Фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел. Тема 2

  • 54 648
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 463
Права си, зарежи ги тези скръндзи. Отиди другаде, където дават повече Peace

Извинявай, но на теб и характерът ли ти е като името? На всяка манджа си меродия, ако няма какво смислено да кажеш, не оспамвай темата, моля те!!!

# 706
  • Мнения: 41 120
Аз казах смисленото в първия пост, но на теб не ти хареса и се почна Grinning

# 707
  • Мнения: 463
Аз казах смисленото в първия пост, но на теб не ти хареса и се почна Grinning

Кое, опитите да насадиш внушението колко големи отстъпки дават в Техно микс ли? За информация, токущо видях плотът в Амазон дори с доставката около 50 лева пак със 120 лева надолу от тяхната цена. Така, че не зная колко са нереалистични очакванията ми!!!

# 708
  • Мнения: 41 120
Това не е съвсем коректно сравнение Simple Smile Защо мислиш, че Амазон има същите доставни цени, като Техномикс? Сравнявай с българските вериги.

Помня, някога ми се обадиха от Кока Кола да искат да си купят от мен един продукт. Аз им дадох оферта, теб се фръцнаха, че имали били договор с моята фирма да им доставят на много по-ниска цена. Толкова по-ниска, че доставната цена към българския клон на тази фирма беше по-висока. Ми казах им, че договор с фирма ХХХ България нямат, да си купят от главната квартира, защото аз такава цена не мога да дам. Та си мисля, че Амазон купува огромни обеми директно от завода, а не 100 уреда годишно от Н-ти подред доставчик.

# 709
  • Бургас
  • Мнения: 10 350
Права си, зарежи ги тези скръндзи. Отиди другаде, където дават повече Peace

Извинявай, но на теб и характерът ли ти е като името? На всяка манджа си меродия, ако няма какво смислено да кажеш, не оспамвай темата, моля те!!!

Темата е за плот и фурна, а не за отстъпки и промоции. Та и ти не по-малко я оспами.

# 710
  • Мнения: 20 179
Не зная колко на намалени цени продават в Техномикса, но ние като обикаляхме, в Техмарт Бошовците бяха на по-ниски. А служителка в Техномикс беше толкова отегчена от живота, че направо ни уби и малкото желание да пазаруваме там. Всъщност, по този начин ни направи услуга жената де.

# 711
  • Мнения: 2 452
Здравейте може ли да препоръчате фурна за вграждане да отговаря на следните изисквания:
-пиролиза
-телескопични водачи
Бюджет около 1000 лв до 1200 макс. Гледах разни на АЕГ които уж са с пара ама не била истинска пара  ми се наливала на дъното пък имало други с отделен контейнер а аз нямам си и на идея дали ми трябва тази пара ама ако има за тези пари супер. Гледам чета всички почти еднакви ми изглеждат и съвсем се омотах. Помагайте.
Също да питам и за плот с котлони колебая се между 3-ка и 4-ка много ми харесва че има 3-ки с много голяма разширяема зона а при 4-ката няма та съм в колебание. Кое ще препоръчате ползвате ли едновременно и 4-те котолона аз май само до 3 съм стигала.

# 712
  • Бургас
  • Мнения: 10 350
Също да питам и за плот с котлони колебая се между 3-ка и 4-ка много ми харесва че има 3-ки с много голяма разширяема зона а при 4-ката няма та съм в колебание. Кое ще препоръчате ползвате ли едновременно и 4-те котолона аз май само до 3 съм стигала.

Никога не съм ползвала едновременно 4 котлона. Най-много три и то броени пъти.
Аз ти препоръчвам да вземеш плот с три зони. Голямо удобство е. От няколко месеца ползвам индукционен Бош тройка и определено виждам разликата. А с чистенето му се родих.

# 713
  • Мнения: 2 452
И аз май клоня към тройка ама имам нужда от побутване. А за индукционните понеже не съм имала досега и се рових в разни стари теми че имало проблем с палачинките защото като вдигнеш съда и се изключвал плота и пак го пускаш и е изнервящо та има ли го този момент. Не е ли по добре да е комбиниран индукция  и стъклокерамичен. Нямам време да изчета всички теми и мнения

# 714
  • Бургас
  • Мнения: 10 350
Моя не се изключва веднага. Като вдигна съда премигва предупредително, че ще се спре до няколко секунди, ако не го върна обратно на зоната. Не знам след колко време спира, ама поне десетина секунди си стои включен - предостатъчно време да обърнеш палачинката. Simple Smile
От както имам индукционен котлон не мога да спра да го хваля. Не бих го сменила с друг.

# 715
  • Мнения: 41 120
НЯКОИ недомислени модели може и да имат проблем с палачинките, но повечето държат доста дълго преди да изключат. Т.е. те всички изключват (задължително е за да не се разпространява полето без силовите линии да се концентрират в тенджерата/тигана), но остават в режим на изчакване и като сложиш тигана на котлона пак си тръгват. Пълното изключване става след време, не знам колко, ама предостатъчно да обърнеш палачинката или да я метнеш в чинията.
Иначе липсата на голяяяям котлон не ми е проблем - даже тенджерата да е с някой и друг см по-голяма от зоната какво от това? По-скоро проблем е минималният диаметър, например за да си направиш греяна ракия в джезве. И е нужно джезве от стомана (не алпака) с диаметър над минималния. Намерих такова де, но не беше лесно.

# 716
  • Мнения: 463
Ще споделите ли кое е за предпочитане при еднаква цена на фурните- тази с телескопичен водач на едно ниво и пуш-пуш бутони, или тази, която е изцяло електронна, с автоматични програми и сензор за тегло, но без телескопичен водач.

И двете са с пиролиза, датчик за месо, плавни и студени врати. Имат и някой други според мен не толкова съществени разлики.  Още се чудя коя да избера.  Де факто тази втората е по-скъпа ненамалена, но пък с повече електроника, което си е потенциал за повече проблеми.

# 717
  • Бургас
  • Мнения: 10 350
С телескопите бих взела аз.

# 718
  • София
  • Мнения: 6 277
Телескопи могат да се купят допълнително. Прецени си програмите и другите неща, питай колко струват телескопите, порови се в чужди сайтове за доставка на такива.

Иначе фурна с пиролиза и телескопи за 1000 лв. не знам дали е реалистично. Може и да има, де, ама ми се струва ниска цената. Иначе за парата - ако печеш много, сигурно си струва. Но аз бих взела истинска фурна на пара, отколкото междинен вариант. Ама съчетание пара+пиролиза не можах да си го позволя Simple Smile

Индукционните котлони са си супер и не разбирам това за палачинките. Малко градкси легенди мис е струва. За 5 години, откакто ползвам такива, правя палачинки поне 1 път седмично и проблем не съм имала Simple Smile

# 719
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 051
Фурна с пара, ама наистина, с пиролиза, телескопични водачи, преди 3г беше на промоция за 4800лв. И микровълни имаше.

Общи условия

Активация на акаунт