Разделяне с бебето за няколко дни

  • 1 719
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз пък не мога да разбера едно - защо всички забравяме, че бабите т.е нашите майки или свекита са отгледали нас. И след като сме оцелели Wink съответно знаят по-добре от нас как се гледа дете?! Казвам го от гледна точка на опита.
Майчинският инстинкт е страхотно нещо, но не всичко започва от нас, нали?
Добре, че не си се сблъсквала с неадекватни баби. Да и те са били майки и са отгледали синове и дъщери, но... Давам пример с моята свекърва: хвали се как е опъвала краката на мъж ми в стегнат повой да са прави, къпела го е в осолена вода, давала му е от всичко да си куса да не му стане нещо(включително и ракийка да близне), мазала го е с мас и още доста Ъпсурди, да не продължавам. Последствията са: увреден стомах, прави крака, но болезнени стави, алергия. Аз на такава баба не бих поверила детето си, още повече , ако не се вслушва в моите виждания, а си знае нейната. Сигурна съм обаче, както казах вече, че майката на авторката не е от тях и ще може спокойно и без много притеснения да си изкара почивката.

# 16
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Вчера се върнахме от сватба извън София. По обясними причини ходихме без дребния.
Ами, признавам си, нито ми беше весело, нито нищо...
За първи път се разделяме, беше ми криво, все за него си мислех, звънях постоянно да чуя как е....

Не знам за повече време разделени как ще съм, но определено не се чувствах гот

# 17
  • Мнения: 394
Много ми е чудно-къв е проблема.Ква е тая обгриженост,тая мания? newsm78
Оставяте си ги при бабите-и кво?Да не са при чужд човек.Реване,звънене по 100 пъти по телефоните newsm78 newsm78 newsm78
По тоя начин не се ли замисляте,че подронвате и слагате под съмнение готовността на бабата?
Ние го оставихме миналата година нашия за 10 дни при баба му за да отидеме на море.Обаждах се всяка вечер по-скоро за да разбера как си прекарват.Имам 100%доверие на свекито-кво има да я притеснявам непрестанно с позвънявания.Така я побърквам повече-все да ми вдига телефона.И ако в момента неможе,защото го храни или спят-кво да изперквам ли и да звъня по 200 пъти,че видиш ли сега нещо е станало.Я споко-ако така ще се процедира по почивките-по-добре не ходете.Ебаси почивката-да треперя непрестанно,все едно незнам на кой съм го оставила.
Не ми се мисли тогава как ще ги пуснете на ясла, на градина........

# 18
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз пък не мога да разбера едно - защо всички забравяме, че бабите т.е нашите майки или свекита са отгледали нас. И след като сме оцелели Wink съответно знаят по-добре от нас как се гледа дете?! Казвам го от гледна точка на опита.
Майчинският инстинкт е страхотно нещо, но не всичко започва от нас, нали?
Добре, че не си се сблъсквала с неадекватни баби. Да и те са били майки и са отгледали синове и дъщери, но... Давам пример с моята свекърва: хвали се как е опъвала краката на мъж ми в стегнат повой да са прави, къпела го е в осолена вода, давала му е от всичко да си куса да не му стане нещо(включително и ракийка да близне), мазала го е с мас и още доста Ъпсурди, да не продължавам. Последствията са: увреден стомах, прави крака, но болезнени стави, алергия. Аз на такава баба не бих поверила детето си, още повече , ако не се вслушва в моите виждания, а си знае нейната. Сигурна съм обаче, както казах вече, че майката на авторката не е от тях и ще може спокойно и без много притеснения да си изкара почивката.
Ами явно имам късмет Grinning Но пък може ли и двете баби да са от този "вид"? newsm78

# 19
  • Мнения: 4 621
Миналата година ходихме на море 2 пъти за 4 дни без бебка.
Е разбира се, че ми беше мъчно, чувах се с гледачката по няколко пъти на ден, но в крайна сметка се успокоих след първоначалното притеснение и се забавлявах. Е, беше ми мъчно за малката и чаках с нетърпение да си видя малкото съкровище като стана време да си тръгваме  Grinning

# 20
  • Мнения: 213
Оставям дъщеря си на майка ми без никакво притеснениелЗа първи път я оставих за една седмица,когато беше на месец и половина,ние ходихме на море.Липсваше ми много,но това не ми попречи да си починем добре.От тогава почти всяка седмица от петък до неделя я гледа майка.

# 21
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Много благодаря за всички отговори, помогнахте ми наистина. Знам, че не е болка за умиране разделянето с бебето, но исках да разбера как сте се чувствали вие в такава ситуация. Майка ми ще се грижи добре за него, а и баба ми ще е там, а те го обожават. През другото време няма как да са с него, защото ни делят 400 км.
Elena_Ch  , благодаря за пожеланията. И аз нямам търпение за сестричката, нооо може би следващото море  Rolling Eyes по план  Wink Обаче винаги може да има изненади  Crazy.
Най - вероятно ще си изкараме страхотно, както вече писах компанията е страхотна и сме в една и съща ситуация с обща 3 зарязани бебета. От сърце искам да се отпусна и да си починем, защото и двамата с мъжа ми имаме нужда.
Благодаря ви много, наистина ми помогнахте със споделения опит и се радвам, че споделих   bouquet Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 213
Разбира се,че имате нужда от почивка.Не се притеснявайте,забавлявайте се .Весело изкарване!

# 23
  • Мнения: 5 299
Викториа беше на 2 месеца като я оставих за 1 седмица на майка ми. Много добре си прекарах, и най-важното НАСПАХ се Mr. Green Еднствено последния ден като се прибирах ве4е нямах търпение да видя беб. Аз лично предпочитам да се разтоварвам така. Не съм чак толкова пристрастена към нея.

# 24
  • Мнения: 911
Много умно, смислено мнение, което сигурно страшно е помогнало на питащата мама.  Twisted Evil

Според мен на 11 месеца определено можеш да си позволиш да оставиш малко бебчо, за да си отпочинете. Може би не е лошо да преспи някоя и друга нощ преди това при гледащата баба, за да свикне той, а пък и ти Wink Тогава най-добре можеш да прецениш, как ще се чувствате, а пък и ще си сто процента по-спокойна, ако през почивката ще ви е за първи път.

# 25
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Много ми е чудно-къв е проблема.Ква е тая обгриженост,тая мания? newsm78
Оставяте си ги при бабите-и кво?Да не са при чужд човек.Реване,звънене по 100 пъти по телефоните newsm78 newsm78 newsm78
По тоя начин не се ли замисляте,че подронвате и слагате под съмнение готовността на бабата?


приеми, че има и такива родители Simple Smile И това не е мания, това не е позиране, присто има по-емоционални хора и по непукисти.
А относно обгрижеността - ми нормално е, а и авторитетът на бабата, както и нейната готовност никой не подронва и уронва.... Wink

# 26
  • Мнения: 694
Оле това за мен беше най-голямата мъка. А и това ме мъчи и до днес.
Каката когато беше на вашите месеци я оставихме на свеки, а ние отидохме на почивка. Аз едвам издържах три дни. Само се заглеждах по чуждите деца и накрая се качихме на колата и се прибрахме. това беше много болезнено. От тогава си я мъкнем с нас навсякъде.
И сега пак е така зор да я вземат за няколко дни аз да си почина и като дойде момента аз откачам и не я давам. А пък сега нали се увеличихме с още един брой та незнам как ще я караме, но и за дребния ми е мъчно ако не го видя цял ден.

# 27
  • София
  • Мнения: 281
че ще ти е трудно и мъчно няма спор, но всеки родител се нуждае от една така повичка!
а щом като ще сте голяма компания ще се разсейваш повече и остава само да ти пожелая прияно изкарване!  Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 3 826
Ох,аз съм на същото дередже.Август ще ходим на море и ще го оставим на майка ми.Сигурно ще ми е много мъчно за него,но както казва мъжа ми ″все пак и ти си човек и имаш нужда от почивка″.

# 29
  • Мнения: 8 917
Със сигурност ще ти е тъжно и много ще ти липсва, но каот ес увериш, че всичко е ок и детенцето е спокойно и ти ще се успокоиш Peace

Общи условия

Активация на акаунт