Отваряш или хвърляш в огъня?

  • 17 121
  • 297
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 18 782
Ние не му знаем надслова, нито ситуацията.

# 256
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 350
Не е ясно дали жена му е била готова да го последва и да се лиши от благините, които осигурява татковия бизнес. За нея е важно да разполага с достатъчно ресурси, които да ѝ осигуряват комфорт. Сами в друг град за известно време може да означава хляб, сол и студени стаи.

Въобще не го оправдявам, само казвам, че и магьосник да е, с глезени Богданки не се живее лесно.

# 257
  • Мнения: X
Ние не му знаем надслова....
знаем го.....
Скрит текст:
Аз трудно мога да повярвам, че ако на един мъж му идва отвътре да ти изневери и ако много, ама много му се иска, ще му попречат кой знае какви препятствия да го направи. Който иска, винаги намира начин, дори с риск да стане за смях, дори с риск да си развали семейството, дори с риск да се прости с някои изгоди, които има, отново свързани със семейството.
Един познат на мъжа ми например, от нагон и желание да има свобода в сексуално отношение, направи така, че освен развода със жена си,  загуби и доста доходоносна работа при тъста си.
Скрит текст:
Така че, който наистина има желание за изневери и любовни триъгълници, успява да преглътне и последиците от това.

# 258
  • Мнения: 18 782
E точно, тъста е само бонус. Който има желание, въобще не виждам какво ще го спре. Това важи за доста неща в живота.

# 259
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 350
Интерпретация на близките на булката.

Катерин, тази констатация ми е преувеличена. Възможно е и да е злоупотребявал с доверието. Но е твърде възможно да е бил притиснат и да си е намерил нещо навън.

# 260
  • Мнения: X
Просто човекът може и да е избягал от пълния контрол от страна на семейството на жена си. За никой мъж не е особено весело тъста му да му е шеф. Отделно отношенията с жена му не ги знаем какви са били.
Може и така да е било. Друг е въпросът как ще си извоюваш независимостта. Това да тръгнеш по жени не ми се струва особено интелигентен и градивен начин. Особено, ако нямаш идея какво ще правиш, ако не работиш за роднините на жена си.

# 261
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 350
То е ясно,че и този е без акъл. Първо се е поставил в ситуация зависим, направил и дете, после решил, че този живот не е за него. Финалът е отворен. Всеки може да сгреши.

# 262
  • Мнения: X
Ние не му знаем надслова, нито ситуацията.
Надсловът като цяло е бил: Вижте ме къв съм готин. А пък ако знаете оня ден с какво яко парче изневерих на жена си...И така дълго време, докато жената разбере от...снимки във фейсбук.

Но не беше целта да разнасям въпросното вече разделено семейство. Идеята ми беше, че дори и да имаш ред причини да си държиш оная работа в гащите или поне устата затворена, ако си от оня тип "вечно търсещи", трудно биха те спрели и далеч по-сериозни за замисляне обстоятелства.

# 263
  • Мнения: X
Мозъкът често напълно изчезва, ако човек е хлътнал до уши. Просто жените винаги една идея повече мислят за последствията за децата и семейството. Мъжете най-често си казват: "Децата са си ми деца, не съм ли и аз човек, веднъж се живее, не мога да изпусна момента" и с тези клишета са си с напълно чиста съвест пред себе си Simple Smile
Нямате си на идея когато жена реши да изневерява колко не мисли.
Вмъквам само.

# 264
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 350
Нямате си на идея когато жена реши да изневерява колко не мисли.
Вмъквам само.
Вай! И изведнъж ти прехвърля деца и домакинска работа, за да има повече време да хойка?!

# 265
  • Мнения: X
Включително и това.
Но не само това.
----
Да уточня: коментара на участничката беше, че когато мъжете тръгнат да ходят спират да мислят, докато при жените не е така. Затова се намесих, защото не е вярно. Когато жените тръгнат нещата с мисленето и последствията са доста по-тежки за всички. Всеки има обкръжение от познати и сам може да си направи изводите ако се запознае с близките няколко случая.
Между другото си има и научно обяснение, за да са спокойни някои хора.
 Както и да е, не ми се спори.

# 266
  • Мнения: X
И мъже, и жени, като ги удари "сачмата", обикновено губят здрав разум.
Обаче, преди да се стигне до "ударната сачма", обикновено има доста време, в което разумът е налице, мозъкът работи (ако го има, естествено) и тогава е времето нещата да се озаптят, преди да се стигне до "Въйй, кВи ги свърших!".
Или до развод.

Аз поне не познавам човек, не съм чувала за някой, който вижда хубаво дупе на улицата, мозъкът му "изчезва" и той надупва каката директно на тротоара.От харесването до "надупването" обикновено минава време, което е именно, за да може загорелия да си използва мозъка по предназначение.
С което пак стигаме до наличието или липсата на такъв.

# 267
  • Мнения: 330
Тази "ударна сачма", за която говориш, Катрин, съм склонен да считам, че е далеч по-взривоопасна при жените. И двата пола са еднакво податливи, но мъжете са по-повърхностни и при тях всичко е по-първосигнално, без да влагат особено разум и чувства. Изтрещи ли обаче една жена - прави го грандиозно. Разумът и е замъглен не от нагон, а от емоции и е буквално като товарен влак - спиране няма. Изключения всякакви, но въпреки това мисля, че жените залитат по-дълбоко и безкомпромисно.

# 268
  • Мнения: X
То не е до пол, а по-скоро до мислене и вероятно до ситуация.

# 269
  • Мнения: 3 667
И мъже, и жени, като ги удари "сачмата", обикновено губят здрав разум.
Обаче, преди да се стигне до "ударната сачма", обикновено има доста време, в което разумът е налице, мозъкът работи (ако го има, естествено) и тогава е времето нещата да се озаптят, преди да се стигне до "Въйй, кВи ги свърших!".
Или до развод.
Онагледено.
18+
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт