ПЕТИЦИЯ Да спрем Глобалния пакт за миграция!

  • 26 624
  • 587
  •   1
Отговори
# 285
  • Шумен
  • Мнения: 1 456
Ето допълнителни пояснения  какво представлява този документ с две думи:
видеото
https://bultimes.com/%D0%92%D0%98%D0%94%D0%95%D0%9E-%D0%94%D0%B0 … 1%83%D0%BB%D0%B8/

# 286
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Тоя памфлет...Глобалният Пакт за Миграция сугерира, че ние всички сме мигранти. Нямаме корени, всеки може да живее, където си иска. Това на пръв поглед е атрактивно, НО на практика означава, че човек никъде по света няма есенциални, фундаментални права.

Нямаме корени, нямаме култура...няма значение, какви са били предците ни. Равните права за всички водят до липса на права за всички.

# 287
  • Мнения: 3 731

Нямаме корени, нямаме култура...няма значение, какви са били предците ни.
В тоя ред на мисли.. Ислямистката агресия възможно ли е да се претопи, да се размие?  Да забравят предците си, да отрекат културата си?

# 288
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Нямаме корени, нямаме култура...няма значение, какви са били предците ни.
В тоя ред на мисли.. Ислямистката агресия възможно ли е да се претопи, да се размие?  Да забравят предците си, да отрекат културата си?

Лейди Рамкин, описала съм фикцията, съдържаща се в Глобалния Пакт за Миграция.

Между фикция и факти има голяма разлика, нали така?

И при все това, че е фикция или някакво предположение, все пак е голяма стъпка в тази насока. Какво точно ще стане и за кого важи всичко това, ще разберем след известно време.

# 289
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Извинявам се на администратора за поредните постове, но е много важно за темата да споделя, че Австрия официално се отказва от Глобалния Пакт за Миграцията на ООН:

https://www.dnevnik.bg/evropa/2018/10/31/3336888_i_avstriia_se_o … n_za_migraciiata/

Какво му е глобалното на тоя пакт, след като редица държави се оттеглиха от подписването му?

# 290
  • Мнения: 3 610
Бил е замислен като такъв.

# 291
  • Шумен
  • Мнения: 1 456
Извинявам се на администратора за поредните постове, но е много важно за темата да споделя, че Австрия официално се отказва от Глобалния Пакт за Миграцията на ООН:

https://www.dnevnik.bg/evropa/2018/10/31/3336888_i_avstriia_se_o … n_za_migraciiata/

Какво му е глобалното на тоя пакт, след като редица държави се оттеглиха от подписването му?



За огромно съжаление отказалите са просто няколко засега. Така че си остава глобален. Не знам, направо ми се драйфа вече от него и от нашите тикви, дето не са и тикви, ами направо кратуни!

# 292
  • Мнения: 14 638
Във вечерните новини по Бнт споменаха за глобалният пакт покрай отказа на Австрия да го подпише.Не знам колко хора слушат и обръщат внимане.Май им  минава покрай ушите.''Патриотите'' мълчат удобно.
Австрийците казват,че както няма задължителен характер,така може да стане.Не си спомням какви юридически врътки споменават,но това се очаква.

# 293
  • Мнения: X
Това, което мен най-много ме притеснява е, че няма текст на български.
Как така българите няма да имат представа, какво се подписва в тяхно име?
Всъщност липсва текст и на немски.

Това наистина е притеснително!

Във вечерните новини по Бнт споменаха за глобалният пакт покрай отказа на Австрия да го подпише.Не знам колко хора слушат и обръщат внимане.Май им  минава покрай ушите.''Патриотите'' мълчат удобно.
Австрийците казват,че както няма задължителен характер,така може да стане.Не си спомням какви юридически врътки споменават,но това се очаква.

В тази връзка мисля, че в момента хората се заслушват покрай събитията с Меркел и ХДС, но като цяло не спирам да се изумявам на медийните манипулации, потулване на теми и т. н.

Темата за миграцията наистина е невероятно болезнена сега и се надявам, че поради нестабилното състояние на ЕС в момента никой няма да си позволи да се опита да въведе външен документ без референдум.

# 294
  • Мнения: 6 911
Цитат
.....никой няма да си позволи да се опита да въведе външен документ без референдум.

Дано да си права! Макар, че за бг, определено се съмнявам.
А и да има референдум, какво от това - малко медийно промиване на мозъци и масовката ще е "за". Ако не, ще приложат предизборни хватки.

# 295
  • Мнения: 10 067
И Хърватия няма да подписва пакта
https://dnes.dir.bg/svyat/i-harvatiya-nyama-da-podpishe-migratsi … nniya-pakt-na-oon

**********************************************
Във вечерните новини по Бнт споменаха за глобалният пакт покрай отказа на Австрия да го подпише.Не знам колко хора слушат и обръщат внимане.Май им  минава покрай ушите.''Патриотите'' мълчат удобно.

Патриотите сега ги тресе друга треска и се чудят как да се измъкнат.
Ни видели, ни чули, ама се обидили.

Последна редакция: пт, 02 ное 2018, 12:05 от delpel

# 296
  • София
  • Мнения: 7 807
В Германия въпросът с подписването на пакта ще се разглежда в Бундестага на 8 ноември. AfD е внесла предложение Германия да не подписва пакта. След дебатите предложението  следва да бъде отнесено до компетентната комисия по външни работи за по-нататъшно обсъждане.  от ТУК
Междувременно Тръмп обявил, че готви промени в законите. По сега действащите всеки влязъл на територията на страната, независимо дали легално или не, може да поиска убежище. Готвените промени означават "хората, които влизат нелегално в Съединените щати, да не могат след това да искат убежище и да живеят свободно в страната, докато се разглежда случаят им. Освен това САЩ ще отказват убежище на хора, които влизат в страната извън законните входни пунктове."  от ТУК
Това е реален начин да се затвори дупката в законите, през която под вида на кандидати за убежище нахлуват тълпи нелегални мигранти, както това става в Европа. Точно този въпрос - за разграничаване легалната миграция от незаконното проникване на нелегални преселници, в пакта е порядъчно замазан и сведен до голи лозунги, докато глобалната тема за правата на мигрантите - всички мигранти, е развита изчерпателно и последователно.
Още документът не е приет, а стройни колони от желаещи по-добър живот бодро крачат към границите на САЩ.
"Ектор Денис, мигрант от Хондурас: Вървим бавно, с мир, не сме агресивни. Единственото, което искаме е да работим и да имаме по-добър живот от този в Хондурас. Там няма нищо. Президент Тръмп, пуснете ни!"  от ТУК
Още някой да не е разбрал за какво става въпрос? Всеки иска по-добър живот. Трябва ли да може да се засели, където си поиска?

# 297
  • Мнения: X
Всеки иска по-добър живот. Трябва ли да може да се засели, където си поиска?

Съгласна съм.
Ако стандартът на живот бъде поставен на първо място, логичното следствие би било разпадането на много понятия от типа на национална идентичност, държава, суверенитет и др.

Патриотите сега ги тресе друга треска и се чудят как да се измъкнат.

За мен това (без абсолютно никой, разбира се, да подценява или пренебрегва трагедията на майките на деца с увреждания) беше грозна и очевАдна инсценировка, провокация за разцепване на патриотите. Тази медийна игра цели освен да разедини патриотите, също и да ги дискредитира в очите на хората, защото независимо какви са те реално, от тях именно ще се очаква да заемат твърдата позиция относно миграцията, както и относно други наболели теми.

# 298
  • Шумен
  • Мнения: 1 456
Много интересна посока на мисълта за случката с ОП, има логика. Макар че, те ако изобщо се доберат до следващ парламент е задължително да са в опозиция, за да се държат адекватно. Така излиза от досегашната им колаборация.

# 299
  • София
  • Мнения: 7 807
Най-сетне се появи официален превод на пакта на немски език.
Globale Pakt für eine sichere, geordnete und reguläre Migration
Дали ще ни ощастливят с преводи и на други езици, на български ще го прочетем ли някога?
Уж нямал бил задължителен характер, целта била да се провокира диалог по въпросите на миграцията - ами чудесно, дайте да дискутираме. Като начало - текста преведен, информация в медиите, коментари на журналисти. Или пък защо да знаят хората какво им се готви?
Нашите любими политици и те нямат мнение - каквото кажат Големите братя, това ще е. Ние, както винаги, "изцяло подкрепяме".  Sick
Имаше един виц едно време - за въжетата:
Скрит текст:
На общо събрание на трудовия колектив партийният секретар казва: Другари,по решение на партийното ръководство утре всички ще бъдат обесени! Чува се плах глас от залата: А въжетата да си ги носим ли, или ще ни ги раздават безплатно по профсъюзна линия?
И сега кротко си чакаме да ни наместят в някоя там план-схема по приемане на мигранти, щото нали сме солидарни и никога не протестираме по такива поводи. Що ни трябва - като му дойде времето, и въженцата ще ни раздадат...

Само за информация - петицията "Спрете миграционния пакт !", линк към която има на първа страница в темата, е събрала до момента 162 подписа. Не знам за друга българска петиция на тази тема, така че май това сме си - 162-ма човека, дето сме против приемането на този документ. Толкова.

Последна редакция: нд, 04 ное 2018, 12:50 от NumLock

Общи условия

Активация на акаунт