Кандидатстване след седми клас с рисуване - част 4

  • 43 292
  • 751
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 2 300
Амели, хартията за изпита в Изящното е грапава. Така е. Хубаво е да се знае, за да няма изненади. Така е. Да твърдиш обаче, че твоето чаве рисува по-хубаво от останалите... ами... не е хубаво. Едно е да кажеш - моето дете рисува страхотно, съвсем различно - моето дете рисува много по-добре от останалите. Може и така да е, ама не звучи добре. Хайде всеки да коментира собственото си дете /ако е с рисунки най-добре/ и да се въздържа от негативни оценки за чуждите деца... Може и хартията да е провалила дъщеричката на freak_man... Но щеше да е добре да се спестят коментарите за другите... Това е.


Скрит текст:
За рисунката, която постнах - не случайно го направих. Принципно такива неща не се рисуват за подготовка за изпит след седми клас... Курсът й помогна да напредне в начертаването на наклонени елипси, цялостното разполагане на композицията върху листа... Определянето на различните нюанси на цветовете, постигането на различна плътност и т.н., все неща, с които не съм много наясно..
Тя не се е учила специално да рисува по-разчупени тела... Просто й беше писнало от елипси и еднотипни композиции и затова един ден бе рисувала този рогат череп с чаша и книга...
Никой не й е показвал как се рисуват... просто й идва отвътре...

Оценката в Приложното бе намалена драстично не заради двете грешки, които споменах, а заради това, че бе рисувала драперии... Творецът в нея не се бе сдържал... Коментарът бе, цитирам: "Извадила е късмет, че не са я дисквалифицирали заради драперията. Иначе рисунката е много добра"... . Е, не тръгнах да се жалвам... И не мисля, че е моя работа да твърдя, че другите рисуват по-зле, пък са с по-високи оценки, защото не сме били запознати изцяло със спецификата на изпита...

Последна редакция: вт, 23 юли 2019, 07:39 от Elfi

# 601
  • Шумен
  • Мнения: 1 455
Чаве?! Доста грубо меко казано. И да, правилно са й казали, че има късмет, че не е дисквалифицирана - на изпит рисуваш това, което вижаш като постановка, не си привнасяш неща, които ги няма, ама ги правиш, за да покажеш нещо или защото така ти изглежда по-добре.

# 602
  • софия
  • Мнения: 4 985
Айдееееее.... стана разваления телефон!
Да уточня- на изпита в НУИИ и НГПИ обикновено слагат драперии, не надиплени като умишлена част от постановката, а плат/ драперия с който/която покриват плоскостта ( тази на която са стъпали предметите и гърба, който е зад предметите). И понеже никой не си е играл да ги глади се виждат гънките от сгъването на плата, вижда се падащият плат в ъгъла на постановката или естествено падащия плат надолу от масата.... Детето ВИЖДА плата/драперията. И си е негово решение дали да го нарисува. Няма причина да бъде дисквалифицирано! И лично аз ако имам дете, което кандидатства и го дисквалифицират, защото е нарисувало драперията, ще осъдя всички по верижката взели такова решение!
 Да се нарисува драперия никак не е лесно и обикновено това е проблема-че участниците не умеят да го направят заковаващо както трябва и просто си вкарват автогол. Нито повече, нито по-малко като тълкуване!

Елфи, може ли да споделиш къде се е готвило детето ти (може и на лични)!
И също искам да помоля и теб и Жана, и изобщо всички, които имат желание да качите снимки с работи от подготовката на децата си! Това е апела ми всяка година - нека темата продължава да бъде полезна за следващите! Още повече че тази година децата от темата са със страхотни оценки и биха били чудесен пример!

Последна редакция: пн, 22 юли 2019, 14:30 от Амели

# 603
  • София
  • Мнения: 2 300
Чаве?! Доста грубо меко казано.
Чаве/чааве означава дете. И не е грубо.

И да, правилно са й казали, че има късмет, че не е дисквалифицирана - на изпит рисуваш това, което вижаш като постановка, не си привнасяш неща, които ги няма, ама ги правиш, за да покажеш нещо или защото така ти изглежда по-добре.
Да, и?

# 604
  • Шумен
  • Мнения: 1 455
За теб може и да не е..Направи си справка за думата.
И нищо.
 

# 605
  • София
  • Мнения: 2 300
За теб може и да не е..Направи си справка за думата.
И нищо.
 
Стига, моля!

# 606
  • Мнения: 19
В отговор на апела на Амели и в опит да променя тона, който досега беше доста доброжелателен, но тръгна в неприятна посока, качвам една рисунка на моята дъщеря. Тя получи 5.55 на изпита в НГПИ и изобщо не се яви на другите, защото това беше единствено желаното  училище.

# 607
  • София
  • Мнения: 2 300
Една рисунка и от моята дъщеря.

# 608
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
    Аз ги бях поствала тези рисунки на дъщеря ми, но явно по-назад...Понеже Амели помоли ги качвам пак. Михаела е с 5,85 в "Свети Лука". Тя не пожела да кандидатства в НУИИ, защото искаше конкретна специалност и беше много щастлива. Аз съм писала, че от много малка си следва мечтата. Не ни дадоха да снимам рисунката от изпита, когато отидохме да я видим. Хвана ме яд, защото не обичаше да дозавършва горната част на съдовете и беше "претупала" горната част на цилиндъра. Учителите казаха, че само за това не са и писали пълно 6.  Е, аз си помърморих, казаха ми, че съм "неблагодарна" и така...Simple Smile

# 609
  • София
  • Мнения: 2 265
Здравейте.
И аз искам да се запиша в групата.
Моето дете ще е 7 клас, иска да кандидатства в училище с рисуване.
Още май не знае какво точно иска или аз все още не съм запозната с плановете.
Като моето мнение - не знам дали ще успее да влезе.
Никога не е ходил на курсовете, сега ще се запишем и аз не знам къде, защото
нямам нищо общо с рисуването и нищо не знам по въпроса.

Все пак ще следя темата, връщам се да чета.

# 610
  • Мнения: 195
luss от София ли сте?

luss, моите деца ходиха на безплатен  курс в ПГИИ " Проф. Николай Райнов" в Орландовци. Училището го организира за деца,които ще кандидатстват при тях. Учителят, който водеше курса беше страхотен - благ и интелигентен.  Той има голяма роля за това децата да искат да са точно там. Моя позната, завършила училището преди години ме насочи към него. Доколкото разбирам то е уникално и иновативно училище( по думите и на други познати, когато вече започнах да разпитвам за него). Във Фейсбук страницата им видях,че тази година са спечелили награда "Златната ябълка" в категория "Училище".Целогодишно започват занятия в 9 часа. Приемат само по 1 паралелка със специалност компютърна графика. Лошото е ( за нас), че бала им расте всяка година и влизането става все по-трудно.  По-миналата година минималният бал беше 198, миналата-300,а тази - 355. Моите деца влязоха тази година, но дъщеря ми имаше 100 точки на изпита по рисуване (синът ми по-малко Simple Smile )и съответно 5 и 6 от дипломата  по БЕЛ и ИИ. Матурата по БЕЛ също е важна. Но с уроци нещата са постижими. Второто им желание беше 51 СУ ( също страхотно училище,но с по-висок бал). На дъщеря ми бала стигаше и за него,но тя държеше на Райнов. И тази година и двамата ще бъдат 8 клас там. Училището има сайт, разгледайте го,там обявяват и кой ден ще е курса по рисуване. Успех!

Последна редакция: вт, 30 юли 2019, 16:41 от AnMary

# 611
  • Мнения: 33
Здравейте.
И аз искам да се запиша в групата.
Моето дете ще е 7 клас, иска да кандидатства в училище с рисуване.
Още май не знае какво точно иска или аз все още не съм запозната с плановете.
Като моето мнение - не знам дали ще успее да влезе.
Никога не е ходил на курсовете, сега ще се запишем и аз не знам къде, защото
нямам нищо общо с рисуването и нищо не знам по въпроса.

Все пак ще следя темата, връщам се да чета.

Здравейте!
Точно преди 4 месеца бях в тази ситуация. В последния момент синът ми реши да кандидатства с рисуване. Изпитите за училищата към МОН и тези към Министерство на културата са различни, не само като независими оценки, но и като фармат. Той ходи на уроци в 119 -то училеще-окоро 2 месеца и малко. За изпита към МОН не се е готвил.  Там изкара 80 т. , но в крайна сметка избра НУИИ.
Имате време и препоръката ми е да започнете с подготовката от по-рано.

# 612
  • София
  • Мнения: 2 265
luss от София ли сте?

ПГИИ " Проф. Николай Райнов" в Орландовци.

Да, от София съм.
И на мен ми харесва много точно това училище, но се притеснявам за това,
че е в Орландовци... и доста път от Младост-3... С какво се пътува до там?

Харесвам още и НПГПФ... но това аз разглеждам... да видим какво ще рече детето.
Аз мечтаех за езиковата, но няма да преча на избора.

За съжаление не намерих 2 в 1 - и рисуване и засилено изучение на език.

# 613
  • София
  • Мнения: 3 561
В 51во паралелката с рисуване е с ИИЧЕ (английски) в 8 клас.

# 614
  • Мнения: 132
В 51 също има и native speaker учител. Миналата година през септември имаха входящ тест по англ. и според нивото ги разпределиха на 3 групи. Групите по англ. са от всички 8ми класове, което е страхотно, защото така се опознават не само класа, а целият випуск.

Общи условия

Активация на акаунт