Кандидатстване след седми клас с рисуване - част 4

  • 43 143
  • 751
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 33
Аз имам въпрос за училищата към МОН. Някъде има ли информация за това колко деца са се явили на изпита за проверка на способностите?

Над 600 са били децата

600 деца? За София или за страната?

# 556
  • София
  • Мнения: 2 300
Аз имам въпрос за училищата към МОН. Някъде има ли информация за това колко деца са се явили на изпита за проверка на способностите?

Над 600 са били децата

600 деца? За София или за страната?

За София.

# 557
  • Мнения: 37
Моето завърши 144_то. Преподавателите по рисуване са страхотни. Г_ Кръстев ми е на сърцето. Обясняваше и помагаше на детето с насоки в рисуването извън учебния план. Ако не се бе получило с другите училища щеше да продължи там.
Рисува се, ходят на пленери и участват в конкурси . Стига децата да искат ще се развиват и там много добре.

# 558
  • Мнения: 33
Моето завърши 144_то. Преподавателите по рисуване са страхотни. Г_ Кръстев ми е на сърцето. Обясняваше и помагаше на детето с насоки в рисуването извън учебния план. Ако не се бе получило с другите училища щеше да продължи там.
Рисува се, ходят на пленери и участват в конкурси . Стига децата да искат ще се развиват и там много добре.
Благодаря, mustaine, може ли по-конкретна информация. Детето сега е завършило 7 или 12 клас? Колко часа седмично рисуват и тези часове включват ли живопис и графика? В сайта им гледах програмата - 2 часа седмично рисуване.

# 559
  • Мнения: 37
Е,7_ми завърши, но преподавателите са едни и същи.
До момента са имали 2 приложни, 2 изящни и 2 рисуване, така ги описа .
За горните класове нямам информация, но редовно има изложби в училището .
Учили до момента много серизно перспектива с човешка фигура. Някаква модулна мрежа и пейзаж. Предполагам в горните класове става по_сложно, но грънци не съм видяла 😉

# 560
  • Мнения: 33
Здравейте, момичета! Обявено е второ класиране в Св. Лука! Честито на децата, които влизат!

# 561
  • София
  • Мнения: 193
Здравейте! При нас решението е окончателно - детето ще учи в НГПИ. Приета е и в НУИИ, но не се разколеба. Записана е, занесе си служебната бележка в старото училище вчера.

Ваканцията започна, но и разни отложени организационни въпроси напомниха за себе си.  Wink
Трябва да запишем курса в Британика, след като направи пауза в 7 клас, и трябва да изберем групата.
Разрових се назад в темите, защото имам спомен, че съм чела дискусия за учебния процес. Не открих обаче кога е било това... Мисля, че се обсъждаше, че в НГПИ не учат на смени, а са в училище от сутринта докъм 16ч. Така ли е? Случва ли се да имат ангажименти след този час?

# 562
  • София
  • Мнения: 14 512
Да, случва се. Тези година имахме два дни от 11 до 17 ч. Миналата година, в осми клас, ми споменаваше за някоя от специалностите, че били до 6,30 вечерта. Но няма как да знаете от сега дали за вашия клас ще има изобщо такива дни до късно.

# 563
  • Мнения: 33
Здравейте! При нас решението е окончателно - детето ще учи в НГПИ. Приета е и в НУИИ, но не се разколеба. Записана е, занесе си служебната бележка в старото училище вчера.

Ваканцията започна, но и разни отложени организационни въпроси напомниха за себе си.  Wink
Трябва да запишем курса в Британика, след като направи пауза в 7 клас, и трябва да изберем групата.
Разрових се назад в темите, защото имам спомен, че съм чела дискусия за учебния процес. Не открих обаче кога е било това... Мисля, че се обсъждаше, че в НГПИ не учат на смени, а са в училище от сутринта докъм 16ч. Така ли е? Случва ли се да имат ангажименти след този час?


Здравейте, със сигурност не учат на смени, доколкото знам имат и занимания по интереси, вероятно те са след училище, но може би родителите, чиито деца вече учат там ще е по-конкретен.
За НУИИ трябва ли заявление за участие във второ класиране, или става автоматично? Звъня им, но никой не вдига и няма никаква информация за това.

# 564
  • София
  • Мнения: 14 512
О, да - има и разни групи след училище, вечерни актове по рисуване, но те са по желание.

# 565
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Поля, на 8 клас е "по-стегната" програмата и общо взето до 15 часа приключват.

# 566
  • София
  • Мнения: 14 512
Сега погледнах програмата на изминалия втори срок - има един осми клас с 4-ти следобеден, което е до 16, 40 ч. Всички други свършват около два.

# 567
  • София
  • Мнения: 193
Много благодаря за отговорите! Ще запиша максимално късен час за английския, за да й е спокойно.

# 568
  • Мнения: 77
Здравейте ,дами!
Имах подобен казус и аз като Polya за английския,но ние сме към АВО и още е рано за уточняване на часовете!Предупредих ги още като плащах,че ще е първа смяна,но удължена/все едно съм знаела,че ще си влезе:)/!Отговориха,че септември не е късно и смятам все пак да видя програмата,че ние имаме и спортове,които тази година малко позарязахме по обясними причини.Наборката вече е на село и активно почива - забавлява баба си и дядо си с някакви версия на Илиада и Дон Кихот- направо настръхнах ..Simple Smile))
Пожелавам на записаните деца хубаво лято и активна почивка/и на техните родители също/,а на останалите да изчакат търпеливо класирането и на МОН - училищата и на "нашите" - нещата ще им се получат!

# 569
  • Мнения: 4 414
Мисля, че се обсъждаше, че в НГПИ не учат на смени, а са в училище от сутринта докъм 16ч. Така ли е? Случва ли се да имат ангажименти след този час?

Учат само първа смяна, но понякога почват от втори час, понякога от трети. Имат почивка на обяд - като голямо междучасие и още няколко часа следобед. Тази година, дъщеря ми беше от 8 до 17 във вторник, защото имаше допълнителни часове по графични и живописни техники. Но пък повечето им общообразователни бяха в сряда. Добре им беше направена програмата.
Общо взето, МОН непрекъснато съкращават рисуването и в училището се опитват да наваксат с допълнителни часове. Противно на всеобщото мнение за художествените училища, ученето е доста сериозно.

Общи условия

Активация на акаунт