Nosko Hemo - назален гел за спиране на кръвотечението от носа

  • 12 187
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 668
Причините за кръвотечението са слаби капиляри или удар.

# 31
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 338
Дъщеря ми страда от слаби капиляри и пролетно време е ужасно

# 32
  • Мнения: 423
Причините най- често са слаби капиляри или удар. За спиране на кръвта от носа е ефикасно измиването със студена вода и компреси с лед.

# 33
  • БГ
  • Мнения: 1 162
Големият ми син често страда от кръвоизлив в носа, освен при издухване, бъркане в носа и удар, се случва кръв внезапно да потече от притеснение или влизане в помещение със сух въздух. Не се плаши от състоянието си, свикнал е вече, веднага търси течаща вода, издухва се и придържа салфетка към носа си. Задължително сяда и накланя главата напред, особено добре му понася солено/соден разтвор. Непременно ще пробваме и назалния гел - Nosko Hemo.

# 34
  • Мнения: 159
Най-честите причини за кръвотечение от носа са слаби капиляри, удар, чужд предмет, сух въздух. Племенника ми има слаби капиляри и когато му протече кръв от нослето го оставяме прав да тече навън кръвта, пие витамин С. Ще пробваме Nosko Hemo

# 35
  • Мнения: 143
Причината за кръвотечение от носа са слаби капиляри, травма или заболявания. На нас ни се случва понякога и ми се струва, че се провокира от капките за нос и "духането" на сополи. Не трябва да се слага детето да ляга, за да не се задави, но факт е, че повечето хора правят точно това.

# 36
  • Мнения: 43
    Причините за кръвоизлив от носа са няколко:
    - травми: удар; бъркане в носа; попадане на чуждо тяло в него; разчесване на лигавицата с цел почистване на засъхнал секрет; 
    -заболявания: простуда; синузит; алергия; атеросклероза на кръвоносните съдове в носа; хипертония - високо кръвно; нарушения в кръвосъсирването - хемофилия, левкемия, ниски нива на тромбоцитите в кръвта; апластична анемия; чернодробни заболявания; ревматизъм; скарлатина; туберкулоза; полипи в носа; тумори;
    - други причини: “слаби”, склонни към пукане кръвоносни съдове в носа; разширени венички в носа;  продължителна употреба на капки, мехлеми или спрейове за нос; рязка промяна на атмосферното налягане; при излитане със самолет; прекалено сух въздух; прекомерно излагане на слънце; тежка физическа работа на открито в горещ слънчев ден; прекалено силно секнене; лечение с антикоагуланти; взимане на аспирин в по-високи дози; бременност; употреба на антибебе-хапчета; недостиг на витамин С.

    Какво не трябва да се прави?

    •Да не лягаме по гръб и да не накланяме главата си назад – това усилва кървенето, освен това кръвта може да попадне в дихателните пътища или хранопровода. Ако попадне в стомаха – следва гадене и повръщане, ако я вдишаме – задавяне, дори до задушаване.
    •Не бива да подсмърчаме – това би попречило на съсирването, или ако вече на мястото на кървенето има коагулант, той да се откъсне и всичко да започне отначало.
    •Ако кървенето е предизвикано от попадане на чуждо тяло в носа, да не правим опити да го извадим сами – а да потърсим медицинска помощ.

# 37
  • Мнения: 99
Какви са причините за кръвоизлив от носа?
Причините могат да бъдат изключително разнообразни: нараняване на тъканите в носната кухина, удар в областта на главата или на носа, инфекциозно или хронично заболяване, дори прекаляването с аспирин. Това са само малка част от причините да ви шурне кръв от носа, т.е причините са локални и общи (кървенето е симптом на някакво заболяване).
В зависимост от засегнатия участък специалистите разделят кървенето на две групи: предно - кръвоносният съд е в предната част на носа, и задно - той се намира в задната част на носната кухина. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 512
Моята дъщеря има този проблем от две години ,сега е на 9год.
Ходихме при УНГ ,нищо нередно не откриха.
Кръвотечението започва спонтанно или при бръкване в носа.
Понякога не спира дълго време и е обилно.Оплаква се ,че се стича в гърлото.
Приема витамин С и Арника СН 9(изписан от УНГ).
Определено ще пробваме продукта.

# 39
  • Мнения: 1 202
Причините са удари, слаби капиляри, чуждо тяло! Не трябва да се ляга назад, за да не се гълта кръвта!

# 40
  • Мнения: 910
Причините за кръвотечението от носа, най-често са слаби капиляри или удар. Като малка, често имах такива проблеми лятото. При такава ситуация, не трябва да се паникьосваме и да навеждаме главата.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 1 310
Много полезна информация сте споделили, за което благодаря! Не бях чувала и за половината от причините. С детето ми само веднъж съм се сблъсквала с този проблем след падане и няма да споменавам как си изкарах акъла. Аз страдам от слаби капиляри и от време на време ми се случва да имам кръвотечение. Срам ме е да си призная, но винаги гледах да легна в такива ситуации. Ще поправя грешката занапред.

# 42
  • Мнения: X
Кръвотечение  от носа може да бъде предизвикано от спукване на слаби капиляри, травма, от попадане на чуждо тяло. Не бива да се ляга, главата не трябва да се навежда назад.

# 43
  • Мнения: 230
Една от причините е слаби капиляри и не трябва да се слага детето да ляга с опъната глава назад!

# 44
  • Мнения: 1 622
Проблем с капилярите, бъркане в носа, хрема, сух въздух.
Това, което уча детето е, че ако му се случи, не трябва да се притеснява

Общи условия

Активация на акаунт