикасно

Последна редакция: ср, 17 окт 2018, 11:05 от Редактор**

# 1
  • Мнения: 8
Споделяме с Вас препоръките на Марина за справяне с кръвотечението от носа на децата, както и нейните впечатления за действието на Nosko Hemo:

"Майка съм на три деца, които са със слаби и повърхностни капиляри в носа – и при трите ми деца кръвотеченията са чести, а понякога – доста обилни. Случвало се е да им потече кръв през нощта, по време на път, докато играят или танцуват, а дори и съвсем спонтанно, докато седят спокойно.
Обикновено при потичането на кръв децата инстинктивно пипат нослето си и при вида на кръвта по лицето и ръцете си се плашат много (особено когато са по-малки).


Основното правило в такива ситуации е: “Без паника!”.

Първото нещо, което трябва да се направи в такава ситуация, е да се успокои детето.
Ако то е уплашено, ако започне да плаче, това предизвиква сърцебиене, увеличава кръвното налягане и притока на кръв, кръвоизливът се усилва и става по-труден за овладяване.
Когато потече кръв от нослето на детето, запазете самообладание, не показвайте, че сте притеснени. Успокойте детето, че няма нищо страшно и че кръвта скоро ще спре.

Много често родителите и особено по-възрастните хора - баби и дядовци, дават грешни съвети и наставления и карат детето да легне. Това е абсолютно погрешно.
Поставянето на главата назад при кръвотечение от носа се отрича напълно от специалистите. При лягане или наклоняване на главата назад кръвта не изтича от ноздрите, което създава грешно впечатление, че кръвоизливът е овладян.
При наклоняване на главата назад се повишава кръвното налягане, което увеличава притока на кръв. Освен това кръвта се стича към носоглътката, детето може да се задави и да кашля, което да усили кръвотечението, а ако детето гълта кръвта, може да се предизвика гадене и повръщане.

Детето трябва да седне удобно, така че тялото да не е напрегнато, и да наклони леко главата напред, за да може кръвта да изтича от ноздрите. Това се отнася и за по-малките деца, които може да държите на ръце, като придържате главичката им напред.
Препоръчително е да поставите суха чиста кърпа под нослето, която да попива кръвта, и да установите от коя ноздра е кръвотечението, ако първоначално това не е ясно видимо.


Често срещана грешка, която правят много хора в такива ситуации, е да поставят в ноздрата сух памучен тампон. Ако тампонът не е достатъчно плътен, той не може да окаже необходимия за спиране на кръвотечението натиск. Дори и кръвотечението да е слабо и да е възможно да бъде овладяно със сух памук, то залепналите по лигавицата власинки могат отново да предизвикат кръвотечение при премахването на тампона – грешка, която и аз правех при кръвотеченията от носа на първото ми дете.

За щастие, вече има различни средства, които да ни помогнат по-лесно и бързо да овладеем кръвоизливите от носа на децата – кръвоспиращи гелове, желатинови гъби и специални твърди тампони с хемостатичен ефект, които се раздуват в нослето. Твърдите тампони обаче не се предлагат на българския пазар, а и поради размера им са подходящи за деца над 5-годишна възраст. Безопасността и ефективността на желатиновите гъби не са изследвани и установени при деца и бременни жени.

Както вече споменах, при моите деца кръвотечението от носа е често, понякога и доста обилно, и бях силно заинтригувана да пробваме Nosko Hemo.

Nosko Hemo се предлага в малка кутийка, удобна за съхранение в домашната аптечка, в колата, в плажната, дамската или ученическата чанта.


Кутийката съдържа две тубички с гел по 5 мл и листовка с описание и упътване за употреба на 6 езика: български, румънски, сръбски, унгарски, чешки и словашки.


Малката ми забележка към листовката е прекалено ситният шрифт, с който е напечатан текстът. Въпреки че нямам никакви проблеми със зрението, имах леки трудности при разчитането на упътването, които бяха усложнени от обстоятелството, че се наложи да използваме гела късно вечерта и светлината бе изцяло изкуствена.

Тубичките са с гладки, обли и стеснени към върха апликатори, удобни и безопасни за поставяне в малките детски ноздри. Гелът е подходящ за възрастни и деца над 2-годишна възраст.


Накрайникът на апликатора се отчупва лесно (аз го направих с една ръка).


Първоначално се опитах да изстискам директно гела в нослето, но дъщеря ми даде знак, че нищо не влиза в ноздрата. Затова извадих апликатора и се наложи да стисна тубичката по-силно, докато видя, че се показва капка гел през апликатора, след което отново да го поставя в ноздрата и да продължа изстискването.


В упътването на гела пише, че апликаторът трябва да се изстисква с едната ръка, а с пръстите на другата ръка да се фиксира в ноздрата. Тъй като бях сама и исках да снимам, то помолих детето да постави пръстче на ноздрата, за да фиксира края на апликатора в нослето.


Гелът е плътен, прозрачен и доста лепкав. Детето сподели, че при поставянето му първоначално се усеща сладникав вкус, след което се оплака от леко щипене. Оплакване имаше и от това, че ноздрата е изцяло запушена, което обаче е нормално и естествено очаквано, когато се изпълни с гел.

След поставянето на гела ноздрата видимо се “слепна” навътре и кървенето рязко намаля. Тъй като обаче бе доста силно в началото и явно кръвта идваше от по-задната част на носа, съгласно упътването се наложи да използваме и втората тубичка (в листовката пише, че рядко се налага да се използват три тубички). При по-малки деца и при леки кръвотечения предполагам, че ще е достатъчно да се приложи половин до максимум една тубичка гел в ноздра.

Кръвоспиращият ефект настъпи наистина моментално, което ме изненада.
Обикновено при такива силни кръвотечения от носа се е налагало да притискаме по над 10 мин нослето, докато кръвотечението спре.
Гелът обаче явно доста ефективно и същевременно деликатно оказва необходимия натиск върху капилярите и помага коагулацията за секунди да спре кървенето.

2-3 мин. след прилагането на гела дъщеря ми се оплака от неприятно усещане за дразнене (щипане и драскане) в гърлото и пожела да пие вода. Предполагам, причина за това е слизането на част от гела към носоглътката. Не е усетила обаче стичане, което да наложи преглъщане или да може да предизвика задавяне.
Поемането на няколко глътки вода премахна дразненето в гърлото.

Обикновено след такива обилни кръвотечения в нослето засъхват кървави корички, които дразнят децата и разчоплянето им може да предизвика нов кръвоизлив.
След прилагането на Nosko Hemo и резорбирането му в нослето ноздрата бе изцяло отпушена и чиста, не се виждаха корички. Детето сподели, че не усеща такива във вътрешността на носа, че носът е отпушен и диша спокойно през него.

Много приятно съм изненадана от бързината и ефективността, с която Nosko Hemo се справи с обилното кръвотечение от носа на дъщеря ми.
Както вече споменах - често се сблъскваме с този проблем и за нас наличието на пазара на този продукт носи облекчение и спокойствие, че може да се справим бързо с кръвотечението. Тубичките са леки и удобни за пренасяне и можем да ги носим винаги с нас – при излизане в парка, винаги, когато пътуваме, а тъй като детето ми вече ходи на училище и се е случвало и там да му потече кръв от носа, смятам да сложа една опаковка и в училищната чанта, така че гелът винаги да е подръка, независимо с кого е детето."

# 2
  • Мнения: 29 574
Какви са причините за кръвоизлива от носа?

травми: удар; бъркане в носа; попадане на чуждо тяло в него; разчесване на лигавицата с цел почистване на засъхнал секрет; 
заболявания: простуда; синузит; алергия; атеросклероза на кръвоносните съдове в носа; хипертония - високо кръвно; нарушения в кръвосъсирването - хемофилия, левкемия, ниски нива на тромбоцитите в кръвта; апластична анемия; чернодробни заболявания; ревматизъм; скарлатина; туберкулоза; полипи в носа; тумори;
други причини: “слаби”, склонни към пукане кръвоносни съдове в носа; разширени венички в носа;  продължителна употреба на капки, мехлеми или спрейове за нос; рязка промяна на атмосферното налягане; при излитане със самолет; прекалено сух въздух; прекомерно излагане на слънце; тежка физическа работа на открито в горещ слънчев ден; прекалено силно секнене; лечение с антикоагуланти; взимане на аспирин в по-високи дози; бременност; употреба на антибебе-хапчета; недостиг на витамин С.

Какво не трябва да се прави?


Да не лягаме по гръб и да не накланяме главата си назад – това усилва кървенето, освен това кръвта може да попадне в дихателните пътища или хранопровода. Ако попадне в стомаха – следва гадене и повръщане, ако я вдишаме – задавяне, дори до задушаване.
Не бива да подсмърчаме – това би попречило на съсирването, или ако вече на мястото на кървенето има коагулант, той да се откъсне и всичко да започне отначало.
Ако кървенето е предизвикано от попадане на чуждо тяло в носа, да не правим опити да го извадим сами – а да потърсим медицинска помощ.

# 3
  • Мнения: 63
Здравейте Simple Smile
Причините за кръвотечения са доста и различни, от обичайните  - удар,слаби пукащи се капиляри , попадане на чужи тела ,до заболявания. Най-честите грешки при кръвотечение от носа са лягане по гръб и накланяне главата назад ,както и да се опитваме сами да извадим ако имаме чуждо тяло с носа. Да не пропуснем и приеманвто на медикаменти без консултация с лекар.

# 4
  • Мнения: 5 253
Слава Богу, моите деца нямат този проблем. Но за сметка на това детето на моя много близка приятелка доста често се сблъсква с кръвотечението от носа. Доста е неприятно и за него и околните. Причините, които тя ми е споделяла, вие сте ги описали по горе - претопляне през лятото, пресушаване на нослето и т.н. Масова практика обаче е да карат хората да лягат назад и да им слагат тампони от памук. Тя е оплакваше, че многократно е предупреждавала в градината да не пратят така, но не е била чута. Сега бързо и икономично му спира кръвта с лед, но пък не всеки път има възможност да я намира, особено ако са навън...С удоволствие, ако съм сред избраните победители в тази игра ще и ги подаря гелчетата и ще се радвам, ако и тя изкаже положително мнение за тях.

# 5
  • Мнения: 921
Причините най често са слаби капиляри или удар .За спиране на кръвта от носа е ефикасно измиването със студена вода и компреси с лед.

# 6
  • Мнения: 5 139
Кръвотечение  от носа може да бъде предизвикано от спукване на слаби капиляри, травма, при смяна на времето /рязка смяна на температурите/, от попадане на чуждо тяло. Не бива да се ляга, главата не трябва да се навежда назад.

# 7
  • Мнения: 2 024
При нас най-честите причини за кръвотечение от носа са травмите от удар. Това, което трябва да направим най-напред е да не се паникьосваме, а точно обратното - да успокоим детето!
Simple Smile

# 8
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 783
да си призная не знаех, причините и начините за спиране, ще се запозная подробно обаче, благодарение на вас

# 9
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Моят мъж има изтанели капиляри и доста често му тече кръв от носа.С удоволствие бихме използвали този продукт.

# 10
  • Мнения: 3 794
Моята тема Simple Smile
В ученическитв години страдах от често и обилно кръвотечение от носа. Почти не минаваше ден, без да ми е текло кръв от носа. Оказа се, че имам слаби капиляри, които горихме на 2 пъти. С годините проблемът утихна, но и до сега при определени обстоятелства - силна и продължителна хрема, стрес, жега и т.н. - пак ми тече кръв от носа, но не и в онези количества като преди.

На голямата ми дъщеря от 2г също й се случва от време на време да има кръвотечение от носа, отново най-често при хрема или жега.

Важното е да не се ляга и да не се гълта кръвта.

За спиране използвам солен разтвор, като напоявам памучен тампон в него и го пъхам в носа.

Бих се радвала да пробвам Вашият продукт.

# 11
  • Мнения: 21 282
Знаете ли какви са причините за кръвотечение от носа и какво не трябва да правим, ако се случи?
Специално при дъщеря ми причините за кръвотечение от носа са : слаби капиляри и ако се удари/я ударят в игра да речем по нослето.

Не трябва да слагаме детето в легнало положение докато се опитваме да спрем кръвта ; не трябва да се паникьосваме ;

Бяха ни изписали по този случай рутаскорбин  и едно кремче -Емофикс.
Сега давам сок от изцедени портокали и витамин Ц.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 167
Много интересен продукт. Едното ми дете понякога има спонтанни кръвотечения от носа, обикновено при жега, пресушена лигавица, хрема или травма. Не го карам да ляга, подлагам суха кърпичка, стараейки се да не вижда колко попива тя, че се плаши. Ако имам лед, изстудявам.

# 13
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 149
Причините най често са слаби капиляри или удар .За спиране на кръвта от носа е ефикасно измиването със студена вода и компреси с лед.Седнете, а не лягайте. Дръжте главата си над сърцето си.
Наклонете главата малко напред. Това предпазва изтичането на кръвта към гърлото.
Придържайте ноздрите си затворени. Използвайте палеца и показалеца, за да задържите ноздрите си затворени за 5-10 минути, докато дишате през устата. Това оказва натиск върху частта от носа, която кърви, и може да спомогне за спиране на кървенето.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
Какви са причините за кръвоизлива от носа?
-Претопляне, буйните игри, пресъхването на носната лигавица от студа през зимата, както и от прекалено сухият въздух в отоплените помещения, разчоплянето на коричките в носа, възпалена лигавица в резултат на продължителна и силна хрема, както и продължителното прилагане на някои капки за нос са сред причините, които могат да доведат до чести, понякога и обилни кръвотечения от нослето.

Какво не трябва да се прави?
-да не се паникьосваме и плашим, да не поставяме детето да ляга, да не слагаме в ноздрата сух памучен тампон или памук.

# 15
  • София
  • Мнения: 22 999
В нашето семейство основната причина са слаби капиляри. И баща ми и аз като деца сме имали често проблем с теченето на кръв от носа. Ще видим при детето дали ще го има тази ппоблем.

# 16
  • Мнения: 740
За щастие децата ми нямат такъв проблем, но съпруга ми е със слаби капиляри и понякога получава спонтанни кръвотечения от носа.
В моето детство в такива ситуации се правеше всичко, което сега не е препоръчително - главата назад, памучен тампон в носа..
 Peace

# 17
  • Мнения: 4 600
Причини за кръвотечение от носа може да са: удар, заболяване, слаби капиляри. Знам, че в такава ситуация не бива главата да се вдига назад.

# 18
  • Сливен
  • Мнения: 457
Големият ми син е със слаби капиляри.За съжаление при почти всяка настинка се сблъскваме с този проблем.Всяко напъване на носа е мъка за детето.След това правим ледени компреси и тампони.

# 19
  • Мнения: 855
В нашето семейство се случва да ти тече кръв от носа - или след като си се ударил някъде или пък при настинка при прекормерно духане на носа. Знам, че не трябва да се ляга по гръб и да се навежда главата назад. Обикновено слагаме тампон в носа и кървенето спира. Да си призная не бях чувала, че има подобен продукт на пазара.

# 20
  • EU
  • Мнения: 400
Причините за кръвотечението  най-често са слаби капиляри, силно духане и удар. За спиране на кръвта от носа е ефикасно измиването със студена вода, компрес с лед и навеждане главата назад.

# 21
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Като аз бях малка, много  често ми течеше кръв от носа. Причинта-слаби капиляри. Радвам се, че сега на пазара има продукт, който да помогне в такава ситуация. Имам дете на 2 г.и смятам да купя продукта, за да сме подготвени при евентуална подобна ситуация.

# 22
  • Мнения: 1 758
Моят брат има слаби капиляри в носа , поне така му казаха докторите и се случва да му тече кръв от носа.При него се получава при хрема , когато е болен , от самото напрежение в носа при издухване , друг път ако се удари по-силно също.В някои случай без да иска си разчопля носа и веднага му потича.Този продукт ще е идеален за него да го пробва.

# 23
  • Мнения: 554
Причините могат да са от различни естество – слаби капиляри, удар, сух въздух в помещението.
Не трябва да накланяме главата назад, за да не предизвикаме задавяне със стичащата се кръв.
Трябва да успокоим детето и да наклоним главата леко напред, за да изтича свободно кръвта. А ако имаме гел под ръка, ще се справим с проблема за секунди. Simple Smile

# 24
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 711
Доколкото знам, причините са травма, слаби капилярни стени, болест или силен напън.
За спиране на кръвотечение използвам лед, студен компрес или навеждане на главата и задържане известно време в такава позиция.

# 25
  • Мнения: 2 614
Не съм много наясно, но съм чувала, че в носа са по-слаби капилярите и е много силно кръвоснабдено.

# 26
  • Мнения: 940
При нас най-честите причини за кръвотечение от носа са травмите от удар. Това, което трябва да направим най-напред е да не се паникьосваме, а точно обратното - да успокоим човека с кръвотечение

# 27
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 593
Причините не ги зная. Може би слаби капиляри. Но сега на първия учебен ден се случи за първи път на малкия ми син, който е първокласник да потече кръв от носа. Почти съм сигурна, че причината е голямата емоция.
Какво да не се прави не зная, само зная че трябва да легне по гръб с вдигната глава.

# 28
  • Мнения: 4 097
От дете имам слаби капиляри и за съжаление, знам много за кръвотечението.

Кръвотечение  от носа може да бъде предизвикано от спукване на слаби капиляри, травма, при рязка смяна на температурите, от попадане на чуждо тяло, удар. Не бива да се ляга по гръб, главата не трябва да се навежда назад.

За спиране - лед, компрес с лед. Това, което на мен ми помага от дете е и тампон с оцет в носа.

Този продукт би ми било полезен, за да имам и като превенция, заради двегодишното ни момченце.

# 29
  • Мнения: 477
Моят син има слаби капиляри и се случва да му тече кръв от носа.При него се случва ако се удари някъде  ,когато е болен и има хрема или се пипне случайно. Също така при много топло време пак му потича кръв.Не бях чувала за този продукт досега , но според мен ще му е от голяма полза.

# 30
  • Мнения: 668
Причините за кръвотечението са слаби капиляри или удар.

# 31
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 338
Дъщеря ми страда от слаби капиляри и пролетно време е ужасно

# 32
  • Мнения: 423
Причините най- често са слаби капиляри или удар. За спиране на кръвта от носа е ефикасно измиването със студена вода и компреси с лед.

# 33
  • БГ
  • Мнения: 1 162
Големият ми син често страда от кръвоизлив в носа, освен при издухване, бъркане в носа и удар, се случва кръв внезапно да потече от притеснение или влизане в помещение със сух въздух. Не се плаши от състоянието си, свикнал е вече, веднага търси течаща вода, издухва се и придържа салфетка към носа си. Задължително сяда и накланя главата напред, особено добре му понася солено/соден разтвор. Непременно ще пробваме и назалния гел - Nosko Hemo.

# 34
  • Мнения: 159
Най-честите причини за кръвотечение от носа са слаби капиляри, удар, чужд предмет, сух въздух. Племенника ми има слаби капиляри и когато му протече кръв от нослето го оставяме прав да тече навън кръвта, пие витамин С. Ще пробваме Nosko Hemo

# 35
  • Мнения: 143
Причината за кръвотечение от носа са слаби капиляри, травма или заболявания. На нас ни се случва понякога и ми се струва, че се провокира от капките за нос и "духането" на сополи. Не трябва да се слага детето да ляга, за да не се задави, но факт е, че повечето хора правят точно това.

# 36
  • Мнения: 43
    Причините за кръвоизлив от носа са няколко:
    - травми: удар; бъркане в носа; попадане на чуждо тяло в него; разчесване на лигавицата с цел почистване на засъхнал секрет; 
    -заболявания: простуда; синузит; алергия; атеросклероза на кръвоносните съдове в носа; хипертония - високо кръвно; нарушения в кръвосъсирването - хемофилия, левкемия, ниски нива на тромбоцитите в кръвта; апластична анемия; чернодробни заболявания; ревматизъм; скарлатина; туберкулоза; полипи в носа; тумори;
    - други причини: “слаби”, склонни към пукане кръвоносни съдове в носа; разширени венички в носа;  продължителна употреба на капки, мехлеми или спрейове за нос; рязка промяна на атмосферното налягане; при излитане със самолет; прекалено сух въздух; прекомерно излагане на слънце; тежка физическа работа на открито в горещ слънчев ден; прекалено силно секнене; лечение с антикоагуланти; взимане на аспирин в по-високи дози; бременност; употреба на антибебе-хапчета; недостиг на витамин С.

    Какво не трябва да се прави?

    •Да не лягаме по гръб и да не накланяме главата си назад – това усилва кървенето, освен това кръвта може да попадне в дихателните пътища или хранопровода. Ако попадне в стомаха – следва гадене и повръщане, ако я вдишаме – задавяне, дори до задушаване.
    •Не бива да подсмърчаме – това би попречило на съсирването, или ако вече на мястото на кървенето има коагулант, той да се откъсне и всичко да започне отначало.
    •Ако кървенето е предизвикано от попадане на чуждо тяло в носа, да не правим опити да го извадим сами – а да потърсим медицинска помощ.

# 37
  • Мнения: 99
Какви са причините за кръвоизлив от носа?
Причините могат да бъдат изключително разнообразни: нараняване на тъканите в носната кухина, удар в областта на главата или на носа, инфекциозно или хронично заболяване, дори прекаляването с аспирин. Това са само малка част от причините да ви шурне кръв от носа, т.е причините са локални и общи (кървенето е симптом на някакво заболяване).
В зависимост от засегнатия участък специалистите разделят кървенето на две групи: предно - кръвоносният съд е в предната част на носа, и задно - той се намира в задната част на носната кухина. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 512
Моята дъщеря има този проблем от две години ,сега е на 9год.
Ходихме при УНГ ,нищо нередно не откриха.
Кръвотечението започва спонтанно или при бръкване в носа.
Понякога не спира дълго време и е обилно.Оплаква се ,че се стича в гърлото.
Приема витамин С и Арника СН 9(изписан от УНГ).
Определено ще пробваме продукта.

# 39
  • Мнения: 1 202
Причините са удари, слаби капиляри, чуждо тяло! Не трябва да се ляга назад, за да не се гълта кръвта!

# 40
  • Мнения: 910
Причините за кръвотечението от носа, най-често са слаби капиляри или удар. Като малка, често имах такива проблеми лятото. При такава ситуация, не трябва да се паникьосваме и да навеждаме главата.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 1 310
Много полезна информация сте споделили, за което благодаря! Не бях чувала и за половината от причините. С детето ми само веднъж съм се сблъсквала с този проблем след падане и няма да споменавам как си изкарах акъла. Аз страдам от слаби капиляри и от време на време ми се случва да имам кръвотечение. Срам ме е да си призная, но винаги гледах да легна в такива ситуации. Ще поправя грешката занапред.

# 42
  • Мнения: X
Кръвотечение  от носа може да бъде предизвикано от спукване на слаби капиляри, травма, от попадане на чуждо тяло. Не бива да се ляга, главата не трябва да се навежда назад.

# 43
  • Мнения: 230
Една от причините е слаби капиляри и не трябва да се слага детето да ляга с опъната глава назад!

# 44
  • Мнения: 1 622
Проблем с капилярите, бъркане в носа, хрема, сух въздух.
Това, което уча детето е, че ако му се случи, не трябва да се притеснява

# 45
  • Мнения: 22 867
Слаби капиляри, получава се дори без механично дразнене, изведнъж, така както си седи. Също гледам да успокоявам детето, стряска се от кръвта. А за лягането назад, без възглавница - винаги съм получавала такива съвети от по-възрастните. Благодаря за информацията!

# 46
  • Мнения: 374
причините -слаби капиляри, продължителна хрема, продължително ползване на капки, високо кръвно, алергия, анемия, промени във времето .

какво да не правим- да не лягаме по гръб , да не подсмърчаме.

# 47
  • Elhovo
  • Мнения: 361
На моето момче през лятото,когато е много горещо му се е случвало да му тече кръв от носа. Понякога докато спи , а някога сутрин като стане. Ако е буден го карам в банята и си навежда главата над мивката и така стои да поизтече. Знам ,че не трябва да се издухва носа,защото потича още повече кръв. После слагам памучни тампончета,напоени със сребърна вода . Реално кръвта сама спира да си тече. Просто трябва да се изчака.

# 48
  • Мнения: X
Моето дете има много силно кръвотечение от носа, появява се при натоварване от спорт или при много горещо време. Утре ще купя този препарат и дано помогне, защото наистина тече доста обилно.

# 49
  • Мнения: 1 295
Слава Богу до сега не съм имала този проблем. Паниката е много лош съветник в такъв случай, така че е хубаво да запазим самообладание и да потърсим лекарска помощ. Знам, че не трябва да слагаме детето в легнало положение.
Много полезна тема!

# 50
  • София
  • Мнения: 1 914
Кръвотечение  от носа може да бъде предизвикано от спукване на слаби капиляри, травма, при смяна на времето /рязка смяна на температурите/, от попадане на чуждо тяло. Не бива да се ляга, главата не трябва да се навежда назад. Слагам кърпичка и чакам.

# 51
  • Мнения: 2 754
Причините най често са слаби капиляри или удар, травма, а също и при повишено кръвно налагане .За спиране на кръвта от носа трябва да се седнете, а не да лягате и главата дръжте назад.

# 52
  • Мнения: 8
Причини за кръвотечение от носа и как да се справим с тях

Здравословен проблем като кръвотечение от носа е досаден и неприятен, но рядко е повод за сериозни притеснения. Това явление е доста разпространено, като 66% от хората споделят, че са го изпитвали в един или друг момент от живота си. Често срещано е при деца на възраст от 3 до 10 години, при бременни жени, спортисти, както и при хора с по-разширени капиляри. Какво точно го причинява и как можем да противодействаме?



Възможните причинители на кървенето от носа (или епистаксис) са много. Удар или травма в областта на главата, наличие на бактериална инфекция, алергии и стрес са някои от по-сериозните виновници. Привидно безобидни фактори като сух въздух, резки температурни промени и силен студ могат да го провокират. Добре е да се избягва издухването на носа с прекомерна сила, както и детският навик да се бърка в ноздрите с пръстчета. Това само увеличава риска от кръвотечение. По време на бременност нивата на хормоните естроген и прогестерон се увеличават, което също би могло да предизвика епистаксис.  

Съществуват известен брой идеи за това как да се справите с проблема, било то при възрастен човек, или при дете. Много от тях обаче нямат никаква научна база и вместо да помогнат, усложняват ситуацията. Един от ефикасните методи за третиране на проблема е иновативният продукт Nosko Hemo. Той представлява тубичка със специално разработен гел, който спира кръвта за секунди. Стъпките, които трябва да предприемете, са много лесни. Когато усетите, че започва кръвотечението, седнете, допрете салфетка до носа си и се наведете леко напред. Така сте в правилна позиция за следващите действия. Извадете продукта от чантата си (можете да го носите навсякъде със себе си), стиснете леко основата на носа, вкарайте върха на тубичката в ноздрата и започнете да изстисквате гела докато усетите, че кръвта спира. Ефектът ще е налице след секунди. Ако има остатък, не се притеснявайте – просто избършете излишното количество. Гелът е напълно безвреден и ще изсъхне от само себе си.  

Забравете за тоновете носни кърпички и безкрайните марли. Nosko Hemo има светкавично бързо действие и е изключително лесен за употреба. Търсете го в аптеките.  

# 53
  • Мнения: 427
Причината обикновено са слаби капиляри в детската възраст, не трябва да се слага в легнало положение.

# 54
  • Мнения: 1 050
Съпругът ми и сестра ми страдат от този проблем. Обостря се при повишаване на околната температура, притеснение. Знам, че една от причините са плитко разположените кръвоносни съдове. И двамата спират кръвотечението с поставяне на памучен тампон в носа и извиване главата назад, което разбирам, че е грешка. Доста полезно!

# 55
  • Мнения: 940
бих пробвала вашите продукти

# 56
  • Лясковец
  • Мнения: 765
Кръвотечение от носа от спукани слаби капиляри са най честата причина,при моят малък син а и при мен често се случва,първият път доста се изплашихме,още със ставането и синът ни беше в кръв,наложи се да ходим до спешен кабинет,знам че не трябва да се ляга или главата да е назад,помага солен разтвор или рязко дръпване на косата.

# 57
  • Мнения: 1 090
И моето дете е със слаби капиляри..лятото от жегата редовно се будеше облян в кръв. Добре, че не се стряска, а само ме буди и казва. че му тече кръв от носа. Чака с леко наведена напред глава да спре и толкоз Simple Smile Скоро ще стане на три години и се надявам да го израсте.


Какви са причините за кръвоизлива от носа?

• травми: удар; бъркане в носа; попадане на чуждо тяло в него; разчесване на лигавицата с цел почистване на засъхнал секрет; 
• заболявания: простуда; синузит; алергия; атеросклероза на кръвоносните съдове в носа; хипертония - високо кръвно; нарушения в кръвосъсирването - хемофилия, левкемия, ниски нива на тромбоцитите в кръвта; апластична анемия; чернодробни заболявания; ревматизъм; скарлатина; туберкулоза; полипи в носа; тумори;
• други причини: “слаби”, склонни към пукане кръвоносни съдове в носа; разширени венички в носа;  продължителна употреба на капки, мехлеми или спрейове за нос; рязка промяна на атмосферното налягане; при излитане със самолет; прекалено сух въздух; прекомерно излагане на слънце; тежка физическа работа на открито в горещ слънчев ден; прекалено силно секнене; лечение с антикоагуланти; взимане на аспирин в по-високи дози; бременност; употреба на антибебе-хапчета; недостиг на витамин С.

Какво не трябва да се прави?

•Да не лягаме по гръб и да не накланяме главата си назад – това усилва кървенето, освен това кръвта може да попадне в дихателните пътища или хранопровода. Ако попадне в стомаха – следва гадене и повръщане, ако я вдишаме – задавяне, дори до задушаване.
•Не бива да подсмърчаме – това би попречило на съсирването, или ако вече на мястото на кървенето има коагулант, той да се откъсне и всичко да започне отначало.
•Ако кървенето е предизвикано от попадане на чуждо тяло в носа, да не правим опити да го извадим сами – а да потърсим медицинска помощ.

 

# 58
  • София
  • Мнения: 940
Причини за кръвотечение от носа-удар, слаби капиляри, високо кръвно налягане, резки промени в атмосферното налягане, при прием на лекарства за разреждане на кръвта.

Знам, че кръвотечението спира с памук напоен в солен разтвор и памук напоен с ампула адреналин.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
При дъщеря ми причина за кръвотечение от носа са слаби капиляри според УНГ лекаря. Вече трета пролет ѝ се случва. Не по жегите, а някъде края на май, началото на юни. Успях бързо да я свикна да не се плаши от кръвта. Вече задължително има сухи кърпички на раклата над главата ѝ. Случва се вечер, докато спи, тя става и попива с кърпичките. Вече дори не идва да ни буди.
Основният ми проблем с кръвотечението беше, да убедя възрастните роднини, че не трябва да ляга или да държи главата назад. Дори баща ѝ ми излезе с това „правило“. Поне него успях, да науча.
Продукта изглежда обещаващ, задължително ще купя.

# 60
  • Мнения: 8
Как съставките на Nosko Hemo действат толкова ефикасно и бързо?

Кръвотечението от носа е широко разпространен проблем. Неприятното и понякога болезнено явление засяга хора от всякакви възрасти, в това число и голям процент деца. Тъй като това не е самостоятелно заболяване, макар и да си има медицинско наименование – епистаксис, медикаментозно лечение за него не съществува. Кървенето от носа се появява без предупреждение и вследствие на различни ситуации. Поради тази непредвидимост е много трудно да се противодейства, а съществуващите методи са остарели и водят до спорни резултати.



Новият Nosko Hemo осигурява лесен и ефикасен начин за справяне с кървенето в рамките на секунди. Благодарение на иновативната разработка той третира проблема в основа и светкавично го отстранява. Можете да носите тубичката навсякъде със себе си – опаковката се събира удобно в чанта или раница. Добре е да се запасите с него и в домашната аптечка. Това ви осигурява възможност за бърза реакция в моментите, когато се наложи. Гелът е напълно безвреден и може да се използва от възрастни и деца над 2 години. Безопасен е за употреба по време на бременност и не подлежи на рестрикции за спортисти.  

Какво прави Nosko Hemo толкова ефективен? На първо място, консистенцията под формата на гел. Той оказва деликатен натиск върху капилярите в носната кухина, като по този начин подпомага коагулацията. Тя представлява жизненоважен биологичен процес за организма, а именно – съсирването на кръвта. Затова продуктът успява да спре кръвотечението незабавно. Много важна съставка във формулата на Nosko Hemo е хидроксиетилцелулозата. Звучи сложно, но всъщност е напълно безопасен елемент от натуралните лекарствени и козметични продукти. Тя се грижи за хидратирането и стабилизира структурата на продукта. Сред съставките ще намерите и пречистена вода и глицерин за възможно най-нежно и деликатно усещане.  

Търсете в аптеките новия Nosko Hemo – за лесно и бързо неутрализиране на кръвотечението от носа както вкъщи, така и навън.

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 798
Дъщеря ми е на 8 години. Три поредни години й тече от време на време кръв от носа. Причината е тесни капиляри или по-точно тънки.

Причина може да бъде и удряне, високо кръвно налягане и промени в атмосферното налягане.

# 62
  • Мнения: 8
Митове за кръвотечението от носа и как да го спрем ефикасно

Епистаксисът изглежда точно толкова плашещо, колкото звучи и медицинското му наименование. Сложната дума всъщност е синоним на кръвотечение от носа. Това широко разпространено явление се появява неочаквано, изненадвайки неприятно потърпевшите и близките им. Гледката при кръвоизлив от носа е стресираща, но обикновено не е повод за паника. В повечето случаи той е предизвикан от безобидни фактори като сух въздух, резки температурни промени или разширени капиляри на носната преграда. Колкото и страшно да изглежда, проблемът може да се разреши, като отскоро има възможност това да стане в рамките на броени секунди.




Съществуват множество идеи, рецепти и наставления как да се спре кървенето от носа. Огромна част от тях са базирани на домашни лекове и методи, които изключват научната обосновка. Подобни митове не само не помагат за ефикасното спиране на кръвоизлива, но могат и да влошат ситуацията неколкократно. Най-контрапродуктивният съвет е и може би най-известният – “Легни по гръб и си вдигни лявата ръка”. Няма научно доказана връзка между вдигането на ръка и намаляването на кръвотечението. Така или иначе, лявата ръка не винаги е правилният избор. В случай че кръвта изтича от дясната ноздра, препоръчително е да се вдигне дясната ръка нагоре, а задачата на лявата е да притиска леко свободната лява ноздра. Вдига се кореспондиращата с пострадалата ноздра ръка, а не винаги само лявата.

Още по-сериозен проблем е инструкцията за хоризонтално разположение на главата. Лягането и навеждането назад са абсолютно противопоказни. По този начин кръвотечението само се усилва. Съществува и огромен риск кръвта да попадне в дихателните пътища или хранопровода. В първия случай това води до задавяне и дори задушаване. Вторият вариант е още по-опасен, тъй като в момента, в който кръвта се стече към стомаха, тя предизвиква гадене и повръщане. Това са усложнения, които могат да бъдат избегнати много лесно.

Правилните стъпки при внезапно кръвотечение от носа са малко на брой и са изключително лесни. Първо трябва да се намери място, където потърпевшият да седне и да се наведе напред. Под носа се поставя салфетка или марля, която да попие изтичащата кръв. След това на помощ идва иновативният продукт Nosko Hemo – в удобна опаковка, която може да "пътува" навсякъде с вас. Върхът на тубичката се поставя в кървящата ноздра и ефикасният гел се изстисква внимателно. Резултатът е незабавен, отнема само няколко секунди и спира кръвотечението изцяло. Останалото количество гел е безвредно и изсъхва от само себе си.  

Не поемайте излишни рискове с остарели митове за спиране на кръвотечението, които само ще доведат до обратния ефект. Доверете се на новия Nosko Hemo – лесна употреба, светкавично и ефикасно действие!    

# 63
  • Мнения: 840


Изтеглени са петимата късметлии, които ще получат награда от Nosko Hemo. Това са:

bebsun
hintt
H0uSse_Baby
Есенция Лимонова
stefaniika


Честито!


Pushpin Очакваме печелившите да се свържат с нас до 24 октомври 2018 г. на e-mail: igra@bg-mamma.com като упоменат, че са победители в играта на "Nosko Hemo" и напишат потребителското си име, електронната поща, с която са регистрирани във форума и координати за получаване на наградата (име, адрес и телефон).

# 64
  • Мнения: 1 573
Поради невъзможност да установим контакт с потребителя bebsun се наложи да бъде изтеглен нов печеливш, който ще получи награда от Nosko Hemo. Това е:

малката лисичка

Честито!

Date Очакваме малката лисичка да се свърже с нас на e-mail: igra@bg-mamma.com като напише потребителското си име, електронната поща, с която е регистрирана във форума и координати за получаване на наградата (имена, адрес и телефон за контакт).

Общи условия

Активация на акаунт