Кандидатстване след седми клас с рисуване - част 4

  • 43 359
  • 751
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 193
Има ли някъде информация за сроковете за записване в НУИИ?

При нас на дневен ред е решението в НУИИ или във фотографското.
Девойката я влече фотографското, но отвсякъде чуваме мнения, че в НУИИ е по-добре като среда за развитие.
Какво е вашето мнение?
Тук са сроковете за записване в НУИИ - от днес до 11 юли за първо класиране
http://hg-iliapetrov.com/bg/priemni-izpiti/194-priemni-izpiti-2015-2016-g

Според мен също не могат да бъдат сравнени двете училища - НУИИ си е за художници

# 541
  • Мнения: 27
Лени, във фотографското после почти не се рисува. Та от гледна точка на рисуването - НУИИ. Просто са несравними.

Здравейте,

И аз се интересувам от мнеия за фотографското. Какво и как се учи например в Графичен дизай и Компютърна анимация? Благодаря

# 542
  • Мнения: 5
Лени, във фотографското после почти не се рисува. Та от гледна точка на рисуването - НУИИ. Просто са несравними.

Здравейте,

И аз се интересувам от мнеия за фотографското. Какво и как се учи например в Графичен дизай и Компютърна анимация? Благодаря

Факт, колкото и информация да търсех за детайли от фотографското, почти, да не кажа съвсем, не успях да разбера какво точно и как се учи. Интересуват ме комп. анимация, фотографията и граф. дизайн. Ако по комп.анимация нямат компютри, но и не рисуват, не учат принципи на анимиране - какво учат? Ако във фотографията снимат само залези и изгреви пак не е ок. Граф. дизайн е сложна материя за тази възраст - там трябва и рисуване, и компютри, и много култура. Иначе худ. гимназия е ясна. Има ли някой, който е във фотографското - въпросните специалности, за да даде повече информация как протича обучението?

# 543
  • Мнения: 5
Лени, във фотографското после почти не се рисува. Та от гледна точка на рисуването - НУИИ. Просто са несравними.

Веси, може би знаеш повечко за фотографското Simple Smile? Ще се радвам да споделиш. Аз съм художник и за приложното и художествената съм наясно, но това фотографско не ми е ясно. Ок не рисуват, но какво правят? И анимацията, и граф. дизайн, и комп. графика са професии свързани с много рисуване. Техническата страна е въпрос на овладяване с цел реализиране или онагледяване на идеите. Ако нямат компютри до 10 клас, както някой беше споменал, какво правят в учебното си време децата?

# 544
  • Мнения: 37
Наскоро имах клиентка, чието дете учи там и я поразпитах. Детето е искало анимация да учи и е много доволна от учебния процес. Не коментирахме наличието на компютри, но явно ги запознават с материята. Все пак има много програми които могат да ползват на личен компютър. То същата работа и с фотографията, никой няма да тръгне да им раздава камери 😉 . Но ще ги научат на същността на материята.
 Сега да споделя как се впечатлих от моето дете. Отидохме да гледаме рисунката в приложното. Първа се изненада младежа, че искам да я видя”нали имала добра оценка„ каза..
Гледаме, аз мълча, че явно съм много критична и намерих грешки, които иначе не ги прави. Той почва да обяснява, тя го контрира с такива логични обяснения, че момчето се съгласи с нея. Така три пъти. Накрая се предаде и спря да посочва грешки...
Не ми дадоха да я снимам.

# 545
  • София
  • Мнения: 2 300
...

Последна редакция: пт, 05 юли 2019, 20:53 от Elfi

# 546
  • Мнения: 5
Наскоро имах клиентка, чието дете учи там и я поразпитах. Детето е искало анимация да учи и е много доволна от учебния процес. Не коментирахме наличието на компютри, но явно ги запознават с материята. Все пак има много програми които могат да ползват на личен компютър. То същата работа и с фотографията, никой няма да тръгне да им раздава камери 😉 . Но ще ги научат на същността на материята.
 Сега да споделя как се впечатлих от моето дете. Отидохме да гледаме рисунката в приложното. Първа се изненада младежа, че искам да я видя”нали имала добра оценка„ каза..
Гледаме, аз мълча, че явно съм много критична и намерих грешки, които иначе не ги прави. Той почва да обяснява, тя го контрира с такива логични обяснения, че момчето се съгласи с нея. Така три пъти. Накрая се предаде и спря да посочва грешки...
Не ми дадоха да я снимам.

Благодаря за информацията, добре е децата да са доволни от училищата, в които учат, но ние - родителите искаме повече да знаем, та който даде повече информация ще бъда много признателна.

# 547
  • София
  • Мнения: 397
здравейте и честито на приетите!
Имам въпрос за изпита в НУИИ-децата казали ли са ви на каква хартия са рисували?
Дали е била за графика или акварелна?
Листата са били леко грапави. Не много, но не са били съвсем гладки.
Да и дъщеря ми каза, че при триене стават на топчета и се зацапва, докато във фотографското е била гладка и хубава хартия, Резултат- фотография- 5,06, НУИИ-3,50.

# 548
  • Мнения: 1 052
здравейте и честито на приетите!
Имам въпрос за изпита в НУИИ-децата казали ли са ви на каква хартия са рисували?
Дали е била за графика или акварелна?
Листата са били леко грапави. Не много, но не са били съвсем гладки.
Да и дъщеря ми каза, че при триене стават на топчета и се зацапва, докато във фотографското е била гладка и хубава хартия, Резултат- фотография- 5,06, НУИИ-3,50.

За това и попитах. Моята дъщеря се е ядосала и е стопирала работа и респективно в НУИИ има нисък резултат. Колкото и да е некрасиво това, което ще кажа, деца с възможности много под нейните са влезнали с 5-ци. Казвам го, защото са една група и аз съм им гледала нещата.
В крайна сметка, тя си го е решила това, но е факт, че когато е рисувала, винаги е било на стандартната хартия за графика с молив, и не сме я подготвили да работи на хартия с по-изразена текстура, която попива повече.
Записах я в Св. Лука. Мисля, че там ще и е супер, още повече, че тя иска и със скулптура да се занимава-има свободни часове по интереси, където има и скулптура.

Един важен съвет към кандидатстващите другата година-ако академия фабриано 160/200 гр. е хартията, на която обичайно е изпита, то нека децата да се тренират на нея, защото тя изисква по-голяма прецизност. Нещо такова, дребно на пръв поглед, може да ги срине... все пак тези изпити, освен проверка на талант и техника са и проверка на самообладание и воля.

# 549
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Нищо не знам за фотографското. С подобно впечатление (за рисуването там) съм останала от споделяното в темите през годините.

# 550
  • София
  • Мнения: 2 300

За това и попитах. Моята дъщеря се е ядосала и е стопирала работа и респективно в НУИИ има нисък резултат. Колкото и да е некрасиво това, което ще кажа, деца с възможности много под нейните са влезнали с 5-ци. Казвам го, защото са една група и аз съм им гледала нещата.

Аз не бих се осмелила да оценявам другите деца. Смятам, че моето е изключително талантливо и рисува много хубаво, но не съм художник и не си позволявам да твърдя, че другите рисуват по-зле. Освен това тази анонимност в класацията позволява много манипулации. Не учи децата на нищо. Знаеш ли със сигурност номерата на останалите? Всеки може да си твърди каквото си иска. Приети са - хубаво, но дали с отличен или с добър, това само те си знаят... Но дори твоята дъщеричка да рисува по-добре, с едно останалите са си осигурили предимство пред нея - не са се отказали и са рисували докрай колкото могат... Много жалко, че се е предала...

В крайна сметка, тя си го е решила това, но е факт, че когато е рисувала, винаги е било на стандартната хартия за графика с молив, и не сме я подготвили да работи на хартия с по-изразена текстура, която попива повече.

Един важен съвет към кандидатстващите другата година-ако академия фабриано 160/200 гр. е хартията, на която обичайно е изпита, то нека децата да се тренират на нея, защото тя изисква по-голяма прецизност. Нещо такова, дребно на пръв поглед, може да ги срине... все пак тези изпити, освен проверка на талант и техника са и проверка на самообладание и воля.

Аз пък съм привърженик на всичко, което изважда децата от зоната им на комфорт и се различава по някакъв начин от подготовката им.

Моята дъщеря също рисуваше само на хартия за графика, но не смята, че различния вид на картона е бил проблем. Все пак всички деца са били поставени при еднакви условия.

Последна редакция: сб, 06 юли 2019, 12:28 от Elfi

# 551
  • Мнения: 1 052
Елфи,
знам номерата и знам за какво говоря. И както казах, може и да не прозвучи красиво, но е факт. Не обсъждам дали те или ние сме вътре, а това, че когато децата се подготвят за изпит трябва да бъдат подготвени и за среда и материали, които са различни от тези, с които са свикнали.
За някои "извън зоната на комфорт" може да означава придобиване на нови умения, за други съвсем реална и яка криза. За това смятам, че ако децата, които се подготвят за следващата година рисуват и на различни хартии, то това само ще им помогне.
Мисля, че е предостатъчна пресата от 2 матури, учебния материал за 4 години в 2, и изпитите като цяло.
Аз като родител съм ОК, влезе в училище, в което ще рисува, в яка специалност и няма да се налага да треперя повече.

# 552
  • София
  • Мнения: 2 300
Елфи,
знам номерата и знам за какво говоря. И както казах, може и да не прозвучи красиво, но е факт.

Ами всъщност, наистина не звучи красиво.
Факт е, че дъщеря ти не е приета в Художествената , а други деца - да. За другото - нито аз, нито останалите, пишещи в темата сме видели рисунки на дъщеря ти и рисунки на останалите деца... Не го приемам за факт... Нека да видим и ще коментираме пак... Може да си права, а може би - не.
Не обсъждам дали те или ние сме вътре, а това, че когато децата се подготвят за изпит трябва да бъдат подготвени и за среда и материали, които са различни от тези, с които са свикнали.
За някои "извън зоната на комфорт" може да означава придобиване на нови умения, за други съвсем реална и яка криза. За това смятам, че ако децата, които се подготвят за следващата година рисуват и на различни хартии, то това само ще им помогне.
Мисля, че е предостатъчна пресата от 2 матури, учебния материал за 4 години в 2, и изпитите като цяло.
Аз като родител съм ОК, влезе в училище, в което ще рисува, в яка специалност и няма да се налага да треперя повече.
Това, как ще протече изпита, би трябвало да е ясно само на комисията. Дори и най-добрият преподавател може да пропусне някой детайл... Това, което обаче трябва да се разясни на децата и те да са усвоили, е, че не трябва да се отказват. В никакъв случай. А изпитите и матурите бяха за всички седмокласници, не само за едно или две деца... Всички се измориха...
 

Последна редакция: сб, 06 юли 2019, 20:21 от Elfi

# 553
  • Мнения: 33
Аз имам въпрос за училищата към МОН. Някъде има ли информация за това колко деца са се явили на изпита за проверка на способностите? Има ли майки във форума, чиито деца учат в 51-во и какви са впечатленията ви от там? Видях, че и в 144-то има профил изобразително изкуство, но нещо ми се стори, че рисуват колкото да не е без хич.

# 554
  • София
  • Мнения: 2 300
Аз имам въпрос за училищата към МОН. Някъде има ли информация за това колко деца са се явили на изпита за проверка на способностите?

Над 600 са били децата

Общи условия

Активация на акаунт